Здравейте, момичета!
Ще ви разкажа една история. Преди много години, когато още бяхме съдружници с д-р Стаменов, дойде при нас една двойка с неизяснен стерилитет. Ние направихме каквото можахме в Пловдив, но не се получи бременност. Препратихме я към София. Там д-р Стаменов се мъчи с всякакви процедури, но не успя. Хората решиха да заминат за Турция. От там се мъчиха, мъчиха и пак нищо. Накрая се върнаха в Пловдив и жената забременя от първо ин витро в МЦ "Салманида". Повечето от вас сигурно и не са го чували, защото беше малък център, който вече не съществува. Но за тази двойка д-р Тони, при когото забременяха, е най-добрият лекар. И е така! Всеки ще похвали лекаря, при когото е успял. Вярно, всеки следващ лекар стъпва върху опита на предишния, но за хората е важно да имат бебе, а не как е постигнато.
Това го пиша по повод избора на лекар, което винаги е много трудно решение. Статистика за успеваемостта в последните години има, само от ЦАР, но пак е нещо. Ето тук примерно съм качила
статистически данни за успеваемостта на ин витро центровете за периода 2015-2018 години. Но пак е трудно, защото данните така нищо не означават. Не е ясно само по успеваемостта защо в едни центрове е висока - дали защото са добри, работят с най-качествените консумативи, имат отлична квалификация или пък селектират пациентите и си подбират по-леките случаи примерно.
Така че, Тери, имаш и моята подкрепа да отидеш там, където смяташ, че е правилно за тебе.
В Турция, много пъти съм си мислела, защо толкова привлича български пациенти. Първото е огромният ресурс, който влагат в реклама, преводачи, изнесени офиси, безплатни първоначални консултации и т.н. Второ, искат много първоначални изследвания. Когато ние ги поискаме от пациентите, сме кожодери. Когато го правят от чужбина, са добри професионалисти. Та така...
Отделно двете им "нечестни предимства" - ембриолозите са им лекари и нямат донорски програми, т.е. правят максимума за мъжкия фактор.
Хайде, на всички пожелавам успех!