0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #560 -: Април 15, 2019, 16:23:21 pm »
При клаустрофобия ,Тери. https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:zVR1G3vC6O4J:https://www.monroeinstitute.org/article/2789+&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

Корекция (превод на БГ)
"Пациентът е изпитвал интензивна тревога за предстоящия ЯМР тест, който включва човек, който остава неподвижен в много тесни тръби в продължение на часове, докато машината прави снимки на мозъка. За тази процедура не може да се използва анестезия. Медицинският екип съобщи, че никой, който е бил дори умерено клаустрофобичен, никога не е провеждал теста за ЯМР.След три седмици работа с ленти H + Relax, Let-Go и Off-Loading и Mind Food ленти Energy Walk и Morning Exercise, денят за теста за ЯМР. успешно влязъл в много спокойно състояние и в крайна сметка заспал по време на тричасовата процедура."   

Още информация, https://www.monroeinstitute.org/?__hstc=43953530.e1348789557e6156da32ec0158f7b530.1555334498046.1555334498046.1555334498046.1&__hssc=43953530.1.1555334498046&__hsfp=2017464619
« Последна редакция: Април 15, 2019, 16:28:44 pm от apbt88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #561 -: Април 15, 2019, 17:56:06 pm »
Кукапетал, представям си какво ти. Прегръдки! И аз съм на мнение да се консултираш с невролога ти. Даже може и второ мнение да вземеш. Стискам палци стимулациите да не оказват влияние.

Тери, кръвната ти захар не играе, защото инсулинът ти скача и успява да я свали. Подозирам, че в една друга тема, в един друг форум, ще те изкарат с инсулинова резистентност и категорично ще ти забранят 8-те кивита и картофите!  :lol: Но явно положението не е толкова страшно, защото има и хора с инсулин 200-300 след първия час. Диетка и спорт, и всичко ще си влезе в норма. Обаче с картофи и плодове.... не ми се карай или намразвай  :P Споделям това, което аз съм научила по темата оттук оттам  :lol:

Пешек, и моята схема е такава, но за съжаление си плащам и двата прегледа. Едната гинеколожка не работи по ЗК, а другата работи, но не знам дали ще й допадне това, че няма да съм платено при нея. Но аз така или иначе още не съм взимала направлвние за ЖК. Чакам да стана 12 г.с..
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #562 -: Април 15, 2019, 18:52:38 pm »
Дарк ти в коя седмица си аз утре влизам в 11 и моя лекар каза тая седмица да го взимам, че трябва вече да пускаме изследванията
*

    y

  • *
  • 21
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #563 -: Април 15, 2019, 19:24:43 pm »
Здравейте момичета! След като задържания фоликул ми се спука по време на цикъла и всичко след него беше наред, то сега ми закъснява 2 дни! Цикълът ми е на 24 дни - ову с тестове и мерене на БТ беше между 03.04- 05.04 няколко дни след това от 36,6 БТ се покачи до 37-37,1! Днес ми е 26 ден, но тъй като не ми идва си направих тест кръвен резултатът обаче е   <0.100 , което означава че бременност няма!!! Притеснява ме друго БТ ми е 37,3, но всеки следобед вдигам и телесна температура 37, а аз рядко вдигам температура изобщо!всъщност точно твмпературата и това, че гърдите ми се увеличиха значително ме накара да направя тест, защото при предишната бременност  вдигах температура и едно от нещата, по които усетих че има нещо бяха гърдите! Отделно имам и други симптоми , но те са подобни на ПМС! Просто се чудя възможно ли ако ову е била на 5.04 да съм избързала с теста, но все пак гледам да нямам  излишни надежди с това ЧХГ - все нещо щеше да покаже...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #564 -: Април 16, 2019, 06:55:51 am »
У, дано рано да си направила теста.

Аз този месец ще пропусна таймирането, лх ми е ниско в сравнение с големия фуликул.
В петък фуликула беше на 7ми ден 16мм, лх - 5.9,фсх-5,22, естрадиол - 543.
На 10ти ден вчера, бяха съответно 20мм фуликул, лх-8.5,естрадиол - 1017.
Докторката каза, че няма да се бие инжекцията щом лх е под 12.
Лигавицата на матката вървеше добре.
При такова положение се чудя дали има въобще шанс. На ехограф вчера, фуликула беше променил формата и изглеждаше по-сплескано и към разпукване, но с това лх какво става всъщност?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #565 -: Април 16, 2019, 07:08:58 am »
Защо не бият инжекция при ниско ЛХ, то не трябва ли точно тогава да я бият? Не разбирам, чудя се просто.
У, може да ти се удължи цикъла, знае ли се. При удължен цикъл и късна имплантация има шанс. Иначе температурата и гърдите може да са си от Прогестерона във втора фаза на цикъла. Ако не ти дойде, пусни още един след няколко дни, вече със сигурност трябва да покаже, но кръвен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #566 -: Април 16, 2019, 07:24:31 am »
Над 12 трябва да е стойността на лх, за да я бият. Изглежда някакви рамки си има.
Чудя се дали едно такова разминаване може да бъде причина за част от неуспехите. При хубава лигавица, всеки месец доминантен и добре растящ фуликул и късно нарастващ лх. Естрадиола уж е добре, което значи, че има яйцеклетка. Може някакво разминаване да се получава при мен с времето на действие на хормоните и с фуликула.
« Последна редакция: Април 16, 2019, 07:28:07 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #567 -: Април 16, 2019, 08:40:01 am »
Аз не знам връзката на ЕЦ между хормоните.Знам, че при стимулация държат ЛХ ниско, защото разваля качеството на яйцеклетките, за това включват цитротид. Та хич не мога да се ориентирам.

Тери, как си?

Кукапетел, ти?

Аз вече откачам, тази нощ не можах да спя и само си мислех как ще трябва да подаваме документи пак за фонда.Луда съм, луда, но ме е страх да се надявам.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #568 -: Април 16, 2019, 09:02:25 am »
Предния път като проследявахме,
По време на овулация беше 17, което е добре, но на 13-14 ден.
Според референтните стойности, лх ми е още във фуликулна фаза, а естрадиола - в овулаторна, както и размера на фуликула беше доста бързо пораснал за 7ми ден-16мм.
Вече трябва да съм в овулация и при ниско лх какво става се чудя.
Маги, вярвай! :-) мисли позитивно и си намери с какво да се разсееш малко. Тези моменти на чакане са мнооооого дълги наистина.
 :bighug:
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #569 -: Април 16, 2019, 09:02:56 am »
чакайте , за хоримона ли говорим като инжекция? Ако " да" мен ми я биха на ЛХ 7,3 и след 3 дни , на прегледа се беше спукал фоликула. magi_st, милата и аз. от 2 до 4 и нещо не спах, че някви ПМС болки се появиха (кръста) и ме налегнаха едни мисли дали да спирам дуфастона, ама не- ще си го пия до 19ти. И днес така ми се спииии
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #570 -: Април 16, 2019, 09:25:03 am »
Апбт, да, точно за хориомон 5000 единици.
На мен ми беше лх 8,5 стойност на 10ти ден(овулация та ми обикновено е около 13 ден) . Може би има някакво значение. И фсх ми беше ниско, горе-долу колкото лх.
Бие се над 12, но може би различните лекари си имат различни виждания. В референтните стойности от изследването видях, че за овулаторна фаза е 14-96.
Ако отида пак за друго проследяване преди инвитрото, ще питам защо.

Още малко остана до 19ти Апбт.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #571 -: Април 16, 2019, 09:39:01 am »
WideD, и на мен са ми таймирали овулация и никога не е изследвано ЛХ за това (по мои спомени). Единствено сега ми го пуснаха заради изненадващата овулация, провериха го. Ако беше ниско, щяха да ми бият инжекция, за да предизвикат те овулация.
Вероятно наистина си е виждане на лекарите, точно за това, apbt88, не се притеснявай. Всичко е ОК.

Маги, какъв фонд, бе жена? Нали замразихте ембриони. Ти ме вкара сега в чудене. И ние ли трябваше да подадем по фонда. Междудругото аз исках след този трансфер да подадем документи, но Мишо не ми даде. Той все иска да си почива, да си прави секса вкъщи, а на мен така ми писна да чакам, че бих правила всеки ден инвитро, само да стигнем по-бързо до успеха.
И как може да те е страх да се надяваш. От всички ни най-много може да се надяваш. Та ти имаше 2 имплантации. След това е страшното, но поне до теста имаш право на надежди.

Утре пуска ЧХГ на 16 ден, както си го иска докторката. Ще пусна и АМХ, за да видя какво се е случило след инвитрото. Юли беше 2.3 Още тогава ми беше криво, че ми беше по-ниско от това на повечето момичета. Аз избухнах с фоликули тогава, та не съм подготвена за резултата. Един лекар на ДРЗ ми беше казал, че спада с по около 0.4 на стимулация. Само заради АМХ се чудих при нужда от още една стимулация дали да не ходим към Турция, че ако наистина пада с по 0,4...
Освен това смятам да пусна един Витамин Д3, помнех, че ми беше ОК витамина миналата година според ендокринолога за началото на пролетта. Под средната медиана е, май не е оптимален.
И ще пусна също някои маркери за хронична бъбречна недостатъчност. Не очаквам да излезе проблем там, честно казано. Но генетично може да съм носител на това заболяване. Личният ми лекар от доста години ме кара да се изследвам, защото баба ми прекара последните си години на хемодиализа, а ако се хванело това нещо още преди да се развие, се лекувало лесно. Нямаше изобщо да тръгна да го изследвам, НО вчера, четейки за Пролактин, прочетох, че хронично завишаване на Пролактин може да бъде предизвикано от лека форма на бъбречна недостатъчност. Пак нямаше да го взема и това предвид, но на всяка кръвна картина PCT ми е винаги на долна граница 0,002 при референтни стойност 0,002-0,048 и веднъж една лаборантка ми беше казала да го следя, че може да е маркер за проблем с бъбреците.
Не очаквам проблеми там, но ако е причина за Пролактина, вместо да пия цял живот лекарства, защо да не го премахна. Само не знам какво да изследвам, Вероятно урея и креатенин в урината. Но се чудя първа урина ли трябва или тя е прекалено концентрирана?
Иначе аз съм добре. Неусехите са като мазолите. Закоравяваш от тях. Не рева вече. Щом се хванах, че вчера пея на работа, значи съм добре. Утре отивам при докторката.
« Последна редакция: Април 16, 2019, 09:58:27 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #572 -: Април 16, 2019, 09:53:10 am »
Тери, ти си много силен човек и съм сигурна, че ще се справиш с всичко, но защо е нужно? Дано това да е било последното ти препятствие  :bighug: За изследването нямам никаква представа и не мога да те посъветвам нищо.
Апбт, мен също като ме подготвяха за инсеминация не са ми изследвали хормони преди да ми бият таймиращата инжекция.
Маги, всички много добре знаем какво ти е. На мен най-хубавата част от деня са ми вечерите, защото е минал още един ден. Днес вече започна, остава само и утре и ще разбереш. Стискай зъби още малко. А и както каза Тери, ти нямаш проблем с имплантацията, така че си повтаряй това за успокоение  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #573 -: Април 16, 2019, 09:56:15 am »
Тери,аз бях пускала едни изследвания при ендокринолог,ама пусто забравих какво беше.Каза,че има съмнения за вродена надбъбречна недостатъчност,било предавано от баща на дъщеря и водело до некачествена овулация.И тогава ведно с другите ми проблеми ми дойде в повече.Ходих при друг ,каза няма такова нещо.Александров тъкмо ми беше пуснал първите хормони и ме гледа на ехограф и също отхвърли.Все пак забременях след това,та и аз забравих за случката.Не знам дали има общо с твоя пост,но се сетих.А ти защо не пуснеш документи сама,и после да кажеш на Мишо?Аз да ти призная бях на косъм да го разпиша моя мъж,ама подписа му е много сложен,а нали копие на лична карта има и не посмях.
Замисли се за шофьорския,гаранция ще забравиш всичко друго.
Маги,не мисли за фонда.Точто ти ,точно в тоя опит.
На мен не са ми изследвали нищо преди инсе и хориомон,само размера на фоликула гледа моя лекар.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #574 -: Април 16, 2019, 09:57:29 am »
сега си върнах изследванията, на 14 ден от МЦ естрадиола ми е бил в овул. фаза 163,60 прогестерона нисък 0.5  нс фол .фаза а лх 7,3 пак на фол. фаза и вечерта бихме хоримона нещо като при теб,  WideD. Бие се за да се предизвика О, доколкото аз разбрах. teri_90, аз съм за ранния скрийнинг, но не знам какво трябва да пуснеш. Ако зависеше от мен бих минала отдавна на 4те инсеминации и продължила по-нататък, ама тея мъже , ей! Даже съм си мислела тайничко, да го излъжа за спермограма и да си направя инсе  :witch: но естествено, това е адски неморално и тн. Просто си го казах тук, и малко да ви разсмея.  Мишееее , привет мила. А пуснаха ми, тъкмо дописвах. Как си миличка? Още ми се губят Kukapetal, Пеш и Павла.

редакция: Слънчицето, ето че и друг е имал мойте мисли  osi_4 osi_4 osi_4 ами така , де времето си минава в чакане, а ако междувременно стане ( нали то не става сума време, ама видиш ли стане) на някой друг ще му дойде ред и така.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #575 -: Април 16, 2019, 10:01:38 am »
На мен ми се губи Танчето. Много мило ми стана като писа след моя резултат. Танче, знам, че четеш. Чакаме те да правим бебета :*
Слънчице, да не е било Пролактин да са ти пуснали. Той подтиска овулацията. Лежа ли тогава?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #576 -: Април 16, 2019, 10:09:00 am »
Апбт,аз щях защото той беше на работа и да не губя един ден,ама аз съм писала и преди ,той си има негова група "правим опити за бебе" ,членуващи са той ,приятел и колега,всички при един лекар,те по -отдавна от нас и вече чакат деца,та той се нави лесно на АРТ,за 4те инсета ,нямаше проблем,натисни го твоя мъж.Аз използвах довода,че за него е най-хубавата част,всичко друго е за мен.
Не Тери,други бяха,ама папката е дебела и забравих кое точно беше.Помня,че го чаках една седмица.Моя пролактин е винаги на горна граница.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #577 -: Април 16, 2019, 10:12:46 am »
Слънчицето, ами да, мъжете, когато имат усещане за принадлежност към група по-лесно вървят и се водят. Ама пък при нас, колегите му са едни млади лъвчета и правят бебета на поразия, та видиш ли ние се доказваме сума време. Не че някой ще разбере нещо, ама   osi_13 Мен такъв тегав ПМС ме бори потя се, нервна съм... гррр умря и последната надежда.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #578 -: Април 16, 2019, 10:14:59 am »
А най-хубавата част. На Мишо нали все му забраняваме секса. Сега от 25 дена е забранен. И онзи ден му казах: "Сънувах, че правим секс" и той: "ЧАК СЕГА ЛИ?", аз продължих: "Да. Само, че ти приличаше на музиканта Адам Ливайн, но му казвах Мишо". Не го прие като комплимент. Каза, че дори на сън не му пускам :D :D :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #579 -: Април 16, 2019, 10:20:45 am »
 :D:D Адам Ливайн,ще ме умориш😁.
Апбт,той преди инсе им казвал"пичове,утре ще давам материал,ще закъснея" .И всички го тупали по гърба"Успех!".На коледния им банкет се върна рано,казал на единия"жена ми е в овулация,тръгвам си".Те знаят ,че чакаме за инвитро.
Тери,защо ви е забранен секса пак?Изтървала съм го това.