0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #400 -: Април 11, 2019, 18:28:53 pm »
Дай боже да обезлюдее и опустее тази тема съвсем скоро! :)

Апбт, виж в листовката какво пише за пропуснат прием. Май по-скоро изчакваш направо за следващия
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #401 -: Април 11, 2019, 18:29:29 pm »
ами аз вече го изпих.  8O
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #402 -: Април 11, 2019, 18:33:42 pm »
Вистал, тук също са ниски. 180- 650 за вит б12.
Мина, чакам резултатите, но докторката ми каза, че всичко е наред. Беше по- странно от предните пъти. Имаше и профил, също ходих и пак ве снимаха, без спекулума естествено. Симеон спа през цялото време и един приятел го разхожда. Чакам сега да ми го върнат.

Апбт, пий си го вечерта, нищо не е станало.

Дарк, аз бях на аспирин и НМХ, но той беше заради АФС и други хетерозиготни, нискарискови мутация.

Апбт, нищо. По- късно го пий довечера, за да има някакъв по- нормален интервал между приемите.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #403 -: Април 11, 2019, 20:08:26 pm »
Здравейте момичета, имам глупав въпрос. Какво се включва в цената да речем на инсеминация.
Берил, дано се появи зайчето  :D
Само за протокола: Като съм била на 4 мисля, майка ми е измервала температурата ми в устата с обикновен живачен термометър. Даже помня случката, исках да ѝ кажа нещо и го сдъвках 8O после плюх, плюх, дойде доктор да ме прегледа и така, жива съм и не толкова здрава :lol: Та съм била единственият случай в практиката на доктора :lol: А според ММ от тогава съм се чалнала  :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #404 -: Април 11, 2019, 20:42:12 pm »
Лейди, в Щерев например се включват ултразвуковите прегледи, обработката на материала и връщането му.
Павла, още едно нещо отметнато и щом са ти казали, че нещата изглеждат добре е супер.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #405 -: Април 11, 2019, 21:08:27 pm »
В Надежда инсеминацията май вклучваше текущия преглед обработка на материала и връщане. Отделно трябва да се заплати вирусологиите, които са задължителни и за двамата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #406 -: Април 12, 2019, 08:01:07 am »
Добро утро как сте днес?

Тери, как се чувстваш?

Мише, как си и ти?

Танчето и Точица ми липсват в последно време.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #407 -: Април 12, 2019, 09:11:35 am »
Добро утро и от мен! Маги, по-скоро сподели ти как си ни <3
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #408 -: Април 12, 2019, 09:13:38 am »
Имаше леки технически проблеми в темата, но администрАтор оправи нещата ;)
Маги, какво казват бебетата, имплантира ли им се? Да ти кажа умората от Прогестерона в един момент намалява или просто съм на работа и нямам избор, знам ли.
Точица чете, виждам че влиза, но явно не й е до нас сега. Труден път върви, кой знае какво й е в душата.
Но Таняяяя къде е? Гледам, че по кръчмите ходи и не й остава време от купони.
Аз да вкисна настроението. Една минорна съм. Един ден съм щастлива и бременна, на другия съм се отписала. Днес ми е от тези другите дни. Всички измислени симптоми ми изчезнаха напълно и се цупя. Само БТ все още меря и се държи висока от Кринона. 11 ден след трансфер, измъчи ме тази докторка. Още 5 остават. И на миналия трансфер горе-долу по това време вече изперках и на 13 ден не издържах и направих тест.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #409 -: Април 12, 2019, 09:20:19 am »
Момичета,неможех да пиша в темата. Взех си изследванията и даже ги пратих на Тери,но искам да чуя и вашето мнение. В понеделник съм при док. но съм притеснена
Пролактин -664,2 при реф.ст. фол.фаза 102-496
LH -10,8,при реф.ст  фол.фаза - 2,4-12,6
FSH -7,3,при реф.ст фол.фаза 3,5-12,5
Естрадиол - 59,9,при реф.ст фол.фаза 12,4-233
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #410 -: Април 12, 2019, 09:28:49 am »
Тери, препишкай един тест де, зарадвай ни, аз след онзи ден въображаемите черти на Престото, вчера препиках Шуърчек Стрийм.Беше отрицателен, но пуста надежда пазя си днес първата сутрешна в контвйнерче и отивам после за Престо пак, 11 ден след ову е днес.
Маги, желая ти успех.
apbt88 твоята история каква е, и ти ли ходиш на ин витро или като мен по естествен път още, надявам се на чудо, една жена ми гледа на Таро скоро и каза след Май месец виждам бременност при теб :)
Лейди, благодаря ти, след вчерашния шуърчек питах доктор Минев да спра ли дуфастон, утрогестан, каза аз съм ти го изписал до 14.04 и тогава тест, не съм ти казал на 11.04 да правиш тест ,един вид ми се накара, но ако чакам мензис на 16 си мисля че вече трябваше да има бледа чертичка видима добре и на шуърчека, Престото много лъжат ,така съм чувала.
Четох че във Варна при Александров инсето било 300 лв, много евтино браво.
В София е добре Надежда така знам и Щерев.

Джулия, лх не ми изглежда в добро съотношение с ФСХ но нека и другите да кажат. Пролактина е висок, говори с ендокринолог как да го свалите, според мен си пусни и шитовидните хормони и антитела, понякога при проблем с хипофизата пролактина скача ,задължително на ендокринолог, аз ти препоръчвам да направиш скенер на тялото. Високия пролактин стопира овулацията. Не искам да те плаша, но не ми харесва стойността му изобщо.
Мечтите, не винаги са осъществими,, но когато искаме нещо толкова силно, то намира начин да дойде в живота ни!  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #411 -: Април 12, 2019, 09:31:27 am »
Берил, слушай Минев. Добър лекар е. С право ти се е скарал, рано е за уринарни тестове.
Джули, Лх:ФСХ е 1.49, което е в рамките на допустимото.
Висок е Пролактинът. Лежа ли? Предишната вечер без секс и стимулиране на зърната, нали? Ако си изпълнила това, то е висок Пролактинът.  Той води до нередовна(липсваща) овулация, различна продължителност на цикъл, пречи на имплантация. Не е патологично висок, което говори, че надали има проблем с хипофизата, по-точно е психически, отколкото физически проблем. Аз имам същият проблем. Заради идеята за дете повлиях още първия месец опити на Пролактина и съответно на цикъла си. Пия лекарства за това, които ще спра при бременност, защото реално проблемът е от пренавиване, а ти също си склонна към това.
Изследвай още веднъж и ако пак е висок, отивай на ендокринолог. Каза, че си от Пазарджик, затова ти препоръчвам д-р Георгиев във Второ ДКЦ (срещу ресторант стадиона)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #412 -: Април 12, 2019, 09:44:27 am »
Тери лежах 20 мин преди да ми вземат кръв,изпълнила съм всичко. Възможно ли е да има някаква връзка между високия прлактин,леко увеличения яйчник преди два месеца и пробожданията точно в него от време на време. В понеделник съм при АГ и след това,ако каже отивам на ендокринолог. Когато правих изследвания на щитовидната жлеза бяха в норма
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #413 -: Април 12, 2019, 09:47:40 am »
Джулия, и да не каже, пак отиваш на ендокринолог. Едното ми АГ като изследвах сама хормони и ми ги дадох да ги погледне, той каза:"Хормони, какво да им гледам. Днес са едни, утре други"
Но пусни още веднъж Пролактин, за да се потвърди
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #414 -: Април 12, 2019, 09:48:58 am »
Висок е Пролактина да.Да има връзка за пробождания и т.н. по-скоро не!Той влияе на имплантацията най-вече.По-скоро по-високото ЛХ говори за евентуална поликистоза или повече фоликули.От там може да имаш болки.Но болки може да имаш и ако леко си настинала и т.н.Просто когато искаме бебе се вглеждаме в организма си и всяка болка я отразяваме, а иначе караме на автопилот :)


Тери, нормално състояние за 10-ти ден след трансфер да ти кажа.Аз за сега се водя бременна и съм щастлива, обаче я чакай да дойде понеделник и да се сдухам ;)

Не гледайте цените на процедурите, гледайте какво правят докторите, как се държат към вас и какви изследвания правят и защо!Берил, много е рано за тест и то пиклив!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #415 -: Април 12, 2019, 09:54:41 am »
Аз съм имала ЛХ 12 и всичко си беше Ок в онзи месец. Може да е инцидентно това ЛХ.
Днес ми е 35 ден от цикъл.  8O
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #416 -: Април 12, 2019, 09:57:09 am »
Знам,че ниските нива на LH и повишения Пролактин могат да гпвпрят за проблем с хипофизата,но моето LH е по-скоро към горната граница,а при завишени нива може да става въпрос и за киста
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #417 -: Април 12, 2019, 10:02:12 am »
Маги, когато забременеях с биохимична, изобщо не следях нищо, просто ми закъсня и викам стига бе пак ли киста, и отидох в Селена и ме гледаха  с УЗ, вика няма кисти, чиста си, лигавица удебелена от времето е сигурно ще ти дойде, и на прибиране купих един Клиър лента дето е към тестовете за ову и имаше съвсем лека тънка розова чертичка ,а на Престо нямаше нищо, и тогава отидох на бета чхг и беше към 5,80 ,голяма радост, но после след три дни си ми дойде менструалното течение с неописуемо болки ,така че не винаги отчитат уринните.
Възможно ли е това от носенето на сутиен при  натиска с гърдите да вдига пролактина?
Мечтите, не винаги са осъществими,, но когато искаме нещо толкова силно, то намира начин да дойде в живота ни!  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #418 -: Април 12, 2019, 10:08:13 am »
Не. Аз съм с Пролактин на горна граница. Изследвала съм  го с лежане, без лежане, по време на цикъл, по средата, в края. Все една и съща стойност. Тези неща не му повлияват, сутиен ли. Джулия просто много се пренавива покрай опитите за бебе и се отразява. Като си роди детенце, ще се нормализират нещата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #419 -: Април 12, 2019, 10:14:32 am »
Тери, според теб защо св получават биохимичните. Некачествен ембрион или яйцеклетка, сперматозоид.Щом чхг ми е било близо 6 значи е било повече и е паднало, имало е имплантация и все пак е имало оплождане и това ми дава надежда. Октомври беше това.
Мечтите, не винаги са осъществими,, но когато искаме нещо толкова силно, то намира начин да дойде в живота ни!  :)