0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #860 -: Февруари 13, 2020, 12:34:33 pm »
И аз искам да не ги гледам, но изпадам в психоза май. Е, вече мога поне малко да се отпусна. Чудя се кога да се обадя на лекарката, по принцип е още рано. 3 седмица и 6 дни, но не знам дали пък няма да има промяна в лекарствата. А това зарзио до кога остава, някой знае ли? Утрогестан и естрофем са поне до 4 месец или бъркам? Така или иначе в събота ще правя нов тест, защото първия няма да ми го зачетат толкова рано и с нисък резултат, та вероятно тогава ще разпитам.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #861 -: Февруари 13, 2020, 12:35:44 pm »
Страхотен резултат, Лято!
Хайде сега чакаме едно хубаво тупкащо сърчице  :heartbeat:

А дали да не вземам утрогестана през устата първите дни след овулация, докато трябва да се кексим и после да мина на вагинално. Защото принципно доктора ми е изписал 2 глобулки вечер вагинално.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #862 -: Февруари 13, 2020, 12:45:27 pm »
Лято аз зарзио  слагах до 9-10гс,а утрогестан все още взимам,в момента съм в схема за спиране а съм 17гс. Резултата ти е супер 🤞🤞 нека все така расте.
yanicka според мен го взимай през устата докато правите опити,защото вагинално прогестерона не е ок за мъжа ти.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #863 -: Февруари 13, 2020, 13:23:20 pm »
Благодаря ви отново за всичко- за съветите, за подкрепата...
Яничка, Круела е права за утрогестан и влиянието върху мъжа, но аз лично не си го представям през устата. Ужасно ми е неприятен вагинални, но кат го видя разтечен от мен и ми става толкова гадно, че само при мисълта това да го гълтам мога да повърна. А иначе през устата не трябва ли да е в по-висока доза, тъй като усвояването е от друг тип? А и не може ли да се замести в тия дни с дуфастон?

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #864 -: Февруари 13, 2020, 13:29:18 pm »
Лято, супер ти е резултата.
Аз приемах утрогестана през устата, сутрин и вечер по една таблетка.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #865 -: Февруари 13, 2020, 13:52:44 pm »
Таня, при мен е 2 пъти по 3 вагинално и ми се вижда неприятно упражнение. Но ще си го изтрая де, нищо че е гадна гледка.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #866 -: Февруари 13, 2020, 14:49:19 pm »
За Утрогестана единственото важно е да не приемате едновременно през устата и вагинално, защото става много кофти реакция. Не е документирано, но аз го изпитах, след това лекарката ми го потвърди, че е често срещано и се появиха и други жени след мен да кажат, че са правели тази грешка.
Аз имах чувството, че се задушавам и ще припадна, което след трансфер не е никак приятно.
Така че или само вагинално или само през устата.
Аз бях решила сутрин и вечер вагинално, а следовед през устата и направих жестока грешка.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #867 -: Февруари 13, 2020, 15:34:37 pm »
Тери, аз съм го чувала това не само от теб.
А дали ще е същото, ако 3 дни го пия и после го продължа вагинално на 4-тият ден?

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #868 -: Февруари 13, 2020, 16:34:11 pm »
Зарзио до 10та или 12та бих, Лято- не помня, но с други думи ти е рано да го спираш. Видях че имам от лятото останало в хладилника- ще му видя срока и ако искаш ще ти го дам. Обади се на спешния телефон в клиниката- те знаят инвитро протоколоа- бтв. много хубав резултат! Яничка, можеш да прениш от орален на вагинален прием, няма проблем, стига да не ги мешаш в деня.Aз ви чета тука, тези дни, но Лори не заспива и нещо се върнахме , от някво време на бебешкия режим,  не спи без да има някого в стаята, та минахме през всякви методи, тука от около година. Миналия път като бях бременна, от лятото се преместих на дивана, при нея, именно заради някви такива моменти, въпреки че се беше успокоила и спеше добре. И за да се наспиваме и без уговорки отидох на дивана, при нея. И оттогава уговорки, нищо не помага. Проблема е че заспивам преди нея  и сега пак се уговаряхме и отделно зверски много работа, но това е добре от друга страна,защото нямам време да мисля за негативни неща. Мислела, съм много пъти, когато си писла Тери. Обикновенно при подобна  ситуация е имало някакво травмиращо събитие,което по този начин му е проекцията.Но при теб е продължило и в по-късна възраст. Едва ли навремето, терапията е била на такова ниво,че да е достъпна и акуратна и са те пратили на психиятър за да ти дозира нещо успокоително, най-вероятно. При дисбаланс в организма, се наблюдават подобни, тревожни състояния. Аз мислех да водя Лори , но тя изпада в ужас от иглата и ще й е до небето пролактина. И аз чета сега, някакви методики за справяне с тези Night scares etc.Мен също ме беше много страх, дори съм си мислела, че съм луда :) Но не съм , хахах
Хелиантус, мила, с теб съм и се надявам за положителен развой! Както каза Павла, ще дойде, ама пусто се забави!
« Последна редакция: Февруари 13, 2020, 16:53:07 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #869 -: Февруари 13, 2020, 17:50:45 pm »
Лина, ще бъде супер ако имаш останали. Аз ще ви разкажа няколко реакции.
1 сестра ми:
- положителен ми е теста за бременност.
- ееее, ма то това май не е хубаво.
-???
- Ами не знам, така съм чувала, че не трябва да са положителни.
- како, бременна съм.
- аааа, ма това е хубаво, и кво ша правиш с тоя тест сега? Ще се лекува ли нещо, или?

2. Шефът:
- ти нали знаеш, че тая сутрин давах кръв за тест.
- Да, и?
- Ми положителен е.
- най-сетне в тая държава нещо да стане както трябва. Браво!

3. Съпружеското тяло:
- пращам снимка на резултатите
- и кво? Нищо!
- Оффффф, обади се да ти обясня!

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #870 -: Февруари 13, 2020, 22:47:30 pm »
Хахаххахаха забавно е около теб  :lol: Страхотен резултат!
Яничка, Утрогестана първо го приемах през устата и се чувствах неадекватна и объркана, подобно на Тери.
Павла, на теб пожелавам късмет и леко, мисля че си скоро ❤
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #871 -: Февруари 13, 2020, 23:07:16 pm »
Лято, браво! Все така хубави новини да има!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #872 -: Февруари 14, 2020, 09:14:28 am »
Хелиантус, ти кога НЕ очакваш цикъл? Че твоят е по-дълъг и може да съвпадне датата с моята.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #873 -: Февруари 14, 2020, 09:34:13 am »
Яничка, Не го чакам след мноого време  :D Чак на 24-и ми е датата, но ще се тествам на 21-22-и.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #874 -: Февруари 14, 2020, 09:47:27 am »
Значи първо твоят ще е положителен, а после съм и аз. Моята е на 1-ви март, за Баба Марта  :wink:

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #875 -: Февруари 14, 2020, 10:08:02 am »
Лято, писах ти на лично. ОО, Хелиантусче, много се вълнувам за теб- много стиснати палчета. Яничка си я тероризирам по телефона и я проверявам, тества ли се, кексва ли се:) Даже кошмари има от мен
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #876 -: Февруари 14, 2020, 10:28:58 am »
Лина, ще им сецнеш сексуалното желание. По-спокойно  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #877 -: Февруари 14, 2020, 10:42:30 am »
Аз ги мотивирам градивно, Павла- до победата!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #878 -: Февруари 14, 2020, 11:37:27 am »
Яничка си я тероризирам по телефона и я проверявам, тества ли се, кексва ли се:) Даже кошмари има от мен

Това е психологическо извъртане на ситуацията. Аз казах, че съм те сънувала, а не че съм имала кошмар... демек, не се събудих обляна в пот и крещяща: Помооооооощ, вземете й телефона...  :lol:

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #879 -: Февруари 14, 2020, 14:18:20 pm »
Taka e, aаз съм един истински зъл психолог хахха , всичко в кръга на шегата, разбира се.