0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #460 -: Август 10, 2018, 14:51:44 pm »
Не сме.Вчера не можахме да махнем нашата спалня от тази стая която ще е вече нейна и тия неща остават за събота.Аз пак съм щастлива де, че има някакво движение.

Няма проблем да и ги пуснете на друго място хормоните!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #461 -: Август 10, 2018, 15:56:24 pm »
15 пъти се изпотихме, докато смесим Менопура и Цитротида. Сигурно грешката е, че гледахме в интернет как се прави и там много детайлно описаха какво трябва и не трябва да се случи. Оказа се че лягането и боденето се оказа наистина най-лесното. Някой ден като обяснявам на децата за инвитрото ще им кажа, че е много близо естественото забременяване. Лягам и тати боде :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #462 -: Август 10, 2018, 16:09:51 pm »
Не ти ли показаха акушерките?Питай тук, аз нали бях на Менопур и Цитротит, всичко сама джурках :)

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #463 -: Август 10, 2018, 16:15:51 pm »
Те показаха. Но направих грешката да гледам в интернет и там много обясняваха какво не трябва да се случва. Сама ли си ги биеше, аз явно много се жаля и тази игла не мога да си я забия сама.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #464 -: Август 10, 2018, 16:31:41 pm »
И аз така се чувствах в началото, но се наложи да си ги поставям на работа и свикнах.Първия път ме беше много страх, после установих, че като ги бия аз по-не ме боли и си ги биех само аз.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #465 -: Август 10, 2018, 17:49:35 pm »
Тери, трябваше само упътването да четете и да питаш тук. Аз също бях на Менопур. Всичко сама си бия, даже сама съм си пускала лекарства през абокат. Мускулна не мога- изпитвам ужас.
Пробвай сама, мен също по- малко ме боли. Вчера сметнах, че за тази бременност съм си поставила 320 инжекции горе- долу. До раждането ще станат към 350. Нямам нито синина, нито топче, нищо. Така че ако имаш нужда от съвет- насреща съм :)

Меги, дано да ти се изпълни плана и неделя да можете да отдъхнете.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #466 -: Август 10, 2018, 20:42:26 pm »
Тери, преди да си направя първата инжекция си повтарях бабините думи „мечка страх, мен още повече“. И така си давах кураж.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #467 -: Август 10, 2018, 22:26:14 pm »
Мен също ме болеше по-малко, когато си ги слагах сама. Но какво канене падаше, докато забия иглата  :D
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #468 -: Август 10, 2018, 22:35:41 pm »
Моята бабичка казва"мечка страх ,мен не страх". :D Аз бих казала"целта оправдава средствата".А майка ми ,ми каза "искаш го,мъчиш се,носиш го ,трепериш отгоре му,то става на 18 и казва-абе я не ми се бъркай в живота".С две думи-не се става лесно майка :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #469 -: Август 10, 2018, 22:51:24 pm »
Ама като стане на 25 пак иска при мама.
Вие много смели тук. То изобщо не боли по принцип, ама като те хвърлят от иглата на Гонала на тези old school игли и ми изглежда все едно 1 метър игла са ми дали. А те пак са от средните.
Павла с тези 350 инжекции...Една майка си беше снимала всички инжекции, които си е била, за да има дете. И беше някакво такова количество и ми се струваше, че е само за снимката. Много пресилено ми се стори, но то да не му се случва на човек.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #470 -: Август 11, 2018, 16:40:26 pm »
Най-накрая има сайт и чакам Тери за отчет.Нещо пак беше паднал, а лятото е трудно да намериш Добри да го оправи.И той е човек и той има нужда от почивка.

Тери тези игли на снимката са от Фраксипарин/Клексан.Та за това са толкова много :(

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #471 -: Август 11, 2018, 17:12:23 pm »
Слънчицето, той израза си е такъв, но баба го беше променила така, не знам защо, но така си давах кураж.

Тери, защо да са големи иглите на Гонала, опаковките, които ми даваха на мен бяха с 2 игли - една по-голяма, да си разтворя прахчето с нея и една тъничка, да се бода.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #472 -: Август 11, 2018, 19:56:04 pm »
Булки, Декапептил под какъв ъгъл го биете. Че не ни казаха. 45 или 90 градуса?
Иначе отчетът: бях на преглед днес. Пуснахме всички хормони също с ПКК. В понеделник пункция. Днес само Цитротид и в 20:45 Декапептил. За последното ни казаха колко е важен. Някакво момиче си го била 11 часа след указанието и от 15 фоликула не изкарали нито една яйцеклетка.
Докторката като ми броеше фоликулите каза: "Тедко, ще даваш". Доволна съм. От минимални дози изкарахме доста добра бройка и без странични ефекти. Но възрастта си е фактор.
Тя няма да е на работа за трансфера, друг лекар ще ми го прави. По нейните изказвания усещам, че клони повече 1 да ми трансферира, отколкото две, защото съм дребна. Разказа ми за случай с трансферирани две, но едното станали еднояйчни. Много интересен казус: двуяйчни и еднояйчни близнаци.
Лигавицата ми е 8.3, каза че е доволна и от нея. Та така: засега всичко е наред (пу-пу). Дори леко не ми е подут корема. Дали ниските дози, дали изварата, дали комбинация от двете, но много добре.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #473 -: Август 11, 2018, 21:02:09 pm »
Тери, докторката ти разказала, аз познавам 2 такива случая - тризнаци от които 2 са еднояйчни.
Казах ли аз, че си мъничка за многоплодна бременност. Ще има за второ и трето. Ти какво си мислиш, че ще минеш с една бременност и раждане :P
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #474 -: Август 11, 2018, 21:20:09 pm »
:D Каза ми и ме усети защо искам близнаци :D То и ти си същия калибър и на теб ли едно ти върнаха?
Като видях иглата на Декапептила и осъзнах, че въпросът ми с ъглите е излишен. Четох, че го слагат при много на брой фоликули и за презастраховане от хиперстимулация. Не са ми предписали овитрел или прегнил. Според най-добрият сорс на информация - форум Зачатие - след Декапептил бият направо преди пункция Овитрел или Прегнил.
Оооо, аз забравих да ви кажа. Излезе ми микробиологията. И момичето ми казва: "Ще трябва да Ви изпишат антибиотик", аз: "Е, очакваше се. Ешерихия коли ли?", не се изненадах, че имам бактерия, но ме изненада бактерията - klebsiella pneumonia. Посмях се малко, че влагалището ми има пневмония и после напълно реших, че тези микробиологии нещо са вече прекалено подозрителни. Ще си пия антибиотика след пункция, но само защото съм изпълнителна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #475 -: Август 11, 2018, 21:50:48 pm »
Декапептил не съм си била, Тери, но май е големичка иглата- 45 граадуса, за да не попадне в мускул. То ти си си я била де.

Аз също съм си мислила за близнаци, а още повече, че имам в семейството естествено заченати. Идеята за едно напълняване и едно раждане е супер, но...
Аз също познавам момиче с 2 върнати, а 3 родени. 3 момчета!
Сега ще си прибереш едничко, ще си го носиш до термин.
Много странни тези микробиологии твоите. Тази клебсиела от къде я измислиха сега?! Да не е замърсена пробата? Вече ми е много подозрително. Пий си каквото ти дават, но аз имам едно на ум, че нищо ти няма.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #476 -: Август 11, 2018, 21:57:06 pm »
Много са ми странни тези еднояйчни близнаци, но д-р Петрова каза, че не е толкова рядко явление. Дали не се случва при перфектната яйцеклетка и сперматозоид вероятността за деление на зиготата да е по-голяма?
На 90 градуса се бие Декапептил. Не е голяма иглата. В интернет на 3 клипчета казаха 90 градуса. Първата малко трудно влезе, че кожата е станала по-твърда от биенето на инжекции и малко стреснах Мишо. Но свършихме всичката работа вече, която се изискваше от нас. Утре почивка от инжекции.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #477 -: Август 11, 2018, 22:12:15 pm »
Аз само снимки видях и ми се сториха големички иглите, а знам, че си слаба. Най- важно е упътването. Така или иначе ще я свършили вече :)
Еднояйчните близнаци си е божа работа. Не мисля, че някой е открил причина.
Аз скоро сигурно ще спирам инжекциите. Много ще ми е странно. Сутрин ставам, взимам си телефона и една инжекция и така си правя кафе, изпивам си кафето и си поставям инжекцията. Сигурно първите дни без ще ми е много терсене- по цял ден ще си мисля, че забравям нещо. Така стана като спрях и Аспирина- все нещо ми липсваше и усещането, че забравям нещо.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #478 -: Август 11, 2018, 22:35:37 pm »
Усетих те, Тери, ама няма да минеш метър  - ще си бременееш минимум 2 пъти. И толкова ще раждаш - няма лабаво.
На мен повечко ми върнаха, че бях на 37.


Pav-la
, питаш ли ме след 6 години пиене на фолиева как свикнах. Липсваше ми пиенето на хапче. Пък и изследването на хормони ми липсваше ... луда работа.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #479 -: Август 11, 2018, 22:43:27 pm »
Перфектната неделна сутрина в очите на Павла: ароматно кафе и една инжекция :D :D Бързо ще смениш чувството, че забравяш нещо с реално забравяне на десетките аксесоари за бебета.
Днес бяхме на разходка с едногодишно. Майка му забрави количката. И за да си научи урока, детето за първи път искаше тя да го носи през цялото време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света