0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #640 -: Февруари 03, 2020, 13:16:54 pm »
Танче, честито бебе! Да ви е жив и здрав! Името му е прекрасно, да си го носи със здраве и всички да бъдете живи, здрави, много щастливи, да живеете в мир и хармония, с много любов и радост да го гледате!  :rainbow:

Лято, малко остана до сряда :-)

Тери, радвам се за това, как вървят нещата за Турция. Раздвижиха се май :-)

Относно ИР ще прикача файловете, като се прибера. Мисля, че и при мен е подобно нещо. Аз трудно свалям третата стойност на инсулина.

Относно алоето- много съм му задължена :-). Страхотен продукт, аз след първата операция много го пиех. Пила съм по 100 мл на ден или повече. Като правих курс- от дните след цикъл започвам докато свърши за около 10 дни.
Сега заради алергиите ми е сложно. Към неща със зелен цвят, кисели и някои други продукти( чери домати например) давам понякога реакция. За момента съм го спряла.
 Сега пак ми се струва, че съм задържала фуликул и трябва да ходя на ехограф..Знам, че ако мога да пия алое, ми действа супер и ще ми помогне вероятно, но с този риск да ме стяга гърлото-незнам какво да правя.






Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #641 -: Февруари 03, 2020, 13:56:09 pm »
Танче, честит Лазар! Да бъде здрав и палав, а вие много послушни  :D

Лято, всичко ще е наред и в сряда всичко ще мине прекрасно.

Тери, аз от тия морфологии и подвижности нищо не разбирам, ма щом са казали хората, че са супер, значи са си супер  :)

Аз миналата седмица минах ЯМР, ехограф на бъбреци и кръвни изследвания. На 11-ти съм на нефролог да видим какво ще каже за кръвното. Според оператора на ехографа бъбреците ми са супер (доколкото може да са в моето положение) и спокойно мога да забременявам. Но доктора има крайната дума.
Хематоложката каза, че изследването ми за вродена тромбофилия е фалшиво положително и могат да се правят нови изследвания едва през април. А пък тези от държавната болница са ми пуснали през февруари.
Аз изобщо не знам дали ще чакам до април. Струва ми се ужасно много време и ще станат 5 месеца на FH Pro.

Имам чуденка за витамин Д. На първото ми изследване пише Витамин D total (25-OH) 66.60 nmol/l . Сега на второто пише Vitamina D 25-Hidroxi 54.82 ng/ml . Аз направих някакво конвертиране и ако е вярно, то сега трябва да съм с резултат 136.8 в мерните единици на първото изследване, което значи че съм с 16 единици над горна граница, а преди бях на долната. Много ми я похвалиха тая добавка, която взимам за вит.Д, но възможно ли е да има такава разлика за по-малко от 2 месеца или аз не смятам правилно?

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #642 -: Февруари 03, 2020, 14:10:51 pm »

Обадиха ми се. От 5 имам 2 перфектни и 3, които съвсем леко изостават. В сряда в 12 е трансферът, сутринта пак ще звъннат да кажат какво им се случва на петте ембриончета, но аз ще съм там за изследвания и разговор с андролозите. Имам и промяна в лекарствата, но е еднократно преди трансфер само. Хубави неща, еййй ❤️❤️❤️

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #643 -: Февруари 03, 2020, 14:18:26 pm »
Яничка, коя е добавката с вит. Д, аз  не съм с дефицит, но пия по малко- 10к на седмица вигантол.

Лято, чудесна новина :-)
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 14:25:16 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #644 -: Февруари 03, 2020, 14:43:07 pm »
Яничка, коя е добавката с вит. Д, аз  не съм с дефицит, но пия по малко- 10к на седмица вигантол.

Взимам около 1800 UI с FH Pro и 6000 UI с D.Plantes Vit.D3 Vegetale Spray. Това всеки ден. Едно пръскане от спрея е 2000 UI.
Мисля, че ако правилно смятам конвертирането, ще теябва да я намаля доста.

Зачудих се дали някой знае какъв процент от българското население са хората с репродуктивни проблеми. Днес попаднах на една статия за държавното финансиране на асистирани репродуктивни методи в Испания и условията са доста сурови. За инсеминация трябва да си под 38 години, за ин витро под 40. Също не трябва са имаш дете, или ако имаш - да не е здраво. И никой от двамата в двойката не трябва да има дете. Тоест ако ви е втори брак, и поне единият има здраво дете - никакво финансиране. И това всичко при 15% хора с репродуктивни проблеми.
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 15:02:35 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #645 -: Февруари 03, 2020, 15:33:26 pm »
Не знам какъв е процентът тук, но в Испания доста сурово ми се вижда. По тия критерии ние никога не бихме се класирали.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #646 -: Февруари 03, 2020, 21:58:18 pm »
Мерси за инфото, Яничка
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 22:07:22 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #647 -: Февруари 03, 2020, 22:22:16 pm »
Лято, супер резултат! Стискам силно палци до положителен резултат! Радвам се, че се чувстваш по- добре!

Яничка, радвам се и на твоя добър резултат на ЯМР, дано ти дадат окончателно зелена светлина!
Доста са сурови в Испания.

Тери, не остана до твоето забременяване 🤞 Да се оправя бързо Мишо.

WideD през доста сте минали , радвам се , че пак пишеш.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #649 -: Февруари 04, 2020, 10:15:23 am »
Момичета имам питанка- пия логест, остават ми още 3 дни до края на курса, но тази сутрин получих кафяво зацапване и бидежк ниско долу в левия яйчник, та въпроса ми е да продължа ли да го пия логестс или да спра, притесняеам се да не си ибъркам съвсем цикъла.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #650 -: Февруари 04, 2020, 10:37:43 am »
Мц, пий го докрай. Нормално е зацапване.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #651 -: Февруари 04, 2020, 18:27:57 pm »
Тери, ето ми изследването за ИР.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #652 -: Февруари 04, 2020, 20:45:54 pm »
WideD, наистина остава на последния час доста инсулин.
Моите резултати бях нещо от рода на:
5 - 4.8 - 4.3 глюкоза
5 - 90 - 21 инсулин
Много вдигам инсулина, глюкозата пада, но на втория час инсулинът е 21. Доц Русев каза, че се цели да е до 10, но според изследването трябвало да се прави на третия час, не на втория и тогава съм щяла да имам коректни стойности. Това твърдение за третия час съм го срещала из разни статии.
Но твоята стойност е над 40, което е доста далече от 10
Моята диета е без захар и сладки плодове, защото глюкозата ми пада и тялото ми нямало нужда от захар, всичко слагало на мазнина. Ти на каква диета си?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #653 -: Февруари 04, 2020, 21:39:10 pm »
А на какъв лекар се ходи с резултатите от ОГТТ? Моите стойности са по-високи от тези на WideD. А тази за която Тери каза, че трябва да е около 10, при мен на 120-тата минута е 52.40

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #654 -: Февруари 04, 2020, 22:00:35 pm »
Сложно стана с диетите, трябва да съм на ниско въглехидратна. Ендокриноложката ми каза да забравя, тестото, паста, пици.. Аз съм от много години вегетарианка и си хапвам тестени, картофи и ориз.
Уж ям риба, но много рядко.
Честно казано, имам много да мисля как да съм на ниско въглехидратна, пълноценна и безмесна диета.
Всъщност това ми е в главните задачи сега,  да започна по-стриктно да следя.
Яничка, ендокриноложката ми ги пусна.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #655 -: Февруари 05, 2020, 08:58:35 am »
Да, и мойте са Инсулин  0мин 8,22. 60мин 57,09. 120 мин 33,16; Глюкоза 0мин 4,80 .60 мин 5,47.120 мин 4,57 Яничка, най-вероятно и ти си за метформин. Трябва да идеш на ендокринолог. Дори със резултатите на Д-р Мели да пишеш, и те могат да ти кажат. Така стана и с мен. От Надежда ендокр. беше казала , че всичко е точно с резултатите, и нямам нужда от лекарства, НО когато отидох на дни на репродуктивното здраве, в Пловдив, Даскалови като ми гледаха резултатите, видяха, че едно пише на амбулаторния лист, но изследването всъщност е изтълкувано грешно (беше изпринтирано кофти и трябваше да се загледаш  в редовете за да видиш). И като ми казаха за метформина, аз го почнах,и е факт , не знам дали е само от това, но забременях! След две години почти опити. Тъй, че това не е за пренепбрегване поне според мен. И аз умирам за тестено. Много е трудно с храненето, аз съм войник в това отношение, но не значи че не ми е кофти. Само не знам,във 17та седмица като ми правиха натоварването, защо ми казаха, че на бременните инсулин не изследват  8O и ми спряха метформина гр! Май е било малко по-рано не знам. То като проблема ми е не в глюкозата а инсулина как ще го хванат?
Иначе ми излязоха резултатите. Малко ми е висок неорганичния фосфор, някой да знае нещо за това?
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #656 -: Февруари 05, 2020, 09:05:16 am »
Момичета, като пак сте подхванали темата да попитам и аз. Четох, четох и нещо не разбрах. Как се определя дозата на метформина? Как се разбира , че си на правилната?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #657 -: Февруари 05, 2020, 09:28:46 am »
Мен ми казаха, да се боцкам 3 пъти на ден и имам референтни на стойностите. Довечера ще ги видя и ще пиша. Не знам за друг начин освен контрол с глюкомер.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #658 -: Февруари 05, 2020, 10:40:41 am »
Хелиантус, мисля, че е според стойностите от ОГТТ и теглото на човека. Тоест на налучкване. Аз взимах доста висока доза и си бях ок. С ниската не бях.

Лина, нищо не няма, освен че фолиевата ти е ниска и вит д.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #659 -: Февруари 05, 2020, 11:35:17 am »
Аз след като започнах да приемам метформин, регулирах и теглото и забелязах, че изяждам количества,от които преди дебелеех. Оказа голямо влияние при мен. Павла мерси. Утре съм при АГ то , и се чудя дали да не взимам по 2 таблетки , аз кажи речи от 2 години пия филиева. Бях я спряла само Октомври, защото мислех, че я имам в изобилие пък то не било така.