0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #200 -: Септември 26, 2006, 20:14:09 pm »
Браво!!!Още ще ни чуят.Нека не се отказваме  :D
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #201 -: Септември 26, 2006, 21:57:05 pm »
Браво,мацка!! :youwoman:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #202 -: Септември 27, 2006, 07:58:59 am »
покрай изборите съм убедена, че ще се напънат малко :D
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #203 -: Септември 27, 2006, 09:14:23 am »
Браво , Браво , Браво, златни момичета!!!! :cheerleader: :bighug: :dance2:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #204 -: Септември 27, 2006, 09:20:03 am »
 :balk_47:

Все ще изгрее и на нашата улица
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #205 -: Септември 27, 2006, 10:31:05 am »
Здравейте, момичета

Много се радвам, че вече има реакции на писмото. Стискам палци да не останем само с тези писма, а с реални отговори и действия от НЗОК. :crossfingers:

Имате ли информация дали вече е излизало нещо в "Тази сутрин" на bTV? Ако някоя от вас види нещо, моля ви, напишете на коя дата и около колко часа е било, за да го гледаме всички след това.
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #206 -: Септември 27, 2006, 10:40:28 am »
Копие на питане в сайта на НЗОК:

ин-витро от: Иванова - 2006-09-24 11:22:06
Уважаеми служители на НЗОК,този ваш отговор: "Уважаема г-жо, в края на септември ще бъде направен разчет на бюджетните възможности за лечение по програмата ин-витро и при финансова възможност ..." го четем вече десетки пъти!!! Краят на септември настъпи! Ще ни информирате ли най-накрая за кога е насрочено това заседание(ако изобщо е истина,това,което пишете) или пак ще отминете въпроса с презрително мълчание? И какво ще стане с тези, чиито документи са ПРИЕТИ в края на март 2006 и още са без отговор?

Отговор от: НЗОК - 2006-09-26 15:22:00
Уважаема г-жо, за съжаление в момента не можем да съобщим точно на коя дата ще се проведе заседанието за преразглеждане на бюджета по програмата ин-витро от Управителния съвет на НЗОК. Когато това стане ясно, информация ще публикуваме в линк “Новини” на електронната ни страница.
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #207 -: Септември 27, 2006, 10:44:23 am »
сега звънях в касата да питам, отговорът е : има раздвижване, почнаха да се получават прлотоколи, звъннете другата седмица към средата
подала съм ги на 03.04
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #208 -: Септември 27, 2006, 11:52:22 am »
Интересно, обаче, кога и дали изобщо ще се разбере дали ще има прием на нови...
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #209 -: Септември 27, 2006, 14:13:04 pm »
Какво ще кажете да пуснем едно писмо и до Главния прокурор , в стил- на корупция ми замириса.....
  Ще упоменем вътре факта , че касата ,ако въобще помага, го прави с едни от най- скъпите лекарства. Кой гълта парички от тази работа?
 Ще прикрепим линк с изявлението на м-р Гайдарски, за източените милиони левове от НЗОК.
 И разбира се нашата петиция.
  Моля допълвайте.......
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #210 -: Септември 27, 2006, 15:36:16 pm »
Съгласна съм.Може да допълним с закончета,макар че те повечето са в защита на НЗОК,не на пациентите
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #211 -: Септември 27, 2006, 15:59:27 pm »
 браво на всички момичета.  :wave:

Държим ле се заедно ще попедим.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #212 -: Септември 27, 2006, 18:21:16 pm »
ето и нещо обнадеждаващо, ако въобще вече може да им се вярва:

"Уважаеми дами и господа, искам да попитам, при приетия нов рамков договор за следващата година, предвидени ли са средства за програмата "Инвитро оплождане"? И ако са предвидени такива през следващата година, те в какъв размер са?"

"Отговор от: НЗОК - 2006-09-27 15:02:52 ;   
Уважаема г-жо, проектът за Национален рамков договор е все още в процес на обсъждане и не можем да Ви съобщим точната цифра на отделените средства. Със сигурност обаче и през следващата година по програмата ин-витро ще бъде осигурено лечение на здравноосигурени жени."

забележето само : "ще бъде осигурено лечение на здравноосигурени жени.""
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #213 -: Септември 27, 2006, 21:53:27 pm »
Какво ще кажете да пуснем едно писмо и до Главния прокурор , в стил- на корупция ми замириса.....
 

 :balk_46: :balk_47: :balk_46: :balk_47: :balk_50: :balk_50: :balk_50:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #214 -: Септември 28, 2006, 09:51:37 am »
Хайде изпратих и до г-н Главния обвинител едно писмо! :D
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #215 -: Септември 28, 2006, 10:17:12 am »
 :bighug:
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #216 -: Септември 28, 2006, 11:27:43 am »
Браво, момичета! Възхищавам ви се как продължавате да се борите, и не се спирате само с контакта с медиите! И най-хубавото е, че вече има отговори от определени институции. Тази година пределно ясно е, че до края на годината средства няма да се отпускат. Но е важно от сега да опечем работата за 2007-ма. Защото от това зависи какви средства ще се отпуснат, за колко бройки и какви лекарства, както и какви своеволия ще могат да си позволяват повече НЗОК!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #217 -: Септември 28, 2006, 19:53:37 pm »
Мили момичета, съжалявам за песимизма си и бих искала да нямам поводи за проявата му, но трябва да ви отрезвя. За съжаление, цитираните отговори от доц. Щерев и г-н Николов, секретар на Президента, означават само, че двете институции са си "измели" административната поща на някой друг! Някога ще получите отговор на тези препратени писма от здравната каса - а вече нейните отговори ги знаете наизуст. За съжаление, нито доц. Щерев, нито г-н Първанов са се доближавали до тези писма, камо ли да са ги прочели, преживяли, помислили какво могат да направят. Това са писма по форма, само входящите номера сменят. Някои европейски институции в подобни случаи поне симулират личен отговор и ако не реално решение, то поне съпричастие от първоначалния адресат, но тук, в БГ, няма такива работи. Тъжното е, че на нашия проблем все още в родното ни здравеопазване гледат като на луксозна екстра, прищявка, сравнима с естетичната хирургия от типа на липосукция или увеличение на бюста, а на програмата за ин витро - като щерев каприз и далавера. Все пак парламентът е този, който гласува бюджетът на касата, а министърът провежда държавната политика в здравеопазването - е, ние не сме там - нямаме кой знае какво място нито в бюджета, нито в политиките на държавата. Така, че няма причина да смятаме, че тези институции ще отговорят искрено на писмата, петициите и молбите ни. Това би могло да се промени само чрез достатъчен обществен, граждански натиск, чрез медиите, недържавните организации, най-грубо казано, чрез публично афиширане, че това е мислене и искане на достатъчен брой гласоподаватели (защото май нищо друго няма значение), които в подходящия момент може да наклонят везните нанякъде ... ама това иска много време тук и по-друго общество ... Много ми се иска някой да ме опровергае и да ме обнадежди, но не ми се вярва. Успехи на всички в личните и общите битки!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #218 -: Септември 28, 2006, 20:12:45 pm »
чрез публично афиширане, че това е мислене и искане на достатъчен брой гласоподаватели (защото май нищо друго няма значение), които в подходящия момент може да наклонят везните нанякъде
Ц, това няма как да стане. На обществото не му пука за нас. Съвсем отговорно го казвам. Имам приятели, познати, които знаят за моето незабременяване, в личен план ми съчувстват и дори се опитват да помогнат, но когато става дума здравната каса, държавата или иначе казано - обществото, да поеме лечението на стерилитета - повечето ми познати, близки и далечни, са просто цинични.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #219 -: Септември 28, 2006, 20:48:57 pm »
Ми защото Зайко, докато не им дойде до главата си мислят, че се превземаме и едва ли не от кеф го правим по най-трудния начин. :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю