0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #520 -: Април 15, 2019, 10:26:15 am »
HELIANTHUS  :(  Прегръщам всички ви.  Подкрепям , че е здравословно да се споделя. Държането на "тайна"=несподеляне, засилва емоцията все повече. В повечето случай, както написахте, е най-добре да се изговори докато не ви писне. Тери, много се радвам, че си взела билета.. аз пропуснах Малдиви, Шри ланка 'щото видиш ли може да съм бременна и каква е равносметката пари в момента няма  и не се знае кога (ако изобщо) ще имаме възможност да отидем някъде.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #521 -: Април 15, 2019, 10:36:27 am »
apbt, ти ще се окажеш някоя частна психоложка на Николета Лозанова с тези пътувания :D Кога ти се пада на теб датата за теста?
Аз добре, че се върнах на работа. Моите колеги са 30-35 годишни непораснали момчета и правят всякакви глупости.  Работя си и забелязвам единия си направил бинокъл от пластмасова чаша и ме наблюдава :D И в най-киселите дни, това развеселява
« Последна редакция: Април 15, 2019, 10:38:53 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #522 -: Април 15, 2019, 10:48:50 am »
Така е по-добре, Тери. Колегите ти те забавляват и не изпадаш в самосъжаление.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #523 -: Април 15, 2019, 10:52:20 am »
Маги мей,аз ще се върна към 19.00 в къщи и мога да ти дам номера,иначе в коментара на Точица от 9.03 го е писала.Кога подаде документ
028953149 намерих го
« Последна редакция: Април 15, 2019, 10:53:59 am от Слънчицето »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #524 -: Април 15, 2019, 10:58:52 am »
teri_90 :)  разсмя ме  mf_bounce8   Нали ви бях писла, че работех дълги години за интернационална компания и не се оплаквах, но сменихме приоритетите и сега съм на релативно по-спокойна длъжност съответно и паричките по-малко. Когато бях на консултациятана 5 ти април, Персенска ми каза след 14 дни тест ако е + продължавам лекарствата , ако е – спирам всичко и след 10 дни при нея. Но дефакто аз не знам от кога боря тези 14 дни, от 5 Април или 03 Април  (което бяха 48 часа след хоримона) ?  Та според мен ако правя тест, докато съм още на дуфастон на 17ти дали няма да не е верен? Или да си дочакам 19ти? То така или иначе няма да ми дойде докато пия дуфастон нали? Иначе ми е 28ми ден от цикъл и принцпино от утре всеки ден би трябвало да ми дойде.    Но аз работя до лаборатория и ми е адски примамливо да пусна едно чхг  8O
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #525 -: Април 15, 2019, 11:04:35 am »
14 ден от овулацията трябва да броиш. Тоест 48 часа след хормона, пък и да си сигурна, че се е изчистил.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #526 -: Април 15, 2019, 11:09:44 am »
Мерси момичета. И на този звъня, ама пусто му никой не вдига. Да не са в някаква отпуска тези.  :ask:
Апбт стискаме палци да има  :bfp1:
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #527 -: Април 15, 2019, 11:16:11 am »
Не ме викат, този път нямам никакви планове за лекари и изследвания, да не повярва човек. Май пак ще трябва да ме наливат с интралипид де. Просто кофти стечение на обстоятелствата с това пътуване.... Ако ви кажа.... Трябваше да купим билетите когато бях бременна с биохимичната и понеже сега трябваше да съм 12 г. с и си правех сметки за фетална в Бг да си правя и затова пътувам седмица преди ММ, на следващият ден като купихме билетите разбрахме, че пак няма да го бъде... Смятайте колко сме били оптимистични.
За споделянето съм напълно съгласна, аз ако не си пишех с вас и не говорех за това да съм полудяла. А за плановете.... Почти никакви не правим от година, защото видиш ли може да съм бременна... Ама знам, че при всички ви е така.

Апбт, дано те успели 🤞
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #528 -: Април 15, 2019, 11:29:59 am »
Най-накрая се свързах, имам номер, ама пише "няма намерени резултати". Може да не са ги качили още, макар че ме съмнява. Еййй нещо на карък ми върви.
Ние пък с моя отдавна спряхме да се притесняваме и си правим планове. Е не са на далечни разстояния, но почти цялото лято вече ни е планирано, пък когато реши да дойде бебето е добре дошло.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #529 -: Април 15, 2019, 11:45:24 am »
Тери, значи правилно ще е на 19ти.  Докато пия дуфастон може ли да ми дойде?  :ask: Или МЦ настъпва веднага след спирането на дуфастона?  Момичета, хич не съм позитивна, мисля че и този път ще е "НЕ" толкова ми омръзна да не става...HELIANTHUS и при нас , как да го нарека, серия от разминавания..вече приключих да се чудя"как така стана" и просто не го мисля./...magi mei благодаря мила. Пиши като вече нещо, аз ако бях щях да рефрешвам нон стоп  :balk_5:


редакция: зарибихте ме и мене с тези магически топки и ест. въпроса за 1 милион долара е" бременна ли съм" отговора " outlook good" : " има добър изглед" :)  Аз правя тази https://www.8-ball-magic.com/index.php#anchor
« Последна редакция: Април 15, 2019, 12:06:06 pm от apbt88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #530 -: Април 15, 2019, 12:17:50 pm »
apbt88, не би следвало да ти дойде още. Аз все съм била на конски дози Прогестерон, но пак мисля, че няма да ти дойде.
Хелиантус, то не си струва и да смените билетите. скоро гледах и струваше 80 евро да сменя билет за 100 евро. Може би така ще си почине организма ти. Знам, че никак не искаш да си почиваш, ама хормоните да влязат в релси.
Едно момиче ме посъветва да пуснем Кариотип на мен и Мишо. Това каква информация би ни дало. Не сме правили такова изследване. Както и СДИ не сме правили, защото то се знаеше, че ще е с ИКСИ и д-р Мели ни каза, че то при кофти морфология няма как да очакваме приличен СДИ.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #531 -: Април 15, 2019, 12:33:43 pm »
Благодаря Тери. Не го знам този криотип, би ми било интересно и аз да разбера за него. Хареса ми как сте се подготвили с Мишо и че те слуша . Не мога да се похваля със същото.  Смяна на билет почти винаги е безпредметна. Знае ли човек,HELIANTHUS, може би точно от тази пауза сте имали нужда .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #532 -: Април 15, 2019, 12:40:09 pm »
Кариотип се пуска при биохимични като нас или спонтанни аборти.При нас д-р Владимиров поиска СДИ и още един ДНК май беше, за да види дали да е ИКСИ или ИМСИ, първия път.Сега с подобрената спермограма са 50/50 Икси и ин витро.

Теста е в четвъртък, направо вече ще полудея.Днес моята приятелка направи тест на 14-ти ден на 2 дневни ембриони е 66.Стискам палци в сряда да се е удвоил, че и те се измъчиха!

Хелиантус, почини малко.Психика, организъм, всичко иска почивка в един момент.

Маги мей, не обновяват толкова често, те са 5 човека там и имат страшно много работа.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #533 -: Април 15, 2019, 12:51:16 pm »
Вчера се зачудих за твоята приятелка. Пу, хайде да ви е на късмет и на двете.
Аз защото споделих на момичето, че мисля за ПИД и тя ми каза, че било много скъпо: по 300 долара на ембрион (в момента не ме притеснява това), стига да е оправдано в нашия случай.
Мише, как си? Остава малко до прегледа. На теб ти стана неудобно да ни пишеш след нашите резултати. Чакаме те да споделяш как си.
« Последна редакция: Април 15, 2019, 12:58:24 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #534 -: Април 15, 2019, 12:52:13 pm »
magi_st бравооо! Най-после малко добри новини да разбутаме тука депресията (поне при мен) Пу-Пу, много се радвам за нея. Кога ще го правиш четвъртък?  Аз петъка ще го правя сутринта . 
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #535 -: Април 15, 2019, 13:07:00 pm »
Маги, браво за твоята приятелка, стискам палци както за нейното удвояване, така и за твоя тест  :bighug:
Апбт, успех и на теб.
Тери, нали и моята докторка мислеше за ПИД, но каза, че се прави само на 5-дневни ембриони с много добро качество и пак не било гаранция, че теста ще покаже със сигурност верен резултат.
Аз не стига, че все съм си притеснена, ами винаги да има и допълнителни филми. Първо беше кашлицата, сега оздравях, но снощи пих дуфалак. И след трансфера три дни подред пих същата доза и имаше съвсем лек ефект. Снощи какво стана, все едно бях пила нещо със Сена. Два часа в тоалетната със страшни болки и сега се притеснявам да не е станало нещо  :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #536 -: Април 15, 2019, 13:20:09 pm »
Благодаря, Мише. Щом е Дуфлак, според мен, с оглед на консистенцията няма как. Днес има ли как да си починеш или си на работа?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #537 -: Април 15, 2019, 13:24:29 pm »
Мише, няма, то се е хванало вече. Все едно разстройство си имала. Но мисля, че прекалено често ги пиеш тези неща. Запек се води, ако 3 дена не си ходила на тоалетна. Предполагам сега ще решиш вече да хапваш киви. Въпреки Кринона и Дуфастона през ден поне успявам аз.
Междудругото мислех, че вие сте правили ПИД. Аз затова се надъхах.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #538 -: Април 15, 2019, 13:38:24 pm »
Мише, странна реакция от лактулоза. Няма проблем. Може и храната нещо... Не са чак толкова крехки ембриончетата.  Аз пиех едни фибри и лактулоза почти всеки ден, че цяла бременност беше ужас. Ти ще правиш ли друг ЧХГ?

Маги, дано всичко е наред с приятелката ти. А до твоя тест не остана. 2 дена. Днес мина, вторник, сряда и ей го теста! Палците не са пуснати.

Тери, успокой си главата малко. Не се хвърляй в тестове. Нищо добро няма да донесе. ДНК фрагментации. Правихме на мъжа ми при добра СГ, но имаше (пуши!). Докторът беше против да си даваме парите, защото лечението е антиоксиданти. Ами дадохме си ги и пи антиоксиданти, а можеше направо да пие. Кариотип- след 3та неуспешна бременност направихме.
Мисълта ми е, че се хвърляш на неща, които нямат общо с настоящия ти проблем, а именно- липса на имплантация. Ако ще правиш нещо, то трябва да е смяна на подхода с подготовката и евентуално биопсия.
За храненето. Назад бях писала, че каквото и да ядем то пак става захари, за да усвоим. Ти на какво живееш? Картофи? Млечни не ядеш ли? Риба поне, щом не ти харесва месото? Яж си плодове, не можеш да ядеш и да не се повишава нивото на инсулин. Дори и да не ядеш, то пак не е константа. Не я разбирам твоята диета. Не ядеш месо, плодове и бързи въглехидрати, защото не трябва, а ядеш картофи и тн. Яж леща, боб, грах, зелен боб. Ще ти намеря изписаната диета, която ми дадоха от болницата като ми откриха гестационния диабет. Аз лично мога да живея на плодове, ядки, салата и бобови (и месо де, но ти като не ядеш).
Живей си живота, с две думи, без прекалено залитане. Това е достатъчно, а и не мисля, че ако изядеш едно парче кекс ще навредиш на имплантацията/ ембрионите/ яйцеклетките/ МБ и тн си.

Хелиантус, знам как се чувстваш. Аз исках всеки месец да съм бременна. Така дори и при неуспех си мислех, че все някога ще изтегля дългата клечка и ще стане, а като не съм- няма как да се получи. Почини си малко щом така се пада. Порадвайте се един на друг с мъжа ти.

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #539 -: Април 15, 2019, 13:39:42 pm »
Апбт, проблема е в силните спазми, а не състава. Дано всичко е наред.
Тери, в крайна сметка решихме, че парите са много, а не е достатъчно надежден метод (общо с Милчева взехме това решение). Иначе ям всеки ден течна храна, Активия и чайчетата, но признавам, че с плодовете съм назад. Ще започна с кивито. Иначе да, наистина  честичко пия, но аз по принцип си имам проблем, а сега съвсем.
Ами Павла не знам, това се чудех, но пусках 3 пъти през два дни. Има ли смисъл да пускам пак според теб?
« Последна редакция: Април 15, 2019, 13:43:28 pm от Mihaela Viyacheva »