0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #660 -: Март 18, 2019, 20:44:50 pm »
Еличка, с коремен не се вижда хубаво. Прегледът трябва да е вагинален поне до 10 г.с. Мен даже на първата ФМ ме гледаха вагинарно. Ти имаш и нередовен цикъл. Добре е да смяташ от последния полов акт, освен ако не сте много редовни.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #661 -: Март 18, 2019, 20:51:28 pm »
Еличка, бях останала с впечатление, че си от Ловеч, за това казах 35 км.

Джули, аз никога не успях да засека Ову с тестове, а не съм правила един и два и спазвах всичко написано за час и т.н.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #662 -: Март 18, 2019, 20:55:15 pm »
Привет на всички, днес положението е по-добре, мъжът ми свали високата температура, има около 37,5. Дано не са умрели всички сперматозоиди, казах и на лекарката. Днес ми изписа още Менопур, но сменихме часа от сутринта, да ми ги бият вечерта. Дали е проблем, бяха ми казали в един час всеки път. Добави ми от утре и Цетротид и заедно двете ще ги слагам.  8O
Дарк, много е хубаво това! 💖💖💖
« Последна редакция: Март 18, 2019, 20:59:39 pm от Kukapetal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #663 -: Март 18, 2019, 21:22:14 pm »
На мен пикът на ЛХ ми е сутрин, затова и правя тестови за О сутрин, без значение от вида.

Кукапел, при мен само вечер ми бяха инжекциите. Антагонистът се бие едновременно с другия препарат. Скоро ще е явно. Дано с мъжа ти всичко да е ок.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #664 -: Март 18, 2019, 21:30:42 pm »
Дарк, честито сърчице! Все така всичко да е наред!

Еличка, с нередовен цикъл е трудно да се каже, така че не се притеснявай.

Джулия, 28 дни ли ти е цикъла?

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #665 -: Март 18, 2019, 21:39:47 pm »
HELIANTHUS цикъла ми е на 30 дни,днес е 13 ден,ще правя тестове още два-три дни
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #666 -: Март 18, 2019, 21:42:09 pm »
Значи ти е много рано за овулация. При 30 дневен цикъл О е на 16-и ден.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #667 -: Март 18, 2019, 21:43:22 pm »
Даааарк, много хубава новина (пу-пу). Усещам те теб с момък, че ще си.
Дано и Еличка скоро чуе сърчице, че да се успокои нейното майчино сърце.
Кукапетал, Цитротида на мен ми го включиха, когато имах няколко фоликула по 14мм. Така им била практиката на моите лекари. Явно имаш вече нараснали и ще супресират ЛХ-то. Скоро ще е. Аз мисля, че бих 2 пъти Цитротид и отидох на пункция. Много успех.  Вие ще правите инвитро, не ви трябват толкова много сперматозоиди. Пък и не мисля, че ще имате с това проблем, щом бутна спермограмата. Да не забравите да питате кога да се самообслужи съпругът преди процедурата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #668 -: Март 18, 2019, 22:42:21 pm »
Благодаря за поясненията, така ми става по-леко, като прочета при вас как е било.  :bighug: Видяха 7 фоликула по 11 мм в единия яйчник и още 5 в другия, подобен размер. Аз мислих, че другата седмица ще бъде пункцията, не е ли рано, пети ден ми е днес. Чак се стреснах, че нещо бързо ми растат фоликулите. Голямо вълнение усещам, дано всичко е наред!
Успех на всички! Хайде на бебетата, хормоните ми говорят! 😃😃😃
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #669 -: Март 19, 2019, 06:37:59 am »
Кукапетал, моята стимулация беше 9 дена. На 11 пункция. Може и да откараш до понеделник за пункция. Идеята на Цитросепта е да намали стойността на ЛХ, за да не се пукнат големите фоликули. Така се дава възможност на по-малките да наваксат, та на самата пункция да няма недоразвити и всички да са нараснали над 18мм. Бройката ти е супер. Моята докторка каза да й направя 12 фоликула, за да нямам хипердтимулация, но аз дадох още малко от себе си. Когато бройката е в рамките на нормалното и самото качество на Я е по-добро. Когато са прекалено много фоликули и се намалява качеството на някои Я.
Един съвет от опит: не мисли как ти сменят лекарствата и кога. Само следвай указанията. Те си знаят работата. Аз от много четене в интернет и много мислене се бях ошашкала, че ми прецакаха стимулацията. Хората го правят това ежедневно и си знаят работата. Ти само бъди спокойна и яж извара 😀
« Последна редакция: Март 19, 2019, 06:40:40 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #670 -: Март 19, 2019, 06:59:39 am »
Кукапетъл те май се презастраховат с този цитротид. На мен от 5 или от 6 ден на МС почнаха да ми го бият, та до края. Така че споко. Всичко ще е наред. 12 ф си е супер. Силно стискам палци.
Тери при теб как са неща? Кога се очаква да е трансфера?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #671 -: Март 19, 2019, 07:55:13 am »
Аз тази вечер ще ходя до Плевен да си ме види и моя доктор така се разбрахме
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #672 -: Март 19, 2019, 08:38:41 am »
Кукапетел, май всички сме били с цитротит.Спокойно, дори презастраховане да е от тяхна страна, важното е да н се изпукат фоликулите и да са качествени яйцеклетките!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #673 -: Март 19, 2019, 09:46:08 am »
Ели, хубаво си решила. Стискам силно палци.
Слънце, утре съм на преглед, пък да видим. Нещо тази подготовка за трансфер не я усещам както трябва. Болят ме яйчниците, матката. Това ми е 6тата подред и за първи път имам болки, може да означава, че не сме успели да блокираме яйчниците. Утре ще видим на прегледа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #674 -: Март 19, 2019, 11:18:01 am »
Дарк честито ви сърчице и безпроблемни 9 месеца.
Еличка стискаме палци всичко да е наред. Пиши след прегледа.
Ама момичетаааа моля ви се .... за къде си го пазите тоя прашец... я ръснете малко хахах
Тери дано всичко е наред и ще бъде сигурна съм. Дано преглед мине както трябва и да си ти връщат снежинките на топличко.

Момичета я кажете някоя добавка за подобряване качеството на Я, че малко ме е страх да не стане като миналия път. Доста на брой, но и доста с лошо качество. Чудя се дали да не искам да пия противозачатъчни преди стимулацията. Знам че с тях яйчника ще си почине, но нз дали ще се отрази на качеството им?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #675 -: Март 19, 2019, 11:24:38 am »
Твърдо ЗА съм за противозачатъчни поне месец преди процедура. Мисля, че и Маги също е споделяла, че подкрепя този подход. Тръгвали според моята лекарка да работят така и двата яйчника.
Иначе аз пия Иногинол и Омега 3. Януари имах АМХ 2.0, август беше 2.3 след 3 месеца прием на Иногинол. Яж и мазна храна също, много белтъчини. Ти ИР пуска ли, че не си спомням? Също може да провериш и витамин Д
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #676 -: Март 19, 2019, 11:36:52 am »
Здравейте на всички!

Доста време не писах, пътувах и гледах да се разсейвам малко. Поздравления на Дарк.. :grouphug:

Днес е прегледът , след няколко часа. Честно казано, тайничко се надявах че докато дойде датата аз ще съм вече бременна. Но не. Та пуснах аз изледванията, неделя, и всичко изглежда в нормата освен пролактина 1900 та четох из нета и се надявах да съм бременна, но от вчера ме стяга кръста и корема, ще идва. :? Имам доста добро либидо, цикъл м/у 28-33 дни средно 31 дни, симптомите освен небременеето не важат при мен (поне тези описани в нета) .

Нося цветната снимка. Стари хормони. Документи от горене на шийката. Не знам какво да я питам допълнително освен какъв ще ни е подхода от тук ?
« Последна редакция: Март 19, 2019, 11:42:40 am от apbt88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #677 -: Март 19, 2019, 11:41:06 am »
apbt88, аз виждам сериозно завишен Пролактин (не прогестерон). Задължително отиди на ендокринолог. Завишения пролактин пречи на овулация, а ако има такава пречи на имплантация на ембрионите. Гледали ли са те за аденом на хипофизата? Задължително изследвай пак Пролактина и ако е така висок, трябва да я погледнете.
 Аз имам проблеми (доста по-леки от твоите) с Пролактин и не бих предпирела процедури, каквито и да са, с този пролактин. ТСХ също е завишено и иска лечение.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #678 -: Март 19, 2019, 11:48:50 am »
тери, благодаря за отговора. Тъкмо ги коригирах (превъзбудих се от поста) .Да , правиха ми ехограф 11 месец 2018 и всичко беше ок. Мисля и нивата на хормоните тогава. Ако , искаш погледни
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #679 -: Март 19, 2019, 11:54:39 am »
Но така погледнато Последния ти Пролактин е този мега високия. Направи си пак изследване. Може да е инцидентно, но не бях виждала досега такова инцидентно завишаване на Пролактин. Обърни му внимание, ако няма проблем с хипофизата и пак е завишене, е добре да се вземат лекарства.
Прогестерона да не те притеснява. Също има на едното изследване лошо съотношение на FSH:LH, в ползва на FSH, което може да говори за намален яйчников резерв. АМХ изследвала ли си?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света