0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #20 -: Октомври 10, 2006, 10:05:18 am »
 :crossfingers: :crossfingers:дано всичко е наред  несе притесняваи излищно
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #21 -: Октомври 10, 2006, 10:32:28 am »
Вики желая много много късмет и щастие вярвай, че бременността съществува и е всичко ще е наред, не се оставяй на песимизма да наделява :bighug: :bighug: :balk_102:Успех
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #22 -: Октомври 10, 2006, 10:44:17 am »
Здравей мила, първо послушай момичетата поеми дълбоко въздух и запази самообладание - знам че е трудно.
При мен сърдечен пулс се видя едва след навършване на 8 г.с. По същия начин ме обезкуражаваха преди това. Имах силни болки и много ме беше страх. Понеже съм с обърната матка ме гледаха с вагинален ултразвук и въпреки това се видя чак тогава. По мои изчисления съм забременяла 15 ден след първия ден от цикъла т. е. ако беше преди следващата менструация вероятно щяха да забележат сърдечен ритъм към две седмици по - късно.
В момента съм 18 г.с. и тези болки продължават. Два пъти лежах в болница и ако се наложи пак ще вляза.
Ако толкова много искаш това бебе бори се докрай, не им давай да те кюртират ако интуицията и организма ти подсказва друго. Изчакай до 100% доказване как стоят нещата.
А и там където отиваш се поинтересувай къде може да отидеш на преглед в случай на нужда.
Стискам палци, настрой се позитивно и всичко ще бъде наред  :bighug:
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #23 -: Октомври 10, 2006, 11:14:34 am »
благодаря вим, момичета! вашата подкрепа е много ценна за мен  :balk_21: опитвам се да вярвам, че всичко ще бъде наред, може би вътрешно усещане или много силно желание. няма да позволя аборт преди той да стане крайно наложителен, това е сигурно. не мога адекватно да преценя датата на зачеване, последния цикъл беше на 13 август, но според док съм заченала точно преди следващия цикъл. гледа ме на 3D, което според мен дава точна информация, или поен мах точна за момента. именно според него трябваше днес да види начало на органогенеза и сърдечна дейност. вече съвсем се обърках и не знам какво да мисля. така или иначе няма да бързам. плодният сак расте, но има голяма вероятност ембрион да не се вижда, защото не е витален, доплаква ми се само като пиша.  lale, и мен ме гледат с вагинален ехо, надявам се добрите новини просто да закъсняват, както е било при теб. а пък кръвен тест не са ми пускали, Гане, аз веднъж си го поисках и първия док, дето ме гледа, директно ме отряза в стил "не ставай смешна, той е за реални проблеми". а пък този, който ме гледа в момента, има огромна вяра в техниката си и дори не ми е предлагал да ми пуска кръвен тест. аз се усетих едва когато излязох от клиниката и ревейки се качих в таксито. разбира се късно, но той се постара да ме стресне. важното е, че аз все още вярвам, че има недежда. споделяйки с вас ми става по- леко. опитът на всяка от вас ме успокоява, защото доказва, че не съм вид извънземно, при което нещата протичат изключително нестандартно. прегръщам ви всички и ви благодаря за подкрепата!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #24 -: Октомври 10, 2006, 11:22:14 am »
Мила, имаш пълното право да си го поискаш- Ти имаш реален проблем. Какво - ще те чака до 4 месец ли? Оф, аман от смахнати доктори бе :x Така или иначе ако нараства чхг-то, то значи има реален шанс. Оф, не знам какво да ти кажа :( Надявам се нещата при теб наистина да се наредят и да се справиш.
В краен случай - там където отиваш, осведоми се дали няма начин да идеш на лекар и там също да те гледат и кажат какво става.
Не знам защо, ама повече им имам вяра на тея в чужбина :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #25 -: Октомври 10, 2006, 11:35:56 am »
Vike, аз си направих кръвен тест на 10 ден след закъснението.Една докторка ме гледа на 3Д ултразвук половин час и каза че "ще ми дойде да бъда спокойна", а си бях направила обикновен тест в къщи и беше +.
Така се ядосах че и казах да ми направи кръвен тест. След 3 часа ми смотолеви по телефона "ами да има бременност". На следващия ден отидох в Майчин дом и на обикновен допотопен ултразвук се видя плодното сакче в матката. Там лекаря ме посъветва след няколко дни да си направя още един кръвен тест ако искам за да се проследи дали бременността се развива. Та това е от личен опит.
Кръвния тест се заплаща мисля че беше около 20 лв. и резултата става до няколко часа.
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #26 -: Октомври 10, 2006, 12:08:12 pm »
тъй като наистина се изплаших си записах час за утре сутрин в Майчин дом, където ще настоявам за кръвен тест. а относно посещение при док навън - още се колебая, дано не се наложи, но го имам като вариант. в Париж има кой да ме "заведе" при добър док, сигурно е, само че ще се наложи да разберат и колегите ми, нещо, което засега искам да избегна. другият вариант е Барса - не знам нито дума на испански, което е огромен +, но все пак имам малко време да реша дали отсега да записвам час за френски док. има вариант и на двете места, няма да ме оставят ако има проблем, искрено се надявам да не се стига до там. но има вариант, което ме успокоява. правя каквото зависи от мен, останалото е Божа работа.  :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #27 -: Октомври 10, 2006, 12:12:31 pm »
Мила, не сме имали за цел да те плашим. За което много съжалявам, ако така си го почувствала. Ядосваме се на лекарите. Има хиляди варианти, с които да се разбере дали се развива тази бременност. Опитваме се да ти помогнем да я задържиш и ако се развива добре - да се появи на бял свят едно бебе. Нали за това се борим всички :D Колкото до доктор в Париж - според мен имай си го в резерв. И дори и да разберат - ти не правиш нищо лошо. Говори с човек, на който можеш да се довериш и го помоли все пак да запази в тайна, това което се случва. Надявам се да няма проблем и да се развие една прекрасна, здрава бременност!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #28 -: Октомври 10, 2006, 12:20:24 pm »
Гане,  :bighug:, не ме плашите вие, а докторите и неизвестността. вие ми помагате, и то много!!!  :grouphug2:  благодаря ви
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #29 -: Октомври 10, 2006, 12:27:10 pm »
 :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #30 -: Октомври 10, 2006, 12:27:33 pm »
Вики,дано утре всичко си дойде на мястото и резултатите го докажат! :crossfingers:
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #31 -: Октомври 10, 2006, 13:37:02 pm »
Стискам палци за хубави новини!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #32 -: Октомври 10, 2006, 13:39:30 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета! дано всичко е наред. не бях предполагала, че ще ми е толкова трудно, честно. само като си помисля, че може нещо да не е наред... но паниката нищо не оправя, така че - спокойствие и повече вяра!  :bighug:
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #33 -: Октомври 10, 2006, 14:24:58 pm »
Вики, от все сърце ти желая успех.В абсолютно същата ситуация съм. Ако нямаш против – да ти разкажа цялата си история: Последна редовна менструация 2.август. Очаквана ову -12 - 14 08., тогава правихме опитите. Забременях. Около 2-3.09 си направих тест за бременност - положителен. Посетих лекар - с вагинален УЗ се видя само увеличена матка - ясно - рано е. Тъй като имам предишно кухо яйце и последващ кюртаж - изписаха ми прегни и дуфастон с цел засилване и аз незнам още какво. ПОлсе и аз заминах за чужбина (от няколко месеца съм на режим: 20 дена в чужбина и 10 - в България). На 20.09. прокървих обилно за кратко и без болка. Реших че е спонтанен аборт.Дотърчах до някой лекар - слава богу - не беше. Гледаха ме с коремен ехо - имаше плoден сак и много малък зародиш в него. На 25 се прибрах в БГ и веднага - на преглед.
С вагинален УЗ. Видя се добре оформен сак, жълтъчен мехур и малко зародишче (0.39см). С тези параметри отговрям на 6.г.с. според лекарката. А по ПРМ би трябвало да съм към 8 г.с. Обезпокоителен беше и факта, че не се долавя сърдечна дейност. След 5 дни повторих прегледа – зародиша беше станал 0.46см, но пак – без сърдечна дейност. Според докторката пак клони към “Missed abortion” – плода не се развива.В същия ден отидох на друг лекар, с коремен УЗ, според него всичко е ОК, „..пий си неофолик-а, може и по чаша бира – съдържа фолиева киселина; и мисли позитивно...” На 1.10 пак заминах за чужбина с огромно неспокойствие. Включих се във форума, всички ме зареждаха с позитивизъм, за което съм ви много благодарна! И днес направих  преглед – в сака не се вижда нищо...Прегледа беше с коремен ехо, при лекарката, при която бях като получих кръвоизлива. Аз лично не мога да повярвам, че ми се случва.Срината съм незнам какво да мисля и да правя и изобщо как да живея....Искам все пак с цялата си болка, мъка и обърканост да те подкрепя, да ти кажа нещо мило. Не се предавай. Концентрирай цялата си положителна енергия за да дадеш шанс на тази бременност, да извоюваш от съдбата си да имаш бебе. Ще бъдеш бременна, ще бъдеш майка, вярвай в това.
Това ти е първа бременност, нали? Дори и да се провали, шансовете за следващи са ти огроми и  реални. Неразвилата се бременност (миссед аборт, кухо яйце и т.н.) се причинява от хромозомни аномалии, за които все още няма научно обяснение. Това е едно доста често явление в десетки проценти от бременностите, но вероятността да се повтори при следващи бременности е твърде малка. Ако една бременност има такъв развой – то това  е реакция на организма да се чисти от лоши (увредени, некачествени) плодове. В този смисъл – се намалява риска да се роди увредено бебе, което наистина е голяма трагедия в живота на едно семейство. Да пази Бог.
Имай сили! Тежко е, но една така изстрадана бременност ще те доведе до огромното щастие да бъдеш най-любящата майка един ден.
Дръж се добре информирана за всичко, както и правиш. Спокойно си резюмирай ситуациите. Не се огорчавай от формалното отношение на докторите – ти сама казваш, че те гледат като едно евентуално отклонение от някакви норми, и се опитват да предвиждат всякакви ситуации.
Много се вълнувам за теб. Дръж ни в течение.
Успех навсякъде, мила Вики, най вече в бременността.
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #34 -: Октомври 10, 2006, 14:46:48 pm »
Оникс, разбира се, че нямам нищо против да науча историята ти, затова сме тук всички, да се учим от опита си и да си помагаме. дори се радвам, че намери сили да споделиш цялата си история. като дни на МЦ се движа малко след теб (13 август), иначе все едно слушам моята история, или почти, тъй като досега не съм имала прокървяване. всъщност имаше едно - светло, за ден, около 20 септ, но беше само като маркиране, дори нямаше болка. честно казано дори силни болки нямам, свикнала съм на болезнен цикъл, така че в момента е приказка в това отношение. гърдите се държат така, сякаш се подготвят за бебо - болят, нарастват. но въпреки това плодното ми сакче е празно. има жълто тяло от миналата седмица. и нищо повече. в такива моменти се замислям защо, за бога, това се случва?! явно природата си знае работата. както казваш сама - по- добре сега, отколкото ако се роди болно дете.
стискам палци да си силна и да имаш прекрасно и здраво бебче! когато му дойде времето...  :balk_21:
*
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2006, 15:12:52 pm »
здравейте момичета. аз се завърнах и бързам да пиша преди прегледа утре сутрин. разбира се с започвам с въпрос за проблем. последния ми преглед при моя док беше преди 3 седмици. след това се наложи да пътувам, малко стресови ситуации и разбира се като резултат - тъмно течение. ходих на лекар в софия (пардон, на нещо като касапин, за когото последното определение е хуманен лекар), който установи кръвотечение от матката, освен това едни коки, за които предписа свещички, но които още не съм приложила. нареди ме 97% аборт, който да се диагностицира до седмица. да ама бях извън БГ и ми се размина прегледа при док. пропуснах да му спомена горещия душ и витаминна атака преди кръвотечението. бях заета да плача и настроена вече агресивно към него. в следващите 3 седмици течението си продължи леко мътно, тъмно кафеникаво, не бих казала кръв. а в последните 2 дни, в които съм ограничила движението, няма течение. не се реших да отида на лекар навън. иди обясни състоянието си на лекар, чийто език не говориш! последната седмица започна изтръпване на крайниците (най - вече отдясно). болки няма, течението се ускорява ако съм прекалила с движението. не установявам миризма на развалено, за което ме предупреди док, но притеснението си остава... а съм на лекар чак утре сутрин. четох из форума че има момичета с течение подобно на моето до 20-та седмица. това възможно ли е или храня напразно надежди? не очаквам от вас диагноза, просто споделяна на опит... диагнозата ще ми я поставят утре, а дотогава има толкова много време. болките в гърба и кръста си остават, притеснява ме малко изтръпването на крайниците. а течението росто ме влудява. ако някоя от вас е била в подобна ситуация моля да сподели опита си! би трябвало да съм в средата на втори месец. мисля че и коките имат връзка с тъмното течение, но не съм сигурна. от утре си почвам свещичките, дано не е късно. но просто на лекаря, който посетих в софия, нямам никакво доверие. а работи в клиника ин витро и би трябвало да има поне малко хуманизъм и съчувствие в него... не всеки ден ми се случва да забременея и да чуя думите хромозомна аномалия, има 3% вероятност нещата да са наред... как ли ги сметна? както и да е. не м и се и споделя за този преглед... моля споделете ако имате опит в подобна ситуация!!!  :bighug:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2006, 17:58:59 pm »
Привет,Вики! :bighug:Едва ли някое от момичетата с подобни симптоми и течение,като твоето би ти дала на 100 % точен отговор.Надежда винаги има,но без лекарският преглед,предстоящ ти утре,може само да се гадае.Не разбрах пак ли при въпросният "доктор" ще ходиш пак?Отиди при друг и си почивай сега(явно ти помага).Дано вече всичко си дойде на мястото!Желая ти много-спокойствие,сила и късмет! :balk_21:
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2006, 17:59:20 pm »
Викето, нищо не разбирам от проблемна бременност, Бог те е пазил до сега, затова вярвай и се опитай да се абстрахираш от страха.
 Ти как пък си попаднала и на лош лекар, моми4етата тук казват добри думи за някои,  защо не се довериш на тези някои?
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2006, 19:28:42 pm »
Викето, аз имам кървене..В 6 г.с. съм.Разбирам объркването ти, тревогите и страха...Но на твое място бих почивала интензивно.В тоя етап на ранна бременност при наличие на кървене определено почивката е ключов фактор.Споменала си горещ душ-това се избягва, както и вани, джакузита.
СТискам палци!!
/Излишно е за казвам, че пътуванията в това състояние не са желателни./
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: момичета, моля, помощ!!! /бременност/
« Отговор #39 -: Ноември 05, 2006, 21:01:29 pm »
Мини, как си? Какво става с теб, изплаши ме!!! Пиши как се развиват нещата, ходи ли на УЗИ? Успех и стискам палци!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!