0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #760 -: Юни 27, 2019, 12:42:36 pm »
Те наистина докторите знаят най-добре, но идеята на ЗЕТ не е ли да е спокойно тялото, а не под въздействие на хормоните? Пък знае ли човек, може така по-хубава лигавица да стане. Аз в месеца след стимулация бях с 4 доминантни фоликула, но пък и аз бях с хиперстимулация. Но лигавицата ми беше като на бременна жена, без да съм пила Естрофем. Та значи докторите си знаят защо.

Днес си имаме рожденичка, защо се спотайва, а не почерпи с по един бонбон :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #761 -: Юни 27, 2019, 12:53:09 pm »
Да ви кажа,вчера бях по-зле.Само като правя нещо в тая насока се чувствам спокойна.
Мъжът ми също е надъхан да действаме,каза че тоя път няма да ме остави сама,ще се сменя ли ,какво ще прави,ще дойде и той.
Тери,с теб ще си другаруваме тука след трансферите.Ще ти е чиста МБ,ще видиш.
Лина,не е страшно значи.Ще удържиш фронта.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #762 -: Юни 27, 2019, 13:41:06 pm »
Нали казват, че тялото помни и след бременност сме най- фертилни. Аз обаче, на своя глава бих пуснала ЧХГ, за да знам, че е 0. Щом прегледът е бил ок, тогава не виждам причина, за да не стане.
Като те натъпчат с естроген, таймират О или я подтиснат, после 100 вида прогестерон и пак естроген- ами то си е същата работа, но без риска от хиперстимулация.
Слънце, Снежко ще се хава, щом и баща му ще е там!

Ние бедстваме. Снощи и днес е ужас. Почти не съм спала. Вкъщи е над 30С, а днес дават да минава 45С. Такава жега и в Пловдив не съм брала, а аз търпя и обичам топло. В Кипър даже съм живяла малко. Малкото се мъчи, поти се, ама се надявам скоро да мине този фронт, че не знам какво ще правим. Тук масово домовете нямат климатици.

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #763 -: Юни 27, 2019, 14:40:15 pm »
Pavla, знаеш сигурно ама да подсетя. На вътрешната страна на ръката поливаш със студена вода от лакътя надолу- много разхлажда :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #764 -: Юни 27, 2019, 17:50:09 pm »
Момичета направих тест и е положителен, чертата не е още толкова наситена,но я има. Несменя да се зарадвам
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #765 -: Юни 27, 2019, 17:54:17 pm »
Йеййй супер!Тя ще се насити!
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #766 -: Юни 27, 2019, 17:55:52 pm »
Ехаааа тая тема вярно е много плодовите. Джулия пусни тези дни кръвен. Браво много се радвам.
Да не сте посмяли да затворите темата преди всички да сме се отчели хахахаха не останахме много :)
Слънцемое ни огря и гледайте какво става :)
« Последна редакция: Юни 27, 2019, 18:06:05 pm от magi mei »
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #767 -: Юни 27, 2019, 17:58:54 pm »
Маги,ще пусна задължително и кръвен
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #768 -: Юни 27, 2019, 18:02:30 pm »
Ехее, Джули браво! Честито! Вярва, че всичко ще е наред този път!

Тая тема е най- плодовитата от всички наистина! Всички ще забременеем тук!

Слънце супер новини! Скоро и ти ще си за другата тема!

Лина, супер че е намаляло кървене то, ако въобще може да се нарече кървене!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #769 -: Юни 27, 2019, 18:21:27 pm »
Джулиииииии, ех че яко!!! Браво. Кръвен.Не ни дръж в напрежение. Минах и аз в надежда, чакам да ми бият хоримон 5000. Казах открито на докторката, че не съм разбрала защото с ами тези лекарства от имуноложката, при положение, че са насочени при проблеми със забременяване, а не след това и че съм отишла при Конова. Каза, да се видя със хематолог, объркала съм часовете и съм се записла за 11. Ще пусна нк клетки. ако са над 15 % интралипид вливка, сега бил момента.
Много добре реагира, докторката изобщо не се намуси, както аз се притеснявах.
Плана е следния:
-НК тест
-кринон, веднъж вечер + дуфастон 3х1
-хоримон 5000, веднъж седмично ( само не разбрах защо се бие, при положение че съм бременна) ааа разбрах, за задържане
-иска да пия кортикостероида обаче до 10 или 16гс, не я разбрах,ще я питам пак идната седмица
-каза за тези анти Х че й изглеждат в норма и през ден фракси
какво мислите? @ Павла? Да те разсея от жегата.
Тази тема много плодовитааааа <3
« Последна редакция: Юни 27, 2019, 18:25:03 pm от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #770 -: Юни 27, 2019, 18:39:38 pm »
Джулия много се радвам. Този път всичко ще е наред.
Нз дали е от темата или от положителното мислене, което всички имаме и от подкрепата коята си даваме.
Лина аз съм пас. Павла да се включва тук. А този кринон ми е интересно защо вечер? Аз го слагам сутрин. Различни юеста, различни изисквания.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #771 -: Юни 27, 2019, 18:42:21 pm »
Джули, супер! Знаех си. Ще обърна мнението ви за уринарните тестове :D

Лина, при теб нещата са объркани. Избираш един и вярваш на него. Виж хематологът какво ще ти каже. Другото- ок. Аз бях с инжекции мпс след инсеминацията с малкото до положителния тест. Кортикостероидите- хубаво. Ама това през ден! Някъде на референтните на анти Ха да видя на 48ч? На 12 или 24, другото е да се правим, че правим нещо. Това ми е мнението.
НК клетки вече като чуя и не знам. Нали си бременна. Повишени ще са ти. А и след скорошни аборт. Много са модерни в България. Не знам. Аз не бих им обърнала абсолютно никакво внимание. Нали ще пиеш кортикостероиди.
Лина, аз не мога да се меся в лечението ти. Не съм компетентна да го правя. 
« Последна редакция: Юни 27, 2019, 19:02:21 pm от Pav-la »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #772 -: Юни 27, 2019, 19:13:47 pm »
Джули, много се радвам. Пускай кръвен душа!

Лина аз мисля като Павла. Хематолог ОК, но НК клетки защо?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #773 -: Юни 27, 2019, 19:42:27 pm »
Слънцемое, нали? Не знам за позитивно мислене, поне примен бях много черногледа за себе си. Но, казвам ви, толкова много се радвах и тръпнех за всяка една от вас, тъй че сигурно именно тези позитивни емоции са ни дали тласък. <3
О, да Павла, Маги, разбира се, че не разчитам на терапия -назначение от някоя от вас. Просто споделям, на когото и да е другиго да кажа все казват " ами щом е казал докторааа, много се вглеждаш и тн" , все едно със стената си говоря. Знам че Павла и Мишето са , като с мойте мутации само, че Павла имаше още нещо, затова ми беше интересно.:) Верно е че няма такава референтна. Утре ще се опитам хематолог по-скоро да намеря от 11.07 (нали съм си объркала часа) Павла,  пробвахте ли разхлаждането ми?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #774 -: Юни 27, 2019, 19:54:23 pm »
Аз не обичам размяна на терапии. Като цяло гледам и в собствената си терапия да не се меся. Аз съм на 0,4 еноксапарин натрий, което е Клексан, просто тук е с друго име, ВСЕКИДЕН. Така бях и с предната бременност. Аспирин- макар че не го започнах отначало, сега го взимам и него, защото така ми каза лекарката. За АФС и ПАИ бил по- важен, та така. Те тука не искат инжекциите да си правя, но се примиряват с мен, прогестерон на глобули, които сега пия 2х1, фолиева  и все забравям да си взема и витамини за бременни, че пия от капките на детето вит Д, а б12 ми свърши отдавна. Като ми свършат глобулите ще си използвам депото и като свърша него ще приключа с прогестерона, защото ако никой не ми изпише- не мога да си взема, освен с връзки, който аз не искам да използвам за това.
НК клетки имам изследвани от България- бяха повишени. После имам и от тук (платено и без рецепта, че тук няма кой да изпише) заради Макиаки (сигурно не я срещнахте нея) пак повишени. После от*бах тази история и не съм се занимавала- нито изследвала, нито лекувала.
Като ще даваш пари за изследвания, дай за важни неяа- рубеола, токсоплазмоза и подобни, а не за НК клетки и вливки. 
« Последна редакция: Юни 27, 2019, 20:00:14 pm от Pav-la »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #775 -: Юни 27, 2019, 20:58:32 pm »
Ами защо не ти пратим по пощата Павла? Дуфастон или? Ако искаш? За мене интралипида и кортикостероида се припокриват но пак ще питам. Не каза как се оправихте със жегата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #776 -: Юни 28, 2019, 09:28:38 am »
Добро утро, момичета-кокичета. Как сте днес? Аз се  успокоих и вече съм в тон с докторката ми. Ще си правя фраксито, хоримона на 5 дни, кринона и кортикостероида( да пазим ембриона) колкото и да не го искам този кортикостероид+прогестерона. Някак си останах много спокойна, защото Персенска не отхвърли това че съм потърсила второ мнение   . Прави сте, няма смисъл да мешам хиляда неща. Дефакто тя си ми видя изследванията и това си е нейната терапия. За НК то аз се бях нахъсала.  Но се отказах, те ще са си високи тъй или иначе.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #777 -: Юни 28, 2019, 09:50:51 am »
Харесва ми как звучиш, браво! Някой няма ли да прави тест днес да ни зарадва?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #778 -: Юни 28, 2019, 10:06:05 am »
 magi_st, и аз се чувствам по-добре. Нямам търпение да цопна в бременната тема. Да бе, верно то тука стана много готино в тази :drunk: М/у другото не ми се пие грам и съм намалила кафетата.  Днес няма да пускам ЧХГ ,защото няма да е реално след този хоримон 5000. Чакаме Джули утре с тест :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #779 -: Юни 28, 2019, 10:37:19 am »
Утре сутринта ще бягам да пусна ЧХГ.