0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Косопад
« Отговор #60 -: Ноември 05, 2007, 17:38:05 pm »
Гане, как то4но се казва този Шампоан "Фито"? има ли и друго име и каква е марката?
Мерси
ФИТО е марката. А шампоана е за косопад.Предлага се само в аптечната мрежа.

Тани, благодаря ти :oops:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Косопад
« Отговор #61 -: Ноември 05, 2007, 20:46:00 pm »
Ели, ето за това става дума

Phyto - PHYTOCYANE shampoo

Енергиен шампоан с процианидоли от грозде и гинко билоба, подходящ за по-сухи и третирани коси, идеален за упореба в комбинация с ампулите против косопад PHYTOCYANE.

PHYTOCYANE шампоан укрепва косъма, подобрява хидратацията и осигурява антиоксидантно действие за скалпа, благодарение на активните си съставки.

Декоктът от хининова кора, избран поради стимулиращите си свойства в комбинация с меката почистваща основа от кокосово масло правят продукта ефективен, нежен и приятен за употреба.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Косопад
« Отговор #62 -: Ноември 05, 2007, 20:55:42 pm »
Аз също съм много доволна от маската с тривитаминола(или АДзЕ).Миналата зима я правих около 2 месеца и косата ми беше станала страхотна - спря да пада,посгъсти се и то доста,а и растеше по-бързо.
Цяло лято не съм правила никакви маски,едва сега почнах същата маска отново - наскоро си гледах снимки от тогава какво косище бях заформила,и като сравних със сегашната си "косица"(пак пооредяла и изтъняла)... 8O 8O разлика от небето до земята. Та почвам редовно да се мацам пак :lol:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Косопад
« Отговор #63 -: Ноември 06, 2007, 07:52:08 am »
аз си продължавам с питанките и чуденото  :ask:
порових, попрочетох и се натъкнах на "Цитросепт"...описват го като чудо...:)
имате ли някакво мнение за този препарат?
дали мога да се пробвам с него? хич не ми се ходи по доктори и за това...:(
Пила съм Цитросепт - първо е доста отвратително на вкус и второ нямах никаква полза от него.
Ако имах някакви патогенни микроорганизми /доказани/ можеше и да има ефект, но тъй като нямах- нямах и полза.
По никакъв начин не се отрази на косата и т.н.
Ако правиш опити за бебче - внимавай кога го пиеш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Косопад
« Отговор #64 -: Ноември 06, 2007, 17:16:03 pm »
Аз реших проблема си с косопада само с три ампули.Казват се Retinol-H. Трите ампули ми струваха 9-10 лв.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Косопад
« Отговор #65 -: Ноември 07, 2007, 13:17:39 pm »
Гане,злато си ти :wink:
Мерси



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Косопад
« Отговор #66 -: Ноември 07, 2007, 22:36:12 pm »
През пролетта имах зверски косопад.
Смених какви ли не медицински шампоани и ампули - тц.
Случайно ми препоръчаха шампоаните от серията Милва ... Първоначално ползвах този с хинин, след това и другите с хума, бира и прочие ... Никога не съм предполагала, че нещо което струва 2 лв. ще има такъв резултат. Много останах доволна и си ги ползвам от тогава редовно.
Да не говорим, че от този с хинина косата расте като луда  :D
Re: Косопад
« Отговор #67 -: Ноември 26, 2007, 12:16:54 pm »
Т.к не изчетох цялата тема, незнам дали някой спомена Себорал форте.
Направо приказно лосионче или както се води.
Прекрасно средство против пърхут и косопад.
Ползвам го вече няколко години когато пърхута много се увеличи и по време на косопад.
Аз се изрусявам на руси кичури и косата ми пада зверски 1,2 седмици след изрусяването.
Дори ми се струва,че в периодите на сезонния косопад себорала пак ми е помагал.
Re: Косопад
« Отговор #68 -: Ноември 27, 2007, 18:52:49 pm »
И аз не прочетох всичко, но пък ходих на лекар за косопада и ми изписаха ампули Анастим, шампоан Анафас и капсули Анакапс. Обаче цялата работа струва 85 лв.Една приятелка ме светна да се поливам с разтвор на йод и се оказа доста ефикасно. След измиване, косата се полива с 1 литър вода и в него разтворени 10 капки йод
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Косопад
« Отговор #69 -: Ноември 29, 2007, 10:59:30 am »
Аз реших проблема си с косопада само с три ампули.Казват се Retinol-H. Трите ампули ми струваха 9-10 лв.
Попаднах на техния щанд на Арена на красотата преди две седмици съвсем случайно. Взех си 3 ампули с леко недоверие, но определено има ефект. Косата си ми стои на главата :D
Сега ще търся ветеринарна аптека в района :balk_68:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Косопад
« Отговор #70 -: Декември 30, 2009, 16:41:08 pm »
пробвеайте с геритамин и селен. Това са витамини. Единия даже го рекламира една фолкдива. Не са скъпи излиза някъде по 1 лв на ден. Пие се всеки ден по една таблетка. След спонтнен  аборт в 6 месец и много нерви при мен започна обилен косопад. Изпада ми повечето коса, а ми беше много хубава и буйна. Падфаха ми цели кичури като след лъчетерапия. Светна ме една позната, която живее в дания. След като бях изхарчила страшни сумио за какво ли не без резултат реших да пробвам. Ако щете вярвайте порасна ми нова коса, която беше доста чуплива... гъста и буйна. Малко в началото ми стърчаха бебешки коси от всякъде и ходех като "спала мишка на течение", но резултат си струваше. Ако има ефект и при вас споделете :-)
Re: Косопад
« Отговор #71 -: Януари 16, 2010, 11:56:10 am »
От няколко години третирам косата си боя и къдрене. Постоянно ми пада голямо количество. Препоръчаха ми Себорал-форте. Има го в аптеките.
 
Re: Косопад
« Отговор #72 -: Септември 09, 2010, 13:45:00 pm »
И аз имам в момента доста силен косопад  :(

Започнах да пия Мерц, взех си и себорал форте. Фризьорката ми препоръча лосион и шампоан Лакме, дано да имат ефект, защото започват да остават снопове косми в ръката ми...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Косопад
« Отговор #73 -: Септември 10, 2010, 15:59:47 pm »
Е добре, ще си сложа и аз овчето лекарство, кандисах значи  :lol:.
От 3 години чета и се почесвам, но сега ще си взема. Аз съм с тъничка и чуплива коса, понеже цвета и е пепеляво рус, категорично отказвам да го оставя и се боядисвам, преди руса, сега кестенява. Отделно я изправям и оформям с преса и и идва в повечко.Като дължина я държа под рамената, и да искам няма начин повече при това третиране трябва често рязане.
Последно кое да си взема, АДЗЕ, Тривитаминол или Виалитон? И от кое по колко слагате. Моля просветлете новобранците  :oops: Мразя мас и газ, може ли да ги избегна  :lol:.  За чесъна дума не може да става, това ми е най омразната миризма.
Урината няма да я коментирам, ама изобщо... почна ли ще ме баннат вовеки от сайта  :lol:
И друго да попитам, като вляза във ветеринарната аптека, какво точно трябва да обясня. Защото със сигурност няма да се чувствам на мястото си  :)
Това витамини или лекарство за какво по точно животно са и за какви проблеми.
Само не ме пращайте в бг мама да чета, нямам време, а и там постовете са хиляди с 5 полезни неща. Нямам това време.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Косопад
« Отговор #74 -: Септември 10, 2010, 17:35:26 pm »
Ами, Лидийка, на мен една приятелка ми ги купи съставките:

Тривитаминол - така се казва и това казваш в аптеката
Хининова вода
Спирт - ама какъв спирт беше ...

Смесваш по равно трите съставки, мажеш и стоиш възможно най-дълго. После трудно се отмива. При мен лично няма изявен ефект ;)

Успех!


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Косопад
« Отговор #75 -: Септември 10, 2010, 18:15:50 pm »
Ами, Лидийка, на мен една приятелка ми ги купи съставките:

Тривитаминол - така се казва и това казваш в аптеката
Хининова вода
Спирт - ама какъв спирт беше ...

Смесваш по равно трите съставки, мажеш и стоиш възможно най-дълго. После трудно се отмива. При мен лично няма изявен ефект ;)

Успех!
Страхотно  :) Дано си заслужава.
 Хининова вода от аптеката ли?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Косопад
« Отговор #76 -: Септември 10, 2010, 19:42:54 pm »
Когато ми се задълбочи проблема с косопада, правя следното:
сухи корени от коприва
една малка водка /200 мл/

Слагам корените в буркан и заливам с водката, престоява на тъмно 14 дни. Разбърква се и се прецежда. Тинктурата се втрива в корените на косата преди миене. Втрива се, стои се около час, не е необходимо да се завива и т.н. Отмива се нормално.
Току що направих нова доза, че есенният косопад започна.
При мен резултатите бяха видими скоро след започване на фрикциите.
Re: Косопад
« Отговор #77 -: Септември 10, 2010, 20:50:20 pm »
*vera колко пъти в седмицата е добре да се прави процедурата?
Re: Косопад
« Отговор #78 -: Септември 10, 2010, 21:06:20 pm »
Моята коса я мия два пъти в седмицата. Когато се замърси всъщност, не се спазва някаква строга процедура.
Не мога да преценя колко ми е бил силен косопадът, но беше неприятен. Като се реша, падат снопове, като прокарам пръсти през косата - също. По блузите, по бюрото.. :(
*
Re: Косопад
« Отговор #79 -: Октомври 15, 2010, 13:22:08 pm »
*vera , а какво количество корени от коприва слагаш?