0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #560 -: Януари 29, 2020, 19:29:38 pm »
Момичета да ви кажа това е плана спиране на цигарите още този месец . Аз ги бях спряла за 6 месеца преди предния опит ,с едни полски хапчета пих и като не стана нищо 6 месеца и си ги почнах пак да ме пита човек с кой акъл . Въпреки че пуша сега от тези IQOS защото нормани не мога и да си помисля да си запаля ,но както и да е и това не ме оправдава пак си е никотин и сега през цялата процедура се тормозех вътрешно кал си вредя ама дрога по силно е от теб или поне аз така го чувствах . А и знам че найстина ако пушиш по време на процедура не е добре рязко да се спират . Но сега съм си го поставила за цел до края на Фев ще съм спряла и мисля тогава да си почна тези хранителни добавки който ми изписа днес док. Мисля да мина малко на режим и лек спорт както и ше си подновя акупунктурата за 2-3 месеца . Може ли да ми кажете нещо повече за тези процедури по взимане на клетки от матката и надраскването ,дали наистина увеличават шансовете и болезнени ли са самите процедури ? Някоя минавала ли е през това и какъв е бил резултата ?
❤️🤗
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #561 -: Януари 29, 2020, 21:43:47 pm »
Дрън дрън са тези глупости, че после се кашляло, че по-вредно било спирането и тем подобни. Не никотинът е страшин, а останалите над 100 съединения. В един патладжан има повече никотин, отколкото в една цигара. Икос не са по-добре, даже са по-зле.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #562 -: Януари 29, 2020, 21:46:07 pm »
Съгласна съм с теб Павла ! Опитвам се да намеря инфо за това взимане на клетки и надраскване ,но нещо нищо на намирам :/
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #563 -: Януари 29, 2020, 22:03:41 pm »
Чочолинка, много съжалявам за отрицателния резултат! Кураж и като се събереш борбата продължава! Много добре си решила за цигарите, аз никога не съм пушила ,  но сигурно не е лесно спирането. Какви добавки ти предписаха? За надраскването не съм наясно какво е.

Кукапетъл, честито сърчице ❤

Лейди, супер е, че имате план, дано е вашият лекар и скоро да има положителен резултат!

Лято , стискам палци за пункцията!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #564 -: Януари 29, 2020, 22:07:00 pm »
На мен ми взимаха биопсия. Кажи каква е при теб.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #565 -: Януари 29, 2020, 23:07:34 pm »
Павла до колкото разбрах иска да приложи Local Endometrial Injury или локална лезия на маточната лигавица, както и Ко-култивиране . Това дали се прави с упойка и дали найстина имат ефект и увеличава шансовете ?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #566 -: Януари 30, 2020, 00:41:24 am »
Искат да видят как си държи ендометриумът. Сигурно и имунологични. Самият акт на взимане на пробата 'надрасква'. При мен се препоръчваше, но аз забременях успешно при първия опит след биопсията.
Не е необходима упойка. Всичко стана за 3мин.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #567 -: Януари 30, 2020, 00:46:34 am »
Аз имонологични съм пускала , и сега пак пускахме НК клетки , пак бяха леко активни и ми правиха вливки на интралипид както и при първия опит . А на теб за какво са ти правило биопсия и тя кога се препоръчва? Аз си мислех дали ПИД също е добра идея да направим на ембрионите ,но тя каза че няма нужда ,ние имаме генетични изследвания и всичко е наред ако това има значение разбира .
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #568 -: Януари 30, 2020, 01:09:00 am »
Имах неуспешни бременности. НК клетките в периферията не са от значение.
За ПИД не знам, не съм се интересувала.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #569 -: Януари 30, 2020, 10:07:31 am »
ПИД и аз не знам какво е, биопсията не боли. След това ти е дискомфортно, но наистина не е кой знае какво. Не се плаши. Взимаш решение, че спираш цигарите, защото това е ,което ТИ можеш да направиш за бъдещето си дете и някак си пътя по време на спирането ще има повече хъс в него.
Тери, прибрахте ли се, моме? Нямам търпение да правим тестове за О и да баем над нивото на наситеност на червената линийка, ей!  От друга страна, наистина какво ще ги правите тези ембриончета, които ги имате тук  :( ?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #570 -: Януари 30, 2020, 10:15:00 am »
Чочолинка, съжалявам. Тези 7 ЧХГ докторката от какво казва, че са, от Прегнила ли? Успявате ли да докарате до бластоцисти? Това е много важно. На мен в Турция ми казаха, че докато не видят няколко трансфера с балстоцист не могат да говорят за проблем с имплантацията. Затова не ми препоръчаха биопсия.
ПИД се прави на 5-6 ден на ембрионите. Мисля, че при само два трансфера ПИД е рано. По-скоро цигарите са голям проблем. Ще ти излезе кофти ПИД, ама не знаеш дали от цигарите или защото има проблем. Освен това ПИД е много скъпо, особено в България. Тук имат някакви безумни условия, че не правят ПИД само на един ембрион, трябва поне няколко да се оцелели, цената е по 500-600 на ембрион.

Ние се прибрахме още същия ден. Сега не мисля много за инвитрото, защото имам преди това пътуване до Белгия и не знам март или април ще ходя за стимулация.
Кукапетал, прекрасна новина. Много се радвам, момиче :*
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #571 -: Януари 30, 2020, 10:22:54 am »
Да вЕрно, че и до там трябваше да ходиш. Няма и да се усетиш кога ще му дойде времето. Сънувах те нещо, че четем някакви документи около бебета ама не помня какво точно. :)
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #572 -: Януари 30, 2020, 11:27:46 am »
Чочолинка, много съжалявам! Това, че имаш план е страхотно! Успех ти желая от сърце!
Лято, стискам палци за прекрасни яйчица утре и всички да се оплодят!
Благодаря на всички за пожеланията! ❤️❤️❤️
Лина, утре става 7г.с.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #573 -: Януари 30, 2020, 11:41:52 am »
Чочолинка, Вие стигахте ли до бластоцист?Тери, ще каже аз от кога говоря за бластоцисти.Ние специално си платихме за отглеждане до бластоист, защото преди това в предната клиника и имплантация нямах.Исках да видя, че се развиват тия ембриончета, че всичко е ОК.

Лято, стискам палци.

Лейди, радвам се че действате.Станулов е доста ерудиран и внимателен доктор, бяснява всичко и си разбира от работата.Ще стискам палци!

Кукапетел, мести се бременната, ще ти се радваме там много!


*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #574 -: Януари 30, 2020, 13:18:50 pm »
Здравейте момичета, това категорично положителен тест за овулация ли е? Ако е, колко време имаме да правим опити?За съжаление могат да започнат чак утре през нощта. Желая ви здраве и сбъдване на най-исканта мечта ❤️
« Последна редакция: Януари 30, 2020, 13:52:19 pm от Anika85 »


Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #575 -: Януари 30, 2020, 13:39:28 pm »
Кукапетал, честито сърчице, много се радвам за теб 😘
Чочолонка, съжалявам за неуспешният опит. Както Тери е казала ПИД се прави на 5 или 6 дневни ембриончета. Аз също съм за изчакването им при всяка една процедура. Аз така правих трансфер с 3-дневни, които съм сигурна, че нямаше да оцелеят до 5-ти ден, защото първоначално не се оплодиха яйцеклетките и по - късно тръгнаха. При вторият трансфер това се потвърди, защото точно тези, които се оплодиха по - късно спряха развитие.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #576 -: Януари 30, 2020, 14:17:24 pm »
Момичета да , от прегнила остатъчно каза че е това чхг и за това твърди ,че дори имплантация не е имало този път .  За бластоцид  май не успяваме ,аз нещо съвсем се обърках , от предния  опит от 10Я до 5 ден бяха останали само 2 като ,ако не се лъжа само едното беше бластоцид , другото морула и нищо за замразяване .... Сега 6 много добре развиващи се уж с по добри показатели от предния път , а пък ме викнаха на 4 ден и пак само 2 бяха останали като този път дори не бяха стигнали до бласроцид . Две върнахме едното беше компактна морула другото морула .... И аз от цялата тази история си задавам именно въпроса , след като е имало имплантация поне пътрият път (аз стигнах до чхг 252 на 13-14 ден ) как така решиха ,че има проблем именно там . Ембриолога този път като си говорихме каза ,че качество на Я и сперматозоидите  този път е по-добро от предния ,но все още са със средно качество каквото и да значи това .
С едно съм съгласна и ми се струва добра идея това за мониторинга на ембрионите при следващия опит ,въпреки ,че аз си мислех ,че го правят всеки път . За цигарите със сигурност ще взема мерки и ще съм ги спряла до следващия опит ! За ПИД в Щерев до 4 ембриона е 2500лв , аз съм съгласна да ги дам тези пари стига да знам ,че ще има смисъл и ще даде някъкав отговор . днес звъннах и на чичо ми да го питам и той какво мисли и каза ,че ще се чие  с мойта док и ще види какво правят и какво мислят да правят . Поне на него знам ,че няма да ме подведе . Аз и на докторката  си вярвам ,но дето се вика търся отговори на въпросите си . На 31г сме и двама с мъжът ми , мога да кажа че водим сравнително здравословен чанин на живот , не пием алкохол , той не пуши и какво се случва вече не знам .
Тери ти в коя болницата си в Турция ?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #577 -: Януари 30, 2020, 14:29:26 pm »
Аз съм в Бахчеджи.
Чочолинка, не само трябва да спреш цигарите преди следващия опит, но трябва минимум 3 месеца преди следващия да си ги спряла.
За ИР гледана ли си?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #578 -: Януари 30, 2020, 14:30:37 pm »
Тери ИР какво е по точно ?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #579 -: Януари 30, 2020, 14:41:04 pm »
Инсулинова резистентност (това е трикратното обременяване с глюкоза). Че то също влияе на качеството на Я.
Защо не пробваш и ти добавките на Фертил Айд ФХ Про, при момичетата имаха много добър резултат за инвитро.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света