0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #500 -: Март 08, 2019, 16:06:16 pm »
Хмм, сигурно в Париж ще ги пращат значи.
Маги, в Генетика. Пусни си разширения пакет.
Ако имаш мутации може да се наложи да пиеш антиагрегант, НМХ или и двете.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #501 -: Март 08, 2019, 16:57:51 pm »
Излезе ми микробиологията. Първо излезе частта с лактобацилите и пишеше липсват. Казах си, че след като няма лактобацили, значи ще има я старите стрептококи, я някоя нова бактерия. Но се оказа, че няма нищоооо. Така че Тери, предлагам от Понеделник или Вторник да започваме да забременяваме  :D
Маги, ти нали прави ЗЕТ. Колко горе долу продължава подготовката? И по какво се определя кога точно да е трансфера?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #502 -: Март 08, 2019, 17:24:42 pm »
Мише и аз съм така. Оскъдно лактобацили и чисто поле(пу-пу). Даже съм доволна, че има оскъдно лактобацили, защото нямаше никакви.
Чакам го и аз пустия цикъл. Така не съм чакала цикъл досега. Днес ми е 26-27 ден. Надявам се до неделя да ми дойде, но миналия път ми закъсня до 32 ден.
Аз не съм правила ЗЕТ, но вече съм специалист по подготовка за ЗЕТ. Има си определен период, в който може да се направи ЗЕТ. Подготовката с Естрофем е минимум 14 дена и максимум 21 дена. Чака се лигавица 9 - 9.5 мм и може да се направи ЗЕТ. Аз имах 9 мм лигавица на 12 ден, но изчакаха минимума от 14 дена. Оттам се спира Естрофема и се започва Дуфастон например. Това имитира настъпване на овулацията. Лигавицата е станала трислойна. След 2-3 дена на Дуфастон трансферират ембрионите (общо взето времето, което би им трябвало, за да стигнат до матката). Цели се да се следва естествения ход на забременяване като времеви интервали.
МНОГО ВАЖНО: спазвай точно интервалите за пиене на Естрофем. По 3 на ден беше моя. Което е през 8 часа точно. Ставах сутринт или вечер, ако съм заспала. При втората ми подготовка за ЗЕТ не бях много сериозна и си пиех хапчетата на 8 часа, 7:30 часа, 8:30 часа, но по 3 на ден. И завърших с 4 задържани фоликула. А идеята е да се подтисне образуването на доминантни фоликули. Докторката ми обясни, че съм млада и като не давам под точен час или пропускам лекарство карам яйчниците да мислят и да произвеждат хормони. Трябвало да е като машина, под час, за да влязат в ритъм. Та така провалих и подготовката и се сдобих с 4 фоликулярни кист и. Така че много сериозно се отнеси
« Последна редакция: Март 08, 2019, 17:28:48 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #503 -: Март 08, 2019, 17:36:25 pm »
Еха, само 3 месеца майчинство..., а аз ви мислех, че в Англия е зле само с 9 месеца.
Михаела, браво за хубавия резултат! Хайде да забременявате всички този месец!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #504 -: Март 08, 2019, 17:56:02 pm »
Друго, което се сетих, за момичетата, които няма да правят процедури точно в момента.
Изследвайте се за антитела за Варицела и Рубеола. В репродуктивните клиники не питат за това. Мен д-р Даскалов ме кара още преди една година. Това са шарките. Много са опасни за плода при бременност. Моя колежка е бременна и не е карала шарка и сега много я е яд, че не си е била ваксина, след като е планувана бременност. Мъжът й не идва по 3 седмици в офиса, докато мине шарката на децата на колегите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #505 -: Март 08, 2019, 18:21:16 pm »
Също и токсоплазмоза. Ваксина срещу варицела в България няма. Рубеолата е в календара. Аз след имунизациите нямах имунитет. Всеки месец изследвах токсоплазмоза, а рубеолата до  6ти всеки, а после 9ти и после  двете 2 месеца след раждането.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #506 -: Март 08, 2019, 21:21:28 pm »
Честит празник, момичета! Да сте здрави, обичани и позитивни!
Хелиантус, аз като водих нашето куче в началото на ваксина, той взе да се дърпа, естествено, и докторът като ми се развика да си държа кучето, леле. После не му хареса, че ходим с малкия. Сега ходи само мъжът ми. А теб те нападат, и нищо.
Павла, ти в кой град си, ако не е тайна?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #507 -: Март 08, 2019, 21:54:27 pm »
Мери мери, в градче на име Ниор живеем.

Предусещам много бременни!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #508 -: Март 08, 2019, 23:09:44 pm »
Честит празник,момичета!Явно  не съм само аз останала в нас ,не ми се гледат пияни женки по барове,ще празнуваме в неделя с приятелките.
Мише и Тери,започвайте момичета,Тери ти наистина трябва да станеш собственик и ползвател на автомобил.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #509 -: Март 08, 2019, 23:10:12 pm »
Поствам една статия от жълт сайт, просто защото ми стана много смешно, че даже цитират Pesheck :D :D :D https://www.blitz.bg/article/7232
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #510 -: Март 08, 2019, 23:47:58 pm »
Тери, и на мен ми е смешно. Не толкова, че са ме цитирали някъде, а че не си спомням повода да го кажа това.

Честит празник на всички! Ето един букет, който никой мъж няма, да откаже да купи. :wink:



И още нещо от мен:

« Последна редакция: Март 08, 2019, 23:51:24 pm от Pesheck »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #511 -: Март 09, 2019, 00:02:08 am »
Момичета, по повод на една дискусия няколко страници по-назад.
В нашата детска градина в Германия учителките излизат в болничен още в началото на бременността си. Снаха ми работеше с деца-бежанци в един център за момичета и тъй като някои от тях бяха с неизяснен имунизационен статус, също й се наложи да изкара цялата бременност у дома.
Аз съм работила (в офис, на компютър, в много приятна среда) почти до последно. Важното е всеки да си прецени според ситуацията.

И честит 8 март!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #512 -: Март 09, 2019, 00:02:55 am »
Пеше,моят мъж миналата година ми беше оставил на възглавницата голям  букет,после призна че дал 45 лв,оттогава съм забранила букетите,днес с присъщата му оригиналност ми подари кокиче от нашата градина с паричка около него.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #513 -: Март 09, 2019, 11:24:18 am »
Слънчице, много готин мъж си имаш.
Моят ми подари 1.5 грама сребро, които му останали от стесняване на пръстен, който ми подари преди седмица. Даже ми даде сертификат за тези 1.5 грама сребро 😁
Честит ми цикъл на мен. В понеделник съм на преглед и ако всичко е наред започвам Естрофем
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #514 -: Март 09, 2019, 11:50:52 am »
Може да ви се стори смешно, но защо при ЗЕТ се започва толкова рано подготовка на лигавицата, особено при жени с доказана О и добра лигавица. Не е ли по- добре да е по- естествено. Да си мине нормална О и да се включи прогестерон. Като на ЕЦ. Някой информация има ли или просто така се прави?

Тери, това е твоят цикъл. По китайския календар за пола на бебето ти се пада момче. На всичките си познати с бебето проверявам и познава китаецът  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #515 -: Март 09, 2019, 12:21:13 pm »
Ее айде честит ти цикъл Тери, аз също вече имам доста силни симптоми и го чакам до довечера.
Павла, аз преди лапарото и золадекса бях с доказан ЛУФ и сега точно това се чудеше Милчева дали да рискуваме, защото след инжекциите все съм била или на противозачатъчни или стимулация и не знам дали се е оправила овулацията. За това реши, че е по-добре да е с лекарства.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #516 -: Март 09, 2019, 18:05:46 pm »
Мисля си, дали на ДРЗ да не помолим медицинско лице, да обясни на момичетата, на които им предстои процедура, как се поставят подкожни и мускулни инжекции. :wink:

Пеше, отлична идея! Чак се чудя как преди това не сме я осъществили. Аз ще поема ангажимент да осигуря спринцовки, игли и други консумативи, както и макети, и ще проведем обучението на нашия щанд. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #517 -: Март 11, 2019, 10:24:36 am »
Лелееееее, затишие  :D Дано да е пред бебе-буря  :lol:
Тери, честит ти цикъл  :D
А аз се зарадвах на 6 дни по-ранен Ц, а той се влачи 10 дни  8O. Днес вече май спря, но имам много леко зацапване.
Успех на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #518 -: Март 11, 2019, 10:30:23 am »
Lady, и на мен ми се е случвало.Тъкмо се зарадваш, че подрани и се влачи 2 седмици капка по капка.
Аз бях на преглед. Започвам от днес Естрофем. На 20ти пак на преглед.
Мише, нещо цикъл?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #519 -: Март 11, 2019, 11:24:19 am »
Да Тери, чакам и аз пред кабинета   :D На теб каква ти е схемата? Добре че каза за стриктното спазване на часа, че аз до сега не съм пила и не знаех.