0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #640 -: Юни 25, 2019, 10:59:46 am »
Здравейте кокичета! Аз бях при доктора днес,минала е овулацията. Предписа ми дуфастон и медрол за 10 дни и после тест. Този медрол не знам за какво е,четох че е кортикостероид.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #641 -: Юни 25, 2019, 11:05:52 am »
На мен за 2-3 дена ми излязоха НК клетки при Русев. Но в Надежда преди години ми излязоха за 1 седмица. Така че различно.
Круела, кортикостероидите подтискат имунната система, за да не убие ембриона. Като не настъпва бременност без видими причини, включват и кортикостероиди, за да пазят ембриона. Пази се от болнави покрай теб, че ще си по-податлива.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #642 -: Юни 25, 2019, 11:14:28 am »
За да потисне реакцията на организма и да е по-лесна имплантацията уж. 

Лина, медрол е май това, което пише Конова. Защо са ти НК клетки? При бременност ще са високи, а и скорошия  аборт. Ще имаш да даваш достатъчно пари, давай ги за неща, които имат смисъл поне.
Не ти е от инжекцията това, че не ти е добре. При теб явно, като и при Тери, психосоматиката е силно изразена.

Слънце, не спирам да проверявам. Какво става?
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #643 -: Юни 25, 2019, 11:19:39 am »
Круела, Тери много добре ти го е обяснила това за медрола. И аз пия и Мишето пие (ние нали сме в една клиника). Подтиска имунната система. Стискаме палци и при теб да има успех този месец. Все пак се постарахте покрай О.
Кулапетъл ти се върна от морето. Надявам се да си презаредила и вече с нови сили. Радвам се че така съм ти подействала. Надежда винаги има ;)  :bighug:
Слънцеее какво стана с тоя тест?!?
Мише един малко страничен въпрос, ама ти не беше ли при Коновалова? А тя се е само в Арт процедурите. Кой ти следи бременността?
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #644 -: Юни 25, 2019, 12:30:29 pm »
Слънце, не съм при нея, а при Милчева, тя си е в бременност и раждане. Ти сега всъщност ще трябва да се местиш нали?
Лина, на мен до сега не ми е ставало зле от фраксито, а и като цяло не съм имала никакви странични реакции от него. Може да е от прогестерона.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #645 -: Юни 25, 2019, 12:30:42 pm »
Ами теста е 9.1,доктора ми го нямаше,но Александров старши каза да спирам всичко .
По-късно ще звънна да питам кога ще е там моя доктор,да говоря с него за ЗЕТ.Той ми каза,на трансфера че може да се направи в следващия цикъл.Тъй че,юли мисля че може да го направим.Сега гледам натам :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #646 -: Юни 25, 2019, 12:42:54 pm »
Слънчице, важното е, че е имало имплантация. На следващ трансфер се моля за 9. Бъди силна, на ЗЕТ ще стане. Възстанови се добре. На мен ми казаха, че цикъла след стимулация не може да ме барат, защото все още съм под влияние на хормоните. И беше така, 4 доминантни фоликула. Та за ЗЕТ заговорихме следващия цикъл. Ембриончетата оцеляха до 5 ден, имплантираха се, значи са качествени и като се успокои тялото на мама, последният боец ще се захване и няма да се пусне.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #647 -: Юни 25, 2019, 12:46:06 pm »
И аз съм оптимист за ЗЕТ.Откога почват прегледите ,при мен дали е късно вече?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #648 -: Юни 25, 2019, 12:47:20 pm »
Слънце, съжалявам. Нали уж организмът помни, дано малкият замразен боец да се пребори. Когато ти кажат лекарите, не настоява, ако искат да изчакаш до август. Прегръщам те!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #649 -: Юни 25, 2019, 12:58:00 pm »
Ами искам да ви похваля д-р Атанас Александров,значи много е свестен!
Писа ми на вайбър,каза че в четвъртък е на линия и ме чака.Каза,че много съжалява,въпрос на време е и горе главата.
Страшно го харесвам,и като лекар и като човек.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #650 -: Юни 25, 2019, 13:00:50 pm »
Слънчице, много съжалявам! Скрежкото те чака! Браво на твоят доктор! Прегръдки!

Лина, не би трябвало да има такъв страничен ефект от фраксипарина, аз също съм слагала, освен синините всичко друго беше наред.

Круела, май с теб ни бяха в един ден овулации те, хайде и двете да сме бременни  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #651 -: Юни 25, 2019, 13:04:24 pm »
Слънчице, от 2ри ден на цикъл започва прегледа и естрофема. Но да ти кажа, според мен изчакай да мине този цикъл и след това. Трябва да ти се изчисти тялото от стимулацията. Именно заради това ЗЕТ е по-успешен, защото не сме набъкани с хормони. А този цикъл ти все още ще се чистиш от хормони. нека си иде докторът на почивка след сватбата и ще се видите за следващия цикъл. Ти ще си проветриш главата, тялото ти ще се възстанови, бебока ще почака 20 дена още. няма да избяга.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #652 -: Юни 25, 2019, 13:14:23 pm »
HELIANTHUS аз мисля на 5 да правя тест,ти кога ще правиш? Дано скоро се похвалим всички. Слънчице съжалявам,дано ЗЕТ-а да е успешен! Прегръщам те!
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #653 -: Юни 25, 2019, 13:18:36 pm »
Слънчице,съжалявам миличка. Нека това да е последното препятствие през което минаваш.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #654 -: Юни 25, 2019, 13:21:41 pm »
Слънчице, много силни прегръдки и от мен. Сигурна съм, че със ЗЕТ- а ще си бременна до финал. А и наистина е много важно, че е имало имплантация  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #655 -: Юни 25, 2019, 13:25:55 pm »
Слънце, при бременност се изчаква да мине цикъла. Иначе  тук практикуват ден може поредни цикли, инсеминации също, а стимулации през 4 цикъла. Август ще си бременна с Хрис!
Чуден е Александров  младши!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #656 -: Юни 25, 2019, 13:30:42 pm »
Слънчице, съжалявам много.Но това е много голям плюс за теб и доктора, знаете че става, сега ще продължите с повече увереност!

Лина, не е от фраксипарина това по-скоро от прогестрона.Аз нали до скоро бях на Фракси, не съм имала проблеми освен синините, сърбежи и още екстри по тялото.

Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #657 -: Юни 25, 2019, 14:33:03 pm »
Круела, и аз на 5-и мисля да правя тест. Трябва да дам тестовете на мъжът ми да ги скрие, че да не започна пак като луда да се тествам от рано, рано.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #658 -: Юни 25, 2019, 14:52:14 pm »
Ех Слънцее така ми се искаше да се е покачило, но си силна и ще се справиш и с това. А и няма да се отчайваш, защото малкия снежко те чака. Ще си го прибереш и там вече нещата ще си се получат. Наистина страхотен лекар имаш зад гърба си и вярва ще следващия път ще нанесете победния удар  :bighug:
Мише моята докторка иска другия понеделник пак да пусна чхг ( аз утре ще пусна, няма кой да  чака до понеделник) и на по другия понеделник на преглед. Ама ще видя ако всичко е наред да изместя малко прегледа по рано. Иначе предполагам че ще трябва да се местя и аз и за това питам, че никое име нищо не ми говори.
Хелианту и Круела как пък се паднахте и двечките заедно. Пу пу да ви е на късмет и хубав резултат на 5.
Магиии не съм пускала палците за твойте развиващи се ембриончета.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #659 -: Юни 25, 2019, 15:07:51 pm »
Слънчице, всички прегръдки на света ти пращам, със ЗЕТа ще си топ. Хубаво е че доктора ти има връзка с теб. Аз не мога да си мечтая за такова нещо в надежда. HELIANTHUS,Круела  еха...това си е една седмица още. Мале, верно ги давай на човека да ги крие.  :D Маги_ст, ами сигурно сте прави с Павла, че си внушавам, въпреки че много роботически всичко направих и грам не съм го мислела.
 teri_90, и другото, което си мислех снощи е че ,както писахме преди че тои месец са ни наред хормоните, както никога , поне при мен все имаше проблем със ЛХ: ФСХ съотношението. Като каза кортикостероиди, Конова ги отрече напълно поне при мойте леки мутации и кросматча. (Преднизолон кортико) ми изписаха от Надежда. Ще пусна утре , в токуда да видим за коко време го правят.

Слънцемое, и аз не бих издържала.Пускай :*