0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #920 -: Февруари 19, 2020, 13:21:59 pm »
Е, засега Тихомирова ми каза солен разтвор някакъв и съм си взела Стеримар за носа. Иначе ако се влоша да отида в болницата на преглед и ще предприемат по-сериозно лечение. Честно-казано сутринта бяха като парцал, но сега съм малко по-добре уж. Очите ми сълзят, устните ми са сухи и напукани. Засега не ме боли гърло и нямам температура, но от сутринта се опитвам и да кашлям отвреме навреме. Мисля да почакам до петък и ако няма подобрение да ида до болницата. Така или иначе трябва да ида, че са ми готови документите за фонда за подпис.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #921 -: Февруари 19, 2020, 13:27:09 pm »
Лято, отделно се натрупва и Прогестеронът. Аз бременна не съм била, но след трансфер съм чист парцал. Постоянно съм с температура 37.3 -37.4, което е от Прогестерона, с който ни тъпчат. Постоянно спя и пак не мога да се наспя. Според мен към настинката и това ти влие също. Взимай болничен и лягай да спиш. Нищо не лекува по-добре от спането.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #922 -: Февруари 19, 2020, 13:30:41 pm »
Аз декември когато бях болна,никакви капки не ми помогнаха освен ксилометазолин. ММ ми купи някакви хомеопатични,бяха около 16-18лв и въобще ако си бях пръснала вода от чешмата сигурно по добре щях да се почувствам. Пръсках само вечер ксилометазолин и ме държеше до следващата вечер.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #923 -: Февруари 19, 2020, 13:53:06 pm »
Аз и през двете бременности бях със запушен нос. Особено нощно време ставаше ужас. Нищо не съм пръскала, защото знаех, че е от хормоните и подуването на лигавиците. То и не може 9 месеца да пръскам нещо, ако ще и хопеопатично да е.
В момента, в който родих и двата пъти, всичко изчезна като с магическа пръчка.
Сега седя и си се моля ей тук в края на месеца да ми се запуши носа, да започна да повръщам... киселини... всичко ми давайте на мен и туй то... даже и подути крака съм готова да търпя  :lol: (ся ако се случи да помрънкам в бременната, да не мъ изгоните хахахха)

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #924 -: Февруари 19, 2020, 14:06:16 pm »
Айде да ти се запува носа по-скоро, мадам :) Как ще те гоним, чакаме те с нетърпение! Такива прогнози чиним!  За много запишен нос, ей сега се сетих каков правех,когато бях бременна с Лори. На котлона завира вода, слагам една лъжица сода и дишам парата(изчистваше ме поне за час) .
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #925 -: Февруари 19, 2020, 14:33:11 pm »
За носа слагам солен разтвор, много ми помага на мен. Иначе се наложи и няколко пъти слагах вечер Ксилометазолин, за да мога да спя.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #926 -: Февруари 19, 2020, 14:39:59 pm »
До час се прибирам, топъл душ (не горещ, знам си) и в леглото. Миналата бременност (успешната) беше по същото време на годината. Терминът сега май ми се пада 23.10. а малкия ми е роден на 26.10.. Та тогава бях болна от февруари до средата на май. Чак като започнах приема на витамини се освестих, макар че то и времето вече беше стабилно и вирусите си бяха отишли. Ако и сега ще е така... Дано биозин мама се натрупа и помогне скоро. Иначе, Тери, да, няколко дни след трансфер почна много да ми се спи. Но да съм честна, днес не ми е такъв ден, а нощес не съм спала. Само с ембриончето всичко да е наред, ще дам всичко от себе си. Айде, да идва тоя ден за първи преглед вече, че се притеснявам допълнително :D
Ксилометазолин имам спомен, че е при зелени сополи, а при мен е само водичка още. Иначе и на бебета го изписват, би трябвало и за бременни да е възможен.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #927 -: Февруари 19, 2020, 16:40:59 pm »
Цинабсин е хомеопатично и е за хрема. То не става ли при бременност?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #928 -: Февруари 20, 2020, 06:47:05 am »
‘Сяква хомеопатия става при бременност, Лейди, само да не е от тези ‘чистещите/изхвърлящите’. То ако имаш импланти също не може да се ползва, защото може да създаде проблем с импланта. Хубав ден, момичета.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #929 -: Февруари 20, 2020, 07:39:32 am »
Минах при Русев, нк клетките ми са  повишени, другите изследвания са ок. Но тези нк клетки ме притесниха, някоя вливки правила ли си е?
Дуфастон ако пия, да не е повече от 200мг на ден..
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #930 -: Февруари 20, 2020, 07:50:34 am »
Колко са ти завишени? Какви стойности са, че той и на мен ми беше назначил вливки, а нямаше смисъл, толкова леко бяха завишени
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #931 -: Февруари 20, 2020, 09:48:08 am »
15% пишеше. Не съм стигнала още дотам, ще говоря и с АГ и ще се поинтересувам. Над нормата са, но не съм се интересувал досега от това чудо ново :-)
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 10:03:18 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #932 -: Февруари 20, 2020, 10:14:21 am »
WideD, и на мен Конова ми беше писала при НК клетки над 15%  -вливка. Кои са ти завишени?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #933 -: Февруари 20, 2020, 11:13:36 am »
Ето резултатите, които са извън стойностите: 

Нк-клетки   CD3-56., са 15,5 при норма 2-13

%CD16'NK от всички  NK. :  CD3-CD16-56+, резултата е 15,5 при норма 6,5-13.5

 И NK клетъчна активност--резултата е 14,8 при норма N<10%
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #934 -: Февруари 20, 2020, 12:24:07 pm »
Прикачам от яничка нещо. Уайлд, няма ли цитотокцични ли к'ви бяха клетки?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #935 -: Февруари 20, 2020, 12:29:59 pm »
Благодаря Лина!
Момичета, това което е прикачила Лина ми е направлението за изследванията за вродена тромбофилия.
Ако можете изобщо да разчетете нещо, мислите ли че това е достатъчно за вродената? Аз никъде не виждам онзи прословут фактор V.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #936 -: Февруари 20, 2020, 12:54:44 pm »
От това, което се разчита, първият лист е с придобита и др, а вторият е за търсене на генетични мутации за кръвосъсирването. Това е, но каква включва, питай в лабораторията.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #937 -: Февруари 20, 2020, 15:02:48 pm »
Яничка, аз това си бях пуснала като базов пакет тромбофилия "предразположение към тромбоза-разширен" в цибалаб
Изследванията са за мутация в ген Prothrombin G20210A, Фактор V Leiden, Алелна специфичност на PAI-1 4G/5G,
Мутация MTHFR A1298C, Мутация - MTHFR C677T,
Фактор V HR (FV HR2)  H1299R,
Фактор XIII (F XIII) V34L,
EPCR 4678G>C (A1) /4600A>G(A3)

има и по-разширен панел, но аз реших да направя този.  Предполагам в Геника е по-разширен, защото е доста по-скъп.

А другите изследвания, които вече ми пусна доктора са:
 Антифосфолипидни тела АТ (пакет) + тромбоцитно-левкоцитни агрегати+НК панел+ ембриотоксичен тест

Ето и в цибалаб към изследванията какво са ми дали като пояснения( кое какво означава) :
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 15:05:42 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #938 -: Февруари 20, 2020, 16:05:52 pm »
Не можах да отговоря до сега на Хелиантус, но тия двете ми изпиват соса.

Препоръчвам да се свържиш с проф. Кременски, дали ще е във форума му http://lmpbg.org/new/forum/viewforum.php?f=6&sid=2cdc3daad7ac110b257316a2ba090a7a или ще му пишеш мейл за мен му пиши, опиши какво се е случило до сега да те посъветва какви изследвания да направите още.Понякога, заради генетични проблеми се стига до повтарящи се спонтанни аборти.Не казвам, че е това, но да изключите още една вероятност или да знаете с какво се борите.

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #939 -: Февруари 20, 2020, 16:13:30 pm »
Благодаря,  Маги. Ще му пиша задължително.
Трябва да се размърдам, че времето си минава. Нещо още съм на вълна с нищо не ми занимава..
Нито чета нови информации, нито нищо, много нетипично за мен, май се отчаях и изморих. Утре имам час при GP-to де, да преговаряме за рефериране към болница и за лекарствата да ми ги изписват. От няколко седмици съм с ново GP, да видим дали ще се разберем.