0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #260 -: Октомври 09, 2006, 19:34:56 pm »
И аз успях да го гледам. Иначе по-рано майка ми ми го преразказа.
Момичета - невероятни сте! Желая ви от все сърце късмет и да гушкате скоро по едно, а защо не и две чудеса!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #261 -: Октомври 10, 2006, 08:02:51 am »
Страхотни бяхте!
 :D  :bighug:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #262 -: Октомври 10, 2006, 08:19:41 am »
Браво и благодаря. :lol:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #263 -: Октомври 10, 2006, 11:42:22 am »
Ей , мацки , ами аз толкова похвали не съм получавала ,откакто бях отряден председател , след оборката на училищния двор! :D
Какво ме направихте вие , да се червя  пред компа като юлско доматче, щото нали съм си скромна.. :balk_600: :balk_104:

А сега сериозно, радвам се за оценката която ни давате, тя означава ,че сме се справили с не леката отговорност да говорим от името на толкова много хора.
Сигурна съм ,че от себе си можех да искам и повече , ама се бях гипсирала здраво.  :balk_56:

Сега е важно да има отзвук от този разговор и ми се ще да вярвам ,че ще бъде така! :balk_127:
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #264 -: Октомври 10, 2006, 12:26:56 pm »
Момичета супер сте, сега ви "слушам" в нетера (не ми зарежда образ), как се справихте перфектно! Прегръщам ви и двете !
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #265 -: Октомври 10, 2006, 14:03:39 pm »
Току що и аз изгледах предаването.

БРАВО МОМИЧЕТА!

Държахте се достойно и блестящо представихте истината в цялата й болезненост! Благодаря ви и аз, че представихте всички ни.
Всичко, което сме говорили помежду си по форумите, го представихте перфектно.

Държахте се ДОСТОЙНО!  :balk_50:
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #266 -: Октомври 10, 2006, 14:39:37 pm »
Браво, момичета!  :wave:Дано има и отзвук! :crossfingers:
 :balk_47:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #267 -: Октомври 10, 2006, 18:23:32 pm »
Ефирче,

 :bighug: :balk_21: :balk_21: :balk_21: :bighug:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #268 -: Октомври 10, 2006, 20:02:32 pm »
От НЗОК има отговор до Г-н. Николай Николов - Секратар по Соц. политика на Президента.
Пратили са копие и до нас.
Нямам скенер и утре ще го препиша и ще го кача
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #269 -: Октомври 10, 2006, 20:14:45 pm »
Има ли нещо ново или пак се оправдават и бла бла?

lb2f
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #270 -: Октомври 10, 2006, 23:17:47 pm »
антака! ще почнат да отговарят те, да му се невиди.
а пък на мен моите момичета ми казаха, че и миглена ангелова работи по нашата тема. очакваме включване.
утре ще говоря и с лора крумова от нова, че вчера и днес малко не ми беше до това.

стискайте палци
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #271 -: Октомври 10, 2006, 23:26:05 pm »
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #272 -: Октомври 10, 2006, 23:40:04 pm »
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:за предстоящите предавания, а на момичетата учавствали в Тази сутрин БЛАГОДАРЯ,въпреки ,че не мога да гледам предаването се доверявам на мнението на останалите и сам сигурна ,че сте били чудесни. :balk_602:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #273 -: Октомври 10, 2006, 23:44:12 pm »
Момичета, предлагам ви да попитате някой адвокат, който се занимава със защита на човешките права, примерно адвокат Екимджиев.

Адвокат Михаил Екимджиев
Председател
Асоциация за Европейска Интеграция и Човешки Права
Тел: 032/62 32 44
Факс: 032/62 32 64
Е-майл: hurights@mail.bg
Уеб: www.eurorights-bg.org

Или Асоциацията на данъкоплатците в България:

Гражданско сдружение "Асоциация на данъкоплатците в България" е член на CIVICUS – Световен алианс на организациите за гражданско действие със седалище Washington D.C. www.civicus.org  и е подразделение на World Taxpayers Associations – Световната Асоциация на данъкоплатците със седалище Стокхолм www.worldtaxpayers.org
 
Пощенски адрес: 1606 София, ПК 200.
 
E-mail: khan@pronet.hu;   v.iliev@mb.bia-bg.com
 
Web http://adb.hit.bg  or  http://wiz.to/bat
 
Иначе НЗОК отговаря. Е, погрешно и подвеждайки гражданите, но какво от това? Ето един потресаващ диалог от миналия ден:

Въпрос: "Уважаеми слежители на НЗОК,кога най-сетне ще се разбере ще има ли нов прием по програмата"Лечение на безплодието при жената" и въобще ще има ли такава програма и МОЛЯ ВИ, не ми отговаряйте с клишето, което отговаряте на всички. Ако трябва се обърнете към Вашата директорка да даде един по изчерпателен отговор.На всички вече търпението ни се изчерпа, да не говорим колко пъти ще трябва да си подновяваме изследванията - ВИЕ бихтели изхвърлили 400 лева в коша за боклук /това е средната цена на изследванията/ просто ей така ???? Благодаря предварително за своевременния и изчерпателен отговор."

Отговор: "Уважаема г-жо, многобройните коментари и нееднократното повторение на вече зададени въпроси "утежнява" обема на електронната страница и прави трудна ориентацията на потребителите, т.е. въпросът има и чисто техническа страна. Освен това не е възможно отговорите на едни и същи въпроси да се различават, при положение, че няма промяна в обстоятелствата, т.е. актуална инфрмация, която би наложила това."

Е не го разбирам и това е. Какво налага така безобразно да се лъжат хората, след като е пределно ясно, че програмата е изчерпана? Толкова прост въпрос, а не мога да намеря отговор.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #274 -: Октомври 11, 2006, 07:26:27 am »
                  ДО
                  Г-Н НИКОЛАЙ НИКОЛОВ

                  СЕКРЕТАР ПО СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИЛКА
                  НА ПРЕЗИДЕНТА НА РЕПУБЛИКА
                  БЪЛГАРИЯ

            КОПИЕ: ИРИНА ТОНЧЕВА


      Относно:   изх. N 94-00-4520 от 26.09.2006г. На Администрацията
            на Президента на Рбългария
            наш вх. N 01-00-86/27.09.2006г.


      УВАЖАЕМИ Г-Н НИКОЛОВ,
   
   Във връзка с Ваше писмо с наш вх.  N 01-00-86/27.09.2006г., относно повдигнатите въпроси от Сдружение „Зачатие“ по програма за лечение на безплодието при жената,
   Националната здравно осигурителна каса /НЗОК/ изразява следното:

      НЗОК разработва съвместно с консултанти по профила на заболяването програми за лечение на заболявания. Всяка програма има определена финансова обезпеченост в рамките на бюджета за лекарства, приет от Народното събрание.
   Програмата за лечение на безплодието стартира през февруари 2005 г.
   Чрез нея се осигуряват основните лекарствени продукти, необходимио за прилагане на процедрата като цяло.
      За периода от 01.02.2005г до 02.12.2005 г. НЗОК осигури финансиране на предписаната медикаментозна схема на 1258 жени. Стойността на един крс, заплатен от НЗОК е 2660 лв. По информация, изискана от центровете по репродуктивно здраве, извършващи процедурата „ин витро“, до 30.03.2006г. Само 618 жени са включени в стимлационна схема за „ин витро“.
      През 2006 г. С решение на Управителния съвет на НЗОК от 09-01-2006 г. Бяха    осигурени средства за нови 600 здравноосигурени жени (ЗЗОЛ). До края на м. Април постъпиха 805 молби и дкументи, като до м. Август бяха отпуснати лекарствени продукти по програмата на 607 ЗЗОЛ, 18 молби бяха неодобрени като неотговарящи на изискванията на програмата, 7 анлирани поради настъпила беременност, 2 върнати по молба на ЗЗОЛ.
      Считаме за необходимо да Ви предоставим тази фактология, която е    представяна на други институции и на обществеността и която доказва, че НЗОК    изпълнява задълженията си оптимално в рамките на финансовите си възможности. Бихме искали да точним, че при прилагането на процедурата „ин витро“ липсва елемент на еотложност и в тази връзка не може да се квалифицира като лечение в смисъла на други хронични заболявания, за които НЗОК напълно или частичбо заплаща лекарствените продукти и преустановяването на което би довело до рязко влошаване на състоянието.
      По отношение на направените възражения за получаване на отговори в електронната страница на НЗОК следва да уточним:
      Многобройните коментари и нееднократното повторение на вече зададени въпроси затрудняват обслужването на електронната страница и прави трудна ориентацията на всички потребители, т.е. Въпросът има чисто техническа страна. Не би било възможно отговорите на едни исъщи въпроси да се различават при положение, че няма промяна в обстоятелствата и съответно липсва дрга актуална информация. Не малка част от коментарите съдържат обидни и нецензурирани квалификации. Считаме, че такива материали не следва да се допускат на официалният сайт на една институция.
      Бихме искали да Ви уверим, че както и до сега, НЗОК ще уведоми    своевременно всички заинтересовани лица в слчай на осигуряване на финансова възможност за удовлетворяване на подадените молби.




                        ДИРЕКТОР:                        Д-Р РУМЯНА ТОДОРОВА

   05.10.2006
« Последна редакция: Октомври 11, 2006, 07:29:04 am от Диана »
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #275 -: Октомври 11, 2006, 08:35:51 am »
е то бива наглост бива, ама чак пък толкоз не бива
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #276 -: Октомври 11, 2006, 09:13:03 am »
Искам да видя това решение на УС на НЗОК от 09-01-2006г. !
Искам да знам , кой друг освен УС е знаел за него!

Работите отиват към съд!
Тук става въпрос за абсолютно нагли лъжи!

Момичета, да се взимаме в ръце, да си направим инициативен комитет и да се обърнем за помощ към посочените от Мели по горе- асоциация и гражданско движение.

Куки ще се опита да вземе запис от предаването , за да го използваме като доказателство.
Ще си разпечатаме и петицията , за да се види колко хора ни подкрепят!
 
Така както вървят нещата , със сигурност тази програма е на път да изчезне....
Помислете си и ви моля за по- голяма активност! От нас зависи , от всички нас!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #277 -: Октомври 11, 2006, 09:15:08 am »
 :BangHead:"Бихме искали да точним, че при прилагането на процедурата „ин витро“ липсва елемент на еотложност и в тази връзка не може да се квалифицира като лечение в смисъла на други хронични заболявания, за които НЗОК напълно или частичбо заплаща лекарствените продукти и преустановяването на което би довело до рязко влошаване на състоянието." :BangHead:
Представяте ли си!....."Липсва елемент на неотложност!"
...........Да,много ми е неотложно!.........
Защото нервите,които момичета късаме,
ще ни докарат до друга диагноза,по-неотложна!
 :grouphug: Аз още не съм подала домументи,
но вече не знам дали ще го направя!
КЪСМЕТ И КУРАЖ на ВСИЧКИ НИ!
              :grouphug2:
 
« Последна редакция: Октомври 17, 2006, 15:11:39 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #278 -: Октомври 11, 2006, 09:33:10 am »
НЯМАМА ДУМИ . Това са нагли долни лъжи :balk_163: Наистина нещата са до съд.Момичета има ли начин да искаме от главния прокурор проверка на НЗОК(на съм много наясно).Ако не тогава наистина да се обърнем към тези организации.Аз съм ЗА Ефирче.Неможе така да се подиграват с нас-това не е човешко
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #279 -: Октомври 11, 2006, 09:51:04 am »
 Момичета,аз зададох въпроса в страницата на НЗОК представете си само като прочетох отговора направо побеснях  :fighting:  :bonk:, като разбрах че съм им задръствала страницата. Нямах време да Ви го копна тук.
Съгласна съм с Мели и Ефирчето, трябва да действаме. Предлагам да си организираме една среща, на която да обсъдим какво ще правим и към кого да се обърнем.