0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mimi123

Re: цитомегаловирус
« Отговор #20 -: Януари 18, 2007, 13:12:22 pm »
Здравейте момичета!
Днес ми излезе  и IgM na цитомегаловируса -слава богу отрицателно.Но го направих пак в Цибалаб ,обиколих половин София и всички ми казват че не правят , да пробвам в Цибалаб : 8O.Нищо че са обявили в интернет страниците си , че правят такова изследване.В интерес на истината по тия руски страници пишат страшни работи за тоя вирус  :(.За това просто реших да не ги чета и да се надявам , че вируса ще си "дреме" в мен без да ми създава проблеми !
Re: цитомегаловирус
« Отговор #21 -: Януари 18, 2007, 18:34:29 pm »
mimi123 - и в Кандиларов го правят... А това, че дори и да си изкарала инфекцията, и да имаш изградени антитела и че пак можеш да се заразиш ... да, за съжаление е така... Колкото до руските сайтове - и аз ги четох, и все си мисля, че нещата са прекалено преувеличени

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: цитомегаловирус
« Отговор #22 -: Януари 18, 2007, 23:42:19 pm »
Аз да си призная така и не се изследвах за цитомегаловирус преди и през бремеността :oops:, но по-късно иамше момент, в който съжелявах за това. При един преглед на дъщеря ми откриха калцификат на вена в мозъка и ми казаха, че може да е в резултат на токсоплазмоза или цитомегаловирус. Про последвалите изследвания токсоплазмозата беше изцяло отрицателна, но IgG на цитомелаговируса бяха положителни. За щастие IgM бяха отрицателни и ми  казаха да не се притеснявам тъй като няма вродена инфекция, а най-вероятно положителните тела са преминали през плацентата от мен.  Дъщеря ми не показва признаци на някакво увреждане ама все пак сега ми се ще да знам кога си пипнала този цитомегаловирус.


Re: цитомегаловирус
« Отговор #23 -: Февруари 07, 2007, 15:21:29 pm »
Здравейте,
аз съм много нова във вашия форум и си позволявам да издърпам тази темичка, защото никъде освен тук не намерих инфо за цитомегаловируса. И така, ние бебеправим от 8 месеца, едва миналата седмица набрах смелост и направих изследванията, който д-р Даскалов препоръчва на всички желаещи бебе. Всичко е в норма с изключение на цитомегаловируса. Резултата е 111.1 при референтна стойност 15. Горещо моля за мнение! Предварително ви благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: цитомегаловирус
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2007, 15:32:49 pm »
Това означава, че си прекарала инфекция с цитомегаловирус (изследвала си IgG, нали?) и няма нужда да се тревожиш повече.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: цитомегаловирус
« Отговор #25 -: Юни 18, 2008, 11:22:38 am »
Здравейте,

аз също имам прекарана инфекция CMV. При консултации с имунолог, разбрах, че е възможно вирусът да се активира отново - от грип, настинка, инфекция, дори от стрес! Това беше коментарът. Трябва да съм много внимателна по време на бременност. От друга страна, от прочетеното във форумите, оставам с впечатление, че веднъж след като е изкаран CMV, той не може да се повтори - т.е не е възможно 2 пъти да се изкара.

Може ли някой да внесе повече яснота? Благодаря ви от сърце!
Re: цитомегаловирус
« Отговор #26 -: Юни 18, 2008, 11:58:02 am »
Това е кръвно изследване , нали?! Аз не съм го правила , въпреки че съм се канила на няколко пъти.На каква цена е ?
*
Re: цитомегаловирус
« Отговор #27 -: Юни 18, 2008, 12:02:44 pm »
Това е кръвно изследване , нали?! Аз не съм го правила , въпреки че съм се канила на няколко пъти.На каква цена е ?
Миналата година когато го изследвах беше 12лв.-за CMV IgM i 12лв.-CMV IgG
Да кръвно изследване е!
Re: цитомегаловирус
« Отговор #28 -: Юни 18, 2008, 12:02:54 pm »
Мисля, че е около 20 лв. всяко: IgG и IgM, но във всяка лаборатория е различно
*
Re: цитомегаловирус
« Отговор #29 -: Юни 19, 2008, 17:33:36 pm »
Това са цените в Цибалаб:
Цитомегаловирус IgG+IgM 29.70 лв. (пакет)
Цитомегаловирус IgG 18.70 лв.
Цитомегаловирус IgM 18.70 лв.
+ 4,70 или 5,00 лв. за работа.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: цитомегаловирус
« Отговор #30 -: Октомври 05, 2008, 12:04:09 pm »
Момичета,това са ми резултатите за цитомегаловирус:
 Токсоплазмоза IgM+IgG *
 Профил Виж по-долу
  Токсоплазмоза IgM NEGATIVE ( - ) 0.132 Index до 0.5 NEGATIVE ( - ) от 0.5 до 0.6 Сива зона над
 Токсоплазмоза IgG NEGATIVE ( - ) 0.00IU/mL < 2.0 NEG; 2.0 - 3.0 ; >3.0 POSITIV
 Цитомегаловирус (IgG+IgM) * Профил Виж по-долу
 CMV IgM (Цитомегаловирус) NEGATIVE ( - ) 0.106Index до 0.399 Neg.от 0.400-0.499 Grayzone над 0.500 Pos
CMV IgG (Цитомегаловирус) POSITIVE ( + ) 43.5 AU/mL до 15.0
Ясно ми е ,че съм го изкарала този вирус и е възможно той да е причина за мисседа ми преди 2 месеца.Не ми е ясно какви мерки могат да се вземат при следваща бременност,за да не се повтори.Този въпрос дали ще е в компетенцията на доц.Конова?Ако някой е имал този проблем,моля да се включи,че в тази насока нищо не ми е ясно :?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: цитомегаловирус
« Отговор #31 -: Октомври 05, 2008, 15:17:10 pm »
Цитат
CMV IgM (Цитомегаловирус) NEGATIVE ( - ) 0.106Index до 0.399 Neg.от 0.400-0.499 Grayzone над 0.500 Pos

Тини, ей това е важно! Сега нямаш CMV.
 :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: цитомегаловирус
« Отговор #32 -: Ноември 25, 2008, 13:06:51 pm »
Момичета ,мили ,помогнете.Пуснах днес изследване за цитомегаловирус и вижте какви са резултатите:
Цитомегаловирус (IgG+IgM) *
 Профил Виж по-долу
 
 CMV IgM (Цитомегаловирус) POSITIVE ( + ) 0.794
 Index до 0.399 Neg.от 0.400-0.499 Grayzone над 0.500 Posit.
 
 CMV IgG (Цитомегаловирус) POSITIVE ( + ) 64.7
 AU/mL до 15.0
 
   
Виждам че нещата не са наред,какво следва?дали това е причината за абортите?как се лекува?а още не са ми известни и другите ,които съм пуснала  какво ли ще има там..  много съм притеснена :(
 
 

Re: цитомегаловирус
« Отговор #33 -: Ноември 25, 2008, 13:08:46 pm »
Имам два мисседа за тази година за да уточня ,за пръв път правя това изследване :(

*
Re: цитомегаловирус
« Отговор #34 -: Ноември 25, 2008, 13:56:57 pm »
При цитомегаловируса старите  IgG антитела не са проблем. Това е имунитет. Така са ми отговорили трима имунолози и двама вирусолози.
При стари IgG антитела може да се търси проблем само, ако числото им е много високо и при следващо изследване се установи промяна в стойността, но това е рядък случай.
Проблем са новите IgM антитела. Това говори за прясно изкарана инфекция.

Какво би могла да направиш, Leila - първо обсъди това с лекуващия си акушер-гинеколог. Направи консултация с вирусолог и имунолог. Положението с вирусолозите е проблем. Бих могла да ти дам телефони за връзка с проф. Дундаров, за да се консултираш с него дали може да ти помогне. Можеш да отидеш и в отдел Вирусология към Националния център за заразни и паразитни болести (отделът се намира на бул. Ген. Столетов 44 А). Аз там контактувах с д-р Божанова. За съжаление, тя в момента е в чужбина, но предполагам, че има лекар, който да консултира пациенти по тези проблеми (цитомегаловирусът е от групата на херпесните вируси). Ще ти дам телефона на централата там, може да попиташ (тел. 931 07 13).
Би трябвало и имунолозите да се справят с този проблем, но не съм съвсем сигурна. Ако контактуваш с имунолог, попитай го.
По принцип най-добрият вариант е да обсъдиш това с акушер-гинеколога си и той да те насочи директно към специалист на когото има доверие. В никакъв случай не оставяй положението така, а потърси лекарска помощ!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: цитомегаловирус
« Отговор #35 -: Ноември 25, 2008, 14:04:00 pm »
Мерси ognyana !!аз съм от Варна и не знам къде ще намеря вирусолог или имунолог :ask:,но при всички случаи ще го обсъдя с личният си гинеколог ,дано той знае към кого да се обърне.

Re: цитомегаловирус
« Отговор #36 -: Ноември 25, 2008, 15:50:01 pm »
Мели какво мислиш за тези показатели,можеш ли да си кажеш мнението?

Re: цитомегаловирус
« Отговор #37 -: Ноември 27, 2008, 12:38:28 pm »
Момичета ,мили ,помогнете.Пуснах днес изследване за цитомегаловирус и вижте какви са резултатите:
Цитомегаловирус (IgG+IgM) *
 Профил Виж по-долу
 
 CMV IgM (Цитомегаловирус) POSITIVE ( + ) 0.794
 Index до 0.399 Neg.от 0.400-0.499 Grayzone над 0.500 Posit.
 
 CMV IgG (Цитомегаловирус) POSITIVE ( + ) 64.7
 AU/mL до 15.0
 
   
Виждам че нещата не са наред,какво следва?дали това е причината за абортите?как се лекува?а още не са ми известни и другите ,които съм пуснала  какво ли ще има там..  много съм притеснена
 
 

Re: цитомегаловирус
« Отговор #38 -: Ноември 27, 2008, 13:07:57 pm »
Извинявам се за отново публикуваното мое мнение,обърках някой работи,стана без да искам :oops: :D

Re: цитомегаловирус
« Отговор #39 -: Ноември 27, 2008, 13:38:37 pm »
Моят съвет е по въпросите с херпесните вируси (лабиален и генитален херпес, цитомегаловирус, ЕбщайнБар, зостер)да се консултирате с проф Дундаров- признат и в Европа специалист. В момента във Вирусологията няма добри специалисти в тази област - д-р Божанова е аспирант и едва от 2 години равоти там. тел на професора е  0888 89 15 79. Това е човекът, който помогна на мен, братовчетка ми и дъщеря и.