0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #740 -: Юни 26, 2019, 16:33:05 pm »
 Слънчицето, аз се оправям вече. При мен това е проблема (според мен де), че имунната ми система е чук, всичко убива. Аз не се разболявам, ако случайно ме хване нещо за 3-5 дена съм пушка. Това моето си беше изстинка сега :-( та се чудя дали имунната ми няма да е още по - активирана сега преди трансфера. Сигурна съм, че до 2-3 дни и хрема няма да имам.
 На 38г. жена съм антибиотик съм пила сигурно 5-6 пъти и то не заради изстинки. За сравнение ММ всяка година само да кихне е при личната и винаги се прибира с една торба лекарства от там + антибиотик.
 Не съм от хората, които пият лекарства при кихане ;-) . ...Виж откакто правим опити ( има-няма май станаха 5 години)  ща не ща чинно пия, боцкам,"ръгам" каквото ми изпише репродуктивният специалист. :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #741 -: Юни 26, 2019, 16:43:59 pm »
Хрис, аз затова сама предложих на докторкта ми следващия път с Кортикостероиди. Предварително бях питала д-р Мели какво мисли за тях, каза, че им е фен при процедури и направо казах, че искам. А докторката ми отговори, че при два неуспеха и сама е щяла да ги включи, за да пази ембрионите от имунната ми система. Която също е много силна, не знам има ли връзка обаче.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #742 -: Юни 26, 2019, 17:16:11 pm »
Хрис, аз затова сама предложих на докторкта ми следващия път с Кортикостероиди. Предварително бях питала д-р Мели какво мисли за тях, каза, че им е фен при процедури и направо казах, че искам. А докторката ми отговори, че при два неуспеха и сама е щяла да ги включи, за да пази ембрионите от имунната ми система. Която също е много силна, не знам има ли връзка обаче.

 Тери, не знам ... :-( , но и аз ще си направя устата ( не че имам желание да се тъпча с още лекарства ). Поне да ми е чиста съвестта, а не при неуспех пак да се тюхкам  "Дали опитът щеше да е успешен, ако ги бях приемала".
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #743 -: Юни 26, 2019, 17:22:05 pm »
Аз съм качвала, по-назад, и дето днес говорихме. в Надежда си ги изписват още напървия неуспех ( е не че при мене беше това причината) ..
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #744 -: Юни 26, 2019, 17:26:32 pm »
Лина, стискам палци всичко ще е наред.

Слънце, много се радвам, ама много!

Маги, само така да вървят човечетата.В петък трансфер, после прекрасен тлъст тест и така.

Хрис, имаш време до стартиране на стимулацията, действай с каквото можеш да тушираш настинката.Това е настинка, не е болест, важното е да нямаш запушен нос, заради упойката.

За имунната система много може да се говори.Просто нямате деца в яслена възраст.Аз бях чук преди Моника.Не се разболявах от нищо, имам едни 5г само с една настинка и толкова.Просто не сте били подложени на голям набор интересни за вас бацили.Да видите като започна ясла дребната и като ми носеше разни гадости как през седмица бях болна.Е минах ги всичките и сега съм пак чук!Дори тук на работа, където работя с хора за сега устисквам, а не е да не идват сополиви и кашлящи!

Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #745 -: Юни 26, 2019, 17:50:05 pm »
Слънце, супер си. Иначе за ПМС аз си имах до към края на 3-ти месец и док каза, че е нормално.
Маги, браво на човечетата, стискам много палци за Петък. Щом са толкова борбени, ще се преборят и до края.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #746 -: Юни 26, 2019, 18:32:27 pm »
Аз последно боледувах (извън алергичния синузит и абсцес на гърдата) 2008. 1-2 дена да кихна малко, някой сопол и това е. Може с малкото да се разболяваме повече като тръгне на ясла/ градина, но ние работим с хора и не сме от болнавите.

ПМС е нормално да има. Аз нямам, но аз и ПМС нямам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #747 -: Юни 26, 2019, 18:37:28 pm »
Аз и миналия и този път имам пмс пък си расте. Не се притеснявайте .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #748 -: Юни 26, 2019, 22:28:07 pm »
ПМС, имах до началото на третия месец, така че е нещо нормално.

Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #749 -: Юни 27, 2019, 08:09:04 am »
Добро утро момичета,как сте днес?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #750 -: Юни 27, 2019, 10:26:25 am »
Джули, момичета, при мен върви- днес имам час при хематолог Борис Кръстев в Надежда. Не съм чела нищо за него. Не съм била фракси и б12, имам чувтвото че б12 нещо не ми влияе, добре въпреки дефицита.  Имам ссписък за питане на Персенска:
- утрогестан или кринон по колко и до кога?
-Anti-Xa therapy with LMWH дали е добра стойността или е ниска?
- Да продължавам ли фраксито (или това е за хематолога?)

Моля, помогнете ако се сещате какво друго може/трябва да я питам.

Надявам, се че всички сте добре! Тери, има ли още течение?
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #751 -: Юни 27, 2019, 10:28:30 am »
Аз съм в чуденка. Миналият месец ми дойде на 27 ден (цикълът ми не е мн редовен,идва през различен интервал) . На 11.06 и 12.06 засякох ОВ с тестове като бебеправихме, на 13.06 теста за ОВ вече беше отрицателен. Днес ми е 28 ден все още нямам цикъл. От миналата седмица ме болят гърдите, трети ден имам болки в корема и кръста. Та се чудя дали да взема довечера един тест от аптеката или да изчакам още няколко дни
« Последна редакция: Юни 27, 2019, 11:03:11 am от djuliq922 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #752 -: Юни 27, 2019, 10:47:44 am »
 Аз не знам как издържаш Джули. Но за мен кръвен най-добре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #753 -: Юни 27, 2019, 11:01:29 am »
Аз съм фен на тестовете. Според мен са минали 12-13 дена от О. Кръвен да не се чудиш, но аз правя и уринарни. Всеки сам си знае как му влияе тестът.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #754 -: Юни 27, 2019, 11:04:43 am »
Кръвен е най-добре,но няма как да изляза от работа а и наблизо няма лаборатория. Ако до довечера не ми е дошло ще взема един от аптеката,пък ще видим
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #755 -: Юни 27, 2019, 11:53:21 am »
Лина,ти кървене нямаш вече нали?Джули,аз уринните тестове хич не ги харесвах,ама Павла ми промени мнението.Аз бих направила,освен това предния път видях втората черта в първия ден на закъснението,следобед след кафета и води.
Аз днес бях при д-р Александров младши и докато си говорихме влезе и д-р Кисьов.Предложиха ми трансфер още сега,питах ги-вие на мое място кога бихте го направили юли или август?В един глас казаха сега ,в тоя цикъл.
При тях следенето не започва от втори ден на цикъла,както съм чела.Не знам,явно такава им е практиката,вика ме доктора другия петък да ме прегледа и тогава ще ми каже кога е трансфера.Никакви хапчета няма да пия,само Кринон.
Казаха ми,че тялото позволява трансфер,единствено ако имам нужда емоционално да си почина ,аз нямам такава.
Ще им се доверя,правили са ЗЕТ сумати пъти.
Павла,как си?Бременееш ли си спокойно?
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #756 -: Юни 27, 2019, 11:57:36 am »
Джулия стискам палци да има положителен резултат.
Линаа добре си се подготвила хаха
Слънце, щом те дават зелена светлина и психически се чувстваш добре си прибирай снежко и всичко да се развие добре този път.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #757 -: Юни 27, 2019, 12:07:03 pm »
Слънчице,най-важно е ти как се чувстваш,щом мислиш че си готова и няма физическа пречка няма какво да го отлагаш
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #758 -: Юни 27, 2019, 12:16:42 pm »
Слънчицето, много се радвам на настройката ти.Донякъде ги разбирам лекарите.Ако си добре и всичко е наред в матката, защо не?!

Стискам палци!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #759 -: Юни 27, 2019, 12:24:56 pm »
Слънчицето, баси якото! Как стана, без да очакваш- най добре така! Ох, колко се зарадвах. Имам само капки, жълто-кафяво, представям си че е по стените и изтична от утрогестана. Нали тази в Токуда вчера каза, че нямало нищо. Била стара кръв. Чакам да ида на преглед днес .:)