0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #840 -: Август 31, 2018, 17:17:21 pm »
Момичета здравейте ! И аз имах 2 месец ову в ляво,а там нямам тръба. Този месец е от дясно и таймирахме овулацията,днеска ми биха хориомон и събота,неделя и понеделник ще е маратон 😀 надявам се да се получат нещата. На цветната снимка се видя пропускаща  дясна тръба и субсептум в матката и решихме да пробваме няколко месеца и ако не се получи ще правя хистероскопия да го махаме този септум. Успех на всички !
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #841 -: Август 31, 2018, 17:20:46 pm »
Малее голямо въздържание ще пада значи хахах ужас... ама мисията си заслужава все пак.
Милиярда, действайте и дан скоро ни се похвалиш пак :)
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #842 -: Август 31, 2018, 17:29:40 pm »
Pav-la благодаря за инфото, обратно е явно на инвитрото, много кекс ще трябва да се прави   :bed:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #843 -: Август 31, 2018, 18:03:21 pm »
При инсеминация се целят 2-3 Я, при повече се отменя процедурата, така че няма причина да се спира секса. Сексът само може да помогне.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #844 -: Август 31, 2018, 20:59:26 pm »
На нас не са ни казвали да се пазим по време на стимулацията и не сме. Само преди пункцията 3 дни въздаржание за даването на материал. След трансфера вече ме беше страх.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #845 -: Август 31, 2018, 22:04:21 pm »
Мише, по принцип като нараснат фоликулите(а те са доста) има вероятност да се спука някой при секс. Затова и момичета с ЛУФ практикуват коремни преси и по-агресивен секс.
Милиарда, хайде дано ти е на късмет този месец и единствената сериозна интервенция да ти е раждане.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #846 -: Август 31, 2018, 23:13:27 pm »
Здравейте :) Аз вече съм в България. Днес мина прегледа ми при доктор Сигридов. Откри, че имам двурога матка... Каза втора степен, което било по- лошия вариант. Освен това и мутацията ми била проблем и ми изписа да пия Б12, че ми е към долната граница и Б6. Иска да си пуснем и кариотип и още имунологични. Общо взето беше оптимист, че лесно ще се решат проблемите при нас, но аз малко се сдухах като осъзнах, че още доста ще си почакам.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #847 -: Август 31, 2018, 23:25:49 pm »
Момичета още нещо от мен в картинката отдолу!
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #848 -: Септември 01, 2018, 00:40:51 am »
Тери,за по-агресивен секс трябва да търсим Крисчън Грей :D.
Милиарда,дано успеете,щом овулацията е на правилното място действайте.
Helianthus,поне имаш отговори.
Ще стане ,момичета,търпение му е майката!
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #849 -: Септември 01, 2018, 07:51:07 am »
Слънчице, ако и той не помогне на помощ идва д-р Стаменов. Когато бях под въпрос за ЛУФ синдром, изчетох всичко в интернет. Имаше жени, които пишеха, че той успявал с натиск да им пукне фоликулите.
Helianthus, добре дошла на родна земя. Признавам си в потрес съм от английските лекари. Те ехографи нямат ли? Как така не са видяли двурога матка? Тя може ли да е причина за спонтанните или е проблем в по-напреднал етап на бременността за износването? Ако ти  е възможно, ще споделиш ли какви имунологични иска да пуснеш. Нали ме знаете обичам да се изследвам и искам всичко да съм проверила. Знам, че при мен беше всичко въпрос на късмет, но ако има нещо, което съм изпуснала, искам да го направя, за да не видя отново нулите на ЧХГ.
Чакам с нетърпение да ми дойде. Хем знам, че бременност няма. Хем вчера бях на рожден ден и не пия алкохол, сок със захар не искам. Бебето още е вътре и докато е там, ще правя всичко добро за него. Нооо в месеца почивка наистина смятам да си почина. Усещам, че има няколко коктейла, които не успях да изпия това лято и ще наваксам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #850 -: Септември 01, 2018, 10:31:50 am »
Благодаря, Тери.
Не само английските лекари не са я видяли, аз в края на 5 седмица бях тук на ехограф, както и много пъти съм гледана на ехограф преди това в живота си, никой нищо не е видял. Тя не е истински двурога, имам само една кухина, но стеснена и деформирана. Тя е причина за абортите, защото плацентата обикновено се захващала за място, което при мен е с много слабо кръвоснабдена тъкан. Има шанс да се захване на по- добро място, но примерно на 10-я път. Но ще има проблем и при по- напреднала бременност, защото няма достатъчно място. Прати ме при Д-р Калчев за оперативна поправка, каза че е сравнително лесно за оправяне и не трябва пазене след това, даже се препоръчва да се пробва още следващият месец. Иначе за имунологичните не каза, Доц. Русев щял да каже какво трябва. Възмутен е от клиника Надежда, защото искаха да ми вливат Зарзио миналият път, каза че е опасен за плода,наистина на листовката му пише, че не е тестван върху бременни...
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #851 -: Септември 01, 2018, 11:54:13 am »
Знам, че звучи гадно, но наистина се радвам за теб, Хелиантус. По-лошото от диагноза, изискваща хирургична намеса, е липсата на диагноза. Има проблем и той има решение. Гледала съм в риалитото на Малинов, че правиха корекция на двурога матка. Надявам се с това всичко да се оправи най-сетне. Аз все съм мислила, че Сиргидов работи в Надежда.
Една приятелка тъкмо отиде на плаж с майка си. Така се поблазних, но с моята микрофлора реших, че нито хората искат моите бактерии, нито аз искам и техните гадинки.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #852 -: Септември 01, 2018, 16:38:18 pm »
И аз съм в шах момичета с моето уж възпаление,докъто пием хапчетата бях ок,вчера ги свърших и от неска пак наново. Пия сега уринал идеал на хапчета и някакво микомакс еднократна доза. Умирам от яд тъкмо се престраших да подновим бебеправенето и ново 20. Мисля да карам док да направим една посявка иначе само пия безцелно някакви хапчета,а проблемите ми започнаха след един прием на антибиотик
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #853 -: Септември 01, 2018, 16:45:53 pm »
Джули, то така става все. Лекуваш нещо и прецакваш друго. Аз след антибиотик за ангина имах 6 месеца гъбички, след ЦС (вероятно след антибиотиците) се сдобих със сегашните си красоти вече 7 месеца. През целия си живот проблеми не съм имала, само антибиотици така ми влияят, а винаги ги взимам заедно с пробиотици.
Направи посявка задължително. Аз в момента 100% пак съм с някоя бактерия, но докторката каза: "А всички жени, които забременяват по света да не си правят микробиологии преди това". И е права.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #854 -: Септември 01, 2018, 17:07:57 pm »
Голяма напаст са тези гадини
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #855 -: Септември 02, 2018, 19:49:32 pm »
Хелиантус, кога си при доц. Русев?
Ще направиш ли консултация с доктора за операцията? 
Като цяло нещата изглеждат много обещаващо☺
Казвам ви, всички вкупом ще се изместите в бременната тема.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #856 -: Септември 02, 2018, 20:58:10 pm »
Пу-пу, Павла, от твоята уста в нашите кореми.
Аз утре си спирам лекарствата и с трепет ще чакам цикъл и следващ цикъл.
В бг-мама малко пописах и открих още 2 момичета като мен с неизлечими бактерии в клиниката и все ентерококи, стрептококи, ешерихия коли. Ще се окаже, че половината Пловдив не знам как да пазим минимална хигиена, все пак това са бактерии от червата. Чакам вторник-сряда да излязат резултатите от Писанец и Торакс. Може би не беше перфектния месец да пускам микробиологии в две лаборатории, защото от хормоналния дисбаланс е напълно възможно сега да съм завъдила нещо. Трябваше по-рано да го направя.
Как е юнака, Павла? Показа ли същността си на антихрист вече или все още предпочита да си поспива?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #857 -: Септември 02, 2018, 22:14:55 pm »
Аз този месец съм го отписала,въпреки че правихме не малко опити около овуто,но с това възпаление  мисля че няма как да е станало и си чакам цикъла
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #858 -: Септември 03, 2018, 09:42:36 am »
Тери, много съмнителни тия микробиологии според мен.Ще видим какво ще излезе сега.

Хелиантус, и аз се включвам към останалите.Браво за изследванията, прегледите и информацията която си получила.Това е огромен плюс за теб от тук нататък!

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #859 -: Септември 03, 2018, 13:57:38 pm »
Така е, радвам се, че се откри проблем и има решение. Малко ми е сложно чисто организационно от чужбина, но ще го нагласим. Сигридов каза, че като ме оправят ще родя 5 деца 3 момичета и 2 момчета  :D.
Иначе в сряда сме при Доц. Русев преди това спермограма и кариотип. Трябва да направя консултация с Д-р Калчев преди операцията, но ми предложиха час на 28.09, а ние тогава не сме тук. Имаме възможност да си дойдем пак края на октомври, ще запиша час за тогава. Дано и операцията да има как да стане тогава ако не... Малко ще се удължат нещата във времето... Не знам.

Благодаря ви много, ако ви нямаше вас и Зачатие кой знае колко щях да се лутам!
 :bighug:
« Последна редакция: Септември 03, 2018, 14:02:21 pm от HELIANTHUS »