0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #20 -: Юли 17, 2007, 20:59:31 pm »
Благодаря ти baracuda-утре съм на преглед.

 И аз!Моят час е в 8,00ч.Ще правим посткоитален тест.Много ми е любопитно какво ще излезе. :wink:Късмет на теб! :bighug:
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #21 -: Юли 17, 2007, 21:12:24 pm »

Благодаря ти baracuda-утре съм на преглед.

 И аз!Моят час е в 8,00ч.Ще правим посткоитален тест.Много ми е любопитно какво ще излезе. :wink:Късмет на теб! :bighug:

 
Късмет и на двете ви! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #22 -: Юли 18, 2007, 08:46:59 am »
Дори като разбра, че не мога да забременея доста време, веднага ми препоръча лапароскопия /познавам момичета, които са ги мотали по две години преди да ги пратят на лапароскопия/. След като видя резултата от лапароскопията каза, че нещата не са добри и ми препоръча пластика. Даже и лекар ми препоръча....
Майка ми й казала, че бебе още няма /тя също ходи при нея/ и Цветкова поръчала да й се обадя да ме прати на цветна снимка...

Според мен един добър гинеколог трябва да знае, че цветната снимка предхожда лапароскопията, а не обратното. Направо не мога да повярвам, че те е пратила на лапароскопия и след известно време, разбираш ли като няма бебе, дай да направим и цветна снимка 8O 8O 8O.
Лапароскопията е последното нещо и най-точният метод, за да се диагностицира състоянието на тръби, матка, яйчници.
*
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #23 -: Юли 18, 2007, 10:38:42 am »
Според мен един добър гинеколог трябва да знае, че цветната снимка предхожда лапароскопията, а не обратното. Направо не мога да повярвам, че те е пратила на лапароскопия и след известно време, разбираш ли като няма бебе, дай да направим и цветна снимка 8O 8O 8O.
Лапароскопията е последното нещо и най-точният метод, за да се диагностицира състоянието на тръби, матка, яйчници.


Ха де! И аз се чудя. Когато отидох в София, Налбански ме гледаше  8O   и се чудеше защо никой не ми е назначил изследване на хормони, хламидия, цветна снимка... Нищо! Ама ми направи пластиката едва след като ми видя резултатите от изследването за хламидия - отрицателен. 
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #24 -: Септември 20, 2007, 20:10:16 pm »
става въпрос за Петинка Цветкова,нали,и аз минах ,и то през двата и кабинета,внимателна е , но ми предписа хормони,без изследвания,и оттогава тъй надебелях,че няма оправяне

това за д-р цветково от олимед ли
боже аз мислех да започвам от м. октомври там!!!!
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #25 -: Септември 20, 2007, 21:39:56 pm »
Аз чак сега видях темата за Цветкова... :oops:  А толкова исках да разбера и други мнения за нея. ..

Ходя при Цветкова от три години. Не мога да ви опиша що лекарства изпих, що инжекции сложих, и на системи съм ходила по три пъти на ден при личната лекарка. Вярно, че за каквото ми беше назначила терапия /за кисти, поликистоза/, се оправях. Дори като разбра, че не мога да забременея доста време, веднага ми препоръча лапароскопия /познавам момичета, които са ги мотали по две години преди да ги пратят на лапароскопия/. След като видя резултата от лапароскопията каза, че нещата не са добри и ми препоръча пластика. Даже и лекар ми препоръча.
Последно ходих при нея през януари. Тогава ми назначи терапия с два антибиотика. След това уж всичко беше наред. Пия Дуфастон вече 6 месеца. Майка ми й казала, че бебе още няма /тя също ходи при нея/ и Цветкова поръчала да й се обадя да ме прати на цветна снимка, ама аз си правя оглушки още... Страх ме е.

Като лекар може да е добра, но тя наистина не е специалист по стерилитет. Семейното планиране е друго. Смятам вече да ходя при Маркова или Александров. Още не съм решила. А и всичкото с пари е свързано... Доколкото знам, не работят със здравната каса.
това цветкова от олимед ли е
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #26 -: Септември 20, 2007, 21:41:58 pm »
Мисля, че са различни.
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #27 -: Септември 21, 2007, 09:00:11 am »
Мисля ,че става дума за Петинка Цветкова.Има два кабинета-на ул."Битоля" и на ул."Тодор Влайков". Е ,моят постинг преди време е за нея.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #28 -: Септември 21, 2007, 10:42:56 am »
Мили момичета! Не искам да се меся на избора Ви! Ще споделя с Вас само няколко факта от моето ходене по мъките! Вие си направете изводите сами! Обадих се на Маркова по телефона и само от разговора с нея после ходих като мръсно наритано коте дълго време! Не пожалах да се срещна с нея за нищо на света! Александров ни отписа каза, че шансът е минимален, разходите големи и като уж на позната на съпругата му каза, че няма смисъл?! Та затова се грабнах и отидох в Пловдив при д-р Даскалов! ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА НЕГО И НА Д-Р ДАСКАЛОВА! Те върнаха надеждата ни, а по-късно бяха с нас до деня в който ме изписаха с малкото съкровище! Въпреки дългия път, не съжалявам нито за миг че взех това решение! Бремеността след инвитро следеше д-р Петинка Цветкова. Действително аз отидох при нея само за консултациите, много е натоварена вярно, но никога не ме е върнала! Звъняла съм и по всяко време! идвала е и само заради мен, когато се е налагало! Пак казвам вие решавате!!!   
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #29 -: Септември 22, 2007, 09:14:41 am »
Не мисля ,че някой иска да оспори факта ,че Цветкова е добър акушер-гинеколог.Доколкото знам тя е и бивша акушерка.В случая става на въпрос,че не е специалист по стерилитет.Ти сама си написала ,че си докоснала своята мечта да станеш майка не при нея ,а при д-р Даскалов.Да се следи една бременност е едно,а друго да помогнеш на някой в борбата му със стерилитета.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #30 -: Септември 22, 2007, 19:10:13 pm »
 :good_post:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #31 -: Септември 22, 2007, 20:44:39 pm »
става въпрос за Петинка Цветкова,нали,и аз минах ,и то през двата и кабинета,внимателна е , но ми предписа хормони,без изследвания,и оттогава тъй надебелях,че няма оправяне

това за д-р цветково от олимед ли
боже аз мислех да започвам от м. октомври там!!!!

Георгия, в Олимед е д-р В. Цветкова.
====================================

Д-р Маргарита Монастирска - акушер-гинеколог
ул 'Драган Цанков' 21
Тел/факс 052 / 600 027; е-mail: masha_ivf@yahoo.com
free.bol.bg/olimed


Медицинският екип:

Д-р M. Монастирска - aкушер - гинеколог. Управител на заведението. Специализирала в областта на aсистираните репродуктивни технологии в Израел, Холандия, Белгия, Португалия, Дания;
Д-р В. Цветкова - завършила и специализирала в САЩ, Калифорния;
В. Първанов - молекулярен биолог, завършил Биология в СУ Кл. Охридски, специализирал в Германия;
Д-р К. Крумова - психиатър, съдебен консултант на ВОС;
Д-р В. Стамболийски - уролог, специализирал в областта на мъжкия стерилитет.

« Последна редакция: Септември 22, 2007, 22:18:34 pm от eganeva »
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #32 -: Септември 22, 2007, 21:41:56 pm »
Едва сега видях темата. Ето какво мога до ви напиша за Петинка Цветкова.
От години ходех при нея по всякъкъв АГ повод. Доволна бях от отношението. Знаех, че е добър гинеколог и си струва чакането при нея. Освен това не веднъж съм и пращала пациентки - аз я препоръчвах на всекого.
Забременях и, естествено, тя ми следеше бременността.
Винаги ми казваше, че всичко е било наред, бебето се развива нормално, но ....
В шести месец тя ме гледа на 4Д ехограф и отново ми каза, че проблеми няма. Но като си тръгвах с леко пожелателен /а не задължителен/ характер, тя ми каза да дойда пак след 10ина дни, че не сме могли да видим личицето. Но аз не отидох, защото нали все пак всичко беше наред!!! А и казах си, че ме вика да ми вземе още 50лв. След още месец бях на ЖК при нейната акушерка Нина, направих подарък /на Нина/ и се сбогувахме, защото се местя в друг град. Тогава Цветкова ме видя и каза "о, ама ти заминаваш вече! Абе, нали бях ти казала пак да дойдеш на 4Д да те видя." Аз отговорих, е хайде да не се глезя, да му видим личицето, нали всичко му е наред" Тя се усмихна мило, пожела ми успех и с това приключихме. В последствие родих дете с тризомия 21. Обадих и се да я уведомя и тя каза като си отида до Варна да се видим и да си поговорим.
2 месеца след раждането се срещнах с нея. Тя едва тогава призна, че на 4Д видяла тризомията, но понеже не била сигурна, за да не ме стресне, не ми го съобщила.............Е, коментарът е излишен.........

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #33 -: Септември 23, 2007, 21:30:10 pm »
2 месеца след раждането се срещнах с нея. Тя едва тогава призна, че на 4Д видяла тризомията, но понеже не била сигурна, за да не ме стресне, не ми го съобщила.............Е, коментарът е излишен.........


   :( Е,това е вече гадно...как може да не ти каже...направо е отвратително... дори да не е била сигурна,трябвало е незабавно да те изпрати при друг специалист...ужас...ама никак не е сериозно...:(
*
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #34 -: Септември 23, 2007, 21:32:49 pm »
Наистина коментара е излишен
Думи нямам :x
*
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #35 -: Септември 24, 2007, 00:43:44 am »
Ей тая вече заслужава :bonk:
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #36 -: Септември 24, 2007, 22:46:16 pm »
Като тинейджърка ходех при Петинка Цветкова, защото ми харесваше отношението и към стреснатите момичета.. даваше ми хапченцата и доволно си излизах от кабинета и'. И аз колко народ съмпратила при нея... :? Що се отнася за стерилитет, кракът ми няма да стъпи при нея!
*
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #37 -: Септември 25, 2007, 08:40:08 am »
Като тинейджърка ходех при Петинка Цветкова, защото ми харесваше отношението и към стреснатите момичета.. даваше ми хапченцата и доволно си излизах от кабинета и'. И аз колко народ съмпратила при нея... :? Що се отнася за стерилитет, кракът ми няма да стъпи при нея!

То едно е да имаш добро отношение към пациентите си, друго е да си качествен лекар.
 Аз не съм ходила при нея от месец януари т.г. И не смятам да ходя повече. Тъпче ме с лекарства вече две години - то не бяха антибиотици, хормонални препарати, инжекции, системи, ужас! И като отида, все същата работа.
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #38 -: Октомври 07, 2007, 10:41:27 am »
Според мен, голям процент от лекарите не могат да работят с ехограф, не могат да го разчитат. То не е само да си го купят и да си го сложат в кабинета за успокоение на пациентите и за престиж. От там идват и много проблеми. Казват, че всичко е наред, а всъщност нищо не са видели. Или си измислят проблем, а той не съществува. Когато търсим лекар, трябва добре да си помислим какъв точно специалист ни трябва, а не някой който е просто добър. Той може да е добър в едно, но на нас ако ни трябва да е добър в друга област, няма да ни свърши нужната работа. Трябва да разграничаваме лекарите. Има такива които се занимават със стерилитет, водещи ЖК, хирурзи / раждания/, диагностика на ранна бременност. Ако не изберем правилния никой няма да ни върне, но по-късно може да останем недоволни или по-лошото - да се появи проблем.
Говоря от лични наблюдения.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпрос от ВАРНА за лекар
« Отговор #39 -: Октомври 07, 2007, 11:30:47 am »
    :D :D :D Лелее,Данииии!Чак сега забелязах подписа ти!Толкова ми липсваше,а и постоянно питах къде се губиш!?! :D Пусни си темичка,мила!Заслужаваш я!Дай ни възможност да усетим удоволствието да честитим твоята бременност!Много се радвам за теб,че си успяла след всички тези трудностти! :D