0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #140 -: Март 06, 2020, 21:12:39 pm »
Хрис, нали събирате. Нищо, че е борен. Да ходи с маска и да седи настрана от теб. Нищо не е фатално. Не си ядосвай.
Прегръдки и горе главата!
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #141 -: Март 06, 2020, 21:29:03 pm »
Павла,  :bighug:
Болен мъж нали знаете какво е ... абсурд да спя в друга стая. Трябва да го следя като се изпоти да се преоблече. Ей сега ходих да го проверя вир вода беше, преди 30 мин си легна.
Ох, дано не се влоши.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #142 -: Март 06, 2020, 21:35:03 pm »
Хрис, може пък да се препоти и да му мине. Наистина нищо не е изгубено. Стископалц!
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #143 -: Март 06, 2020, 21:56:53 pm »
Хрис, ако знаеш колко ми е познато, почнах първата стимулация и моят се разболя с температура 39,9. Кръжах около него, лекарства, компреси, преобличане, но спях в другата стая и ставах всеки час да проверявам как е, по-скоро не успях да спя от притеснение, не ме и хвана вируса му, бях под адреналин. После се оправи и си направихме процедурата, проблемът беше, че ми предложиха ЗЕТ, заради състоянието ми, бях в лека хиперстимулация, аз не изчаках и не се получиха нещата. Може и вируса, високата температура също да са се отразили, незнам...
При вас си направете пункцията и следващ месец трансфер, не сега, поне според мен и опита ми. Така че не се притеснявай, има решение, важното е да се оправи твоя човек и да си спокойна! Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #144 -: Март 07, 2020, 09:37:09 am »
Не дейте така, хора. Това са възрастни хора. Как ще ставате по час, за да го преобличане. Аз с двете деца не го правя.
Единственото, което правя като е болен мъжа ми е да ме давам лекарствата, че забравя. Иначе е достатъчно голям да се къпе и преоблича.

Казват, че в момента ива грип А и Б и няколко парагрипни вируса, като всички са гадни, но Б е много гаден, защото е нов и нямаме имунитет все още.

Хрис, кога пак ще ходиш?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #145 -: Март 07, 2020, 09:57:31 am »
Хрис, най-вероятно не се е оправил първия път и сега продължава. Какво реши за лекарставата, свърза ли се с докторите?
И Павла като каза маска, някой да знае в коя аптека има маски в София? Голям дефицит са...
WideD, естествено че ще даде резултат, нали хората са казали, че ако искаш нещо, което нямаш, трябва да направиш нещо, което никога не си правил :D А каква е тази кислородна терапия, с барокамера ли е? И защо да не се класираш?
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #146 -: Март 07, 2020, 10:36:25 am »
 Павла, Павла, ако не го изръчкам да се преоблече като се изпоти ще стои така цяла нощ. :? Все се е разболявал, но като сега толкова не се е потил никога. Направо все едно ги вадя от пералнята, чаршафите мокри на всяко преобличане постилам нови хавлии ( което ме подсеща да наръся матрака със сода )

 Този път не спах при  него, но и аз като Kukapetal циркулирах тая нощ.
Сутринта сега е свежарка спаднала е температурата.
Иначе преди да спре антибиотика ходи при ЛЛ тя го прислуша. Каза, че свистенето в дробовете е изчезнало и не пожела да му удължи болничния. А хем и каза, че шефът му изрично го е предупредил, ако не се е излекувал да  не се вясва. Оная се запъна и каза, че е здрав и това, че кашлял нищо не значело, тя последна щяла да изчезне кашлицата. Така ходи четвъртък и вчера се влоши.
 Трябва да ходим в понеделник. Когато се разболя предната седмица им писах какъв антибиотик приема, казаха, че " Антибиотика няма да попречи на сперматозоидите "... ама
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #147 -: Март 07, 2020, 10:43:21 am »
Хрис, дано бързо да се възстанови. Нали сега пишат вит. Ц+цинк, че е добре.
Лейди, да, барокамера е. Хубаво нещо е, подмладява клетките. Помня, че при запушен нос не е добре май. Но пък за корона вируса също я прилагат, та незнам.. .имам уикенда да мисля :-)
Засега си взимам дхеа 50+Q10 60, мета Фолиева и мета б12 и един пробиотик вагинален, че ми бяха редуцирани лактобацилите при последната МБ.
И любимите ми лимони за този сезон :-D
Вчера като бях  до АГ за направление за физиотерапията, се видя в ляво доминантен фуликул 16 мм, лигавица 3,4 М. Как ви се струва за 8 ми ден( около 24-25 дни цикъл)?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #148 -: Март 07, 2020, 10:55:15 am »
Хрис, това е този вирус тип Б. ММ нали лежа във ВМА заради съмнение за коронавирус,а то се оказа този вирус. Симптомите са същите които ти описваш,обилно потене (при все че той не се поти никога),температура,за 4 дни в болницата я вдигаше и сваляше,варираше м/у 36.7 - 37.8,кашлица и запушен нос. И това всичко при венозен  антибиотик. Пазете се че е много гаден  този вирус. Успех !
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #149 -: Март 07, 2020, 11:06:19 am »
Благодаря, витамините не ги е спирал.
Cruella De Vi твоичкия оправи ли се? Ти предполагам държиш фронта?
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #150 -: Март 07, 2020, 11:12:26 am »
Да Хрис оправи се,като го изписаха от болницата аз отидох при майка ми за 2 нощувки. Да чукам на дърво аз държа фронта от декември 😁 той все си влачи някакви бацили,ама нали казват че в една двойка ако единия е болен,другия изгражда имунитет към вируса. Та дано ти удържиш фронта и си продължите без проблеми 🤞🤞🤞
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #151 -: Март 07, 2020, 11:22:39 am »
WideD, има ужасно много ползи от барокамерата. Възползвай се, ако имаш възможност, помага за какво ли не. Според мен, много добре върви фоликула, но лигавицата е тънка. Ако ти е толкова къс Ц, то и по-рано ще ти е О, а лигавицата е малка. Това според мен, разбира се, може и да греша.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #152 -: Март 07, 2020, 11:26:29 am »
Павла, не съм писала, че го преобличам на всеки час, а че го проверявам, явно щом се учудваш не си преживявала такова чудо и по-добре, защото в нашия случай цял ден поддържа 39,9 и изобщо първия ден не я свалихме температурата, говориш за къпане, та той до тоалетна не успяваше да стане през деня, беше в треска, чак вечерта с моя помощ отиде, беше страшно, не искам да го преживявам пак, два пъти е боледувал така. Иначе при температура 38, ако има, аз съм много по-спокойна. Ужасни са вирусите и различните хора ги карат по-различен начин.
Круела, радвам се, че твоят мъж е по-добре, Хрис и твоя ще се оправи скоро! Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #153 -: Март 07, 2020, 11:42:39 am »
Аз само не мога да разбера защо за вируси дават антибиотици. Това само в България се случва. Антибиотик означава анти бактерия и не върши никаква, ама никаква работа при вирус.
Дъщеря ми е със същият тоя гаден вирус вече над седмица и никой не си е помислял да й дава антибиотик.
Аз го изкарах за 4 дни, а мъжът ми за 3.
Пазете си телата и не ги правете резистентни към антибиотици, защото някой ден може да ви потрябва лечение с антибиотик (ама наистина) и той да не върши работа.

WideD, аз съм с цикъл 24 дни и при цикъла в който забременях на 7-ми ден лигавицата ми беше 7 или 8 мм, така че мисля че ако овулацията ти е когато е моята, то тази лигавица е малка.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #154 -: Март 07, 2020, 12:05:00 pm »
yanicka, на моя го изписаха антибиотика, защото ЛЛ чувала свистене в дробовете още след първият ден когато се влоши.
 Kukapetal, аз го "преобличах"  :-) . Събуждах го защото не се усещаше, че е вир вода.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #155 -: Март 07, 2020, 12:26:30 pm »
Тя и дъщеря ми имаше свистене онзи ден. Направиха й рентгенова снимка и толкоз. Дадоха ни още един сироп (сега пие два), изчакаха да видят за колко време сваля Т и ни пратиха да си ходим.

Аз съм чувала оправданието на бг лекарите за антибиотиците при вирус. Давали, щото видиш ли можело вируса при усложнение да направи бактериална инфекция. Истина е, може... ама една антибиограмка, виждаш коя е бактерийката и хоп, даваш точното антибиотиче.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #156 -: Март 07, 2020, 12:56:42 pm »
Да де,ама антибиограма никой не прави при вируси.Пий тоя антибиотик и довиждане.
Хрис,и според мен не се е дооправил от предния път,много грип има наистина.
По въпроса с маските,аз не нося,спират ми въздуха и ми запотяват очилата,а и не знам колко надеждно е носенето им.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #157 -: Март 07, 2020, 13:10:05 pm »
И аз не нося заради очилата.
Освен това общината ни пусна писмо, в което обясниха че маските са полезни само за болните и то, ако се ползват правилно. Иначе при нас правят събития и раздават безплатно.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #158 -: Март 07, 2020, 14:48:31 pm »
За всичките години заедно е боледувал, но освен да го обгрижвам в рамките на- изпий си лекарствата, измери си температурата, ето ти тениски и пий бульон- друго не правя. Казвам го с най- добри чувства :)


Яничка, много често се изписва АБ, защото една вирусна инфекция не остава чиста повече от 5 дена, наслагва се и бактерия винаги. Не е само в България това.

Обикновените маски, хирургическите са за да се носят от болните. Тези ффп2-3 са тези, които могат да защитят човека, който ги носи.
« Последна редакция: Март 07, 2020, 14:50:33 pm от Pav-la »
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #159 -: Март 07, 2020, 16:58:29 pm »
Яничка, много често се изписва АБ, защото една вирусна инфекция не остава чиста повече от 5 дена, наслагва се и бактерия винаги. Не е само в България това.

Да, ясно е, че в даден момент идват и бактериите, но това определено не е като кихнеш и хоп бактерия. А в България кихнеш, отидеш на лекар и антибиотик + торба лекарства.
Дъщеря ми е на почти 5 и досега е пила два пъти антибиотик - като се роди и като беше на 6 месеца заради ушна инфекция.
Тая седмица бяхме 2 пъти в спешното и двата пъти казаха, че антибиотик не трябва, а тя е болна вече 10 дни. Просто тоя последният вирус е ужасен и държи по 2 седмици.

26.09.2019