0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #60 -: Ноември 09, 2006, 13:19:57 pm »
Onix, моя кюртаж беше на 12.10., но 25 дни , т.е. на 6.11. ми се възстанови цикъла и беше толкова обилно, че имах чуството , че кръвта ми ще изтече ... :balk_160: Беше доста по-кратко, но интензивно .  :balk_91: Нормално е да има аномалии, така че не се плаши, ако нещо подобно се случи и при теб .

Viketo, не се отчайвай от прибързаните приказки на някой си доктор, който е искал да изглежда велик или е имал нужда да изчетка поовехтялото си самочуствие  :balk_63:
Преди да родя сина ми, едно от светилата категорично бе заявила, че аз деца няма да мога да имам. Можеш да си представиш в какъв шок бях изпаднала . Само няколко месеца след това забременях и родих сина ни...     
   
Имам съседи, които си осиновиха дете, т.к. диагнозата е била категорична. 6 години след това тя забременя и сега си има един сладък малчуган на 1 годинка ....

Горе главата и не се отчайвай !  :balk_21:

Аз съм на 39 години и след този 'missed' вярвам, че ще имам още едно дете, независимо от всички лекарски приказки 'предвид възрастта ми' и т.н., защото само това има смисъл и красота ... 
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #61 -: Ноември 09, 2006, 15:06:17 pm »
kerilaine,   :balk_21:
момичетата от форума много ми помогнаха! навъртай се наоколо, полезно е и някак... топло :)
ledenka, дай моля те малко повече инфо как се чувстваше след кюртажа. днес е трети ден, кръвотечение почти нямам, а док каза че има кръв, която трябва да се изтече от матката, иначе лошо... болки - доста. е, не са нетърпими, и по- лоши съм имала, но са наистина силни. док ме съветва да пия но шпа и бускулизин. аз съм свикнала на аулин, но... нормални ли са тези болки? той не ми дава отговор... според него следващия цикъл трябва да се предизвика, а не да си дойде самичък. така ли беше при теб? но болките най - много ме притесняват :( не върви да му звъня параноично през час... но се притеснявам. нали не са необичайни? по принцип трябва да е нормално да боли, нали е имало намеса ....
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #62 -: Ноември 09, 2006, 16:14:28 pm »
Viketo, емоционално бях много зле , но това си е ясно ...

Физически много ме болеше, т.к. матката започва да се прибира и постоянно контрахира, а от друга страна се и чисти . Силни болки имах около 4-5 дни, болките след това продължиха, но периодични и не толкова силни. Като е по-студено ме боли повече.

Не кървеше много, но аз пих 7 дни след абразиото Метергин и антибиотик. Кървенето продължи около 20 дни, по-малко, но го имаше. Една седмица нямаше нищо, а след това се възстанови цикъла. който беше много обилен.

Моя доктор каза, че цикъла трябва да се възстанови сам, т.к. в противен случай настъпва объркване в организма. В общи линии всичко протече така,  както той каза. 

Сега чакам да мине още един месец и да отида на преглед за да види дали няма възпаление или нещо друго .

Не се притеснявай, всичко ще мине и ще си добре  :balk_101: 

Можеш да разчиташ на моята подкрепа винаги  :balk_21:   

     
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #63 -: Ноември 09, 2006, 16:57:25 pm »
viketo,много си мила.благодаря ти.
и моя док ми каза същото като на ledenka.
много скоро ще си възтоновена напълно.
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #64 -: Ноември 09, 2006, 17:18:30 pm »
:( ще взема да разпитам моя док за това предизвикване на цикъла. явно повечето смятат че не е полезно.
иначе антибиотик пих 3 дни - ден преди кюртажа, на самия ден и на следващия. изписа ми azitrox 2 x 250 mg. каза че ми било достатъчно. всичко хубаво, ама ме притеснява че няма кръвотечение :( тази вечер пак ще го тормозя. от едно притеснение на друго! това жените успокоение нямаме  :x допреди 2 дни плачех защото имах кръвотечение, а сега ми се плаче защото нямам :(
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #65 -: Ноември 09, 2006, 17:32:03 pm »
За да си по-спокойна говори с док, хубаво е да те види след около 10 дни дали всичко е ок.
Въобще никакво кървене ли нямаш?
 
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #66 -: Ноември 09, 2006, 18:14:27 pm »
вчера и оня ден беше слабо, днес никакво :( само болки като менструални
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #67 -: Ноември 10, 2006, 10:49:38 am »
Е, спокойно, така е .
След няколко дни пак ще тръгне по-малко и така може да е около 20-25 дни, тъкмо до следващия цикъл  :balk_602:

Хубаво е 10 дни след абразиото да те види док за да прецени дали всичко се е изчистило добре .

Всичко е ок, спокойно  :balk_21:
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #68 -: Ноември 10, 2006, 13:47:35 pm »
Благодаря ти  :balk_21:! спирам да се шашкам и си налагам да си овладея емоционалното състояние. и спирам да плача по всеки повод! това май отива повече към подфорум емоционални проблеми  :ask:
 :bighug:
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #69 -: Ноември 10, 2006, 14:17:22 pm »
вчера и оня ден беше слабо, днес никакво :( само болки като менструални
А прескачам тука из тъжните теми... ама какво да се прави...
Вики, и при мене е адски оскъдно кървенето след кюретажа.Не знам дали има значение , че преди това  кръвоизлива беше неописуем.
Болки имах след кюретирането, днес вече почти-не.
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #70 -: Ноември 10, 2006, 14:54:14 pm »
при мен болките бяха най - силни 2-рия ден след кюртажа, т.е. вчера. едвам седях, но бях решила да си изкарам стоически работния ден. крещеше ми се, не знам как успях да се усмихвам на глупостите на колегите. затова пък довечера с моето момче се скарахме и последва голямото сдобряване. тази сутрин гърдите ми се бяха успокоили, все едно нищо е нямало. и нито капка кръв...
всичко минава. погрижи се за себе си! за да бъде следващата ти бременност спокойна   :balk_21:
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #71 -: Ноември 10, 2006, 15:34:42 pm »
Viketo, напълно те разбирам относно емоционалното ти състояние !

Първите дни след абразиото не можех да стана и 4 дена изкарах в къщи, стоически фиксирайки една точка, на 5-ия реших, че трябва да се взема в ръце и въпреки болките се върнах на работа .
Първата седмица ми идваше да набия или да се скарам с всеки един от колегите поотделно, света ми беше крив, за всяко нещо се разплаквах по най-различни поводи и без поводи...  :balk_100:

Половинката ми през цялото време го нямаше и трябваше сама да се справя с всичко. Е, идеално усвоих ефектното трясване на телефона  :balk_103: Все пак все някой трябва да е виновен ...
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #72 -: Ноември 10, 2006, 16:04:52 pm »
ledenka, успя да ме разсмееш с трясването на телефона :)
ти си силна жена  :bighug:
благодаря ти
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #73 -: Ноември 10, 2006, 16:36:57 pm »
Радвам се, че съм те разсмяла, Viketo !  :balk_50:

Само усмивки ти пожелавам, всичко ще се оправи  :bighug:

Винаги можеш да разчиташ на моята подкрепа  :balk_21:
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #74 -: Ноември 14, 2006, 13:11:33 pm »
Здравейте момичета,
от няколко дни съм си в къщи след операцията и прочетох всичките ви постове по темата и реших и аз да споделя..някак по-леко е като споделяш болката..
преди 2 год. подобно но Вики се наложи missed, преживях го тежко, но времето лекува, продължихме с опитите и така до миналия месец когато се установи нормална бременност. После прокървих, пих дуфастон и почивах в къщи 1 седм. и когато си мислех че вече всичко е ок получих кръвоизлив, оказа се извънматочна (тръбата се била пръснала) и ме оперираха по спешност на 3.11. Вече 11 дни след операцията, а аз още леко кървя, макар че не е като първите дни, но не спира..нормално ли е?  :bighug:

*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #75 -: Ноември 14, 2006, 16:10:07 pm »
maia_st, страшно много съжалявам че ти се е случило за втори път  :balk_145:.
за съжаление нямам никаква представа как реагира тялото след операция за извънматочна :bighug:
доколкото разбирам от постингите на другите момичета кървенето може да продължи около 20 дни. при мен почти нямаше кървене, само първите 2 дни, но беше съвсем леко, като тъмно течение по- скоро. при всички случаи е индивидуално.
за болката си права, минава. макар и само след седмица вече е по- леко. поне приех мисълта, че не съм бременна. стискам палци всичко при теб да е наред след операцията :crossfingers:
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #76 -: Ноември 14, 2006, 16:23:19 pm »
Вики аз също преживях кюртаж (без бременност) по препоръка на доктора. При мен само един ден имаше леко кървене но това зависи от бременноста (колко е напреднала). Болки имах в самата матка и то две седмици, но физическата болката минава и остава душевната.Пожелавам ти бързо въстановяване и скорошно успешно бременеене :balk_21:
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #77 -: Ноември 14, 2006, 17:11:37 pm »
Вики аз също преживях кюртаж (без бременност) по препоръка на доктора. При мен само един ден имаше леко кървене но това зависи от бременноста (колко е напреднала). Болки имах в самата матка и то две седмици, но физическата болката минава и остава душевната.Пожелавам ти бързо въстановяване и скорошно успешно бременеене :balk_21:

Ceci_S, как така без бременност? аз бях в 11 г.с., но пулс така и не видяха. може и да е имало в трите седмици, в които не ходих на преглед... сигурно има връзка кървенето с фазата на бременността. на мен док ми го обясни с това как е изчистена матката и дали има много събрана кръв след процедурата. а за следващото бременеене - ще поизчакам с опитите 3 - 4 месеца. дано се случи, разбира се, когато трябва и да е успешно...  :bighug:
 :crossfingers: на теб  :balk_21:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #78 -: Ноември 15, 2006, 10:12:42 am »
Здравейте момичета,
от няколко дни съм си в къщи след операцията и прочетох всичките ви постове по темата и реших и аз да споделя..някак по-леко е като споделяш болката..
преди 2 год. подобно но Вики се наложи missed, преживях го тежко, но времето лекува, продължихме с опитите и така до миналия месец когато се установи нормална бременност. После прокървих, пих дуфастон и почивах в къщи 1 седм. и когато си мислех че вече всичко е ок получих кръвоизлив, оказа се извънматочна (тръбата се била пръснала) и ме оперираха по спешност на 3.11. Вече 11 дни след операцията, а аз още леко кървя, макар че не е като първите дни, но не спира..нормално ли е?  :bighug:

Здравей,мила!
Не се притеснявай за кървенето,нормално е.Казвам го от личен опит.При мен положението беше същото при първата извънматочна.
Пожелавам ти скорошно възстановяване! :kiss:
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #79 -: Ноември 15, 2006, 10:32:12 am »
Момичета, и моя организъм като че ли влиза във форма. Моят кюртаж беше на 13.10. след него кървих точно 14 дни и то не беше точно кървене, а по-скоро една розовикава слуз. Нямах никакви физически болки и неразположения след интервенцията.
И ето тази нощ ми дойде и менструация - нормално болезнена и обилна.
Мен обаче нещо друго ме тревожи: Около историята с диагнозата "МИССЕД" (за мен това е втора бременност с втори миссед, а все още нямам детенце), и последвалия кюртаж се чуствах ужасно. Явно съм вложила всичките си отрицателни емоции тогава, защото след операцията сравнително бързо се възстанових психически, дори станах весела и отново контактна с хората. Ходихме в Плевен и подехме кампания имунологични и генетични изседвания, срещата с Доц.Конова ми създаде празнични настроение в душата, напълних се с оптимизъм и надежда и т.н...Но тези дни отново ме връхлитат мрачните емоции от месец октомври и огромен страх от бъдещето. Ами ако пак се провалим...
Леденка, аз съм на 34 години, В Плевен се отнесоха направо иронично към страховете ми относно моята възраст и детеродната ми способност, но аз си го имам това наум и за съжаление нямам твоята убеденост, че дори и на 39...
По повод на моята история една колежка, която съпреживя с мен всичко цитира своята майка,че "Деца се правят не когато искаш, а когато можеш."
И така...