0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #440 -: Август 09, 2018, 10:45:03 am »
Ето ме на отчет.
Всичко е супер. Днес сменяме лекарствата. Следобед ще ида да ми кажат с какви и Цитотид.
Имам 14 фоликула. Чувствам се прекрасно. Изварата си е свършила работата, обрала е течността зад матката и затова не ми е дори подут стомаха.  В събота пак на преглед. Мишо утре трябва да свърши сам. И в понеделник-вторник пункция. Докторката не се интересува от микробиологията, защото съм щяла да бъда на антибиотик.  Ако хормоните са ок четвъртък-петък трансфер. Леле, много бързо стана всичко. Даже не усетих.
Не ми дават хормоните по време на опит, като приключи тогава. Само първите ми дадоха. ЛХ:ФСХ 8.6:8.6.
Точно 1:1. А миналия месец ЛХ беше над горната граница. ТСХ е 2.8, но не ми се струва фрапантно. Сега доколкото разбрах само прогестерон и естрадиол ми изследват, защото те са решаващи за трансфер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #441 -: Август 09, 2018, 11:26:09 am »
Супер си! Видя ли, че няма за какво да се притесняваш. 14 фоликула са доста, на една големина ли са горе долу?
На мен ЛХ, Е2 и прогестерон ми изследваха по стимулациите. То и прогестеронът не е чак толкова важен, ако лигавицата е ок, защото си на терапия след пункцията.
Беше ясно, че 20ти няма да дочакаш :)

Имам чувството, че съм наистина от 2 години бременна, но и че много бързо мина времето. Преди да съм родила вече започва да ми липсва да съм бременна- нищо не ми тежи, не ми е лошо, супер се чувствам.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #442 -: Август 09, 2018, 11:45:21 am »
Ей момичета как ви се радвам, много добре звучите.
Браво Тери, до колкото разбирам всичко върви перфектно. Казаха ли колко ембриончета ще ти върнат другата седмица или е рано да се говори за това?
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #443 -: Август 09, 2018, 12:15:59 pm »
Браво Тери, много добре звучи всичко!Радвам се.И ЛХ се пуска, от него зависи качеството на яйцеклетките!

Павла, много ти се радваме всички и чакаме хубавата новина!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #444 -: Август 09, 2018, 12:45:14 pm »
И аз така знам, Маги, но не го пускат него. Вероятно, защото се включва Цитотид.
Иначе май не са много 14 фоликула. Мисля, че ще са горе-долу с еднакъв размер, защото Докторката се надява да извади 12 яйцеклетки. Това е целта.
Павла, ще родиш на 18 август, така реших.
Мислихме, че на 20ти ще е пункция. На 18ти поканиха Мишо на ергенско парти. И аз го питам: "Ще пиеш ли", той: "Не, ама другото май може". Сигурно другото са стриптизьорки, то на ергенско освен пиене и стриптизьорки не остана друго. Много се смях 😁😁😁
Маги, завършихте ли ремонта, днес е крайния срок?
Стига съм писала, ами да си взимам изварата. Кой да вярва, че 150гр може да са толкова много.
« Последна редакция: Август 09, 2018, 12:47:29 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #445 -: Август 09, 2018, 13:39:49 pm »
Ох Тери браво момиче. Продължавай в същия дух :) хапвай изварка, без излишно притеснение и дано да има и трансфер. Много се радвам браво. Аз мисля че Тери със сигурно ще иска да и върнат 2, та чак май и трето се замислям
Павла още малко остана :)
Христинче и теб те мислим, но теб те няма никаква :)
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #446 -: Август 09, 2018, 14:05:58 pm »
На мен ми пускаха ЛХ и според неговите показатели определяха дали да включат антагонист.

От другата седмица мъжът ми излиза отпуска и ще чистим основно, така че 18ти става :)
Не е лесно да се износят 2 или 3 деца. То всичко хубаво, но все пак не сме котки да раждаме по 3-5 бебета. Максимум 2 :)
Да се забавлява Мишо. Добре щеше да е след пункцията да е ергенското, че да рестартира малко преди да си бременна от края на другата седмица :)
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #447 -: Август 09, 2018, 14:10:58 pm »
Еее Тери, браво, много добре вървят нещата. Дано да продължава така и след около две седмици да се похвалиш с едно голямо ЧХГ (все пак ще е от две бебета)  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #448 -: Август 09, 2018, 14:37:18 pm »
Здравейте момичета,
Тери, радвам се за теб. Дано всичко да мине супер! Ти изварата в какъв режим я хапваш?
Мисля като ми дойде времето и аз да си взема
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #449 -: Август 09, 2018, 14:41:11 pm »
Няма режим. По 150 гр на ден. Кой както може. Явно не всички изпълняват тази заръка, защото докторката ме поздрави. Аз затова нямам никакви подувания при наличие на толкова фоликули.
Мишето казваше май, че момичетата в болницата бульон ли супа ли, нещо такова яли. Чух сестрата да обяснява на една мадама за хранене преди трансфер или пункция (не разбрах). Само супи и други не газообразуващи.
« Последна редакция: Август 09, 2018, 15:58:14 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #450 -: Август 09, 2018, 16:33:03 pm »
Не че ме питате, ама аз да си кажа - Тери съм я виждала наживо - едно фино, нежно момиченце - та за нея аз ги виждам нещата така: от първи опит една девойка и след около 2 години един сладоледчо. Та може и за трети опит да остане.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #451 -: Август 09, 2018, 20:04:00 pm »
Тя може да е мъничка ама ,както е мераклийка като нищо да ги роди 2-3   :D,Тери много ти се радвам.На добре са нещата. :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #452 -: Август 10, 2018, 08:02:16 am »
Добро утро дами, как сте?Тери, как се чувстваш душа?

Някой пита за ремонта, днес карат мебелите и почти сме приключили.Остават малки дребни детайли в сравнение с това което правихме!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #453 -: Август 10, 2018, 09:03:28 am »
Време е за робот. Мишо е стреснат от големината на иглите на Менопур и Цитотид. И ще цитирам: "Лесно ти е на теб, само лягаш и те бодат. Знаеш ли колко е трудно" не става за лекар. Лесно им е на хората, лягат и им правят операция, а хирурзите...
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #454 -: Август 10, 2018, 09:23:01 am »
Хахахх и Митко така казваше. И като казах Митко, да ви разкажа малко да се посмеете. Тери ти го познаваш, не знам дали си усетила специфичното му изказване на моменти и чувство за хумор.. Та вчера си говорим за теб и аз му казвам, че си в стимулация за ин витро и той каза: „ Ааа, е ега покълне” Така че си орисана и от него вече  :D  :D
Маги, супер, че бързо се справихте с ремонта, че си е голяма лудница.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #455 -: Август 10, 2018, 09:27:10 am »
:D :D :D :D :D Благодари на Митко, да ви се връща. Мнооого го харесвам. Много е забавен. Особено като те имитира с миглите как преписваш :D
Иначе на въпроса как съм: хората дебелеят от хормони, аз за седмица съм свалила килограм и половина. Кръвното нещо ми пада в тези жеги и ми е уморено от два дена. Но си стягам задника днес и трябва много работа да свърша, че да завърша някои проекти. Писали са ме цял ден в някакви online workshop с белгийските колеги, за да работим едновременно и да си говорим. Ще се упражнява цял ден английския. И както знаете, когато се работи в екип: най-малко работа се свършва :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #456 -: Август 10, 2018, 11:28:13 am »
Тери, големи сте сладури с Мишо. Казах на мъжа ми какво е казал и той искрено съчувства на Мишо.
Иначе се радвай, че е така. Аз за 2 поредни стимулации качих близо 10 кг от никъде. Така бременността я започнах с +10. Твоята ще я започнеш на чисто :)
Груповата работа е като груповата отговорност- никаква я няма.


Маги, вие сте привършили вече. После подреждането и чистенето са доста досадни, но поне не зависиш от майстори и други хора.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #457 -: Август 10, 2018, 13:57:35 pm »
О, сладури сте вие всичките.Имате страхотни мъже!

Павла, почти успяхме ама почти.Разпределила съм задачите за днес и утре и ако не ни мине котка път в неделя ще направим екскурзия. Направо съм труп.Другата седмица ще пусна ТСХ контрола да видя на къде съм, че нали намалих дозата драстично.

Тери, ти утре на преглед ли си?

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #458 -: Август 10, 2018, 14:28:59 pm »
Здравейте отново. Бих искала да попитам дали ако направя изследване на хормони в друга клиника, мога да ги занеса на първичния преглед в репродуктивната клиника и съответно дали ще ми ги признаят?  Просто мога да ги пусна сега (утре е четвърти ден от цикъла).
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #459 -: Август 10, 2018, 14:41:40 pm »
Абсолютно. Отивай и пускай хормоните, няма никакъв проблем.
Утре ми е прегледа. Утре ще кажат кога ще е пункцията.
Маги, разкрасихте ли стаята на Моника. Помня, че се чудеше как да я декорираш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света