0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Косопад
« Отговор #40 -: Август 12, 2006, 16:07:52 pm »
Правих я 2 месеца, сега почивам 1 месец.
Да, АДЗЕ е мазничко, но аз слагам жълтък, косата ми е почти до кръста, проблеми с отмиването не съм имала.
Още след второто миене забелязах блясъка и плътността на косата,  а наскоро познати ме питаха дали не съм си сгъстявала косата. :P
Никога не съм била привърженичка на такъв вид маски-забъркване на няколко съставки и после стоене с тюрбан, но първоначалният ми скептицизъм си отиде завинаги-сега при ресане на гребена има по 2 косъма,а преди-много...
Като си купих АДЗЕ ме беше срам за кажа на мъжа ми, че ще се мажа с `овче` лекарство. :PЧак самият той като каза, че `косата ми била станала двойна` му признах за ветеринарната ми покупка.
Яд ме е само, че цената му скочи драстично-преди 2-3 месеца беше около 3лв, сега съм го виждала и по 12лв.Явно има голямо търсене :P .
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Косопад
« Отговор #41 -: Август 12, 2006, 16:20:24 pm »
Следващият път и аз ще си взема мастният разтвор. Мислех, че ще се отмива трудно и само за това приех предложението на лекаря.
И аз слагам жълтък, така че няма да има проблем, нали?
Маската я  зная от години, но все не се решавах да я направя.
Правиш я на всяко миене, нали? Поне аз така зная, че трябва да се прави??!!
За разлика от теб, аз постоянно правя разни маски, така че тюрбана е нещо обикновенно за мен. :D
За цената- взех си го от Варна - 4,30 лв/100мл. преди 7-8 дена.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Косопад
« Отговор #42 -: Август 12, 2006, 16:51:25 pm »
Да споделя и моя опит с косопада.Аз съм с коса до кръста,която миналата година така падаше,че всеки път в банята за миене ревях като магаре.Направо ме гонеше депресия,че ще оплешивея.И това около 9-10 месеца!!!Пробвах какво ли не-маски(правени и купени),Себорал Форте,ампули-и не спираше.
Случайно попаднах на реклама в списание Коса и стил-на задната корица-огромна реклама на Пантогар.Веднага изтичах до аптеката и си купих първо 1 блистер( 1 блистер струва 7 лева,а стига за 5 дни.Лечението е от 3 до 6 месеца, 8O всеки ден по 3 таблетки).И го започнах.Много скъпо ми излизаше,но като си се представех с гола глава и забравях за парите.Пих го 3 месеца и половина.И оттогава нямам проблеми с косата.Искам да ви кажа-ТОВА е ЕДИНСТВЕНОТО средство,което тотално спря косопада ми още на втората седмица!!!!Падаха ми цели шепи и кичури коса,а на втората седмица по 40-60 косъма(броях ги всеки път и плачех в банята).Не можех да повярвам,че е възможно!!!Оттогава ГОРЕЩО го препоръчвам на всички.
Това е чудо на фармацията за мен!
Успех на всички!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Косопад
« Отговор #43 -: Август 12, 2006, 17:56:53 pm »
Пантогара наистина е супер,но много хора се оплакват,че пълнеят от него-при теб имаше ли такъв ефект?
 За косопад са хубави шампоан и ампули на Ducray- много са доволни от него и много върви в аптеката.
<br />
Re: Косопад
« Отговор #44 -: Август 12, 2006, 20:12:33 pm »
Следващият път и аз ще си взема мастният разтвор. Мислех, че ще се отмива трудно и само за това приех предложението на лекаря.
И аз слагам жълтък, така че няма да има проблем, нали?
Маската я  зная от години, но все не се решавах да я направя.
Правиш я на всяко миене, нали? Поне аз така зная, че трябва да се прави??!!
За разлика от теб, аз постоянно правя разни маски, така че тюрбана е нещо обикновенно за мен. :D
За цената- взех си го от Варна - 4,30 лв/100мл. преди 7-8 дена.

Жълтъкът има отмиващи свойства, затова няма проблем, още повече че при мене е страшно мазничко, разтопявам и мас.
Време ми трябваше да се навия за маската, защото преди тук-в друга  тема за коса- бях написала отрицателното си мнение за жълтъчната маска.Но сега в това съчетание с `овчето`  мазило ... :P
/постингите не ми излизат, пиша, пиша и ..после нищо/
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Косопад
« Отговор #45 -: Август 14, 2006, 14:04:46 pm »
Пантогара наистина е супер,но много хора се оплакват,че пълнеят от него-при теб имаше ли такъв ефект?
 За косопад са хубави шампоан и ампули на Ducray- много са доволни от него и много върви в аптеката.

Не съм напълнявала от него,но една позната ми каза,че е качила няколко кила.Аз по принцип лесно качвам, но от него не съм.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Косопад
« Отговор #46 -: Август 14, 2006, 17:13:12 pm »
Пантогара наистина е супер,но много хора се оплакват,че пълнеят от него-при теб имаше ли такъв ефект?
 За косопад са хубави шампоан и ампули на Ducray- много са доволни от него и много върви в аптеката.

Не съм напълнявала от него,но една позната ми каза,че е качила няколко кила.Аз по принцип лесно качвам, но от него не съм.
За протокола:
Не съм качвала от него /Пантогар/ - пила съм го 2.5 месеца  преди 3-4 години /когато го пуснаха/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Косопад
« Отговор #47 -: Август 19, 2006, 20:37:21 pm »
 Да споделя и аз, че цял живот имам проблеми с косата и съм пробвала почти всичко изброено и още куп други неща, единственото нещо , което ми помогна дълготрайно е Пантогарът, въпреки че е доста скъп пак профилактично бих го взела. Грам не съм качила от него
Re: Косопад
« Отговор #48 -: Август 20, 2006, 21:33:53 pm »
 Моми4ета бихте ли пояснили какво е пантогар?
 Както ве4е писах пробвала съм разли4ни марки и то винаги скъпи надявайки се това да е гаранция за ефективност, но косата ми е суха и продължава да пада. Но аз 4есто не довършвам един шампоан и купувам друг защото виждайки убедителната реклама се надявам да подейства (в момента има керастас и маската за суха коса + лореал професионел за много суха коса).
Пила съм и витамини, както и бирена мая (3 месеца). При мен мисля е наследствено или хормонално, (цвета правя на 3 месеца, винаги в салон с ка4ествена и адаптирана боя, така 4е едва ли е от това). Но искам да видя дали ще намеря този пантогар - това марка ли е и от коя държава?
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Косопад
« Отговор #49 -: Август 24, 2006, 11:35:19 am »
Моми4ета бихте ли пояснили какво е пантогар?

Pantogar са капсули(като антибиотик изглеждат-половината от капсулата е бяла,другата-зелена) в блистер.Продават се и на блистери,и на цели опаковки.Отиваш в аптеката и питаш дали имат.По принцип в повечето аптеки го имат.Успех!
Re: Косопад
« Отговор #50 -: Август 24, 2006, 13:34:08 pm »
Следващият път и аз ще си взема мастният разтвор. Мислех, че ще се отмива трудно и само за това приех предложението на лекаря.
И аз слагам жълтък, така че няма да има проблем, нали?
Маската я  зная от години, но все не се решавах да я направя.
Правиш я на всяко миене, нали? Поне аз така зная, че трябва да се прави??!!
За разлика от теб, аз постоянно правя разни маски, така че тюрбана е нещо обикновенно за мен. :D
За цената- взех си го от Варна - 4,30 лв/100мл. преди 7-8 дена.

Жълтъкът има отмиващи свойства, затова няма проблем, още повече че при мене е страшно мазничко, разтопявам и мас.
Време ми трябваше да се навия за маската, защото преди тук-в друга тема за коса- бях написала отрицателното си мнение за жълтъчната маска.Но сега в това съчетание с `овчето` мазило ... :P
/постингите не ми излизат, пиша, пиша и ..после нищо/

Само да добавя, че към тази маска прибавям и 2-3 капки газ. Тя също спомага за по-лесното й отмиване, а и придава страхотен блясък. Стои се с маската не по-малко от час, за да могат съставките хубаво да попият в косъма. Много съм доволна от нея, единственият проблем е за изрусените коси - да не се слага газ!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Косопад
« Отговор #51 -: Август 24, 2006, 15:40:17 pm »
Да и аз слагам газ /2-3 к-ки/ и още какво ли не.
Стоя с нея/ загряващ компрес/ най-малко  2 часа.
Продължавам да я правя и съм доволна - краищата  не са вече така сухи и косата ми стана много  лъскава.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Косопад
« Отговор #52 -: Август 26, 2006, 18:47:45 pm »
Да и аз слагам газ /2-3 к-ки/ и още какво ли не.
Стоя с нея/ загряващ компрес/ най-малко  2 часа.
Продължавам да я правя и съм доволна - краищата  не са вече така сухи и косата ми стана много  лъскава.
Да, газта е за блясък, но мойта определено я изсушава.Първоначално мислех, че е от оцета и  по метода на изключването стигнах до заключението- да извадя газта от маската.
Тъй като моето търсене на продукт, нанасящ се на мокра коса, улесняващ разресването/май флуид за разресване се нарича :)/ се увенча с неуспех- мажа по дължина балсама за блясък за руса коса на Сън Силк.Доволна съм.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Косопад
« Отговор #53 -: Ноември 04, 2007, 12:37:38 pm »
Здравейте момичета - кокичета..:)
сега да си кажа болката...че вече взех яко да се притеснявам...
съвсем на кратко...бях бременна, преживях мисед в 10 седмица и два месеца след това, косата ми започна не да капе, а направо да пада...като прокарам ръка през нея, после ми остават цели кичури в ръцете...
предполагам, че е от стрес, изтощение на организма...хормонален зрив...обаче много взех да се притеснявам, защото това продължава вече два месеца...и ноктите ми започнаха да се чупят още в основата си...
незнам, дали да отида на дерматолог или да се пробвам първо малко с вашите съвети от тази тема...
имах дълга коса - отрязох я, дано да й поолекне, но уви...пак продължава, а аз така се грижа за нея, преди всяко измиване и правя маски...
а и се притеснявам, ако започна на своя глава да пия примерно бирена мая или нещо друго, това няма ли да ми навреди по някакъв начин, понеже след два месеца мисля пак да пробвам с икси-то...
но не мога вече да се оставя така, трябва да взема някакви мерки...
дайде ми съвет - доктор специалист или самоназначени методи? :ask:
*
Re: Косопад
« Отговор #54 -: Ноември 04, 2007, 13:11:07 pm »
При лекар специалист!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Косопад
« Отговор #55 -: Ноември 04, 2007, 13:19:04 pm »
Миним, аз я миех с шампоана на Фито за падаща коса. Много съм доволна, от едно шише шампоан се оправиха нещата. Можеш заедно с ампули или хапчета да го ползваш, но е хубаво да питаш за всеки случай в аптеката. Знам, че не можеше по време на бременност и кърмене да се ползват ампулите. Но иначе от шампоана при мен имаше голям ефект.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Косопад
« Отговор #56 -: Ноември 05, 2007, 14:11:19 pm »
аз си продължавам с питанките и чуденото  :ask:
порових, попрочетох и се натъкнах на "Цитросепт"...описват го като чудо...:)
имате ли някакво мнение за този препарат?
дали мога да се пробвам с него? хич не ми се ходи по доктори и за това...:(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Косопад
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2007, 16:48:26 pm »
Имам приятелка, която го пиеше и беше много доволна от него. При нея имаше ефект, ама все пак си е май и до организъм.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Косопад
« Отговор #58 -: Ноември 05, 2007, 17:30:40 pm »
Гане, как то4но се казва този Шампоан "Фито"? има ли и друго име и каква е марката?
Мерси



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Косопад
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2007, 17:35:00 pm »
Гане, как то4но се казва този Шампоан "Фито"? има ли и друго име и каква е марката?
Мерси
ФИТО е марката. А шампоана е за косопад.Предлага се само в аптечната мрежа.