0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #540 -: Април 15, 2019, 13:47:22 pm »
Мише, ама яко киви ти казвам. Аз на ден ям по 8 малки или 6 големи. Другото, което четох из форумите е това, което Павла е написала. Фибри. Имало някакви течни фибри и действали.
Павла, на мен също ми е странен режима ми, затова Ви питах. Как така фруктозата ми вдига инсулина, пък картофите не. То добре, че не ми спряха и картофите, че щях да умра от глад, но ми е странен този режим. Водя се с плоска гликемична крива. Демек вместо да вдигам глюкозата в кръвта, тя пада.
Нищо няма да изследвам. Консултирах се с най-надеждният източник и нищо няма да изследвам. Не му е времето все още. Само ще говоря за смяна на подхода. Вътрешно съм много спокойна, но сърцето така ми хлопа цял ден, кой знае колко ми е Пролактинът в небесата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #541 -: Април 15, 2019, 13:48:34 pm »
https://www.santediscount.com/nestle-optifibre-250g.html?gclid=EAIaIQobChMIh5y2g_XR4QIVWPlRCh1VJQkIEAQYASABEgKJPfD_BwE

Aз пиех тези все ден поне 2-3 месеца. Фармацевтът и лекарят ми ми ги препоръчаха. Иначе най- добър ефект имаше нектар от сини сливи (един натурален бях намерила без нищо друго, освен сливи) и сушени сливи.

Кога си на преглед? Аз щях да пусна преди прегледа, защото аз все очаквам нещо да не е наред при мен и така бих имала инфо дали всичко е ок, ако нещо се усъмнят на ултразвука.

Tери, кой ти е източникът? Ще погледна за това чудо, но според мен означава нормален живот с лека особеност на кривата ти. И 10-12 кивита си е плод :)
« Последна редакция: Април 15, 2019, 13:54:05 pm от Pav-la »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #542 -: Април 15, 2019, 13:53:03 pm »
Усетих се преди малко ,че сигурно това те притеснява, Мише. Има едни сокчета на Ганчев, те са бебшки, от сини сливи, във стъклено шишенце, също много помагат <3
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #543 -: Април 15, 2019, 13:56:49 pm »
Благодаря за съветите момичета  :bighug:
Павла в петък съм, по принцип мислех утре да пусна, защото са точно 6 дни от последния тест и ще мога по-лесно да преценя как върви.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #544 -: Април 15, 2019, 14:01:17 pm »
Няма значение колко дни са. На калкулатор като пуснеш резултата и ще си покаже. Другото е, че като се увеличат стойностите вече не се очаква на 48ч. Всичко ще е наред. Аз съм луда за тестове и бих пускала доста, но иначе само сряда или четвъртък стига.
Аз пусках даже и след първия ултразвук, защото не видях нищо. Щом до 11000 съм пускала си прави сметка колко ми е акълът.  :oops:
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #545 -: Април 15, 2019, 14:16:50 pm »
Хихи, аз до такива стойности не съм стигала, но нещо се бях филмирала между два прегледа и препришках един тест, който ми беше останал. Толкова наситени чертички не бях виждала :)))

Мише, успех, дано всичко е наред! Аз съм в сряда на преглед и откачам вече. В събота даже видях един освободен час и бях на косъм да го запазя, но запазих самообладание.

Тери, картофите не ти вдигат кръвната захар ли?  8O С глюкомер ли го установи това? Мислех, че всички въглехидрати, бързи, бавни, все я вдигат тази пуста захар
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #546 -: Април 15, 2019, 14:24:54 pm »
Значи в сряда сигурно ще пусна един.
Дарк, на теб ЖК ли е сега или първият скрининг?
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #547 -: Април 15, 2019, 14:34:04 pm »
Май не съм запозната с термините  :oops: Отивам на преглед да видим дали всичко е наред... Обмислям да ходя веднъж на всеки две седмици, за да може да се следи кръвотока (това май след 12 г.с), защото се притеснявам, че съм с мутации, макар и нискорискови, а за момента съм само на аспирин. Надявам се, ако има проблем, да може да се реагира своевременно. Примерно, да се включи Фраксипарин.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #548 -: Април 15, 2019, 14:35:06 pm »
Териии, благодаря ти, права си за всичко, което си написала, ще го преодолеем, просто...разочарование след разочарование... Прегръщам те силно!!!
Аз имам вътрешно притеснение, което не съм ви споделяла, но ми тежи. Покрай високия ми пролактин, търсейки аденом на хипофизата, преди 3 години случайно ми откриха каверном в центъра на мозъка, малък на размер, добре капсулован. Следя го с ЯМР през година, всичко е наред, не се променя. Но аз се притеснявам да не предизвикам нарастването му с всички хормонални лекарства покрай инвитрото, информирала съм лекарката си, но все пак тя не е невролог, няма гаранция за влиянието на лекарствата. Надявах се първото инвитро да е успешно и еднократно да премина през предписаната терапия, явно ще се наложи отново да повторим всичко и ме е страх от неуспеха и за кавернома в главата ми. Искам да съм здрава, да си гледам децата, но ако това подбуди растежа на образованието, незнам...
Иначе цикълът ми свърши, беше с повече болки, вчера правихме секс и изпитах болка, все едно имам рана, при вас как е било?
Маги, много се зарадвах за твоята приятелка, стискам палци и за двете ви!
Мише, аз хапвах круши, киви, както и овесени ядки с кисело мляко, това ми улесни изхождането. Много гушки за бебчетата!
Apbt, дано не ти идва и ни зарадваш в петък!  :goodluck:
« Последна редакция: Април 15, 2019, 14:49:07 pm от Kukapetal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #549 -: Април 15, 2019, 14:39:19 pm »
Kukapetal , благодаря, мила, но сега ме притесни. Защо не отидеш на невролог за да го зачеркнеш това притеснение?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #550 -: Април 15, 2019, 14:41:04 pm »
Kukapetal, а вие с мъжа ти изобщо инсеминации пробвахте ли? Де да знам, нали са по-щадящи. След всяка стимулация ходи на прегледи. Независимо, че не са част от профилактичния график.
Пав-ла, на д-р Мели писах. Да я попитам време ли е да се психясвам с проблеми при мен. И за Пролактинът й писах да я питам и сега ще има да чета, че ми написа още някои сложни думички :D :D :D Ето какво намерих относно сложните думички, за да разберете какво ме е затруднило: "Този хормон се синтезира от предната фракцияхипофизната жлеза, както и в малки количества чрез децидуалната мембрана и ендометриума." ДЕЦИДУАЛНА мембрана  8O 8O 8O 8O 8O Пролактин в ендометриума  8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O Споделям, защото има и други любознателни във форума.
Стига сега 10 кивита били плод. Те са ми позволени :D :D
Дарк, нищо не ми вдига кръвната захар на мен. При обременяване с глюкоза тя не се вдига изобщо, а напраотив пада надолу,  но за да се случи това нещо инсулина хвърчи от стойност 5 на стойност 90. Та затова моят режим ми е много странен. Според мен или ми позволяват всичко, или ми забраняват всичко. Някакъв странен междинен режим е. Като при мен не се говори изобщо, че влияе на качество на яйцеклетките. А само на моето бъдещо здраве. Докато, ако вместо да ми ставаше глюкозата от 5 на 4, а ставаше от 5 на 7, щеше да се говори за ИР и за влияние върху яйцеклетките. Абе няма твърдо мнение по тези въпроси. Да можеше Павла да ми е лекар по всичко как хубаво щях да си живея.
« Последна редакция: Април 15, 2019, 15:00:06 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #551 -: Април 15, 2019, 15:02:16 pm »
Проблемът с проверката е, че отключих клаустрофобия в ЯМР, много тежко преживявам всяко такова изследване, не е леко.
Тери, за две инсеминации се готвихме и подвижните бяха само 4%, казаха ни, че няма смисъл.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #552 -: Април 15, 2019, 15:03:42 pm »
разбирам те , Kukapetal. За хемисинк чела ли си? Помага при такива стресови състояния. Не е панацея, разбира се. 
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #553 -: Април 15, 2019, 15:08:35 pm »
Сега потърсих инфо, много ти благодаря, Apbt!  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #554 -: Април 15, 2019, 15:28:21 pm »
Тери, щом Мели ти е казала, то аз къде да се обяснявам и да говоря глупости. За мен и моето семейство тя е последна инстанция. Имали сме разговори с мъжа ми от рода на- Ще направим еди-как си. Какво мислиш?
Ти ли реши или пита Мели?
Аз реших. Питай и тогава, че да не объркаме нещо.
Питала съм я за детска кардиология даже!

Тери, в дълбокото те хвърля, ама ти си умна. Така трябва :)

Яж си кивито и си живей живота. Стига с тез картофи, да не си германка. Ще стане следващия път!

Кукапел, лека седация не работи ли. Какво казват лекарите ти? Има ли въобще опасност от промяна на състоянието ти?
« Последна редакция: Април 15, 2019, 15:34:17 pm от Pav-la »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #555 -: Април 15, 2019, 15:36:53 pm »
Дарк, пък и другите бременни и опитващи - моята схема, за ходене на прегледи беше добра. От мига в който видите + тест, до като започнете да усещате ритничета, ще се притеснявате всеки ден, то е ясно. И аз го изживях това, за това спазвах следната схема - преглед на ЖК (да си го чуя бебчето и да го видя) и след 2 седмици при д-р Даскалов (на частно). И така по 1 път месечно ходех на ЖК и 1 път на частно. Не че не се притеснявах пак, но поне виждах как е бебето.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #556 -: Април 15, 2019, 15:43:04 pm »
Павла, невролозите, при които ходих ми казаха, че може така да съм се родила, не може да се каже със сигурност, но трябва да се следя всяка година, за в бъдеще на 2 години. Ако започна да имам изтръпвания, гадене или припадъци, да си обърна внимание. Не съм коментирала с тях за инвитро, как би ми се отразило. Само с моята лекарка в клиниката.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #557 -: Април 15, 2019, 16:02:15 pm »
Kukapetal няма проблем. Работи, изтествала съм го. Тези от института на монро пускат и безплатни от време на време. Само да се слуша на слушалки. :grouphug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #558 -: Април 15, 2019, 16:10:25 pm »
apbt, това за кавернома или за клаустрофобията й го препоръча, защото и аз имам един клаустрофоб вкъщи.
Междудругото от дума на дума и за кучето съм питала д-р Мели :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #559 -: Април 15, 2019, 16:17:47 pm »
Ти ме биеш, Тери! Аз само по човешки въпроси я занимавам  :D

Кукузел, отиди на консултация с невролозите си. Те ще ти кажат най- добре.