0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #40 -: Май 07, 2005, 16:41:27 pm »
Пак съм аз Адриана. Понеже не влизам от моят компютър и затова все излизам като гост. Всъщност не зная как по принцип протича правилната обработка на материала, но е факт, че след процедурата всичко ми беше наред, ако не беше обработен добре не трябваше ли да имам някакви възпаления, нещо да ми стане. Месец след инсеминацията отидох в София на пълни изследвания от посявка, през хормони и всички възможни болести, които бяха написали на една бланка, кръвна картина , цветна снимка и т.н, в случай че действително материалът не е бил обработен добре предполагам, че щях да имам поне някакви бактерии, знам ли и аз какво, а пък чак ми се стори, че изненадах лаборантките с чистата си посявка и останалите изследвания. Затова си мисля, че всичко е било направено, ако не според стандартите в големите градове, то съобразно липсата на вреда в провинцията, а и наистина специално към този лекар се обръщат всички Търновки с проблеми със забременяването, аз специално имам 3 приятелки, на които е помогнал. Не искам да разпалвам спорове, просто споделям радостта си от това, че за в бъдеще - да чукна на дърво , няма да ми се налага да ходя до София, а просто ще се обърна към този лекар. Аз специално работя в съдебната система и трябва да ви кажа, че съм се сблъсквала с доста случаи на лекарска немарливост, обичам да доказвам нещата и с друга гледна точка или както направих с повторните си изследвания в София, и в случай, че имаше и най-малка вероятност да бях получила нещо от онази инсеминация, нямаше да оставя нещата така, за да страдат други.
   Мели, препоръчала съм вашата клиника на предишния си приятел, за да си направи там спермограма, но за съжаление вече колко време не може да се накани да отиде. Тези мъже пристъпват към тази крачка чак когато някой ги хване за носа и ги заведе. А предполагам, че е добре да си направи спермограма и да му се предпишат съответните лекарства. Много го е страх от това, което ще му кажат след направата, по принцип ти ли съобщаваш резултата? Изписвате ли лекарства след това?
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #41 -: Май 07, 2005, 17:00:22 pm »
Ади, риска си е за теб. Ти решаваш. Още една такава инсеминация и ще си имаш прекрасни антиспермални антитела. Надявам се да не се стига до по-тежки усложнения. Искрено ти желая всичко най-хубаво.
Няма да споря за качествата на лекарите в София и големите градове и тези в малките градове (ще ме извиниш, но Търново е малък град).
Успех!
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #42 -: Май 07, 2005, 17:52:21 pm »
Ади, вместо да се радваш на добрите резултати, ти се оплакваш...
ми не те разбирам!
Все едно си очаквала резултатите от София да са лоши и сега ти е гадно, че не са
*

    Anonymous

Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #43 -: Май 07, 2005, 18:57:14 pm »
Не, Диде, не че съм се надявала на по-лоши резултати, просто толкова време, докато се опитвахме да си направим дете, живях с мисълта, че проблемът е в мен и непрекъснато го търсих, че още не мога да се отърва от това усещане. Не, че приятелят ми ми помагаше да се отърся от това, но грешката ми по отношение на него  си е само моя. Трудно е в днешно време да попадне човек на мъж, който ще те разбира, ще те подкрепя и ще бъде с теб във всичко, което правиш, радвам се, че вашите мъже са свестни и ви подкрепят, моят бивш приятел, веднъж не дойде с мен на гинеколог, през всичко през което преминах, преминах без него. Не съм щастлива от изследванията по простата причина, че сега съм сама, каква полза от тях, като това са само изследвания. Няма го това, към което явно съм се борила сама. Вие трябва да сте щастливи, защото сте срещнали мъже, които са с вас във всичко, борите се за една цел заедно и ще я постигнете един ден. Още ме боли, като се връщам назад и като си помисля, как бях сама във всичко, надявам се, че ще срещна друг мъж някой ден, от който да поискам отново да имам дете и той да бъде различен от този,  с който бях до скоро, но дотогава изследванията могат да се променят няколко пъти. Както са сега добри,  след месец, два може да не са, да не говорим след година. Това е положението просто едни изследвания. :cry:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #44 -: Май 07, 2005, 19:35:40 pm »
Ади, ми такива са мъжете, да. Трябва повече да ги водиш, да ги насочваш, да вземаш решения вместо тях.

По принцип аз съобщавам резултатите от спермограмата, защото предпочитам в разговора да обясня кое какво е, а не само да получат бланка с цифри. След това, в зависимост от нуждите, ги насочвам към уролог, ендокринолог, генетик или към асистирана репродукия.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #45 -: Май 07, 2005, 19:47:31 pm »
Ади.. чак ми стана мъчно...
По-важно е, че сега си свободна и ще си намериш мъж, който да те цени и уважава!
Оцени свободата си, колкото и да ти е трудно мила.
*

    Anonymous

Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #46 -: Май 08, 2005, 08:31:27 am »
Незнам защо си мислите, че спермата не е била обработена при "доктора то малкия град". Предварително се обработва и тогава се прави процедурата. Незнам защо се заяждате. Адреиана просто казва, чу няма смисъл да се ходи до Сф, тъй като и в провинцията има добри лекари и се радва, че резултатите са същите.
*

    Anonymous

Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #47 -: Май 08, 2005, 08:32:27 am »
Дили пък вие не трябва да дойдете при въпросния доктор.....Може и да ви помогне....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #48 -: Май 08, 2005, 09:02:50 am »
Как ли пък не?
За лекар, който прави инсеминации без обработката на материала не искам и да чувам.
Само проблеми да ми създаде.
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #49 -: Май 08, 2005, 09:52:46 am »
Цитат на: Anonymous
Незнам защо си мислите, че спермата не е била обработена при "доктора то малкия град". Предварително се обработва и тогава се прави процедурата. Незнам защо се заяждате. Адреиана просто казва, чу няма смисъл да се ходи до Сф, тъй като и в провинцията има добри лекари и се радва, че резултатите са същите.

Цитат
Дили пък вие не трябва да дойдете при въпросния доктор.....Може и да ви помогне....


Тръгвам веднага  :lol:
ввв, веднъж те попитах каква обработка прави, ти не ми отговори. Когато ми дадеш отговор на този въпрос, обещавам, че веднага ще си променя мнението!