0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За гладолечението
« -: Август 21, 2006, 12:43:38 pm »
Момичета, нямам много голяма представа за "ползите" и "вредите" от гладолечението. Като се разрових насам-натам, не можах да намеря кой знае каква информация.
За това Ви питам: Някой пробвал ли е гладолечение? И какъв е ефекта от него?
Даже ако имате познати само, които са пробвали пак ще е добре да знам какво и да е.
Благодаря Ви.
*
Re: За гладолечението
« Отговор #1 -: Август 21, 2006, 13:08:51 pm »
Ели, аз съм пробвала. Много съм доволна от ефекта, обазе въпросът си е доста спорен. Ако искаш ще ти разкажа довечера на кю-то :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За гладолечението
« Отговор #2 -: Август 21, 2006, 16:21:06 pm »
Аз съм ПРОТИВ гладолечението, но съм ЗА диетите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: За гладолечението
« Отговор #3 -: Август 21, 2006, 16:40:28 pm »
Здравей Елена,
Аз съм правила гладолечение по метода на Лидия Ковачева - два пъти по 10 дни с захранване 10 дни и един път 20 дни с захранванане 10дни . Да ти кажа отслабнах и се чувствам по добре сега като самочувствие , защото винаги съм била закръгленичка и пазих диети, но това е по добро според мен от диетите които аз правих/по скоро нищо не ядях/, а това поне ядеш плодове и пиеш чай.
Срещнах се с Лидия Ковачева/ но тава беше още 2000 г./ и тя много ме амбицира да започна с това лечение, но досега освен гореспоменатия  ефект друг нямам и то най важния за мен - забременяване няма.
Това е от мен и само ти можеш да решиш какво да правиш.
Успех!
 :)

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: За гладолечението
« Отговор #4 -: Август 21, 2006, 20:16:19 pm »
Правила съм плодолечение при д-р Емилова - 20 дни на плодове, чай и мед + 10 дни захранване. Лично аз не усещах никакъв глад, затова и го наричам ПЛОДОлечение, нямах главоболие, изобщо никакви неприятни усещания нямаше при мен. С ръка на сърцето мога да кажа, че се чувствах прекрасно!  Надали съм излекувала нещо, просто за мен това беше едно приятно разтоварване.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: За гладолечението
« Отговор #5 -: Август 21, 2006, 20:35:53 pm »
Аз си мисля че всичко което се прилага с мярка може да бъде полезно!Но всичко е много индивидуално!Зависи от организма!!
По принцип когато се провежда някакво по сериозно гладуване или драстична диета ....трябва да се консултира и наблюдава от лекар!
(Аз лично пробвах да гладувам,но това не е за мен!!ниско кървно,събрани граници,ужасно главоболие)иначе пробвах известно време разделно хранене...-с него се чувствах добре! :D
Re: За гладолечението
« Отговор #6 -: Септември 19, 2006, 16:52:39 pm »
Аз съм ПРОТИВ гладолечението, но съм ЗА диетите.
Д-р Даскалова, а кои диети са най-подходящи за подобни случаи?
Бихте ли препоръчали нещо конкретно?
Предварително благодаря  :P
Re: За гладолечението
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2006, 21:25:01 pm »
Момичета,
чували ли сте, че при неправилно приложение на гладолечението, дори по метода на Лидия Ковачева, може дори да ви спре мензиса.
Познавам девойка, която допуснала грешка при захранването, нарушила обмяната на веществата и в следствие менструациата и спряла тотално.

Има много по-бързи и по-безопасни методи за прочистване и клетъчно хранене на всяка клетка на човешкия организъм от гладолечението. Те възстановяват функциите на яйчниците и премахват възпаленията, където и да са в организма.

Беседа на тази тема ще има последния понеделник на октомври.
Ако ви интересува - обадете ми се.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: За гладолечението
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2006, 01:28:26 am »
Цветанке, само да не продаваш нещо, защото не се толерира на този сайт.
Re: За гладолечението
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2006, 09:54:05 am »
Какво точно имаш предвид, Лали?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: За гладолечението
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2006, 09:57:57 am »
Някакви продукти.
Re: За гладолечението
« Отговор #11 -: Октомври 11, 2006, 10:37:14 am »
Беседата за отслабването, на която Ви каня е безплатна, продължава от 18:00 до 19:30 часа и е много интересна.
На нея не можеш нищо да си купиш (освен информация и споделен личен опит), защото нищо не се продава. Има много полезна информация за всеки, който се интересува от проблема.
Разглежда въпросите за прочистване на организма (това е тема и за слаби и за дебели) и за отслабване без гладуване!

Лекторката е жена на около 35-6 години. Тя има и личен опит - преди 3 години е отслабнала с 10 кг. и до ден днешен продължава да е с 10 кг. по-слаба.
*
Re: За гладолечението
« Отговор #12 -: Октомври 11, 2006, 10:55:12 am »
   Тази беседа да не е за прочистването на дебелото черво с пиене на гладно на леко подсолена вода и клизми, съчетани с упражнения, подпомагащи перисталтиката? Говореха за това лекари и звучеше доста убедително?
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: За гладолечението
« Отговор #13 -: Октомври 11, 2006, 11:01:31 am »
не е
Re: За гладолечението
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2006, 14:11:51 pm »
Беседата за отслабването, на която Ви каня е безплатна, продължава от 18:00 до 19:30 часа и е много интересна.
На нея не можеш нищо да си купиш (освен информация и споделен личен опит), защото нищо не се продава. Има много полезна информация за всеки, който се интересува от проблема.
Разглежда въпросите за прочистване на организма (това е тема и за слаби и за дебели) и за отслабване без гладуване!

Лекторката е жена на около 35-6 години. Тя има и личен опит - преди 3 години е отслабнала с 10 кг. и до ден днешен продължава да е с 10 кг. по-слаба.
Ами, Цвети, дай малко повече инфо - къде и кога ще се проведе тази среща, например? И ако не можем да дойдем на нея, как да научим повече за този метод?
Re: За гладолечението
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2006, 15:12:47 pm »
Аз също съм била на чай и плодове 10 дни + 5 захранване по метода на д-р Емилова. Първоначално ми бяха предписани 20 + 10 захранване, но от 55 кг, след 10 ден вече бях 48кг, и ми се стори, че съм прекалено слаба, та сама си прекратих диетата ;). Сигурно ми се отрази факта, че ходех на фитнес през цялото време и пиех чая без мед, понеже съм алергична.
В резултат на което кистите по яйчниците ми бяха изчезнали, а ендокринолога при когото отидох, каза, че е невъзможно и гинеколкога СИГУРНО не е видял добре  :lol:. Също мога да спомена, че кожата ми се избистри,оттървах се от акнето, от подуването на стомаха.
Майка ми, чрез това плодолечение пък, освен, че отслана, излекува язвата и колита си (мед. доказани). Сега всяка пролет и есен прави по 5-7 разтоварващи дни с 3-5 дни захранване.
*
Re: За гладолечението
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2006, 18:42:55 pm »
аз съм също  за прочистването на организма. не мога да дам мнение конкретно за гладолечението, защото не съм го правила. но лично аз смятам, че организма е една машина, която непрестанно работи. както всичко, така и той има нужда от почивка и разтоварване . така че аз и майка ми на месец по 2-3 дена си правим дни на чай с мед и плодове.не ми е навредило, напротив - чувствам се по добре. А за Емилова ще чуеш, както че е шарлатанка, така и че е велика. Както при другите доктори, кой от когото е доволен го боготвори.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: За гладолечението
« Отговор #17 -: Октомври 12, 2006, 07:08:08 am »
Аз гладувах 7 дни с 10 дни захранване след това. Преди това бях прочела книгата на Лидия Ковачева. След гладуването се чувствах добре, но по време на тези 7 дни си бях гладна  :lol:
Според мен най-трудното е да се спазва здравословно хранене след гладуването. Аз обичам сладко и се изкушавам, а то и в книгата си пише, че ако не се спазва режим и след това, можеш дори да си навредиш. Ако наистина си решила да гладуваш, най-добре прочети книгата преди това, а ако имаш възможност е хубаво да  се гладува по лекарско наблюдение. И лично мое мнение е, че ако не си 100 % убедена в това което правиш, по-добре не започвай.

lb2f
Re: За гладолечението
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2006, 12:44:50 pm »
Цитат на: Tzvetanka в Октомври 11, 2006, 10:37:14 am
------------------------------------------------------
Беседата за отслабването, на която Ви каня е безплатна, продължава от 18:00 до 19:30 часа и е много интересна.
На нея не можеш нищо да си купиш (освен информация и споделен личен опит), защото нищо не се продава. Има много полезна информация за всеки, който се интересува от проблема.
Разглежда въпросите за прочистване на организма (това е тема и за слаби и за дебели) и за отслабване без гладуване!

Лекторката е жена на около 35-6 години. Тя има и личен опит - преди 3 години е отслабнала с 10 кг. и до ден днешен продължава да е с 10 кг. по-слаба.
-----------------------------------
Saliina kaзва:    Ами, Цвети, дай малко повече инфо - къде и кога ще се проведе тази среща, например? И ако не можем да дойдем на нея, как да научим повече за този метод?
-----------------------------------
Ето Ви информацията, която искате:

беседата ще бъде на 30.10.2006 от 17:45 в кв. Иван Вазов.

Методите за прочистване и за отслабване се описани в 2 отделни малки книжки, които се продават и струват съответно 1.50 лв. и 2 лв.

Можете да ми пишете на е-mail: bournaski@netscape.net
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: За гладолечението
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2006, 13:30:18 pm »
Цветанке, ти ли продаваш книжките?