0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #580 -: Март 14, 2019, 18:41:54 pm »
Сигурно не са тръбите значи проблема наистина.
Мен ме мъчи зверски глад от Естрофема, ако не се прибера скоро, ще изям някой. Маги ще ме разбере.
Magi mei писа във фейсбук за някаква Боуен терапия
 Даже dani_j й е отговорила, че повлиява и на мъжки фактор. Според някаква жена е дала резултат и на брой фоликули при стимулация. Ще се чете.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #581 -: Март 14, 2019, 20:57:38 pm »
Ох, мен ме боли глават от тия противозачатъчни.Много ми е зле.Добре, че не остана!
Боуен съм мислела да я пробвам за дребната, като ревеше.Но тогава нямаше в Плевен кой.Сега се чудя за себе си.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #582 -: Март 14, 2019, 21:16:28 pm »
Тери, ама хич не пазиш самоличността на хората. Във фейсбук е затворена група, а тук всеки може да чете.

Маги, горката. Колко ти остана още? Има ли в Плевен, ако има нищо не губиш да пробваш.

Хелиантус, по време на хистероскопията не ти ли видяха тръбите. То иначе май може да се забременее и с хидросалпингс.
Все пак ще направиш вливки? А за антителата- тук искаха поне месец след първия нормален цикъл, иначе не било показателно.
Какво е мнението на Калчев?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #583 -: Март 14, 2019, 21:23:59 pm »
Изобщо не се сещам за тези неща.... съжалявам... Маги, можеш ли да ми изтриеш коментара, че са минали 2 часа и аз не мога да го направя.
А хидросалпингс не се ли диагностицира само с цветна снимка. Аз поне така знам, че при лапароскопия например не може да се види.
Междудругото си разчиствах bookmark-вете и попаднах на този. Бях си го запазила, когато задържах фоликули и се бях шашнала. Има много положителни коментари. Уж е сок, който да си приготвим сами срещу кисти. Не съм го пробвала, но ще го постна тук, може да някой да се окаже, че ще помогне https://www.youtube.com/watch?v=WmVm7qwf170
« Последна редакция: Март 14, 2019, 21:36:10 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #584 -: Март 14, 2019, 21:39:43 pm »
Може при проверка на тръбите по време на хистероскопията/лапароскпията да се използва контраст и рентген. То май и това е най- достоверният вариант за състоянието на тръбите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #585 -: Март 14, 2019, 23:44:02 pm »
Ако по време на хистероскопията се използва пак контраст, за да се проверят, то не ми е правено. Той Калчев като ми обясняваше след операцията какво е правил и да е казал... Още май не бях достатъчно адекватна след упойката и не помня всичко. Иначе за антителата нищо не каза предвид биохимичната, знам ли.... За вливките голямо чудене му ударих пак, ама в крайна сметка реших да ги направя като казват, вече ме е страх и след този неуспех, не знам и аз вече какво е грешно и правилно. Пак ме хвърли в размисли и за аспирина и фраксипарина... Не знам. Ще се доизясним в понеделник.

Слънце и луна, да, за първи път ще вливам.
« Последна редакция: Март 14, 2019, 23:48:54 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #586 -: Март 14, 2019, 23:56:33 pm »
Хубаво, нали все тая за НМХ. Той не би навредил в тази ситуация, а и ако имаш АФС  пак е НМХ.
Виж си епикризата, там трябва да е описано.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #587 -: Март 15, 2019, 08:13:34 am »
Тери, пътувам и ще ние трудно да трия.

Може по време на капарото да вкарат контраст. При мен така бяха направили и се бяха подсигурили, че дясната я няма.
Аз съм на преглед днес. Останаха ми още 4 хапчета. Моята най-добра приятелка стартира вчера процедура. Стискам и на нея по-силно палци от на мен!
А вчера одрах една кола. Първо произшествие като шофьор  :oops:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #588 -: Март 15, 2019, 08:38:43 am »
Маги, защо преглед днес? Странно.
Ти няма как да не направиш някое произшествие с кола около процедура. Дано да си се отчела с това за този път.
Слънчице, кога ще ползваш теста?
Мише, как ти се отразява Естрофема? На започна да ми затяга стомаха, което не е добре, че като включа и Прогестерон... Ще увелича дозата кивита на ден май. И 10 Мин след ядене пак съм гладна. Добре, че Маги беше споделила, че тъпче краставици в този период, от тях не се качва.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #589 -: Март 15, 2019, 09:23:42 am »
Тери, включи и сини сливи.
Маги, отчете се с колата. Млад шофьор ли си? Сега ще ти дадат лекарствата, нали? Ако трябва да купуваш, да знаеш че имам Оргалутран. За 4-5 дена може да е при теб.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #590 -: Март 15, 2019, 10:18:28 am »
Ау да, права си, Павла. Ще купя малко сливи.
Но защо сега лекарствата? Не е ли рано. Да не е сега по дълъг протокол. Нещо съм изпуснала.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #591 -: Март 15, 2019, 10:24:41 am »
Тери,към събота или неделя ще го направя.На мен мандарините ми действат.Наливай се с повечко вода и дано нямаш проблеми.
Маги,на една моя приятелка първата й кола претърпя какво ли не.Дясното огледало беше вързано със свинска опашка накрая.
На мен при хистероскопиите никога не са ми проверявали тръбите,само на лапарото.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #592 -: Март 15, 2019, 11:02:11 am »
Зачетох се в интернет за хидросалпингс. Попаднах на коментар от клинка Щерев, който гласеше, че е възможно забременяване и при наличие на худросалпингс в маточните тръби. Въпросът е дали става дума само за инвитро, когато ембрионът не минава през тръбата.
При мен стана 1 година от цветната снимка. Ако беше друго положението, щях да си я обновя. Все пак дълго време бях с бактерии. Но получих тези бактерии именно след цветна снимка (както и едно друго момиче със същият случай като моя). Та не смея. Надявам се, че като нямах реално активна инфекция и постоянно бях на лечения, няма поразии.
Опитвам се да си изкълча езика все да кажа: "Нашите деца", но още от преди първото инвитро сънувам, че имам едно момче. Колкото и да искам близначки. И някак си така усещам нещата. А и ходжата и на Павла каленадара така отсякоха :D Ще се надявам календара и ходжата да не са успели да видят и другия ембрион просто :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #593 -: Март 15, 2019, 12:09:14 pm »
Ех, Тери, как ме нареди до ходжата.  :D
Моят календар по едно вижда, ако са 2 е на късмет.
Ти какво се хвана с тези тръби? Тук е година давността или по преценка на лекаря. Макар че на моята беше й минал срока преди последните 2 инсеминации.
Другия цикъл ще е моята ЦС. Ще видя тук как ги правят. За сега знам, че няма да я прави моята лекарка и няма да правя МБ.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #594 -: Март 15, 2019, 12:23:41 pm »
Прегледа ме. Яйчници спокойни, матка също. Пуснах микробиология и вирусология. И айде на обратно. Не сме говорили за стимулацията, на следващия преглед. То и аз сега съм при друга докторка, не при Владимиров. При него на втори ден от МЦ. Сега чакам да си изпия хаповете и да стартираме.
Аз мислех да повтарям ЦС преди Моника. Сега говорих с доктора според него няма смисъл, а направо да си знам че и другата тръба е загинала.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #595 -: Март 15, 2019, 12:32:20 pm »
Ох и моята ЦС е правена преди повече от година, но дано все още всичко да си е наред. Иначе се чувствам напълно ок за сега. Не ми се яде изобщо, даже последните десетина дни свалих към 3кг. Но от неделя започвам по 3 хапчета на ден и ще видим дали няма да има промяна. А някъде четох, че в зависимост на кой ден са замразени ембриончетата, толкова дни след овулацията ги връщат. Така ли е? Например, ако другата събота ми е достатъчно дебела лигавицата и се води за овулация, броят още 5 дни за връщането?
Слънчице много силно се надявам да не стигаш до ин витро и това да ти е последната успешна инсеминация.
А иначе като заговорихте за книжки,преди няколко седмици си взех златния талон   :) :)
Маги ти много ли одра колата?
« Последна редакция: Март 15, 2019, 12:34:05 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #596 -: Март 15, 2019, 12:44:52 pm »
Мише, така знам и аз, че се прави. Моите са тридневни. Казваха ми на минали стимулации, че ми спират Естрофем, на другия ден започвам Прогестерон за 3 дена и връщат ембриона. Тоест при теб на 5 ден (на теория).
Отпадна и моята книжка. Бях отписала вече трансфери и се готвих на 1 април да започна курсове. Но Мишо сега не ме пуска. 50% съм македонка и паля лесно, та с моя висок Пролактин, не дава да се занимавам сега с тези неща. А за първи път аз самата имам желание да шофирам (просто си представих как ще забременея, ще родя и ще съм закотвена вовеки веков на село).
Маги, то хубаво да е загинала тръбата, но нали точно хидросалпингс може да се получи. Захванах се за тези тръби заради Пешек всъщност. Защото тя е направила 2 ЦС, втората по настояване на д-р Даскалов. За 1 година е развила хидросалпингс и са го отстранили точно преди инвитрото й. Просто се зачудих тези дни, защото лекарите изобщо не ни питат кога е била последната цветна снимка по принцип.
Иначе аз си измислих метод за действие за микробилогии. Ще си купя тампони за определяне на ПХ (даже из сайта на Зачатие имаше статия за тях). Следиш ПХ-то, ако е започнало да се вдига. Веднага малко Гинофит и смятам така да пазя чиста флора. Че нали ще се забременява с близнаци.
Мише, твоите как ги замразиха казаха ли ти. Помня че бяха 2 хубави и 2 с малко забавено развитие. Така ли ги сложиха в сламките или 1 хубаво и 1 още по-хубаво?
« Последна редакция: Март 15, 2019, 12:54:05 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #597 -: Март 15, 2019, 12:59:39 pm »
При мен са сраствания в следствие на възпаление. Според доктора има голяма вероятност и другата са е станала вече. Хидросалпи гс се появява в повечето случаи след хламидия. Моя близка беше със затихващи инфекция. Правиха ЦС всичко уж чисто, но инфекцията се активира пак-хламидия. Та я накараха да пие доста време АБ и накрая направо лапароскопска. Оказа се с хидросалпинхс и и прекъснаха и двете тръби

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #598 -: Март 15, 2019, 13:41:51 pm »
Те ме питаха как искам да ги замразят и аз реших да са смесено. Едно по-хубаво и едно по-лошо. И твоите са по двечки замразявани нали?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #599 -: Март 15, 2019, 13:58:23 pm »
Да, по две са и моите. На едно момиче в Селена и бяха замразили три. Това ми се струва вече прекалено много. Аз лично, колкото и да искам близначки, бих предпочела трансфер едно по едно. Заради риск от преждевремено раждане при многоплодна бременост. Сигурно нямаше да се притеснявам изобщо, ако вече 3ти лекар не ми казваше, че като видят, че жената е с близнаци и им настръхват косите. Но в клиниката замразяват по два ембриона, така им е практиката.
Според мен си взела много правилно решение. poli_s беше разказвала, че при инвитро с д-р Даскалов така са замразили нейните ембриони. Така имала шанс за 2 трансфера. Защото, ако са две с по-ниско качество, по-трудно ще се размразят. Не знам каква е логиката, но лекарите го казват, че като са 2чки и си помагат някак си. Та така poli_s е забременяла с първото си дете от първата сламка и после с второто от другата сламка. Общо взето със смесено даваш шанс и на другите 2 ембриона да се размразят добре и да наваксат. Много бавно минава времето до 20ти, много ми се точи този път.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света