0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #300 -: Октомври 31, 2006, 09:39:34 am »
Момичета, имам един въпрос - как се броят дните при трансфер на трети ден - деня на пункцията и трансфер след още два дни или деня на пункцията и трансфер след още три дни?
Роузи, дните се броят така: денят на пункцията е ден 0. Следващият е 1, след това 2 и на ден 3 ти е трансферът.
Успех! Няма страшно да знаеш, даже трансферът минава по-леко от пункцията (без упойки, очистителни, клизми и т.н.) и главно в лежане.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #301 -: Октомври 31, 2006, 13:32:28 pm »
Момичета лоша новина и от мен.Днес трябваше да почна стимулация за инвитро след едномесечно приемане на марвелон, но за съжеление на УЗИ се видя КИСТА. Така че този месец ще го отпиша.
На кратко:
01.10 - първи ден от М
04.10 - преглед при доки.Всичко е ОК;нямам кисти
05.10 - започвам да пия Марвелон по 1 таблетка на ден до 26.10
29.10 -  първи ден от М
Нещо не мога да схвана :help1: , кога се е образувала тази пущина ?:dontknow:
От днес съм пак на противозачатъчни - селесте + оргаметрил.
Успех момичета.
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #302 -: Октомври 31, 2006, 15:34:25 pm »
Съжалявам флауър. Просто не можем да контролираме тези неща, за съжаление. Аз също съм супер ядосана винаги когато се провалят плановете ми и мразя да не мога да контролирам ситуацията, но такъв е живота. С някои неща просто не можем да се борим.
Горе главата и напред в битката. Това е!
Успех мила. :bighug:
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #303 -: Ноември 02, 2006, 15:59:13 pm »
 :Далия много съжалявам за развитието..... С интерес "проследих" дните ти и се надявах на положителен развой. И аз съм като теб, ще си правя трансфер със замразени ембриони и много се надявам да стане. Първия неупех го преживах тежко, но сега утехата ми е че поне няма стимулация, пункция и лекарствата са по-малко. Опитвам се да бъде много оптимистична макар, че док ме "приземи" че процента успеваемост е само 5%? Момичета така ли е? Аз съм чувала, че в чужбина е около 15-20%, какво пак не е наред тук? Аз вси си мисля, че дори 5% това може да са МОИТЕ проценти.....
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #304 -: Ноември 02, 2006, 16:26:13 pm »
Точно така трябва да мислиш, миличка!
Дори един процент да е - твоят да е!
Успех! :goodluck:
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #305 -: Ноември 02, 2006, 16:58:52 pm »
Момичета, имам един въпрос - как се броят дните при трансфер на трети ден - деня на пункцията и трансфер след още два дни или деня на пункцията и трансфер след още три дни?
Роузи, дните се броят така: денят на пункцията е ден 0. Следващият е 1, след това 2 и на ден 3 ти е трансферът.

Момичета искам да ви питам има ли от вас някоя на която да и е правен трансфер на 2 ден? Щом деня на пункцията се брой за 0 значи на мен и при двете иксита трансфера ми е бил на 2 ден!!! :( Нещо взех да се притеснявам от какво зависи на кой ден да е трансфера? Да не би ако се делят бавно да бързат да ти ги върнат?....ох дано да не е така ...вече взех да параноясфам  :?
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #306 -: Ноември 02, 2006, 17:21:01 pm »
Благодаря ви за силата която ми давате момичета.Трудно ми е да понеса удара и болката,но знам че ще се изправя и пак ще тръгна по пътя за да спечеля войната.
Роби,не гледай успеваемоста и %!Вярвай и мисли позитивно.Чудеса стават,а това може да е твоето чудо.Искрено ти го пожелавам!
Успех на всички и дано темата отсега да продължи само с положителни резултати,а на лято с бебетата от тази есенна групичка.Целувам ви
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #307 -: Ноември 02, 2006, 18:07:46 pm »
Съгласна съм с теб Далия, аз винаги се опитвам да бъда позитивна, само дето очаквам и док да вярва повече, ама явно искам много!
На теб ти пожелавам да забравиш за малко "акцента" в живота си и да се отдадеш на различни неща (на мен това ми помогна лятото след неуспеха), човек трябва да повярва пак преди да повтори!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #308 -: Ноември 02, 2006, 18:10:19 pm »
Роузи, при мен също имаше момичета на които им върнаха ембрионите на 2-рия ден, така че няма защо да се притесняваш, от какво зависи и кога предполагам, че лекарите знаят най-добре!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #309 -: Ноември 02, 2006, 18:15:08 pm »
Съгласна съм с теб Далия, аз винаги се опитвам да бъда позитивна, само дето очаквам и док да вярва повече, ама явно искам много!
Как така искаш много?!? Че той ако не ти дава надежда, кой? При кой доктор си? Извинявай, ма чак се възмутих.

lb2f
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #310 -: Ноември 03, 2006, 10:32:34 am »
Май точно за датата на трансфера сме най-неподготвени. Ако някой знае повече по въпроса от какво зависи трансфера на 2-ри, 3-ти или 5-ти ден ли да се направи, нека сподели.
И моят трансфер беше на 2-ри ден, щом така се броят, и точно това ме накара да се замисля за качествата на ембриолога.
Но действително май всичко е късмет и принципа "Проба->Грешка->Случаен успех" важи от всякъде.
Желая успех на започналите процедури или чакащи резултата момичета.
Аз явно няма да се включа в есенната тема. Д-р Стаменов планува да започнем в началото на януари.
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #311 -: Ноември 03, 2006, 17:14:47 pm »
Jazzy при Д-р Табакова съм, те са добри професионалисти, знаят какво правят, но нещо прихологичната част им куца, а това при ин витрото си е супер важно, трябва са си сигурен, че док вярва в теб и без това сме "по-чуствителни" така да се каже...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    karelia

Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #312 -: Ноември 03, 2006, 17:16:33 pm »
 :( Днес е най-нещастния ми ден през тази година.Дойде ми  :x Няма пурегон,няма меногон,няма прекрасни фоликули.Всичките ми надежди се сгромолясаха.Това е................
Успех на всички момичета и дано нямате ден като моя днес.
Надявам се да се включа отново тук,но през пролетта,когато ще правя ин-витро.До тогава ще събираме пари ........   ще почивам... ще събирам и сили.........
Успех и целувки!
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #313 -: Ноември 03, 2006, 17:30:17 pm »
Cygnus, Kambozola благодаря за разяснението.
Roby, мисля, че постинга ти се отнася към Faith, аз не съм притеснена от трансфер на втори ден. Ясно ми е, че шансовете са най-големи при трансфер на пети ден, но понякога това е трудно постижимо.
Faith, при мен трансфера също беше на втори ден, но аз нямах възможност за чакане, защото имах само три ембриона. По съвет на ембриолога направихме трансфер на втори ден. Ембрионите бяха с деление на четири клетки.
Сега ми предстои едно дълго чакане до кръвния тест.
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #314 -: Ноември 03, 2006, 17:37:39 pm »
Карелия,съжелявам!Друго незнам какво да ти кажа.Ние сме с теб. :bighug:
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #315 -: Ноември 03, 2006, 18:10:01 pm »
Кураж Карелия! Това е временно, скоро нещата ще дойдат по местата си!!! Вярвай в това!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #316 -: Ноември 03, 2006, 21:02:55 pm »
karelia съжелявам!!!От все сърце ти желая преди да започнеш процедура за инвитро ....някоя сутрин да видиш 2 прекрасни чъртички!Сега обаче спри да мислиш за това.....успокой се и си почини! :D
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #317 -: Ноември 03, 2006, 21:17:22 pm »
Карелия, горе главата и не се предавай.Пожелавам ти най - скоро време да се похвалиш с  :bfp:.Прегръщам те мила  :bighug: :hug2: :kiss:
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #318 -: Ноември 04, 2006, 17:25:38 pm »
Карелия,смелост,момиче!Мисли хубави неща и не се поддавай на болката и депресията.
Днес ми беше прегледа след 5 дена стимулация с ГОНАЛ.Произвела съм 12 фоликулчета,нищо че гонала беше леко с изтекъл срок на годност.Много съм радостна.И каквото и да стане,благодаря на господ за надеждата,която ми дава.Имайте я и вие момичета и горе главите!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #319 -: Ноември 06, 2006, 13:02:49 pm »
Да се отчета и аз - първо инсе - неуспешно :(
Късмет на всички, които са в очакване!