0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: миома и безплодие
« Отговор #120 -: Април 10, 2008, 10:35:02 am »
Благодаря ви много момичета!!
В петък ще имам консултаця с интернист, анестезиолог и незнам какво още.
Не знам дали вече са ми готови кръвните резултати. В петък ще се определи и деня на операцията.
Притеснявам се и това е нормално, още повече , че има и доста неизправности  :?
Като например направлението 7 за хоспитализация си го бях взела от личната лекарка на 13 миналия месец, като си мислех, че тогава ще ме оперират. Но нали ме отложиха и давността на направлението изтича на 13 този месец и от Шейново сестрата ме прати при личната лекарка за ново направление. Да но пък личната лекарка не иска да ми издаде ново преди да е минал 13 април или пък да и занеса старото да го анулира. Направо лудница  :( Какво ще правя утре като ме искат в Шейново с ново направление а аз нямам.
Стискайте ми палци дано не ми направят проблем утре в Шейново и без това те са знаели, че ще ми трябва старото преди да ми издадат ново. Май утре ще се тича много.
Re: миома и безплодие
« Отговор #121 -: Април 11, 2008, 11:42:56 am »
Не знам дали направление 7 за хоспитализация е като нормалните направления,но от личната си лекарка знам че вече направленията важат 45 дена ,а не както беше преди 1 месец.Дано и твоето да е толкова.Успех и всичко ще е наред.
Re: миома и безплодие
« Отговор #122 -: Април 12, 2008, 13:07:22 pm »
zdraveite momi4eta, ot 1g. razbrax 4e imam miomen vazel 9 sm,-koeto e dosta golem, dobre 4e e na vanhsnata strana na matkata kam koremnata kuxina, xodix pri vsekakvi lekari i spezialisti i razbirase 4ux dosta mnenia, no ISTINATA E CHE PRI GOLEMI NAI DOBRE E DA SE MAXNE: na 29g . ot 4 meseza opitvame da imame deza, no uvi, moit vazel iavno mi pritiska matkata i sega mai mesez mi predstoi operazia s laporoskop. dori iskam da mine i da po4na da se vazstanoviavam, ste si operiram v Viena, v nai goliamata ginekologi4na klinika v Avstria, pri edin ot nai dobrite profesori v sveta. Nadiavam se vsi4ko da mine uspeshno, izbrax tam zastoto se okaza 4e praviat po 700 operazii na miomi godishno, koeto e dokazatelstvo 4e sa dosta goliam opit .
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #123 -: Април 12, 2008, 16:57:30 pm »
Дано всичко да мине успешно! Стискам палци!
Късмет и успех!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: миома и безплодие
« Отговор #124 -: Април 14, 2008, 08:11:06 am »
dano blagodaria ti neka da mine vsi4ko tuka i posle ste opisha vsi4ko zada moje momi4eta koito iskat da si praviat takaiva operazii da znaiat. i razbirase koito iska koordinatite na tezi profesori ste gi dam.
Re: миома и безплодие
« Отговор #125 -: Април 18, 2008, 10:41:49 am »
Здравей netkremena !
Искам да споделя и моя кошмар ! Вчера бях на преглед при Божидар Славчев и направо ме обзе отчаяние ! Възелът е 7 см. , но не той е проблема , малките възли в матката са толкова много , че тя се е раздула и направо не се побира не екрана на ехографа . Даде ми някакви надежди за запазване на матката , но не ми изглеждаше много убеден . Каза ми да си направя ядрено магнитен резонанс , за да ми даде повече инфо . Сега ще хуквам да се разправям с клинични пътеки ... После съм решила да отида и до Плевен при проф.Горчев / въпреки , че едва ли ще чуя нещо различно / . Но това за Виена много ме заинтригува , можеш ли да ми дадеш някакви координати на клиниката . Поне като ще ме режат да направя всичко възможно ! На 35 съм и много искаме дете , но това за сега ми изглежда пълна утопия . Благодаря ти много предварително !
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: миома и безплодие
« Отговор #126 -: Април 18, 2008, 13:43:52 pm »
Проф. Горчев е отличен избор в случая!
Желая ти късмет! yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: миома и безплодие
« Отговор #127 -: Април 18, 2008, 16:01:58 pm »
Здравейте мили момичета, мина и моята лапароскопия. Правих си я в Шейново при доктор Попов. И аз имах миомен възел, който беше около 4 см и нещо и като екстра ендометриозни огнища и на двата яйчника. Доктора се справи направо блестящо като ми направи не коремна а лапароскопска операция. След това ми сподели, че моята операция е била толкова трудна като за конгрес  8O
От 2 години не бил правил такава и то 4 часова, но ми запази матката а миомата се била впила здраво в нея. Много съм щастлива, че кошмара свърши и само мога да ви го препоръчам като страхотен специалист!!!! Успех на всички!
Re: миома и безплодие
« Отговор #128 -: Април 18, 2008, 16:36:53 pm »
Благодаря Ви много!!!
Много се радвам за всички успели с операцията !
На 29-и съм на ЯМР ,  и после под ножа , вече нямам сили да се боря с други средства ! Разбрах за някаква д-р Стефанова - хомеопат , която се справяла успешно с миоми , може би ще и се обадя , но при всички случаи в по-тежките случаи помага само ножа !
Re: миома и безплодие
« Отговор #129 -: Април 18, 2008, 18:31:15 pm »
Евелина, моят съвет е да не чакаш и отлагаш много!!! Не знам доколко може да помогне хомеопатията. Късмет ти желая и ти стискам палци!!!
Re: миома и безплодие
« Отговор #130 -: Април 22, 2008, 13:07:40 pm »
Благодаря ти !
Знам ! На 1-ви май съм при проф.Горчев , след това пак при Славчев , ако някой от тях се съгласи стискам очите и хайде ! Ако не мъки по чужбина !!!
Re: миома и безплодие
« Отговор #131 -: Април 22, 2008, 16:29:48 pm »
EVELINA K; pishi mi po maila da ti kaja za le4enieto v viena i koi sa klinikite, koi sa profesorite, po prinzip nashite svetila gi znaiat, t.k. se okaza 4e sa dosta izvestni v tazi sreda, pishi mi na maila, ste ti opisha vsi4ko, ste ti dam 2 kliniki, i dvete sa tuk Viena ,po prinzip pishe mnogo nesta za taix v interent i na nemski i na angliiski i samata ti ste mojesh da si napravish za tebe prou4vane.
netkremena@yahoo.com
ne se ot4aivai, vajnoto e 4e imame ve4e danni i koordinati na edni ot nai dobrite v sveta v tazi oblast, spokoino!!!!
pozdravi kremena

от модератора: пиши на кирилица или ползвай кредор!
« Последна редакция: Април 23, 2008, 11:26:53 am от rally_pat »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: миома и безплодие
« Отговор #132 -: Май 14, 2008, 08:10:26 am »
Здравейте,използвам темата и аз да споделя с вас болката си.От един мес.знаем,че имам миоматозен възел 55:58мм.,ходих и на скенер за потвръждение.Вчера бях при док.,понеже до сега правих хормонални изследвания и ги занесах,и какво мислите завишен пролактин,ЛХ и ФСХ също не са на ред и в събота имам час за ендокринолог да назначи лечение.Но не това ме тормози толкова,а миомата.Чакам накрая на тази седм.да ми дойде и отивам да ми назначат ден за операция,понеже е доста голям ще бъде с външен разрез.Много ме е страх да не се усложни нещо.Забравих да кажа,че е разположена от външната стена на матката към десния яйчник.Изчетах всичко,което сте написали свързано с миомата и реших,че мога да разчитам на съветите и подкрепата ви.Объркана съм и мнооооооого ме е страх,моля споделете ,който го е преживял,нали матката ми ще си остане.Между другото сме със 7 год.стерилитет,вече с 50:50 мъжки и женски фактор.Май се поувлякох,но да споделиш с преживял проблема си е друго.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #133 -: Май 14, 2008, 10:00:41 am »
както сме писали и по горе не се притеснявай.избери си добър оператор и изхода ще е добър.ще изчистят възлите, пък и те не са чак толкова големи.Моя най големия беше 11 см на задна стена с външен разрез.5-6 дена престой в болницата и на 10-ия ден бях на работа.имах болничен,но се чувствах много добре.успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: миома и безплодие
« Отговор #134 -: Май 14, 2008, 10:46:06 am »
Благодаря ти ,дано всичко да мине успешно.Май страха и притеснението ми са по-страшни от възела.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: миома и безплодие
« Отговор #135 -: Май 14, 2008, 11:15:35 am »
МИЛА МАРИНА , по спокойно, както аз съм писала моят бе 9 см, пак на външ. стена на матката и близко до 1 ячник.Но ме оперираха с лапороскоп на 7 май и вече съм в нас, ставам, почивам и съм пушка :D
по принцип до 12 см. може всеки орган да се оперира с лапороскоп, и мен така ме оправиха , дори ве4е ми мина белега на пъпа /Големи майстори са найстина!!! така че говори с твоя оператор нека да пробват с лапороскоп и ако не става с ножа. моя са го извадили на 9 пар4ета по 1 см. а твоето е на половината на моето/ което е смешно с ножа да те режат. койн сте те оперира. трудно ми е на БГ да пиша, извинявай за малките грешки.
Re: миома и безплодие
« Отговор #136 -: Май 14, 2008, 11:20:12 am »
мила марина . с лапорото става по бавно и може би за това не са ти го предложили, а с ножа е кам 0.40 мин, трае , докато с лапорото е кам 2 часа, ЧАК СЕ ЯДОСАХ ЧЕ НЕ СА ТИ КАЗАЛИ С ЛАПОРО, говори с тях, моето бе 9 см, и широко 9 см, смятай каква топка.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #137 -: Май 14, 2008, 12:18:04 pm »
Здравейте,използвам темата и аз да споделя с вас болката си.От един мес.знаем,че имам миоматозен възел 55:58мм.,ходих и на скенер за потвръждение.Вчера бях при док.,понеже до сега правих хормонални изследвания и ги занесах,и какво мислите завишен пролактин,ЛХ и ФСХ също не са на ред и в събота имам час за ендокринолог да назначи лечение.Но не това ме тормози толкова,а миомата.Чакам накрая на тази седм.да ми дойде и отивам да ми назначат ден за операция,понеже е доста голям ще бъде с външен разрез.Много ме е страх да не се усложни нещо.Забравих да кажа,че е разположена от външната стена на матката към десния яйчник.Изчетах всичко,което сте написали свързано с миомата и реших,че мога да разчитам на съветите и подкрепата ви.Объркана съм и мнооооооого ме е страх,моля споделете ,който го е преживял,нали матката ми ще си остане.Между другото сме със 7 год.стерилитет,вече с 50:50 мъжки и женски фактор.Май се поувлякох,но да споделиш с преживял проблема си е друго.
Не се претиснявай всичко ще е наред.
Моята миома беше 12см и 5-6 възела до грахово зърно и въпреки че получих кръвоизлив по време на операцията успяха да ми запазят матката.
Намери лекар на които да имаш доверие и всичко ще е наред.
Успех и пиши как се развиват нещата при теб.
Re: миома и безплодие
« Отговор #138 -: Май 14, 2008, 15:55:06 pm »
Привет Марина !
На мен също ми предстои операция както писах по-горе , много е трудно да не се притесняваш , напълно те разбирам , защото и аз съм като теб , чакането те убива . Но в крайна сметка мисли си за следното : Така или иначе с таква голяма миома не можеш да забременееш , или ако стане е доста опасно за теб и бебето . Така , че докато си с нея нищо не решаваш като проблем , по-добре да я махнеш така шансовете ти се увеличават значително . Но наистина е изключително важно кой ще те оперира , на мен Славчев / който се смята за светило в София / почти ми отказа , каза , че ще се опита , но не ми даде големи изгледи за успех . Прави са момичетата които са ти отговорили , че трябва да си намериш лекар на когото да вярваш ! С чялото си сърце ти желая успех и вярвам , че всичко ще е наред и ще забравиш за лошите неща !
Успех !
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #139 -: Май 14, 2008, 16:35:06 pm »
Здарвей Марина
и аз съм оперирана от миома , само че моята беше огромна - 22см и две по малки от по 3 см. Оперира ме доктор Славчев , запази ми матката и съм му толкова много благодарна , че не мога да го изразя с думи. Почти една година след това се наложи да ми се направи хистероскопия за отстраняване на полип. Пак при него отидох. Сега посещаваме док.Владимиров , но имаме мъжки фактор .
Дори и да ти кажа да не се притесняваш , знам че пак ще го направиш , защото и аз го преживях , просто искам да ти кажа , че не е толкова страшно колкото си го мислим.
Успех.