0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #360 -: Февруари 28, 2019, 23:51:52 pm »
Дарк,съветваме те.Не съм вряла и кипяла бременна,веднъж е било ,неуспешно,но сега когато пак забременея ще следя ЧХГ през ден .Според мен е важно,но това разбира се е през моята призма.Моя близка,след второ инвитро направи един кръвен и клиниката й казаха -ела след десет дни да те видим и си видя близнаците.Но това е нейната история.
А в репродуктивна клиника правеща инсеминация без цветна снимка...дано не попада никой.Дано поне спермограма са им направили на хорицата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #361 -: Март 01, 2019, 00:00:53 am »
Кажи коя е! Аз бих чела и след като разбера какво става, бих се оплакала. Навсякъде, където може- съюз, етична комисия, мед. одит бих извикала. Макар ме ако няма стандарт, то всеки може да прави каквото си иска.
Аз до първия ултразвук си правих. Първа на 2 дена, а после на 4.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #362 -: Март 01, 2019, 08:29:56 am »
Честита Баба Марта, момичета.Да сме румени и червени и с бебчета дарени!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #363 -: Март 01, 2019, 09:05:44 am »
Клиниката е Щерев. Аз повече не бих се върнала при същия лекар. Обаче не ми се иска да й го казвам, защото не мога да й препоръчам някой друг. А тя май ще продължи с този лекар. Както и да е, спирам по темата, може би не трябваше да я подхващам.

Относно ЧХГ-то, снощи ме накарахте да се замисля. Май ще е добре да го следя, защото съм на прогестерон, а ако почне да пада, трябва да го спра.

А приятеля ми вчера си прави спермограма. Излязоха му 14% с нормална морфология. Той малко се притесни, защото е очаквал по-добър резултат. И ми стана интересно, кой е най-добрия резултат, който сте виждали някъде? Примерно, едни 60-70% достижими ли са?

Честита Баба Марта и от мен :)
« Последна редакция: Март 01, 2019, 09:07:38 am от Dark Chocolate »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #364 -: Март 01, 2019, 09:18:43 am »
Честита Баба Марта момичета.Да сте много здрави и щастливи.

Дарк, аз бих и казала, а тя сама да преценява какво да прави.Моя лекар също тръгва от ЦС.Това е недопустимо просто!

СГ с резултати 60-70% е в сферата на научната фантастика :) Моя мъж преди години беше с 16%, сега е с 5%.Живот, пушене, хидроцеле.Ей до това водят.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #365 -: Март 01, 2019, 10:19:34 am »
Дарк, нищо не спираш. Вече може да изследвания и на 4-5 дни, ако искаш.
Ако ти е приятелка й кажи, тя няма да се разсърди. Не е необходимо да й предлагаш лекар.
СГ му е супер. С 70% няма такова нещо. 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #366 -: Март 01, 2019, 10:54:16 am »
Честита Баба Марта,момичета!
При нас е много топло,ще ходя на лекар ,после грабвам моя Пижо и към морската.
Взела съм си ден,че кой знае колко ще чакам при доктора,миналия път имаше пункция и 2 ЦС,затова днес ще ида малко по-късно.
Дарк,на моя мъж беше някъде там 12 или 13.Само прогресивно подвижните си спомням със сигурност.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #367 -: Март 01, 2019, 13:02:58 pm »
Честита Баба Марта! Бъдете живи и здрави и много щастливи!
Сега ме накарахте да се замисля... На спермограмата на моя мъж пише 6.93 % с добра морфология... Аз въобще не се бях вглеждала в спермограмата, защото доктора каза, че само подвижността е намалена, но може да е временно състояние. Ще взема да ви я кача да я видите малко по- късно.
« Последна редакция: Март 01, 2019, 13:37:38 pm от HELIANTHUS »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #368 -: Март 01, 2019, 13:43:28 pm »
Съжалявам за втория пореден пост, но не ми дава да ги кача наведнъж.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #369 -: Март 01, 2019, 14:01:05 pm »
7% не е зле, ама и не е супер. Но пък си забременяваш. Той взима ли нещо. Аз давах на мъжа ми, при морфология 14-15% и нормална подвижност, антиоксиданти, мултивитамини за мъже на Центрум и омега 3, понякога, ако ми се откъсне от сърцето и Кю 10.   Правих го, защото той е пушач (за което се караме, макар и аз да пушех до преди 2 години, но сега с малкия съм по- лоша от преди, защото като си легне и омирисва въздуха).
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #370 -: Март 01, 2019, 14:07:20 pm »
И аз напоследък му давам от витамините на центрум и омега, ама е много голяма мъка да го накарам. Моя за щастие не пуши, аз съм много скарана с цигарите, то ако пушеше въобще нямаше да живее вкъщи :D След спермограмата Калчев предлагаше някаква добавка да пие за подвижността, но ние вече бяхме в Англия и решихме, че няма смисъл и вероятно е временно предвид, че си забременявам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #371 -: Март 01, 2019, 14:38:59 pm »
Ще му предам, че доста се шашна милия :))
ЧХГ реших, че ще изследвам утре. И ако, дай боже, всичко е наред - в сряда преглед.

Ох, не казвайте цигари :)) Никога не съм била страстен пушач, пушех по малко, но ми беше голям кеф да запаля цигара! Но последните 3-4 години ме хвана шубето да не си докарам нещо заради единия кеф и дълго време не пушех, правех паузи от по 7-9 месеца, после пропушвах отново за 1-2-3 месеца, докато не се стресна отново и така. Последно не съм пушила от края на ноември.  :balk_199:

Момичета, ако тестовете за трихомони и хламидия при приятеля ми се отрицателни, то това дали значи, че и при мен са отрицателни? Убедена съм, че не съм кръшкала :D Чакам да минат 20 дена от приема на антибиотика, за да се изследвам и аз
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #372 -: Март 01, 2019, 14:42:43 pm »
Аз пуснах ТСХ и направих обременяването.Нещата с ТСХ-то повече ме притесниха, инсулиновата е ОК т.е. нямам такова чудо.Обаче ТСХ ми е 0.98.Аз съм на тази доза от доста време и ми беше стабилен хормона около 1,3-1,5 се е движел.Поне фТ3 и фТ4 са в горна граница и това значи, че дозата е ОК, но пък имам пак душене и сърцебиене на моменти.Реших да не пипам дозата.Може би намаляването на глутен и на въглехидрати да действа така на жлезата, знам ли?!Така или иначе покрай пътуването до София ще почна пак да ям глутен, та ще кача малко хормона и няма да сменям дозата.
Остава другата седмица във вторник да вземем генетичните и тромбофилия.Е там ще ми трябва превод в ефир, защото ще ги взема моя мъж, дано слуша и с двете уши какво ще му каже жената, после и вас ще питам.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #373 -: Март 01, 2019, 15:25:01 pm »
Честита баба Марта, момичета, бъдете много здрави!  Дано всички получим скоро такива мартенички :bfp1:
На мен пък днес ми дойде Ц, а от втората опаковка Логест имам още 5 хапчета. Обадих се на док и ми смени препарата. Егаси. 2 месеца ми идва през супер малък интервал. Поне хубавото е, че скоро ще дойде и третия цикъл и след това, оп оп на преглед  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #374 -: Март 01, 2019, 15:47:41 pm »
Xелиантус, да пие той :)

Дарк, изневярата няма общо. Изчакай си, така или иначе има цитонамазка и МБ, които са задължителни при бременност.

Маги, защо те притеснява- 1 си е супер. Сега ще се вдигне от стимулацията.

Лейди, кофти, но поне ще се случат по- бързо нещата.

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #375 -: Март 01, 2019, 15:51:52 pm »
Защото не се чувствам добре.Като падне под 1 и започва сърцебиене и душене.Но както ти каза, ще се вдигне от стимулацията за това няма да го пипам.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #376 -: Март 01, 2019, 19:10:47 pm »
Маги,аз съм чела точно това което ти каза-въглехидратите и глутена така действат .Хапни някоя пица и ще си дойдат на място нещата :D.
Аз имам 3 фоликула-един откъм тръбата и два насреща,според доктора единия ще регресира"което е добре".Той е противник на многоплодните бременности.Във вторник ще видим какво е останало.
Лейди,след третия цикъл ли планирате инсе?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #377 -: Март 01, 2019, 20:06:04 pm »
Маги, знам че се познаваш доста добре, но 0,98 си е 1. Да не ти идва много напрежението и да е по- скоро психосоматично, отколкото свързано с ТСХ неразположението ти.

Слънце, добре си!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #378 -: Март 01, 2019, 21:16:48 pm »
Може от стрес да е. Днес ми беше последния работен ден във фирма, в която съм 11 години и ми беше трудно. Ще оцелеем!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #379 -: Март 01, 2019, 21:24:21 pm »
Слънчицето, да, след третия цикъл започваме да действаме. Ще проследим дали ще имам спонтанна овулация. Много се надявам, да се случи чудо и както става по филмите да забременея преди инсе 😁
Радвам се, че доктора ти е спокоен и ти вдъхва доверие. Мисля че от това зависи до голяма степен успеха. Стискам палци :crossfingers:
Успех на всички.