0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #940 -: Юли 04, 2019, 10:31:11 am »
djuliq922, не се притеснявай. То на коремен, трудна работа да се види толкова рано. Важното е че нещо вижда. :) Слънчицето, абе мия се, но този е от тази сутрин май. Нали ти казвам, че не го разходих добре. То просто на момента се стреснах. Мани, че още всяка вечер като ставам до тоалетната, тръпна като се бърша. А на Митко не му давам, ще питам утре докторката какво ще каже, още ме е страх. Мале, никога не съм си треперела така. Звъннаха ми от кабинета на Конова , и тя видяла изследванията. Не спирам терапията и пак тези НК клетки да пусна. Аз при положение че пия кортикостероид, не виждам защо да ги пускам. Те ще са високи тъй или иначе.
Pav-la, никва те няма, бе жена. 6гс не е ли рано за <3?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #941 -: Юли 04, 2019, 10:37:22 am »
Павла,да утре съм .И едната ми приятелка дето ти разправях ,че правят бебе от четири години ,ама не правят нищо и тя ще идва с мен да говори с доктора .Аз не съм те забравила теб за утре!
С Хрис се чухме онзи ден в обедната ми почивка,чакаме я да пише .
Аз сънувах снощи ,че имам три теста за бременност,правя единия и излиза втора черта!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #942 -: Юли 04, 2019, 10:39:59 am »
По един имате. Малко ще късно, но ще е положителен. Те тези друг резултат не дават  :wink:

Не е рано, но да видим.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #943 -: Юли 04, 2019, 10:47:45 am »
Слънчицето, настръхнах като прочетох. Пу-пу, всичко да е наред. В отбора по стискане на палци съм!
Павла, не знам , не помня и не съм чела. Охх, че готино. <3
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #944 -: Юли 04, 2019, 10:52:51 am »
А от Паскалева какво излезе? Нещо различно? Нали си пиеш кортикостероиди, защо да изследва НК? Стига си дава парите :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #945 -: Юли 04, 2019, 11:19:40 am »
Павла, лошото е че свършват. хахах. Ами, Паскалева изобщо не ги отчете ахха. В референтната стойност съм (но си праскам фракси всеки ден) КАза го 14 -15 гс по 0.4 , след това 4-5 дни по 0.6 и контрола при нея да видим дали ще ми добре дозата или не. Промени ми мнението за кортикостероида. Каза, че въпреки че не е специалността й, наблюдава, че при включване на кортикостероид , бремеността продължава по-дълго. Фиброгена ми е в дг. но не я притесни. И аз общо взето вече съм по-спокойна, защото имам насочена терапия с ясни цели за всеки препарат, който приемам и не се лутам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #946 -: Юли 04, 2019, 12:40:25 pm »
Немога да намеря частен гинекологичен кабинет в Пазарджик да отида и да си платя да ме погледнат.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #947 -: Юли 04, 2019, 12:55:56 pm »
Еее, много гадно така. Не се притеснявай, всичко е наред, но така като не можеш да отидеш е неприятно.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #948 -: Юли 04, 2019, 14:17:22 pm »
Ето ме и мен.
Джулия, спокойно, дишай. Ако ти е толкова притеснено, звънни и попитай за кабинета на д-р Даскалов. С д-р Мели работят до 8 вечерта мисля на Пещерско шосе (в началото на Пловдив). Ако ти се пътува и имат време.
Аз се Връщам от вътрешен листовки. 97 от 97. Де да ми вървеше и на пътя така.
Бяхме при д-р Мели вчера да види спермограмата. И тя коментира, че количеството е чудесно (180млн), че бързината е почти отлична (37%) и само този пуст 1% морфология. Предписа му антиоксиданти. Той се сети да спомене за лекарствата си за кръвната захар. Прочел вчера страничните ефекти. от честите странични ефекти е (1-10 човека на 100) води до импотентност. Д-р Мели подчерта, че има разлика между импотентност и ифертилитет, но си мисля, че за да водят то импотентност, значи ще влияят на хормонално ниво, което пък влияе на оплодителна способност. Може и да не са повлияли те, но кой знае. Бяха му предписани за 3 месеца, но се разбрахме с него направо да ги спира се по средата на курса и да си продължи само с режима. И д-р Мели каза, че той  е в преддиабетно състояние и препоръча да попита да му сменят Пизона с Метфогама. Но не му се ще на него, защото е с гастрит, раздразнено дебело черво и кой знае още какви диагонози, а Метфогамата знаете какви странични ефекти има в началото. Та сега спира лекарствата за кръвната захар, продължава хранителния режим и след месец ще направи контролно обременяване. Ако са зле нещата, ще мисли за лекарства пак.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #949 -: Юли 04, 2019, 14:31:06 pm »
Тери, ако е на без/ ниско въглехидратна диета няма да има такива проблеми. Аз не съм имала. Кръвната захар също не влияе добре. Все пак да си се види с ендокринолога.

Браво за листовките! Не съм се и съмнявала.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #950 -: Юли 04, 2019, 14:40:49 pm »
Павла, имаш предвид, че ако е на НВВМ няма да има проблем с Метфогамата или че няма да има проблем с кръвната захар. И имаш предвид, че кръвната захар не влияе добре на сперматогенезата ли? Нещо мозъкът ми изключи след изпита.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #951 -: Юли 04, 2019, 15:19:23 pm »
Имам предвид, че високата кръвна захар на влияе добре на сперматогенезата и на хормоните. Ако не се лъжа високата кръвна захар влияе точно на морфологията, но не особено много на подвижността. Също, че Метформинът, съчетан с диета няма да има ефекта на диария и тн. Поне би го ограничил до 1 ден или нещо подобно, което не е болка за умиране дори и за хора с проблеми. Може би е добре да посети гастроентеролог, за да се обсъди някакво лечение, защото един проблем, не трябва да възпрепятства лечението на друг. Избира се най- малкото зло и се претеглят + и - на дадено лечение.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #952 -: Юли 04, 2019, 18:28:52 pm »
Тери, браво бе, отличник!!! И на пътя ще е- опит трябва! За метфогамата, само първия ден имах разстройство , след това не. По-разхлабен ми е стомаха, когато излизам от режима. Вижте пак, но и аз четох, че с режима няма проблеми и е така. Съдя по себе си.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #953 -: Юли 04, 2019, 18:37:57 pm »
А трябва ли предварително човек да е бил на този режим със започване на Метфогама или 2-3 дена преди това е достатъчно?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #954 -: Юли 04, 2019, 19:03:46 pm »
На мен не ми се отразява така дори и като криввам. Сега не ям както обикновено, а си ям каквото искам и пак нямам проблем.
Иначе на мъжа ми му спрях бирата и виното за 2 дена, че иначе готвя ниско въглехидратно, така или иначе и почти нямаше проблем, но позволеше ли си една бира и чудо. Затова той спря всичко. Като работиш с хора няма как да не пиеш поне една чаша вино. При мен и с алкохол нямаше проблем.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #955 -: Юли 04, 2019, 19:23:50 pm »
Момичета,аз пак влезнах  в отбора на лудите 🤪🤪 сутринта ви казах че виждам (почти на 90%) въображаема чертичка,така прибирах се от работа,и почвам да ровя в боклука да го видя,и я видях (пак беше въображаема,но по видима). И си викам,най вероятно е изпарителна. Разкостих го теста,да я видя,ми има си я ама не мога да преценя дали ми розовее или е изпарителна. Снимах го за да ви го покажа,ама тя е толкова въображаема че камерата не я хваща,играх си с цветовете ама нъц не става. Утре правя нов и ако има пак,отивам преди работа до лабораторията.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #956 -: Юли 04, 2019, 20:03:11 pm »
Криела аз съм царица на разлистването а тестове с това ми напомни за моите. Стискам палци утре чертата да е по-видима
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #957 -: Юли 04, 2019, 21:03:17 pm »
Аз пак имам въпрос 😁. След колко  дни ви дойде втория цикъл след неуспешно инвитро. Чета тук, че има момичета, където им идва с 15 дни закъснение и взех да се притеснявам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #958 -: Юли 04, 2019, 21:28:56 pm »
Cruella, на мен много добре ми звучи да ти кажа. Аз правя с лентички и Sure check и изпарителна не съм имала никога. Пък при вас си се очаква да стане, не е някаква изненада. Според ме ще ни изненадаш утре. Дано, дано
Нели, на мен си ми дойде навреме. Но пък самия цикъл беше оскъден. Тялото има нужда от време да влезе в релси и не на всички им се случва по един и същ начин. Виж след ЗЕТ още не ми е наред цикъла. Имам овулация на 11 ден, съответно и цикъла ми е по 25 дена. А при ЗЕТ е само естрофрем и прогестерон.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #959 -: Юли 04, 2019, 21:35:06 pm »
 Мерси и информацията, дано да дойде скоро