0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #420 -: Август 08, 2018, 17:22:02 pm »
Все пак днес правихте ли хормони и те бяха ли излезли по време на прегледа? Няма да е фатално, предполагам. Иначе смениха ли ти дозата за днес?
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #421 -: Август 08, 2018, 17:27:12 pm »
Правихме хормони. Но не бяха готови за прегледа. Но очевидно са били готови по някое време и сигурно се е предполагало, че аз знам, че имам ново лечение. Защото ми се обадиха да ме питат няма ли да ходя да ми бият инжекцията. Илиии никой не си записва никъде, че на мен са ми ги дали вкъщи да си ги бия сама и са очаквали, че ще ида. Иначе докторът на базата на прегледа каза: "Граничен случай, при 14 мм фоликули се слага още едно лекарство, но ти си гранична. Ела утре да ти назначим ново. Днес пак Гонал 150". Ей, много криво ми стана значи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #422 -: Август 08, 2018, 17:49:24 pm »
Момичета, малко тъпо питане. С доктора Юни месец се разбрахме да мине сватбата и ако не е станало август след като свърши почивката на отдела за трансферите на 16 да направим и семинацията, без стимулация без изследвания, доктора каза ако ти дойде след сватбата на 10 ден пак при мен. Да ама днес се обаждам в Надежда да запазя час за Цветков и момичето на рецепция ми казва че доктора и този специалния отдел (не съм сигурна как се казва) ще са на линия на 16,така че ми пожела успех за следващия цикъл и затвори. Та чудя се дали да не извъртя малко нещата по телефона, да се обада пак и да кажа че съм за фоликуметрия и евентуално като отида да е точно момента на О да си направим инсеминацията или да не насилвам нещата и да си изчакам следващия Ц? Искаше ми се този, защото ми е сравително спокоен, от другия пак ме чака наново голямата лудница и нов сезон за школи и деца. Много ми е чуденка какво да правя, настройваш се за нещо и все промени в движение :(
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #423 -: Август 08, 2018, 18:12:11 pm »
Маги мей, не става така. Ти като кажеш, че си за фоликулометрия, те ти дават час за 15 минути. Освен това по принцип, ако ти е наред АМХ, ще ти предпишат и стимулация. Не става да идеш и да кажеш: "започвайте ме".
При мен започна да се усеща като в стимулация. Рев, та да ти види окото. Когато Маги и Павла, звучат по-настоятелно, значи не са тръгнали на добре нещата. Надявам се на добро развитие, пък ако не: ще се надявам да мога да си платя гонала и другия месец на чисто.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #424 -: Август 08, 2018, 18:12:54 pm »
Тери, малко недоразумение е станало, но щом ти е казал така докторът, значи всичко е ок. Не се ядосвай.

Маги мей, има ли смисъл от инсеминация без стимулация и изследвания?  За мен - не. Направи си посткоитален тест, така ще знаеш дали има пречка естествено.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #425 -: Август 08, 2018, 18:17:45 pm »
И ето Павла каза "Всичко е наред" и спрях да рева :D :D :D
Маги мей, щом докторът те вика на 10 ден, той те вика за фоликолуметрия, не за инсеминация според мен. Аз за иснеминация бях стимулирана от 5ти ден на цикъл май.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #426 -: Август 08, 2018, 18:24:26 pm »
Тери, питах 2 пъти, защото не разбрах. Не съм искала да те разстройвам. Утре им звънни рано и питай какво става.
При мен също бързо се случваха нещата на Гонал. Не мисля, че е за плач работата. Вече ще знаеш да питаш по 100 пъти, да досаждаш и да звъниш да питаш.
Спокойно :)
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #427 -: Август 08, 2018, 18:25:54 pm »
Ох наистина няма да насилвам нещата, ами тъпото е че той ми каза няма да правим никаква стимулация, не каза за изследвания и точно така звучеше като идваш и те почваме.
Павла за посткоиталния и аз съм мислила и преди и нищо не пречи да го направим. Как се процедира за този тест? Хем ви чета редовно, хем от време на време се чувствам все едно за първи път влизам в сайта  :D
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #428 -: Август 08, 2018, 18:49:11 pm »
Аз утре имам час. Те затова не ме викнаха по телефона в болницата, защото докторът иска да ида отново да видят фоликулите. Така, както го разбах, чака утре тези по-малките да са станали 14 мм и да ми предпишат други лекарства. Ако растат с горе-долу еднакъв темп, би следвало с 0.2 да пораснат за един ден. Аз затова се ядосах, че нямаше какво повече да питам.  Аз обясних на момичето разговора ми с доктора. Тя ако беше казала, щях да ида на място пак.  Което доста ги приближава до 19мм и не знам Мишо как ще оправя отпуските. Докторката за 20ти ми беше казала.
А какво става примерно, ако сме ги изпуснали и тези 2та са станли прекалено големи. Всички ще се пукнат едновременно от високо ЛХ ли?
Маги мей, а има ли причина здравословна при теб да не правите стимулация. Ниско АМХ, ПКЯ? Но щом Павла те праща на посткоитален тест, се съмнявам. Действай си със стимулация. Евтина е (не е като при инвитро, поне в повечето случаи). Така може да направиш 2-3 фоликула да е по-сигурна работата и ще ги хванете в перфектното време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #429 -: Август 08, 2018, 20:01:31 pm »
Тери нямам открит проблем при мен, според доктора всичко е наред освен нагънатата ми лява тръба. Май ще настоявам да  направим стимулация преди инсеминацията, не знам защо доктора реши без. Някак не ми допада лекаря, не ми обяснява, не праеим план по който да се движим. Не съм сигурна кое друго момиче беше при Цветков, дано тя поне е доволна.
Тери дано всичко се развие добре при теб.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #430 -: Август 08, 2018, 21:12:49 pm »
Тери,стискам много силно палци за теб,дано всичко се развие успешно😘.Как ти минават дните сега?Не ходиш на работа нали?
Маги мей,не става ли примерно да отидеш в клиниката и да издебнеш доктора по коридора ,или между пациентки,или да си запишеш час за преглед и да го питаш защо се получава разминаване в уговорката ви.Ти си се настроила за едно то става друго,кофти работа.Ако му нямаш доверие и ти свети червената лампичка,значи не ти е при него мястото.И наистина-инсеминация без изследвания ми звучи малко странно.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #431 -: Август 08, 2018, 21:30:06 pm »
Тери, тези сметки с по 2 на ден не винаги са точни. Дори 14+2 стават 16, ако утре ще те гледат, Нищо не е изтървано. Иначе антагонистът ще спре пика на ЛХ и така и другите ще могат да догонят. Така като те гледам няма да дочакаш 20ти за пункция. А и на Мишо му трябва един ден- твоята пункция само, нали в същия ден ще даде материал. Мисля, че ще му дадат болничен за този ден.
Успокой се. Утре ще видиш, че всичко е наред. Малко емоция за първа стимулация е нормална :)

Маги мей, казвам за посткоитален тест, защото при нас след една спонтанна бременност, повече не настъпи такава. Лекарката ми искаше да минаваме към инвитро, но все пак реши да ни пусне посткоитален тест. Следи се О и във фертилните дни се прави секс вечерта, а сутринта се ходи да се вземе проба и се гледа дали има живи сперматозоиди в канала на шийката. Това е в общи линии. При нас при нормални хормони, никакви вагинални проблеми и добра спермограма нямаше нито един жив сперматозоид. Това наклон везната за инсеминация, но започнахме с уговорката за 2-3, защото едната ми тръба не ѝ харесваше. От тази същата страна имам 3 бременности, включително настоящата.
За стимулацията- за мен е безсмислено да се прави инсеминация без стимулация.
За лекаря- ако не го усещаш- сменяй го. Другият вариант е да му кажеш какво те притеснява и да изготвиш свой план, който лекарят само да коригира според медицинската си преценка.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #432 -: Август 08, 2018, 21:38:20 pm »
Подкрепям Павла. Ако кажеш как би ти се искало да протекат нещата, той ще каже какви са му възраженията спрямо стимулация, ако има такива.  Той досега правил ли ти е фоликолуметрии? Или на теория директно можете да действате с инсеминация. Според моята докторка по закон преди инсеминация трябва да има микробиология правена с давност 30 дена.
Павла, сините гащи влязоха ли вече в 9ти месец?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #433 -: Август 08, 2018, 21:53:18 pm »
Аз пък имам въпрос ,Павла защо при всички тези добри показатели при двамата сте нямали жив сперматозоид?Къде е причината?
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #434 -: Август 08, 2018, 22:28:42 pm »
Средата ги убива. Не знам. Сперматозоидите имат и добра лабораторна преживяемост. След спонтанната бременност не ставаше нищо повече от година при фоликулометрии със спонтанна О, таймиран секс със стимулация. С две думи- всичко е наред.

Тери, 37ма седмица съм. Разбрали сме се с бебето до 20ти да си чака, за никъде не бърза.
Хайде минавайте в бременната тема:)
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #435 -: Август 09, 2018, 09:10:34 am »
Тери нямам открит проблем при мен, според доктора всичко е наред освен нагънатата ми лява тръба. Май ще настоявам да  направим стимулация преди инсеминацията, не знам защо доктора реши без. Някак не ми допада лекаря, не ми обяснява, не праеим план по който да се движим. Не съм сигурна кое друго момиче беше при Цветков, дано тя поне е доволна.
Тери дано всичко се развие добре при теб.
И аз аъм а лява нагъната тръба. Инсеминацията при мен беше без стимулация,и ето-7 месец. И аз бях отишла на преглед с идеята за лекарства за стимулация,но лекаря ми каза,че не ми е нужна.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #436 -: Август 09, 2018, 09:22:27 am »
Кате, при теб не е ли бил фактор и възрастта за стимулацията?
Леле, как бързо минаха 7 месеца при теб. А имам чувството, че Павла е бременна от 2 години вече (как ли се чувства пък тях).
Хайде всичко да е наред до самия край и при двете ви.
Аз си чакам пред докторката. Говорих с Момичета, които вчера ми се обадиха вчера. Звучали са по-притеснени, отколкото е трябвало. Мисля, че всичко е наред. Пак влизам в спокойния mode
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #437 -: Август 09, 2018, 09:52:15 am »
Чакам Тери да пише.Не е притеснително разбира се това което става.Според мен докторите ще лутенизират двата големи и ще разчитат на по-малките като нарастнат.За това и включват Цитротит.

Меги мей, клиниката са във ваканция, лекари по репродуктивна медицина няма и да отидеш няма да намериш никой.Дават дежурства само тези от другите части.Не са те излъгали по телефона.Колкото до инсеминациите, те там така практикуват правят една на напълно чист ЕЦ(аз съм правила), после пробват с такава с лека стимулация.Така че не се шашкай.Обсъждай всичко с Цветков и ако се чувстваш притеснена или нещо не ти е ясно питай!

Посткоитален и аз съм правила ама много отдавна, още като стартирахме.Всичко се оказа, че е ОК при нас.

Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #438 -: Август 09, 2018, 10:35:27 am »
Маги мей,  ние като правихме и двете инсета в Надежда, като си запазвах час направо казвам за започване на стимулация. Но при мен беше много слаба, образувах си един фоликул, както при нормална овулация. Аз съм при Тихомирова, но разбрах, че тя не е моята лекарка и мисля да не ходя повече. Приемах фемара, но си мисля, че трябваше да ми изпише нещо малко по силно за да направя поне 2-3 хубави фоликула. От групата Христинчето ако не се лъжа е при Цветков и сега е бременна, само че инвитро. Така че без да се притеснявай го питай за всичко.
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #439 -: Август 09, 2018, 10:36:51 am »
Кате, при теб не е ли бил фактор и възрастта за стимулацията?
Леле, как бързо минаха 7 месеца при теб. А имам чувството, че Павла е бременна от 2 години вече (как ли се чувства пък тях).
Хайде всичко да е наред до самия край и при двете ви.
Аз си чакам пред докторката. Говорих с Момичета, които вчера ми се обадиха вчера. Звучали са по-притеснени, отколкото е трябвало. Мисля, че всичко е наред. Пак влизам в спокойния mode
Незнам дали възрастта ми е била фактор. Като я попитах за стимулация, репликата й беше:" Кой ще те чака за стимулация? Ти си готова. След четири дни си на процедура".