0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #280 -: Октомври 11, 2006, 10:07:59 am »
Имам НЕОТЛОЖНА и ГОЛЯМА нужда да се разкрещя на някого.


За дапочнем с това, аз като съм Ирина Тончева, що не съм си получила копието от това писмо?

Това е най-.малката грижа.
Значи всъщност милата здравна каса е одобрила предварително приетата бройка от около 1200 протокола, така ли излезе? Те тихомълком са правили добрини, докато ние сме им задръствали сайта с псувни. Така ли излиза?

Ами да ги питам, като толкова нямат пари, що купуват най-скъпите лекарства, докато Бубето си пазарува лекарства за една трета от сумата в братска турция? Що така се получава, някак си за мен е нелогично?


Хвърлиха прах в очите на президенството. Ама като са толкова честни и достойни, що не си изпратиха човек в бТВ, като ги поканиха за разговор? Мръсна ми се вижда тази чиста съвест. Шикалкавения и лъжи.

Всичко се връща на този свят, всичко!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #281 -: Октомври 11, 2006, 10:33:26 am »
Предлагам на всички от днес , всеки ден да пишем въпроси в сайта на касата.
ВСЕКИ ДЕН!
Щом им задръстваме форума с излишни въпроси - ТАКА ДА БЪДЕ!

*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #282 -: Октомври 11, 2006, 10:43:14 am »
 :balk_602:
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #283 -: Октомври 11, 2006, 11:28:10 am »
А на мен ми се плаче като прочетох отговора на НЗОК. Какво излиза - за миналата година са одобрени 1200 молби, а за тази 600. Това означава на половина по-малко.
Аз разбрах, че и за тази година бройките ще са толкова, но не си спомням дали го прочетох или тази информация повторена от 10 или 20 човека не е станала причина да си мислим така всички.
Ако някой си спомни къде е прочел информация в началото на годината, че се отпускат средства за 1500 двойки нека да сподели тук, моля!
Колкото за битката - и аз съм "ЗА".
Въпреки, че вече не вярвам нещо да се промени...
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #284 -: Октомври 11, 2006, 11:35:54 am »
Предлагам на всички от днес , всеки ден да пишем въпроси в сайта на касата.
ВСЕКИ ДЕН!
Щом им задръстваме форума с излишни въпроси - ТАКА ДА БЪДЕ!
Аз също съм "ЗА".
Само дайте линк.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #285 -: Октомври 11, 2006, 12:21:33 pm »
Стойността на един крс, заплатен от НЗОК е 2660 лв.
Бихме искали да точним, че при прилагането на процедурата „ин витро“ липсва елемент на еотложност и в тази връзка не може да се квалифицира като лечение в смисъла на други хронични заболявания, за които НЗОК напълно или частичбо заплаща лекарствените продукти и преустановяването на което би довело до рязко влошаване на състоянието.

Стойността е толкова, защото:
- Цените на лекарствата са много по-високи от цените им в други страни - комисионните по веригата са мнооого тлъсти;
- Не се контролират реално вложените лекарства - на кой му пука, комисионната да се прибира, това е важно;
- Не са предвидени по-евтини варианти на лекарства за стимулация - пак за комисионната говорим, нали?!

Няма елемент на неотложност! Хайде пак сравняваме ябълки с круши! Ако сега проблемът се счита за "отложен", то след 10 - 15 год. (и това при оптимистични прогнози) демографският срив ще бъде достигнал до такава фаза, че и да има пари за ин витро, няма да има на кого да ги дадат!!!
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #286 -: Октомври 11, 2006, 13:33:21 pm »
 Аз също съм за идеята на Ефирчето, да ги побъркаме с запитвания аз така или иначе периодично им пиша. Само се опасявам, че ще ни забранят достъпа.
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #287 -: Октомври 11, 2006, 13:38:02 pm »
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=734
НАЦИОНАЛНА ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КАСА


Ето линк. В подфорум он лайн консултации.
Питайте и не се страхувайте!
До тук сме писали само три.
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #288 -: Октомври 11, 2006, 14:06:44 pm »
Момичета незнам дали сте го виждали това но аз сего го открих
http://sofia-obl.nhif.bg/bg/d_news.phtml?ID=78
Ефирче,това е УС на 09.01.2006г.Къде е написано че ще се приемат 600бр за 2006г??Аз ли не виждам или не разбирам правилно?
http://sofia-obl.nhif.bg/bg/d_news.phtml?ID=70
« Последна редакция: Октомври 11, 2006, 14:23:14 pm от Dalia »
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #289 -: Октомври 11, 2006, 15:34:39 pm »
Далия , почти съм сигурна , че такова решение , публикувано ,няма.
Та те дори в отговора си , не са упоменали изходящ номер само дата?????..................
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #290 -: Октомври 11, 2006, 18:48:54 pm »
момичета...просто не знам от къде да го почна...
1. задала съм поне 4 въпроса в сайта им, от които получих отговор на 2...Ама нали съм тъпа и упорита - яко почвам да атакувам. Щом не може по лесния начин, започвам по по-трудния. И инат си имам в повече, така че хич не ми пречи да ги пускам въпросчета всеки ден. Даже ще си водя списък вече...)
2. Явно е че цялата тази "институция" е меко казано една мафиика..в тази наша мила родна страна...и явно никой няма да ни чуе и разбере, май най-умесно е наистина да се обърнем към Стокхолм и най-вече е крайно време да си защитим човешките права. Те затворниците вече май имат повече права от нас..да му се не види...
Направо се надъхвам още повече като чета какво става...
Мека казано това си е гавра с нас...тези хора просто са си за съд..от къде и да го погледнеш...
Аз съм на всякъде с вас !
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #291 -: Октомври 11, 2006, 18:54:35 pm »
вижте само това :

Здравейте , моят въпрос е как държавата стимулира повишаване раждаемоста в България , където и да отидеш всеки иска пари , непризнават направления , казват че НЗОК не покрива процедурите и програмите . Така ли е наистина .
Коментар от: Гайдарски - 2006-10-10 16:17:52 ;

оментар от: Гайдарски - 2006-10-10 16:17:52 ;   
Държавата стимулира раждаемостта като заплаща консултациите на неработещите и никога не внасялите здравни осигуровки. Успокоени от това, тези групи от населението се възпроизвеждат по-бързо от останалите, които с осигуровките си ги издържат. Поради това, че всичко се дели по солидарен принцип и по равно заплащането за наблюдение на бременността е стигнало смешните 5,90лв. Това естествено неможе да покрие модерните и уви скъпи изследвания, от където идва непризнаването на направленията.

що е това !??!?!?!?!?!?!?!?!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #292 -: Октомври 11, 2006, 19:01:27 pm »
момичета....проблем...

вижте, какво се опитвам да пусна като въпрос на касата :

уважаеми господа,
може ли най-накрая да започнете да давате отговор на множеството зададени въпроси, относно програма Инвитро!!!
Ще оповестите ли някъде, че програмата за тази година е спряна, за да може и ние да спрем да пълним касичките на лабораторийте за изследвания?


да, ама не....казва ми: Вашият текст съдържа забранени за използване думи
абе...чудя се...и не виждам къде ми е грешката...
и единственното което ми идва в главата е, дали думичката не е ИНВИТРО..???????
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #293 -: Октомври 12, 2006, 09:18:45 am »
Скъпа ,Миним!
Случило се е това, което на мен ми се случваше няколко пъти-Забранен достъп.
 Но не се притеснявай,временно е /2-3 дни/ :D
 Нали казваш ,че си упорита , изчакай малко и отново ги питай!
Няма да се учудя , ако днес и при мен е така, защото акцията продължава.....
Това по-горното е шега /Гайдарски имам предвид/ или съвпадение с името на министъра :D

А иначе , да , ин витро , за тях е мръсна дума ,вече!
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 12:42:18 pm от Efirche »
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #294 -: Октомври 12, 2006, 13:29:08 pm »
Дали да не започнем атаки и по телефона? Аз вече се притеснявам да им звъня. Подлагат ме на тормоз като им звънна - психически!
Няма ли някоя институция, пред която да имат респект тези хора?
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #295 -: Октомври 12, 2006, 13:49:30 pm »
Вчера четох някъде по пресата, какво очаквало НЗОК следващата година. Не ми стана много ясно какво точно се предвижда, освен че пак парите няма да достигнат, но забелязах, че ще има увеличение на заплатите им с 15% и средната работна заплата ще бъде няъде към 560 лв. Плюс, че имат разни допълнителни за храна, дрешки. Само за сведение - един хирург (държ. б-ца) взема около 300 лв. и ако е активно опериращ + 200/300 лв. на месец от клинични пътеки (които им ги изплащат с по 3-4 месеца закъснение).

Аз не искам с моите пари да се увеличават техните заплати. Искам си парите, които ми се полагат за лечение! Писна ми от комисионери на гърба на хората, които имат нужда от лечение!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #296 -: Октомври 12, 2006, 16:00:35 pm »
Говорих днес със Сашо Шпатов от екипа на Милен Цветков. Възможно е да отразят протеста в рубриката "Гласовете ви чувам", която е насочена точно към обществени прояви по наболели проблеми. За целта е необходимо да се напише и редактира писмо до екипа, в което да се опише проблема и инициативата на e-mail: 4asat@ntv.bg


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #297 -: Октомври 13, 2006, 09:36:27 am »
Уважаеми служители, информирам ви, че в отговор на запитване по програмата "Лечение на безплодие при жената" , допускате съществена неточност и в тази връзка подвеждате питащия, при позовавне от ваша страна на чл. 56 (1) от НРД. Вие отговаряте: "Уважаема г-жо, на основание чл.56, ал.1 от НРД 2006 г. всяко тримесечие се прави разчет на бюджета и при достигане на финансовата обезпеченост на програмата( каквато е ситуацията в момента) се спира приемът на документи, а при финансова възможност - отново се подновява." А текстът в НРД гласи: "Чл. 56. (1) Комисията в ЦУ на НЗОК своевременно уведомява РЗОК за достигане размера на финансовата обезпеченост за лекарства от група IА. (2) В случаите по ал. 1 постъпилите документи по чл. 55, ал. 1 се връщат на ЗЗОЛ чрез РЗОК, където са подадени". Никъде в чл.56 не пише, че при финансова възможност приемът се подновява, или че всяко тримесечие се прави разчет на бюджета,НО в ал. 2 ПИШЕ, че документите се връщат на ЗЗОЛ чрез РЗОК. ТОВА НЕ Е НАПРАВЕНО С ДОКУМЕНТИТЕ ПО ПРОГРАМАТА "Лечение на безплодие при жената", подадени и ПРИЕТИ от РЗОК през март 2006 и останали без отговор! В този смисъл НЗОК нарушава НРД! Моля за компететния ви коментар.


=======================================================

Атаката на сайта на касата върви с пълна сила.Близо две страници само с наши запитвания. Браво!
Този постинг ми направи впечатление. Още един опит за манипулация от страна на касата върху нас.


................................................................................................

Това е коментарът ми относно горния постинг, който предполагам скоро ще бъде изтрит............

Уважаема Ива , благодаря ти за внесената яснота! Към НЗОК - кой ви контролира изпълнението на НРД? И понеже мълчанието ви ,вече е пословично , предлагам да кръстите рубриката -ВЪПРОСИ БЕЗ ОТГОВОРИ!
« Последна редакция: Октомври 13, 2006, 11:32:52 am от Efirche »
*
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #298 -: Октомври 13, 2006, 10:14:33 am »
Вчера се опитах да задам въпрос на сайта им  и ми даде че немога да публикувам съобщение, защото използвам забранени думи.
При направената редакция от мен, за да открия коя е забранената дума се оказа че това беше "СРОК" :crazy:
Другото, което ми направи впечатление по новините е че всяка седмица пред МЗ или НЗОК, протестират болни от АСТМА, от доста време вече - резултат от НЗОК по техният въпрос няма и може да има ако има такова съдебно решение.
Опитвам се да не бъда черногледа но си мисля че акцията с бурканите, за да успее, трябва да е изключително масова!
Re: ПРОТЕСТНО ПИСМО
« Отговор #299 -: Октомври 13, 2006, 11:03:32 am »
Имам НЕОТЛОЖНА и ГОЛЯМА нужда да се разкрещя на някого.


За дапочнем с това, аз като съм Ирина Тончева, що не съм си получила копието от това писмо?

Не си го получила, защото писмото е адресирано до сдружение зачатие.