0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #20 -: Август 23, 2006, 14:30:30 pm »
И аз благодаря за информацията, макар че май не беше за мене  :)
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #21 -: Август 23, 2006, 14:52:46 pm »
Бетина, успех и на теб мила  :crossfingers:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #22 -: Август 23, 2006, 15:26:34 pm »
Момичета,
и аз благодаря за информацията. Някоя от вас знае ли дали изследванията които направих през месец април ще важат и за септември?

Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #23 -: Август 23, 2006, 16:23:28 pm »
Някоя от вас знае ли дали изследванията които направих през месец април ще важат и за септември?

Амии ако са минали по-малко от 6 месеца от изследването като тръгнеш да подаваш документи, ще важат. Гледам че някъде преди около 6 месеца си ги правила, така че сама трябва да си сметнеш точно. Късмет!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #24 -: Август 24, 2006, 12:02:29 pm »
Момичета,
и аз благодаря за информацията. Някоя от вас знае ли дали изследванията които направих през месец април ще важат и за септември?
И мойте са от средата на април - значи важат до средата на октомври. Споко :D.
И на мен ми се обадиха от клиниката на Владимиров - на 28-и ще доокомплектоваме нещата. Пожелавам успех на всички, дано се преборим поне с касата :x
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #25 -: Август 24, 2006, 14:19:39 pm »
А някоя от пациентките на Стаменов има ли контакт с него? Как ще подготвяме документи, след като клиниката му е в отпуск до 7ми септември? :?
*

    mimozata

Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #26 -: Август 24, 2006, 17:16:22 pm »
Момичета вижте какъв отговор е дала НЗОК в сайта си

Начало    Изходно съобщение   Отговор Отговор от: НЗОК - 2006-08-24 15:44:02 ;
Уважаема г-жо, поради бюджетни затруднения от 01.09.2006 г. няма да има нов прием на документи за програма “Лечение на безплодие при жената”. Направените изследвания имат валидност шест месеца.
 
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #27 -: Август 24, 2006, 18:37:52 pm »
Добре де, и сега какво правим? Доокомплектоваме ли си документите или не?
Да правя ли изследвания или не?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #28 -: Август 24, 2006, 18:44:22 pm »
какви затруднения, какво чудо....
това вече граничи на дивотия...
тия съвсем се подиграват с нас...
аз пък искам да попитам....в началото на година...при подготвянето на бюджета, бяха отпуснати средства за лечението на 1000 броики..до момента са одобрени 600 бр. Е ? нещо на мен не ми излизат сметките !!! Къде са средствата за останалите 400 бр. ? Къде отидаха парите, с които си плащаме здравните осигуровки? Чии удобства плащаме с тях?
защо не изнесът отчет за похарчените средства по програмата, да видим с очите си къде изтекоха поредните пари в тази държава ? И до кога ще продължават да се гаврят И със здравето на хората?
просто нямам думи.....няма ли кой да я осъди тази каса ? ....
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #29 -: Август 24, 2006, 18:49:06 pm »
Добре де, и сега какво правим? Доокомплектоваме ли си документите или не?
Да правя ли изследвания или не?
Рали, говори с Владимиров - той не може да не знае.

Ох, кво да кажа... Баси държавата смотана  :o
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #30 -: Август 25, 2006, 08:59:37 am »
Момичета, вижте това http://www.nhif.bg/downloads/Programi-01-09-2006.zip
Актуализираната програма е публикувана на страницата на НЗОК, лекарствена политика.
Според мен това трябва да означава, че ще продължи работата по програмата, респ. приема на документи.
Дано не греша.
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #31 -: Август 25, 2006, 09:29:35 am »
 Бетина, и аз си помислих същото, но уви не е така.
Тази програма е публикувана още на 15.08. и след като я видях веднага се обадих в здравната каса от там ми обясниха, че програмата просто е преутвърдена т.е че ще съществува и занапред и че няма да има нов прием на документи. За това реших да им задам въпрос в on - line консултации, за да имам отговора им черно на бяло, след получаването му си позволих да пусна нова тема че прием на документи няма да има. :balk_145:

Много съм ядосана от театъра, който се разиграва. Направо съм бясна, те се подиграват с нас, но иначе говорят за отрицателния прираст на България. :bonk:

Силно се надявам да променят решението си. :crossfingers:
 
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #32 -: Август 25, 2006, 09:50:17 am »
А аз тъкмо се зарадвах,че инофото което са ми дали от здр.каса не е вярно :( Защо плащаме здр.осигуровки ?Направо ще се побъркам ,нямам думи.
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #33 -: Август 25, 2006, 10:17:57 am »
Е не мога да повчрвам вече!!! Тия ни направиха на маймуни!!!
Рали пат, чу ли се с Владимиров по повод новата информация? Аз имам час за понеделник и ще питам на място.
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #34 -: Август 25, 2006, 10:29:05 am »
Мацки, току що говорих с Владимиров - засега продължават да събират документите и да подготвят досиетата.

В касата от една стая в друга не знаели каква е хавата  :evil: :twisted: и де факто едва на 01 септември ще се разбере със сигурност  :twisted: :twisted: :twisted:

Мамка й и смотаната държава, в която живеем :twisted::twisted::twisted:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #35 -: Август 25, 2006, 10:40:44 am »
Благодаря ти, Рали, че писа, вече удар щях да получа!!!
Нямам думи
Ние вчера правихме втората спермограма за пакета
Успех на всички!
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #36 -: Август 25, 2006, 11:40:58 am »
Момичета,на всички изследвания ли валидността е 6 месеца?
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #37 -: Август 25, 2006, 11:48:14 am »
Момичета , с товара на болката , който носим , с мъката ,която е сковала сърцата ни, доживяхме и това. Високомерието и бездушието на чиновниците , нанесе поредният удар върху изтерзаните ни души. Няма пари за нас , за онкоболните , за хумана на бебетата....
А за заплатата на 2000 мижатурки - има пари! Ние ги издържаме , за да се подиграват с нас. Техните заплати на месец сигурно са около 1 млн. лева. За тези 1000 бройки чакащи семейства сумата е 2 млн. лева- за ЦЯЛАТА ГОДИНА! Трябва да намерим начин да реагираме . Не знам как ,но нещо трябва да направим. Да пишем в сайта им. Да предизвикаме репортажи на телевизиите...
Не можем и не трябва да ги оставяме да тънат блажено в л....та на собственото си  злорадство!
Не можем да си позволим да стоим и да чакаме премирено решението на " богоизбраните "!
Ако имате идеи , пишете ги , кой знае ,може пък да обърнем събитията в наша полза?....
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #38 -: Август 25, 2006, 12:17:17 pm »
Много си права Ефирче,аз си мислех да сигнализирам Бтв или Нова ТВ,какво ще кажете за тази идея
*
Re: раздвижване в НЗОК по програмата за инвитро
« Отговор #39 -: Август 25, 2006, 12:22:21 pm »
 Ефирче, и аз си мислех да се организира нещо. Предлагам да направим протест пред НЗОК. Но за целта трябва да се организираме добре. Да се съберем колкото се може повече, за да има кой да ни обърне внимание.
Също така си мисля, че престъпление да ни карат да се актуализират изследванията, тъй като не по наша вина им изтича давността. Моите са от началото и средата на март. Аз какво съм виновна, че в същия ден, който отидах да подам документи спряха приема. Беше 07.04.06. няма да забравя тази дата.