0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #680 -: Април 17, 2019, 10:42:26 am »
Pav-la, то тук сега е и въпроса кое наистина е ниско и кое не е. Аз с АМХ на границата към сива зона (2 и след това 2.3) избухнах на стимулацията. Знаеш моята стимулация беше почти като твоята за инвитро. Пък примерно Маги с по-висок АМХ от мен по друг начин отговаряше миналите пъти. То вярно, че и стимулацията е от голямо значение, ама... Има и момичета без ПКЯ, а АМХ над 3. Мисля Слънцемое беше така. Аз примерно все се чудя при колко АМХ е време да започнем да се притесняваме? Все пак стимулираните опити си оказват влияние върхи резерва.
Аз пуснах едно АМХ днес. Да го видим как е.
Apbt, (аз си го харесвам), психолог си. Мисли си нещата, които говориш на клиентите, за да се успокоят. Човек, ако сам не си помогне, няма кой да му помогне. Бременнааааа си. Може да е мъничко бременна, но това е едно зрънце надежда.
« Последна редакция: Април 17, 2019, 10:44:15 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #681 -: Април 17, 2019, 10:54:25 am »
Лина, напълно те разбирам за притесненията, мислиш си, че с положителния тест започва едно голямо щастие, но освен него започва още по-голямо притеснение за всичко. Стискам много палци за минимум удвоена стойност утре.
Маги, за теб не съм ги пускала. Вярвам, че този път всичко ще е наред. Много съжалявам за приятелката ти  :bighug:
Павла и на теб ти пожелавам всичко да е наред при ендокринолога. А аденомиозата не беше ли ендометриоза, но в матката или се бъркам?
Тери, много и силно те прегръщам  :bighug:
Моят резултат от днес е 6000 и малко и се поуспокоих след фиаското в тоалетната.....
Лейди и на теб много успех с инсеминацията и групово да я побеждаваме тая гадна ендометриоза.
« Последна редакция: Април 17, 2019, 10:57:34 am от Mihaela Viyacheva »
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #682 -: Април 17, 2019, 10:58:28 am »
Нека да расте групата на бременните. Ух че ви се радвам пу пу. Тери, аз нямам ПКЯ и като изследвах АМХ беше 9,3 ако не се лъжа. Скоро не ми се е налагало да пускам. Може по нататък да го повторя. Върти ми се една цветна снимка след аборта, но ще видим.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #683 -: Април 17, 2019, 11:00:16 am »
Леле, Мише, колко е високоооооооооооооооооо. Пу-пу всички да те акат там кокошки, гарги, щъркели. Ох много ме зарадва. Колкото те обичам теб, толкова вече и тази точица с 6000 ЧХГ. Ти значи в петък, всичко да е наред, си готова за преглед.
Маги, теб даже не те пиша. Че съм една спокойна за теб. Не знам защо. Късмет утре.
Танче, кюртаж ли ти правиха на теб? Да ти кажа теб задължително те чакам на ДРЗ!!!
Моето ЧХГ липса още, а аз след час и половина мислех да тръгвам към докторката....
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #684 -: Април 17, 2019, 11:05:25 am »
Да Тери, кюртираха ме. Искаха явно да изчистят каквото е останало. Ще се постарая да дойда със или без Гошо :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #685 -: Април 17, 2019, 11:08:18 am »
И аз нямам ПКЯ и АМХ на д 3 преди стимулация и 2,6 след нея.
Момичета помагайте.
Имам само Хетерозигптен генотип С/Т за 677С>Т (MTHFR) и хетррозиготен генотип А/С за 1298А>С (MTHFR). Казаха че нямам тромбофилия и други откломения само трябва да приемам мета ФК.
Уф нищо не разбирам от тея генетични рабпти.
Мишеее страхотно ЧХГ. Бравоо
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #686 -: Април 17, 2019, 11:18:06 am »
Танче, аз някак си мисля, че ти е рано за още една ЦС, но да кажат и другите. Според мен кюртаж не е  като тазова операция. Ама знам ли.
Слънцемое, Аз имам  хетррозиготен генотип А/С за 1298А>С (MTHFR). Пия Неофолик Мета. Б12 ми беше на долна граница (изследвай го). Излезе ти заека от шапката, защо реагира така на стимулацията. Аз стоях и треперех да не изкарам 1-2 яйцеклетки само. Тази мутация МОЖЕ да предизвика нетипичен яйчников отговор при стимулация (много малко яйцеклетки или прекалено много). Иначе относно забременяване няма отношение, не пречи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #687 -: Април 17, 2019, 11:28:30 am »
Е сега като каза ми се разясняват някои неща. Явно наистина може и това да ми е проблема че имаше толкова не качествени Я (нали правилно съм те разбрала). Добре де аз ще пусна витамин Б 12 и витамин Д, ама при следваща стимулация може ли да се има впредвид тази мутация и да ми е друга стимулацията, или всичко е тото и късмет кога и как ще реагирам
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #688 -: Април 17, 2019, 11:32:09 am »
Просто се сетих, не ми е на дневен ред. Предната я правих 2017. :) Сега ми се върти и на мен едно ходене до Англия. Кръстницата ни живее в Лондон и може да и отидем на гости есента, не сме го решили още. Лично на мен добре ще ми се отрази едно пътуване и смяна на обстановката, а пък и до тогава може да съм забременяла, знае ли човек ;)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #689 -: Април 17, 2019, 11:35:56 am »
Мисля, че все някакво влияние ще окаже предишната стимулация и корекция на следващата. Просто първата стимулация за всички жени е тото, а за такива с мутация на този ген още по-голямо тото. Точица е с тази мутация също. Затова така трудно й стимулираха яйчниците и на нея. Определено добавки и някакъв хранителен режим в твоя случай ще подобрят нещата. Ти колко фоликула имаше, колко яйцеклетки и колко качествени от тях? Аз бях с 14 фоликула, от тях 10 годни  (не знам 4 негодни или кухи), от там 7 ембриона до 3 ден. Общо взето и при добър отговор 50% загуба.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #690 -: Април 17, 2019, 11:41:28 am »
Мише, на тези стойности и аз бих спряла да меря вече. Петък да си ги видиш. Имам усещане за двечки.
Да, като ендометриоза е. Не знам от къде се появи. Досега само цикъла л на Симеон ми каза лекарката, че имам леко неправилна лигавица. Абе, знам си аз, че няма да е ресно, но вече се надявам въобще да е възможно.

Тери, не знам. Ти ако си в сивата дано с 2,3, то аз с 1и съм с изчерпан резерв. При спекулациите си отговарям доста добре на дозите и спрямо деня, в който започваме. Не знам. Ще видя в България как е, че нали ти казах, че имам съмнения, че повече показва там. Тук като беше 0.75 в България беше 2.35.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #691 -: Април 17, 2019, 11:51:59 am »
Ми колко фоликула точно имах ме помня(може би12 или14) и после 12 Я, от който 7 годни.и първо 3 оплодени, и после тръгна още 1. За витамините трябва ли да са на гладно?
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #692 -: Април 17, 2019, 11:53:46 am »
И аз я имам тази мутация и докторката точно това ми обясни, което е казала Тери. А и в комбинация с ендометриозата за това толкова празни фоликули при мен. Ние с Митко и двамата пиехме fertilaid. При него като че ли нямаше кой знае какъв резултат, а при мен не съм сигурна подобрението дали не е от операцията, инжекциите или дългия протокол. А най-вероятно е комбинация от всичко.
Павла, дано да няма такова нещо. Много странно, защото бременността е най-доброто лечение за ендометриозата и според мен няма как да ти се е появила. Дано всичко е наред  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #693 -: Април 17, 2019, 11:56:09 am »
Не витамините не трябвя на гладно да ги пускаш Слънцемое.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #694 -: Април 17, 2019, 12:00:54 pm »
Слънцемое, 7 годни са си добре. Ние имахме 7 ембриона и докторката каза: "Брей с мъжки фактор и толкова много". По-скоро според мен мъжкия фактор е оказал влияние за оплождането при вас.
Павла малко подслъгва, че на 6000 би спряла да се изследва, защото всички знаем, че има едно ЧХГ от 11000 :D
Мише, представяш ли си и двете да са тръгнали. Много високо ми се струва това ЧХГ, с удвояване/утрояване нямаше да е станало толкова високо май.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #695 -: Април 17, 2019, 12:06:57 pm »
Има две мерни единици за АМХ, не забравяйте това.И това АМХ 7 и нещо е по-скоро от другата мерна единица и се приравнява.Моето АМХ последния път беше 1,4 и отговорих повече от добре.Мога да кажа с ръка на сърцето, че доктора беше изненадан от броя и качеството на яйцеклетките и ембрионите.Но докато не видя положителен тест не вярвам, че всичко е било перфектно!И то не само тест ми малко човече в корема!

Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #696 -: Април 17, 2019, 12:11:08 pm »
Ами не знам Тери, дано. Но аз си мисля по-скоро, че ще е едничко, просто от началото така си тръгнах с удвояване на около 37 часа. Абе едно, две колкото толкова, важното е да има живо и здраво бебче на финал  :) На теб не ти ли излезе резултата най-накрая?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #697 -: Април 17, 2019, 12:16:24 pm »
Излезе. Довършвам разни неща на работа и отивам към клиниката. Дано имат време за мен, защото имам въпроси. И другото: трябва да пусна микробиология... Нарочно не сложих днес Кринон, дано се е изчистило полето, че не ми се започват пак подготовки за трансфер без да съм видяла чиста микробиология.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #698 -: Април 17, 2019, 12:21:25 pm »
teri_90, доста добър подход с микробиологията. С две ръце съм. "Обущарят, бос ходи".. когато сме в емоцията, не сме особено рентабилни за съжаление. Винаги има афект, особено при нещо отлагано, мечтано проектирано. Гледам днес да съм заета за да ми мине по-бързо, че аха съм скокнла до лабораторията.  Мише, браво бре 6 000 това вече коя седмица е (или по-скоро ден от закъснението)  :grouphug: едно, две живи и здрави да са!
« Последна редакция: Април 17, 2019, 12:33:18 pm от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #699 -: Април 17, 2019, 13:00:12 pm »
Здравейте, момичета! На 1.04 ми беше пункцията, а на 6.04 ми беше трансфера на 2 ембриончета. Днес ми е 12 ден от деня на трансфера. На 10 ден направех уринарен тест, който беше положителен, вчера пуснах кръвни изследвания резултата е 233,900 mIU/ml според вас добре ли е, на 19 съм на доктор!