0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #720 -: Юни 26, 2019, 13:51:29 pm »
Meрси, Хелиантусче <3 Така още сме в играта 85,45 чхг, беше 32, 32 в понеделник. Обаче APTT излезе    32.9 при горна 28.1, APTT Ratio   1.34 при горна 1.15. Anti-Xa therapy with LMWH   0.55   IU/ml Anti - Xa активност терапия с LMWH -4 часа след апликация Референтни граници: - при профилактика - 0.3 - 0.6 IU/ml - при лечение - при еднократен прием за 24 ч.: 1.0-2.0 IU/ml - при двукратен прием за 24 ч.: 0.6 - 1.5 IU/ml. Взети са 4 часа след фраксито. Павла, ти според тези какво трябва още фракси или пауза. От надежда казаха само утрогестана да е 3 х 2 и дицинон.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #721 -: Юни 26, 2019, 13:56:47 pm »
Супер ЧХГ, Лина! Може би е просто заради фраксипарина! Не пускам палци! По- спокойно сега, всичко ще е наред!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #722 -: Юни 26, 2019, 14:00:02 pm »
Благодаря Хелиантусче. Притеснява ме че този Anti-Xa therapy with LMWH   0.55   IU/ml  е нисък. Пише че при лечение - при еднократен прием за 24 ч.: 1.0-2.0 IU/m. Затова не знам дали не е малко фраксито
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #723 -: Юни 26, 2019, 14:04:12 pm »
Лина, коментирай това с лекар. Ние тук няма как да ти назначим НМХ, Павла има най-много опит, тя най-много информация може да даде.

Ех, да му се невиди и моя лош късмет значи.
Така като гледам за пореден път ще ми се отмени трансфер. От 2 дена имам силно течение. Бяло е, но е много....... Бях на тийм билдинг. Натровиха ме нещо там и се прибрах с кървене с храносмилателния тракт, температура, повръщане, силни болки в стомаха и какво ли още не. Пих всякакви илачи и днес най-сетне съм отново човек, но от вчера имам това чудно течение. И то седмица преди да си направя микробиология. А слагам през цялото време и Гинофит, но явно положението в тялото ми е било доста зле. Ако излезе пак кофти микробиология, не знам... честно ви казвам, може да си хвана директно пътя за Турция, защото нямам нерви вече да се боря с микробиология и накрая да ми каже лекарката "Ти си оправи микробиологията" на моя въпрос защо няма бременност. И същевременно в Турция и Франция за микробиология не са чували.
Какъв беше този карък не знам
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #724 -: Юни 26, 2019, 14:04:44 pm »
Лина щом чхг е нарастнало толкова според мен нещата вървят добре, знаеш предния път колко бавно нарастваше и не се измъчвай излишно като сравняваш сегашната с предишната бременност. Един съвет от мен ако можеш си вземи няколко дни отпуск или болничен докато се успокоят нещата
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #725 -: Юни 26, 2019, 14:08:19 pm »
Lina, всичко ще се нареди, дишай!Много неща взимаш, много въпроси се въртят в главата ти, преосигуряваш се.Нека Павла каже какво мисли, ти ако искаш пиши на Мели!

Тери, може просто да е от настинка това течение.Недей да я отписваш тая микробиология!

Маги, много се радвам, силно стискам!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #726 -: Юни 26, 2019, 14:11:27 pm »
То може ли течението да не бактериално? В смисъл при настинка не е ли пак на бактериална основа?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #727 -: Юни 26, 2019, 14:17:02 pm »
Може, Тери. Зависи от храната много но ти си се натровила. Аз имах и си вика, пак нещо д*еба и не :)  Пусни една МБ. magi_st, така е мила. Неудобно ми е, но ще й пиша. На имуноложката в надежда нямам надежда хахах.  Еличка, нямам как, другата седмица до края трябва да издържа, в изпитателен срок съм, а вече на други хора им го удължават  и не мога да си го позволя. Дано бебо се закрепи!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #728 -: Юни 26, 2019, 14:19:00 pm »
Aptt не се използва за мониторинг на терапия с НМХ. Може от аспирина да ти е така.
За анти Ха. Знам, че за различните препарати е различно. За Клексан/ Еnoxaparin е 1-2 за еднократна доза, но за Фраксипарин/ nadroparin calcium не знам. Тук препоръчителните стойности при профилактика са 0,2-0,5 на анти Ха, не мога да те посъветвам нищо. Вземи си час или с проф Паскалева, или с хематолог, за да контролирате дозите. До тогава аз не бих си сменила дозата. ИНР имаш ли?
Иначе чудесен ЧХГ!

Тери, може и да не е проблем. Аз за първи път имах едно кофти течение и неразположение. От 5 бременности, никога не ми се е случвало. Още не ми е минало. Вчера питах докторката и тя каза- Хмм! Нямам думи, а всички знаем колко е опасно при бременност бактериална инфекция. Само при измиване с Розалгин има положителен ефект, но временно. Иначе сега съм по- добре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #729 -: Юни 26, 2019, 14:25:30 pm »
Лина ги изследва тези, защото аз й казах какво ми беше писал Русев за корекции на НМХ-то. И той точно това беше писал: Тромбоцити и АРТТ.
Павла, а пуснаха ли ти микробиология или пак така ще си те карат? При теб може да помогнат аналози на Гинофит. Определено си е безхаберно забременяване и следене на бременност с бактерии, ама вече и аз към безхаберието клоня, че всички знаете моята одисея.
Другата седмица ще си покаже. Поръчах на мишо да ми купи Гинофилус да слагам лактобацили и дано за 2-3 дена закрепя нещата.  Аз просто се ядосах, че тук 4 месеца не съм имала никакви проблеми и точно 5 дена преди микробиологията така цъфнах.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #730 -: Юни 26, 2019, 14:28:30 pm »
Тери според мен не е притеснително това течение,аз забелязах при мен че когато правим опити,след овулация получавам гъсто бяло течение,преди овулация нямам. Не сравнявам мен с теб,но мисля че миктобиологията ще ти е чиста. Стискам палци 🤞🤞
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #731 -: Юни 26, 2019, 14:36:10 pm »
Тромбоцити да, защото има като усложнение тромбоцитопения при лечение с НМХ, но аПТТ не е за НМХ. Не знам. Даже при профилактика не се изисква мониторинг.

Тери, не знам дали е бактериално при мен. Мисля, че не, но не с ми пускали нищо. С малкото имам една Мб за цяла бременност в 9ти месец за стрептокок Б.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #732 -: Юни 26, 2019, 14:39:27 pm »
Тери ти си пусни микробиология и дано да е чиста. Дай малко по ударно тези дни преди да я пуснеш с лактобацили и другите неща, които знаеш че на теб ти помагат и ще се молиме да е чиста и да направиш трансфера.
Лина браво за ЧХГ-то много добре се движи. Бъди спокойна и вечерно време повече почивка.
Моето ЧХГ излезе 250 е. Вече мога да поотдъхна малко и да чакам преглед. Дали ще мога да се класирам за другия четвъртък според вас? Днес ми е 15 ден след трансфера? И все пак все още имам ПМС от време на време, това нормално ли е? До кога се очаква да има ако мога така да попитам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #733 -: Юни 26, 2019, 14:49:21 pm »
Слънцемое браво , миличка. Мерси Павла. Знчи сега хематолог трябва да търся? Хематология пуснах качвам резултатите.  Ще пиша и на д-р Мели, срам не срам..
« Последна редакция: Юни 26, 2019, 16:24:48 pm от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #734 -: Юни 26, 2019, 14:50:31 pm »
Слънцемое браво страхотен резултат ! Дишах вече спокойно,всичко ще е наред ! За ПМС знам че е нормално да го има в начална бременност,някои даже казват че ги имат до 3-ти месец.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #735 -: Юни 26, 2019, 14:52:53 pm »
Круела, аз също винаги имам такова течение след О, мисля че е нормално.

Слънцемое, браво!
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #736 -: Юни 26, 2019, 14:54:41 pm »
HELIANTHUS странното в моя случай е че го имам само когато правим опити,а когато не правим го нямам. 🙄🙄
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #737 -: Юни 26, 2019, 15:16:45 pm »
 Pav-la :bighug:... знаех сииии  :cheerleader:
 Слънчицето, стискам палци възможно най-скоро да прибереш Снежко  :grouphug:

 Легнах да гледам в събота ТВ с мокра коса и се бъгясах. В неделя се събудих с болки в гърлото, а на другият ден вече бях с доста гадна хрема :-( не се разболявам по принцип зимата та сега.... :-(.
 Дали ще ми отменят трансфера ( трябва да ми идва към 29.06) за дето се разболях?
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #738 -: Юни 26, 2019, 15:24:23 pm »
Слънцеееее браво бе момиче.На мен ми се струва повечко от добре,но ще видим.
Тери надявам се да е чиста микробиологията и да си върнеш снежковците :)
Хрис направи си една удърна доза имуностимулант-лимон,орехи,джинджифил и мед.Колкото ида съм болна точно за 2 дена ме вдига на крака.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #739 -: Юни 26, 2019, 15:34:07 pm »
Ами,Хрис,то с тоя ефизол няма да се оправиш!Все едно лукчета да смучеш.Почвай нещо по-стабилно.
Слънцемое,Лина супер ви е ЧХГ!
Маги мей 🍀.
Тери,ново 20 пък сега!Оф,дано ти е чиста МБ.