0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #40 -: Август 25, 2006, 12:25:44 pm »
Тео , идеята ти е прекрасна! Ако имаш възможност , направи го!
Ини  , подкрепям и твоята . Нека всички ,които са готови за протест да пишат! Може и на лични.  :grouphug2:
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #41 -: Август 25, 2006, 13:47:17 pm »

Момичета,изпратих e-mail до Нова ТВ,и ето какво ми отговориха:
"Здравейте,
препратих писмото Ви до екипа на "Календар". Ако репортерите преценят, че новината е подходяща за репортаж, ще го направят в най-скоро време.
Благодаря Ви за предложението и за интереса Ви към нашата телевизия.
С уважение,"
 
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #42 -: Август 25, 2006, 14:18:52 pm »
 Браво Тео!
 Да се надяваме, че Нова ще се заинтересуват!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #43 -: Август 25, 2006, 16:07:37 pm »
Хайде и аз им пуснах едно съобщение на Нова. За по -голяма достоверност. :balk_600:
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #44 -: Август 25, 2006, 16:12:40 pm »
Браво Ефирче,супер си!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #45 -: Август 25, 2006, 20:48:53 pm »
браво мацки, супер сте !!!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #46 -: Август 26, 2006, 10:23:30 am »
Момичета, не занм какво сте пратили точно към нова, но тъй като съм работила и там, и в бТВ, ви предлагам да ми дадете да пробутам това онова и към бтв които приоритетно са доста по-ангажирани именно в този сорт проблематика. Пратете ми ги на лични, моля ви, за да стане по-бързо и да пиша и аз разни работи от нула. Пък и тези две седмици не бях много активна и може да пропусна нещо или за изкривя информация.

Знам на кого да пиша и какво да кажа и в двете телевиции. От кого получхите отговор в нова?
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #47 -: Август 27, 2006, 11:51:46 am »
Заформя се добра активност . Браво момичета! :D
Cookie, за съжаление не си оставих копие от писмото , което изпратих, но ако трябва ще направим едно общо , за да можеш да го придвижиш ,където трябва! Сигурно има някоя от нас ,която е на ТИ със словото , да изготвим нещо , емоционално , прочувствено , за да обърнат внимание !
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #48 -: Август 27, 2006, 14:35:23 pm »
не мога да бъда безучастна към всичко това и съм решила тази седмица да отида и да пусна директно в касата една жалба...къде отидоха парите за останалите, неодобрени двойки ?
зададох си въпроса on-line и от тогава вече не мога да влизам с тяхната страница от домашния си компютър !!! Е това вече е нагло !!!

успех на всяко начинание, момичета!
няма да ги оставим така !
ще се борим за правата си !
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #49 -: Август 27, 2006, 17:14:06 pm »
 момичета, предлагам да изчакаме заседанието в понеделник, да видим какво ще решат и ако решението е отрицателно до се организираме бързо и да спретнем един протест. Предполагам, че ще дойдат и от бтв и от нтв.

Мим,  и аз не мога от петък вечер да влезна в сайта на нзок.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #50 -: Август 27, 2006, 17:46:14 pm »
много яко почнаха да ме дразнят тези техни заседания...
ние, защото времето не ни притиска, си чакаме ли чакаме...
то за къде да бързаме....
тези заседания  ги чакам да решат нещо от 6 месеца и до момента нищо...даже по-лошо....взимат само кофти решения и то без да дадат адекватно обеснение...защото и аз имам "бюджетно затруднение"...та затова....
направо се впускам в дебрите на жалбите...писна ми вече тотално..
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #51 -: Август 28, 2006, 09:24:41 am »
Здравей Миним,аз пуснах жалба да Директора на НЗОК още началото на месец Май,вече сме края на септември и аз все още нямам отговор.Според мен всички са в кюпа и всеки си гледа изгодата ,но може би ако се мобилизираме и всички пуснем по една жалба ще има резултат.Късмет!
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #52 -: Август 28, 2006, 09:27:27 am »
Момичета,а сега и ново двайсет:
"УВАЖАЕМА ГОСПОЖО ДРАГИЕВА, Изследванията, които се подготвят по програмата за лечение на безплодие при жената имат валидност три месеца. "
Това ми отговориха от РЗОК - София
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #53 -: Август 28, 2006, 11:03:44 am »
Прави впечатление ,че баннатите от касата ,вече са няколко.
Ако кажа ,че съм бясна , ще бъде малко , но хайде добре , това не е регламентиран начин за даване на отговори.
 Сега за жалбите .
 На 10 юли , подадох първата си жалба до РЗОК с копие до НЗОК. На 15 август все още нямах отговор , защо се бави резултата по документите ми . Обадих се по телефона , попитах ги защо не спазват законовите срокове за отговор , извиниха се и след 2 дни пристигна отговор:
- до къде е стигнала преписката ми
- на коя дата е била разгледана от  комисията на РЗОК
- и баналната вече причина за финансовата рамка и колко е стеснена тя.

Такааааааа , седнах си аз на дъ-то и прочетох всички възможни правилници за работа на двете комисии- местната и тази към НЗОК. Ония горните изкараха някакво основание- решение на УС от 6 януари -само по 100 документа на месец. А тия от РЗОК ги хванах в крачка . Според правилника до 5 работни дни е трябвало да ми изпратят документите в НЗОК , а те са ги държали цели 18 дни. Пуснах нова жалба като настоявах да знам -ЗАЩО? След 4 дни получих нов отговор , и там пише : "Прегледах графика на комисията при РЗОК..... за разглеждане на молбите за скъпоструващи лекарства, НАПРАВЕНИ СА НЯКОИ СЪЩЕСТВЕНИ ПРОМЕНИ в работата й за срочност на молбите.Бележките по отношение на забавената за Вас информация СА ОСНОВАТЕЛНИ , ЗА КОЕТО СЪМ ПРЕДПРИЕЛ ОРГАНИЗАЦИОННИ РЕШЕНИЯ!" Следва уверение , че забавяния и пропуски в тази сфера , няма да бъдат допускани повече.
 Е ,след дъжд качулка , ама пак е нещо! Иначе благодарение на тях съм на опашката , нищо , че съм ги подала рано.
С други думи , Тео , търси си отговора, изтекъл е едномесечния срок , или пусни втора жалба с копие до НЗОК ,че тия ат РЗОК ти бавят отговора. Много търпение се иска в тромовата административна система , затова аз се радвам и на малките успехи.
 А иначе , да днес е много интересен ден ,да видим какво ще измислят " мъдреците " на заседанието .
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #54 -: Август 28, 2006, 11:06:34 am »
И още едно ново 20 - за тези, които са си взели протоколите, но не са си взели лекарствата - в петък като си тръгнах от работа, ми се обадиха от клиниката, да ми кажат да побързам с лекарствата, защото след 31-ви август протоколите ставали невалидни - това по информация от Касата. Щели да преразглеждат списъците с лекарства и тъй като не се знаело кои лекарства ще попаднат в тях, тези протоколи можело да станат невалидни.

В това съобщение все пак има и частичка добра новина - явно програмата ще продължи, просто още не са взели решение как. Стискам палци на всички, които чакат да се поднови приемът!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #55 -: Август 28, 2006, 23:14:24 pm »
И на мен ми се обадиха от клиниката, да си взема лекарствата до 31 август, иначе духам супата...:bonk:
Ама това хич не е добре, защото след като подадох документите за инвитро аз забременях, за съжаление извънматочно. Оперираха ме май месец и трябва да изчакам 6 месеца преди да започна инвитрото, т.е. мога да започна най-рано декември/януари, а те ме притискат да си взема лекарствата сега през август. Чувала съм, че не са с много дълъг срок на годност и какво да правя тогава.
Боже, това е безобразие...  :balk_160:
Вместо да ни улеснят, те постоянно измислят някакви нови изисквания... :balk_149:
И какво ще стане с одобрените момичета, които не са разбрали за тая новина... :ask:
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #56 -: Август 29, 2006, 09:30:59 am »
Не знам какви лекарства са ти изписали, но аз вчера взех диферелин и пурегон (на диферелина не му погледнах срока на годност, защото така или иначе в края на септември ще ми го бият, със сигурност беше годен де), но пурегонът беше така: по-малките разфасовки - годни до февруари 2007, по-големите - до септември 2007. Ако нещо те притеснява, просто се обади по телефона и говори с аптекарката. Само на някаква партида фостимон й изтичал сега срокът на годност (така ми казаха). Стискам палци!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #57 -: Август 29, 2006, 13:14:21 pm »
Благодаря ти cambozola,
мойте лекарства са пурегон, прегнил и дуфастон. Днес бях при доктора и се разбрахме, че няма проблем да ги съхранявам в хладилника, той каза, че не са с толкова кратък срок на годност.
Днес след работа отивам при личната лекарка и утре започвам търсенето на ампулите. Моля те, кажи ти откъде ги взе твойте, т.е. от коя аптека?
Благодаря ти отново и успех в процедурата.
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #58 -: Август 29, 2006, 14:26:21 pm »
Миналата година като си взимах лекарствата имаше в аптеката на графа, до пл. Славейков, на ъгъла с Раковска. Срока им на годност беше до 2007 г.
Успех!
 :D
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #59 -: Август 29, 2006, 15:34:44 pm »
Стефи ти е казала, предполагам че в много аптеки ги предлагат. Ето ти варианти:
- www.apteka.bg - сайт на Софийски аптеки АД, можеш да търсиш по община, най-близка до теб аптека, имат телефон и работно време публикувани - можеш да се обадиш и да питаш имат ли лекарствата
Лично аз отидох до аптеката в МЦРЗ (защото ми е наблизо в квартала) и си поръчах лекарствата там - работят до 8 часа и ми ги доставиха още на следващия работен ден.
Поздрави и целувки!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.