0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #220 -: Октомври 22, 2006, 15:04:28 pm »
  Далия, спазвай предписанията на Савова. Щом не ти е предписала прегнил - значи не трябва. Между другото ми прави вечатление, че в поевечето клиники не дават прегнил при поддръжката, а само утрогестан.
  Дори и да решиш да си сложиш, според мен пак трябва да я уведомиш.
  Най-важното според мен е да не се поддаваш на паниката.  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #221 -: Октомври 22, 2006, 16:26:11 pm »
Dalia, на мен ми биха Но Шпа инжекции, сутрин и вечер така 5 дни. И ставане само до WC през това време. След 2-3 дни премина всичко и до края на бременността не се появи. Какви лекарства пиеш ти? Аз пих фолиева и утрогестан по 6 на ден вагинално.
Само спокойствие и почивка на легло и слушай док!
« Последна редакция: Октомври 22, 2006, 16:31:35 pm от cygnus »
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #222 -: Октомври 22, 2006, 16:41:48 pm »
Сложих прегнила.Незнам дали е за добре,но тукашния док.каза че било препоръчително при болките които имам.Аз пия естрофем 2*1 от 2мг(преди това бях на премарин 1.25мг) и утрогестан 3*2 вагинално.Тукашния док се изненада че са ми казали да увелича дозата на естрофема +1 таблетка,с нищо нямало да ми помогне.Каза ми да лежа и да ставам само до тоалетна,както на теб Cygnus.
Нищо не разбирам :(Незнам вече кое е по добре и кое не!Искам само да задържа това бебе :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #223 -: Октомври 22, 2006, 17:09:58 pm »
Мила Далия спокойно,Прегнила няма да ти навреди!!единствено малко по-късно ще пускаш кървен тест.Колко единици сложи???На мен след инсе са ми го изписвали през 5 дена.
Само спокойствие,почивка и лежане!Как то ти написаха момичета ако имаш болки-контракции незабавно пи Ношпа!3*1.
Айде стискаме палци миличка!Държ ни в течение.
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #224 -: Октомври 22, 2006, 17:37:55 pm »
Ади, къде си правила инсето?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #225 -: Октомври 22, 2006, 18:19:27 pm »
Далия, при мен имаше зацапване до 10-11 г.с. с прекъсвания. Биха ми 3х5 дни инжекции но-шпа+папаверин сутрин и вечер, през останалото време пиех хапчета но-шпа 3х1, също естрофем 3х1 и вагинално 3х2 утрогестан. Непременно почивай повече и дръж връзка с доктора си. Стискам ти палци!
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #226 -: Октомври 22, 2006, 19:42:33 pm »
Момичета минах преглед.Док видя недобре оформен сак-3мм на ден 18.Иска ме вторник пак на преглед за да видим дали расте.Каза ми също да пия ношпа при болки,както и вие.Каза че може и мускулно да слагаме ако има нужда.Ади,сложих 5000 ед. прегнил.Казаха ми че ако вторник нещата са наред ще сложим още една(5000 ед) и после през 5 дни.Иначе продължавам с естрофема и утрогестана.
Благодаря ви за подкрепата,разбирането и бързите отговори :thankyousign:.Много ви обичам и ви пожелавам в най скоро време  :babyflips:
« Последна редакция: Октомври 23, 2006, 10:16:25 am от Dalia »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #227 -: Октомври 22, 2006, 19:49:59 pm »
Ади, къде си правила инсето?
При Табакова направих 2 инсета,но не съм доволна.Сега се насочих към Торакс Пловдив д-р Даскалов ...мисля там да направя ново инсе. :D
Dalia стискаме палци и вторник чакаме хубави новини! :D
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #228 -: Октомври 22, 2006, 20:43:29 pm »


  Далия,мисля че този лекар можеш да му имаш по голямо деверие от Савова.Само факта ,че не ти е споменала нищо за ношпа при болки говори, че се е отнесла несериозно да не говорим за това че 3 часа не ти е вдигала тел. и ти се е карала.Може би е мн. малко затова да не е така добре оформено и да не се вижда добре в момента.Стискаме палци да е така.
   Ади ,поздравления за избора!!!!!Успех ти желая следващия път.
*

    Elena - Eli7

Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #229 -: Октомври 23, 2006, 09:50:51 am »
Лоана, не давай такива съвети, когато незнаеш за какво става въпрос. Бременността все пак е от замразени ембриони и в съответната клиника най-добре знаят какво да се прави. И мисля, че точно доктор Савова, която е "забременила" доста момичета знае и доста повече от който и да е лекар акушеро-гинеколог в Русе. А в крайна сметка като не е дигнала на момента и мъжът и се е скарал не ви ли хрумва, чи и в семейството на лекар се случват нещастия и проблеми.Незнаем какво им е било до главата точно в този момент.
Далия, успешна бременност и се надявам всичките ти притеснения да са празни тревоги!
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #230 -: Октомври 23, 2006, 10:13:30 am »
Здравейте, момичета!
Ето ме и мен - утре ми е пункцията, вероятно в петък - трансферът. Я кажете, как минава трансферът? Пак ли си под упойка или е като инсеминацията? Кога се разбира колко качествени / оплодени има и на кой ден ще ги връщат? Ох, треска ме тресе - то е ясно, сърцето ми бие лудо почти непрекъснато, направо... голямо вълнение  :D Май доста объркано звуча, но - това е положението, за друго не мога да мисля.
Целувам ви и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #231 -: Октомври 23, 2006, 10:38:46 am »
Мила Камбозола, изобщо не се притеснявай - пункцията минава бързо бързо, докато се усетиш и вече си си в стаята  :D. Почти веднага ти казват колко яйцеклетки са извадили и ти определят час на другия ден, в който да отидеш или да се обадиш по телефона на ембриолозите, за да ти дадат информация как е протекло оплождането. На другия ден пак се обаждаш, за да видиш как вървят нещата и на третия ден е трансфера /ако ще е трансфер на третия ден/. Той се прави почти като инсеминацията, само че е на втория етаж /нали в МЦРЗ?/, преди това ти слагат една мускулна инжекция и обезболяваща свещичка и това е всичко. После лежиш 40 мин. /може и повече ако искаш/ и си отиваш. По-спокойно го карай /то кой ли го казва  :lol:/
Далия, късмет ти желая, по-малко притеснения, сигурна съм, че ще задържиш бебето и всичко ще е наред  :D
Успех и на Кро и на всички момичета в АРТ процедура  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #232 -: Октомври 23, 2006, 10:51:17 am »
Здравей, cambozola ! Стискам палци за добри яйчица утре, а за трансфера не се притеснявай! Без упойка е, като инсеминацията. Преди него ти бият инж. за отпускане на мускулатурата, по време на трансфера трябва да си спокоина, мисли си хубави нещица /:babyflips: :babyflips: :balk_600:/, ще полежиш 40 мин. там, после 1-2ч. в стаята си /казват, че може и само 1/2 ч., ама...страх лозе пази, нали така :balk_600:/. За развитието на оплодените яйцеклетки ще ти кажат в сряда/на деня след пункцията/, ще ги следят и ще преценят кога да е трансфера. Ако имаш повече силни ембриончета може да решат да изчакат за бластоцист-трансфер на 5-ти ден, в повечето случай обаче трансфера е на 3-ти ден. Дано съм ти била полезна! Силно ти стискам палци!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #233 -: Октомври 23, 2006, 10:52:25 am »
   Успех Камбозола. Няма нищо страшно. Всико е така както ти го е описала Граци. и Десита.
   Стискам палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: и ти пожелавам да видиш  :bfp:
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #234 -: Октомври 23, 2006, 11:01:21 am »
Благодаря, Граци,  Десита, Солей :)
Грация, да, в МЦРЗ.
Това със "спокойното" не знам дали ще стане ;) Уж не съм притеснена (поне като се сравнявам с момичетата, които треперят пред вратата на кабинета), но такова вълнение ме е обзело, че не мога да ви опиша. Само като се замисля по темата и стомахът ми се свива като пред първа среща. А за двете седмици след трансфер - как ще ги преживея, просто не знам.

Благодаря ви отново за бързите отговори и за подкрепата! Ще кажа в сряда как вървят нещата.

Целувки!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #235 -: Октомври 23, 2006, 11:02:56 am »
Забравих да кажа- успех и стиснати палци и за теб, Dalia! yahoo_17 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #236 -: Октомври 23, 2006, 11:10:10 am »
Успех на всички момичета,които са в процедура!Комбозола,Далия :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:желая ви по-малко притеснения   и повече спокоиствие :bighug:
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #237 -: Октомври 23, 2006, 11:18:54 am »
 Силно Ви стискам палци Комбозола и Далия, всичко да бъде наред.
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #238 -: Октомври 23, 2006, 11:54:51 am »
УСПЕХ на cambozola  и   Dalia, както и на всички останали в тази тема!
Стискам палци за успешни резултати и за повече теми в дългоочаквана.
 
*
Re: Какви ще ги вършим през есента?
« Отговор #239 -: Октомври 23, 2006, 13:31:14 pm »
   

    Елена,защо си мислиш ,че не познавам д-р Савова и аз съм била нейна пациентка и се радвам ,че не за дълго.Вярно е че всяка клиника и всеки лекар си има свойте доволни и недоволни пациенти.На мен ми изписа да пия кортикостероиди за 4-5 месеца ,без да ми направи каквото и да е изследване,за да разбере въобще тр. ли да ги пия или не.Който има представа какво е кортикостероиди знае,че е доста коварно.А аз съм още бясна защото заради тях неможах да отида на почивка в Африка за 1.5месеца,а и билета ми беше купен ,защото трябваше  да си бия 1 ваксина за това че отивам в Африка,но заради тези хапчета неможеше да ми я поставят и така се разминах.И всичко заради нейното решение да ги пия , без всякаква обосновка и причина да ги вземам.Още ме е яд .
    Успех на Далиа и Камбозола,стискам палци,днес ще ходя на църква и ще запаля и за вас свещички.
  Но не знам защо на мен неми биха инжекция преди трансфера,но ме накараха преди да започна стимулацията да си направя делатация -това е да ти отворят цервикалния канал леко,за да премине,катетъра  с ембрионите без да се опре някъде.Защото кръв или слуз попаднали отпред на катетъра биха повлияли отрицателно на ембрионите,така ми обясниха от клиниката.Прави ми я д-р Даскалов ,а от клиниката в Солун ми казаха ,че е направена перфектно.
   Камбозола,аз съм много страхлива и не издържам на болка ,но при трансфера няма просто никаква болка,бъди много спокийна и имай вяра в екипа.