0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #620 -: Февруари 02, 2020, 17:35:50 pm »
WideD, и ти през бая си минала. Зарадвах се, като видях да пишеш.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #621 -: Февруари 02, 2020, 18:54:20 pm »
Чочолинка, не съм я виждала тази спирулина. DHEA на мен ми е 100мг(2 хапчета) +60 мг Q10.
Лина, да, навързаха се непредвидени чудесии :-).
Сега, дай Боже, се надявам тази година вече да има резултат. Миналата година доста стабилно проследяване направих и имам някаква картина какво се случва.

« Последна редакция: Февруари 02, 2020, 19:42:23 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #622 -: Февруари 02, 2020, 19:48:05 pm »
Наистина да имаш яснота е голямо предимство. Например, сегашния ми АГ подчерта колко значима е ИР за качеството на Я. И как момичета, които минават на метформин + изофолик доста често забременяват след 3-4 месеца. Аз иначе съм утре на ендокринолог и ще пусна всичките на щитовидната, вит Д , б12, б9, магнезий и май само това
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #623 -: Февруари 02, 2020, 19:56:32 pm »
Аз съм с лека форма на ИР,  засега само диета трябва да спазва. При мен инсулина си свършва работата-глюкозата е обработена. Но трудното му абсорбиране означава, че се получава излишен инсулин, което е проблем. Вариант е да хапвам по малко сладко 1-2 часа след хранене( например малко блокче шоколад или бонбон) за да се използва този излишен инсулин.
Дано щитовидните да са ок. :-)
И аз трябва да планирам скоро ендокринолог, ще почакам да ми минат вените още малко от имунолога.
« Последна редакция: Февруари 02, 2020, 20:03:20 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #624 -: Февруари 02, 2020, 20:49:55 pm »
Мерси wided. О, разбирам те - и аз миналата година по едно време бях като игленик, но няма начин.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #625 -: Февруари 02, 2020, 22:53:44 pm »
Момичета, много благодаря. След като вече бях решила да се отправям към спешното на пирогов, но преди това заспах и едва преди час се събудих, нещата са в другата крайност. Но поне ми е облекчено и болката значително намаля. Благодаря за съветите, прясното мляко ме кара да повръщам, кисело беше взел мъжж. Със сивите-тежка артилерия 😂

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #626 -: Февруари 02, 2020, 23:05:00 pm »
Супер Лято, дано да се нормализира всичко бързо.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #627 -: Февруари 03, 2020, 00:15:39 am »
Момичета, минавам да ви се похваля и на вас и да ви орисам с по едно или две хубави бебчета. Вчера станахме родители на бебе Лазар 😊 Просто няма такова малко съвършенство. Знайте, че стават чудеса и ние сме живото доказателство. Без значение през какво преминавате, винаги бъдете рамо до рамо и ръка за ръка 😘
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #628 -: Февруари 03, 2020, 03:37:25 am »
Момичета, минавам да ви се похваля и на вас и да ви орисам с по едно или две хубави бебчета. Вчера станахме родители на бебе Лазар 😊 Просто няма такова малко съвършенство. Знайте, че стават чудеса и ние сме живото доказателство. Без значение през какво преминавате, винаги бъдете рамо до рамо и ръка за ръка 😘

Честита рожба, Танче, жив и здрав да е Лазар!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #629 -: Февруари 03, 2020, 08:30:17 am »
Танчеее, честита рожба! Да е жив и здрав Лазар и Мама и Тати да му се радват! <3
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #630 -: Февруари 03, 2020, 08:31:34 am »
Честит да ви е Лазар, Танче!
Много здраве и късмет да има :)
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #631 -: Февруари 03, 2020, 08:54:37 am »
Танче, чакаме да порасне малко и да го покажеш бузанчо. Роди ли се такъв бузан, както изглеждаше на ехографа?

На нас тези дни ни пратиха изследванията от Турция (АМХ и спермограма). Според тях са чудесни. Моето АМХ е 2.83, а спермограмата просто варира безумно. Преди 8 месеца след 1 година никакви добавки Мишо изкара бързо подвижни 20% и спад на морфологията от 6% то 1%. Започна добавки и тренировки. Като мислех, че ще вдигнат морфологията. Факт вдигнала се е на 2%, но бързо повдижните са паднали на 5%. Просто не схващам логиката. Но за ИКСИ е по-добро морфологията да е висока.  Просто преди всички лекарства и  операции беше с морфология 3% и бързо повдижни 3%. Сега е с морфология 2% и бързоповдижни 5%, което доста ми обезсмисля цялото му лечение. Както и да е, ще купуваме лекарствата още няколко месеца. Интерсно ми стана, че там се радват и на трептящите (c%). Писали са му в обща повдижност (а + b + c) = (5% + 15% + 25%) = 45%. И така ми писаха на вайбър, че ми е супер АМХ-то и на Мишо подвижността 45% също.

WideD, радвам се, че писа, често си мисля за теб. доц. Русев за едни неща много го отричат, но за контрол на витамините казват, че е точния човек. Витамините са много важни за качествтоо на яйцеклетките. Според мен и за спермограмата, но мъжете малко ги неглежират. Вземи тези добавки и това е.  Би ли споделила твоите резултати от обременяването с глюкоза. Инетересно ми е какви са, защото аз съм малко частен случай и ми е интересно да видя и твоите. При мен нещата са така: вместо да вдигам глюкозата, аз я бутам и вдигам доста инсулина. Но на мен доц. Русев и още няколко лекаря ми казаха, че нямам проблем. Само ендокринологът ме сложи на нетолкова строга диета.
Мисля, че ти също като мен пиеше Алое Вера. Не ти ли помага за кистите или го спря? Аз знам, че Алоето уж и за лигавицата го дават, не знам от него ли, от 1та година тъпчене с естрофем ли, но правя дебела лигавица. Никога не съм имала проблем с лигавицата по принцип, но сега чак й се радват лекарите. И десния ми яйчник се е разработил с по много фоликули.

Лято, овесени ядки на мен са ми спасението при стимулация. После пък като минеш на прогестерон става още по-запечено положението.

Аника, с растежа на жълтото тяло се отделят естрогени и Прогестерон. Жълтото тяло изхранва ембриона. При недостиг на Прогестерон се наблюдава кървене и понякога мисед при невзети мерки. Отделянето на Прогестерон започва след настъпила овулация. Ако ти започнеш да вземаш Прогестеро преди да си овулирала, то той може да подтисне овулацията и да се сдобиеш със задържан фоликул. Затова докторът ти е казал "след доказана овулация". 2-3 дена след овулация започва да се взима Прогестерон за 10на дена. След това е редно да си направиш кръвен тест за бременност, ако е отрицателен, спираш Прогестерона, ако е положителен, продължаваш го. Ако продължиш приема на Прогестерон при отрицателен тест, цикълът няма да ти дойде в повечето случаи. На някои им идва, но на повечето Прогестеронът им подтиска цикъла и оттам следва закъснение, разочарования и така. Прогестеронът поддържа висока базална температура, така че при външен прием на Прогестерон не е редно да се мери базална температура.
« Последна редакция: Февруари 03, 2020, 09:16:34 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #632 -: Февруари 03, 2020, 09:02:15 am »
Да, Тери. Има си бузки. Ама се роди с нормални размери. Както ми бяха казали последно, че ще мине 4кг, а той се пръкна 3400гр и 50см, направо идеален пу пу 😍
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #633 -: Февруари 03, 2020, 09:31:54 am »
Тери, ами че те са доста оптимистично настроени а може би и така трябва да е. Не знам, аз лично много им се радвам на целия подход,които описваш. Но важното е че не се лутате в кръга с бактериите, а имете план и го действате. Мишо, ще пие добавки, ще пуснате пак изследвания и напред. Пък и по това,което ти описваш те не са притеснени от ситуацията ви, което е добре. Аз яко се нахъсах за тебе - ще видиш!


Танче, пу пу. Аз не ви знам размерите  мъж ти , ама малчо е като по учебник <3
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #634 -: Февруари 03, 2020, 09:50:25 am »
Таня, честита рожба. Пожелавам му безгрижно детство, много радости и щастливи емоции. Бъдете здрави и се наслаждавате на щастието ❤️
Тери, дано се отпуснеш вече и всичко да е по план 😘
Аз съм - 2 кг от вчера да днес. Чудех се дали да не хукна към спешното, но в крайна сметка се оправих и днес ми е толкова усмихнато след 6 болезнени дни. Радвам се, че за сряда съм се отправила, защото мислех, че ще отложат трансфера при това положение. Ще пиша пак като ми звъннат днес. Дано и петте да са оцелели и да продължат развитието си 😍. Не искам да губя нито един шанс.
Моят мъж е голям киселяк, ужасен просто. Но оня ден не можа да сдържи усмивката си като разбра колко оплосени яйцеклетки имаме 😁

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #635 -: Февруари 03, 2020, 09:58:15 am »
О, Лято- чудесни новини- заслужавало си е мъките! Няма да се отлагат никакви трансфери, хайде да си ги прибираш скоро. Кога ще ти е трансфера?  :ask:
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #636 -: Февруари 03, 2020, 10:24:39 am »
В сряда, на пети ден ще е. Колкото повече наближава, толкова повече се усмихвам. Само да ми звънят вече, че искам да знам дали всичко е наред 😊

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #637 -: Февруари 03, 2020, 11:18:39 am »
Ех, че хубав ден (Имен ден празнуват: Агата, Агатия, Добрин и Добринка,  Добри, Добра.) Демек аз го виждам като " Добра" дата буквално!  :drunk:
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #638 -: Февруари 03, 2020, 12:20:53 pm »
Дано, благодаря за позитивизма 😁. Аз още нямам новини.

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #639 -: Февруари 03, 2020, 12:34:15 pm »
 Танче, честита ви рожба! Да е жив и здрав Лазар! Бързо възстановяване ти желая  :bighug:

 Момичета чета ви и ви се радвам, харесвате ми когато сте оптимистично настроени и пълни с надежда  :bighug:  Успех!