0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #440 -: Март 06, 2019, 17:15:04 pm »
Виж за през устата не се бях сетила :) Ще го мисля

Слънце, всичко тръгна оттам, че прогестеронът тръгна да пада. Иначе си беше в нормални граници, но имаше 25% спад. Горкия ти мъж, чак ми стана жал за него  :lol: Препотил се е днес от зор  :lol:

Еличка, супер :) Радвам се, че се е видял плоден сак. Мен ме викнаха след две седмици, така че си заплюх 20.03.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #441 -: Март 06, 2019, 19:47:40 pm »
Еличка, Дарк, браво супер новини! Дай боже повече бебета в групата. Да сайтът се беше бъгнал нещо, но мислих, че е само при мен, а явно не е било. На бременните лека бременност и да не ни забравите!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #442 -: Март 06, 2019, 21:22:34 pm »
Дарк, радвам се много за теб!

Ето ги моите резултати.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #443 -: Март 07, 2019, 08:31:30 am »
Момичета, стараете се да изпълнявате плана за масово пролетно забременяване. :wink: Това е прекрасно и продължавайте в същия дух.

Dark Chocolate, наистина можеш да приемаш Утрогестана през устата, но за него знам, че тези които го пият се оплакват от прилошаване и други неприятни странични ефекти. Това не е 100% сигурно, защото от такива се оплакваше една приятелка, която е малко глезла, но все пак имай го предвид.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #444 -: Март 07, 2019, 10:53:15 am »
Аз пиех Утрогестан като бях бременна и се чувствах като парцал,много ме замайваше и ми се спеше много от него,но може би е до организъм
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #445 -: Март 07, 2019, 12:59:57 pm »
Дарк, Еличка, чудесни новини! Все така всичко да е наред и на есен пухкави бебоци!

Павла, желая ти хубави резултати от изследванията и сестричката да се получи значително по- лесно!

Слънчице, успех! Дано това да е вашият опит.

Маги, браво за хубавите резултати. Само знам, че при хетерозигот PAI-1 4G/5G е хубаво да пуснеш и Фактор 13 и АCE. То всичко е доста относително де, зълва ми не помня само хетеро или хомо беше по PАI има и мутации в един от двата други фактора, в което като заключение и пише склонност към ранни аборти, има един аборт в 8 г.с и после две напълно нормални бременности без никаква терапия. Изследванията ги прави чак при третата бременност. Хайде скоро и ти бременна!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #446 -: Март 07, 2019, 13:07:23 pm »
На мен нищо не ми ставаше от прием през устата. Аз основно сутришното го пиех.

Маги, и аз като Хелиантус си мисля, че трябва да пуснеш разширения пакет. Иначе всичко е супер.

Хелиантус, ти как си?

Точно щях да пиша за Тери и си викам- тя живот си живее, но я видях на линия. Пий последни бири и вина и се връщай да забременяваш :)

Аз днес пуснах изследванията. Ще видя кога да пусна и прогестерона. Най- интересен ми е АМХ какво е станало с нещо след бременността. Другите, дори и да не са наред, ще се наместят.

Успех на всички!
« Последна редакция: Март 07, 2019, 13:09:02 pm от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #447 -: Март 07, 2019, 13:24:52 pm »
Дарк, Еличка страхотни новини. Честито и лека бременност да изкарате до финала.
Слънчице, пожелавам ти и на теб като на Павла последната инсеминация да ти е късметлийската.
Павла, стискам палци за добри резултати.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #448 -: Март 07, 2019, 14:02:02 pm »

Хелиантус, ти как си?


Павла, благодаря, че питаш! Физически съм добре, психически не чак толкова. Нещо ми се е изчерпало съвсем търпението, но то това не е от сега. Подновихме опитите, но вторник летя към България и, ако нямам късмета този път О да е преди 18-19 ден изпускаме този месец, а другия пак ще пътувам и може и него да изпуснем..., което много ме отчайва.Много се надявах тази година вече да гушна бебче, но май пак няма да го бъде. Другият четвъртък имам час при Калчев да видим какво ще каже. Ще пускам и изследвания. За TSH да ви питам, грешно ли ще е на го пусна сутринта след полета? Може би е малко тъп въпрос  :D, но дали се отразява недоспиването? Последните два пъти все така го пускам и беше към 2.2, а преди това винаги е било под 2.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #449 -: Март 07, 2019, 15:48:34 pm »
Завърнах се момичета :)
Еличка, мнооого се радвам за теб. Пожелавам ти този път нещата да са наред. Явно фенестрацията при теб помогна. Пу-пу
Дарк, прогестерона може орално. Според моята лекарка проблема е, когато смесиш и вагинално утрогестан и вагинално. Но само комбинация. Аз я направих тази комбинация веднъж и щях да припадна буквално.
Хелиантус, храната му влияе на ТСХ, аз някак си мисля, че може и полета също.

Аз чакам до 3-4 дена цикъл (ако не закъснее и този месец). Започнах да си действам нещата. Пуснах цитонамазка, днес серология и на зъболекар тръгнах да оправя 2 кариеса.

Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #450 -: Март 07, 2019, 16:17:09 pm »
За утрогестана и аз чета, че не може да има странични ефекти като сънливост, но засега съм вагинално. Нямам много голям дискомфорт, щипането изчезна, само трябва да проверя какво става "там" долу  :lol:

Маги, и аз щях да пиша, че е добре да се изследват АСЕ и Фактор XIII щом си хетерозигот по PAI. При мен излезе хомозигот по АСЕ, ходих при доста известен хематолог, който обаче не обърна абсолютно никакво внимание на тези мутации... Генеколожката ми и тя се чуди дали е необходима терапия и в крайна сметка ми изписа Фраксипарин 0.3, което се водело профилактична доза. И още не съм го почвала, защото съм на кантар.

Хелиантус, стискам палци за овулацията да се случи, когато трябва. Ползваш ли лентички за засичане на овулация? Аз съм сравнително доволна, но отчитам като грешка, че не започнах от първия ден на цикъла да меря и базална температура.

На АМХ май действат добре някои добавки, но не съм се интересувала, защото не съм го изследвала досега и не знам какви са му стойностите.

Ооо, Тери, добре дошла! Затъжихме се за теб :) Ще го имам предвид това за утрогестана и без това пия толкова хапчета, плюс-минус още 2, нищо работа :) Хайде успех с резултатите от изследванията. Кефи ме колко сериозно си се захванала, а не го раздаваш лабаво. Стискам палци следващата стъпка!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #451 -: Март 07, 2019, 16:45:36 pm »
Хелиантус, хубаво е, че се захващаш с нещата. Не мисля, че има значение за ТСХ. Изследвала ли си т3, т4 и антителата, че нали уж трябва да е под 2?

Тери, стискам силно палци. Двечки ще върнете сега, нали?

Дарк, като ти е изписан НМХ го започвай. Той не преминава през плацентата. Иначе за ПАИ и АСЕ май антиагрегантът е по- важен. Не знам. Аз изпълнявам каквото ми се каже щом не разбирам нещата. Да е нещо, за което съм истински компетентна- да реша.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #452 -: Март 07, 2019, 16:58:28 pm »
Dark, според мен може би си гъбясала нещо или някоя бактерия да си хванала. Пусни една микробиология. Също имало някакви ленчтички за проверка на киселинността във влагалището, може от лекаствата да се е променила средата. Може да се окаже, че не е от Утрогестана. Важно лекарство ти е и е добре да изключиш другите възможности преди да спреш вагиналния прием.
Павла, двечки ще са, да.
Момичета, не знам ходжата ли е, какво е, но се раздвижиха при нас нещата. Не смея даже да се похваля, за да не се урочасат нещата. Но ето чиста микробиология, Мишо започва мечтаната за него работа, която сме мислили, че в Пловдив не може да открие.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #453 -: Март 07, 2019, 17:00:45 pm »
Павла, изследвала съм всичко за щитовидната поне 3 пъти последната година и половина, всичко е в норма, само последните два пъти това TSH (него съм го изследвала повече пъти   :D ) беше по- високо, но аз си го обясних със стреса. Ще го видим сега как е.

Дарк, преди ползвах лентички за овулацията, но нещо ме изнервят и последният месец ползвах само дигитален. Сега се чудя. Днес ми е 11 ден, та трябва да решавам вече.

Тери, много успех! Време ти е да забременяваш!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #454 -: Март 07, 2019, 17:08:01 pm »
Helianthus, TSH ти е ОК. То не е константа. Аз съм имала ТСХ 1.8, 3.8, 2.8, 2.2, 2.6 без да го лекувам. За 10 дена имах  3 различни стойности. Вече съм на Л-тироксин, за да поддържам една стойност. Сега ми е 2.2, което е добре. За забременяване ми казват лекарите под 2.5
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #455 -: Март 07, 2019, 17:43:56 pm »
Дарик аз съм на утрогестан урално, че както ми е 3 пъти на ден по 1 незнам как ще стане вагинално. А и да ви се похваля 14 дни съм болничен докато видим как ще се развият нещата, че с моята работа доктора беше категоричен че няма начин да работя
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #456 -: Март 07, 2019, 17:51:42 pm »
В тази детска градина, по-добре да не работиш. Да изминаваме лек път, да се пънем като магарета. Колко дни ти е закъснението вече, сигурно поне седмица щом е видял точицата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #457 -: Март 07, 2019, 18:01:48 pm »
Няма как да кажа със сигурност заради нередовния цикъл.
*

    y

  • *
  • 21
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #458 -: Март 07, 2019, 20:00:45 pm »
Момичета някоя от вас имала ли е задържан Фоликул? Бях на преглед и установиха задържан фоликул от предишния цикъл (около 21 мм). Днес си е 11 ден от цикъла. Аз си чакам овулация, а то задържан фоликул. Явно този месец няма да имам овулация...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #459 -: Март 07, 2019, 20:29:13 pm »
Тери, има ли значение начина на забременяване за тежестта на бремеността? За мен няма. Много ме дразни подхода като към болен. За детска градина е нормално да се вземе болничен в грипавия сезон, но иначе прави, здрави жени да ми заохкат и запъшкат, работейки на бюро и да взимат болнични, че чак ЛКК и ТЕЛК да минават- малко е прекалено.

У, аз съм имала задържани фоликули след стимулация, на следващия месец овулирах от Я със задържаните фоликули и от там стана успешната ми бременност.