0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #340 -: Август 05, 2018, 23:12:23 pm »
Супер си Маги мей, бъдете живи, здрави и много щастливи. Много си хубава и си с много яка рокля!
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #341 -: Август 05, 2018, 23:30:52 pm »
Маги мей, страхотни снимки на красиви млади хора.
Роклята е супер, но по ми харесват кецовете. :wink:
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #342 -: Август 05, 2018, 23:31:10 pm »
Благодаря момичета,бях с официални обувки за официалната част и след това с фолклорни кецове
 :) Теди познавам ги,Боян е много точен с него танцувахме известно време,и като гледам с лекота се получават децата при тях :)
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #343 -: Август 06, 2018, 08:21:43 am »
Добро утро, Тери теб и кучето мисля!

Радвам се, че си добре и стимулацията върви по план, чакаме преглед и хормони!

Маги, страхотна булка си!

Аз само ви наглеждам за сега :)

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #344 -: Август 06, 2018, 08:25:47 am »
Маги Мей❤Страхотна си 😊
Тери, как е кученцето?
WideD, първия цикъл след Золадекса още го няма при мен. След последната ми инжекция минаха 57 дни и още няма никой. В петък ме наболяваха яйчниците, така сякаш ще ми дойде, но не (и слава Богу, защото отскочихме за уикенда до морето 😊). Предположих, че болките са от пробуждането на яйчниците. Знам ли... Всичко е до организъм. Нали казват, че цикъм идва от 30-90 дни след приключване на действието на последната инжекция. А аз вълни все още имам 8O Даже се чудя, колко рано ти е дошъл цикъла предния път.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #345 -: Август 06, 2018, 08:52:53 am »
И кучето е добре и аз. Кучето сега трябва да не се вълнува, за да не се запуши някой кръвоносен съд и да стане беля. Но се оказа една много смела душичка.
Аз нищо не усещам засега от стимулацията. Дори вълнение. Много съм спокойна. Нито притеснена, нито развълнува. В сряда съм при докторката да видим какво ще каже прегледа. Аз имам резерви заради мутацията ми в гена за яйчников отговор и слабата доза Гонал. Но предполагам това се коригира в хода на стимулацията.
Започвам да работя от вкъщи, добре че шефовете ми са разбрани. Но ще плануваме сутрешни разходки с Мишо, че е много нетипичен за мен застоялия живот, а спрях танци и активни тренировки. Мисля преди пункция и през зъболекар да мина, ако има някой малък кариес за оправяне, че планувам бременност
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #346 -: Август 06, 2018, 08:55:30 am »
Добро утро и от мен :)
Маги мей великопна си хахаха особено с кецките ;) много яки  :bighug:
WideD до момента са минали около 2 месеца и половина откакто сме подали ( одобрени сме от преди 3 седмици) и предполагам че в началото на септември ще ми връчат заповедта. Общо взето около 3 - 3 и половина месеца :)
Супер Тери много се радваме за теб и за кученце :)
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #347 -: Август 06, 2018, 09:21:45 am »
Тери, каква мутация имаш?
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #348 -: Август 06, 2018, 09:49:12 am »
Хетерозиготен генотип А/C за 1298А>C (MTHFR) - при нужда от яйчникова стимулация може да е свързано с индивидуален атипичен отговор, тъй като алел C има модулиращ ефект върху фоликулогенезата.
Това пише в резултатите от генетичните изследвания. Та си знам, че може да не дам желания брой фоликули, но пък ще са с по-добро качество. И обратно, може да дам супер много, но да не са чак толкова качествени. Съдейки по стимулацията ми с Клостилбегит и това, че направих само един фоликул, по-точно си мисля, че ще е първия вариант. В сряда ще припомня на докторката за тази мутация, ако има нужда от корекция на дозите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #349 -: Август 06, 2018, 11:01:24 am »
Teri, стискам ти силно палци :) Много много успех !!!
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #350 -: Август 06, 2018, 11:32:00 am »
Тери, браво на мъничето ❤ Изпращам му любов, за да бъде по-силно. Напълно те разбирам, нашата котка е с астма...
Относно това, че още не се вълнуваш, мисля че ще започнеш след първия преглед   :bighug: За сметка на това пък, аз се вълнувам за теб  :D Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #351 -: Август 06, 2018, 12:15:19 pm »
Днес е хубав ден за нас: второт ни куче беше на ветеринар в съседното село и то поне не е болно. И за Мишо. По погрешка позвънял на грешната врата и явно тръгнал да влиза директно. видял в двора на къщата младо момиче по бельо, което започнало да тича като го видяло. Той не гледал нея, бил гледал кучето ;) :D :D :D
« Последна редакция: Август 06, 2018, 12:56:49 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #352 -: Август 06, 2018, 12:52:30 pm »
Страхотен ден и за кученце и за Мишо  :lol: Сигурна съм, че е гледал кучето  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #353 -: Август 06, 2018, 12:57:50 pm »
Ох Тери, разсмя ме :) Радвам се за кучето!

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #354 -: Август 06, 2018, 13:02:50 pm »
Ти си хетерозиготен носител, я повлияе на стимулацията, я не. Това си ти е първа стимулация. Ще отговориш добре. Целта не е да се извадят 20 яйцеклетки и да се чудиш как да се оправяш после. Ти си млада и 5-6 ще са повече от достатъчни, защото ще са с добро качество.
Аз имам същата мутация май. Вече не помня, но имах на този ген. Имам малко тромав отговор на малки дози Менопур, но с него съм бременна сега. С Гонал Ф от 5-6 ден за 4-5 дена с 75- имах 3-5 фоликула, като "убивахме", за да останат 2-3. Така че тази стимулация, дори нещо да не е съвсем наред, тя е проучваща и ще доведе до успешен финал.

Меги мей, много хубава булка си :)
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #355 -: Август 06, 2018, 14:20:52 pm »
Браво за кучето Тери.
Аз днес се върнах на работа и една колежка,като взе да ми развива теории щях да падна .Трябвало да отида при друг лекар,те много жени с извънматочна раждали.Какво пречи да си расте бебе в тръбата?Викам не е възможно.Тя била чела.И това жена с 2 деца,на 34 години,просто не знам,тия жени елементарни неща да не знаят.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #356 -: Август 06, 2018, 14:31:16 pm »
Слънчицето, на който не му е стигало до главата не знае. Да не би да има сексуално обучение в училищата или пък нещо подобно. В часа на класа какво правят- нищо. Масово хората се информират от разни псевдо специалисти в интернет, от жълти сайтове с фантастични истории или от предавания като На кафе, които даже са опасни.
Има жени, които ми обясняват как бебето плувало сред червата и подобни идиотщини.

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #357 -: Август 06, 2018, 14:36:50 pm »
В тоя ред на мисли, да се похилите.Преди много години в друг форум, едно момиче обясняваше, как Акушерка и е казала, че умрелите сперматозоиди стават на кистички!Щях да падна.

Павла, то не е нужно да си учил сексуално нещо си, ако внимаваш в час по биология пак е достатъчно.Ама кой да учи биологията???

*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #358 -: Август 06, 2018, 15:39:03 pm »
Маги, и е така, и не е така. Никъде в учебната програма не е заседнало проблемно забременяване, нито има дори спомената извънматочна бременност. Има разни истории, които и аз четох при моята  извънматочна, че има реимплантация на ембриона от тръбата в матката или разни подобни неща, в чиято достоверност се съмнявам много.
Иначе за просто устройство на половата система- да, не се иска много. В програмата за 8ми клас е.
Родителите какво обясняват на децата си? Защо се срамуват да говорят за секс и възпроизвеждане? На мен това не ми е ясно. Уж не сме закостеняло общество, а стане ли дума за такива неща започва едно кършене на пръсти и изчервяване.
*
Re: Правим опити за бебе - тема 16
« Отговор #359 -: Август 06, 2018, 16:49:41 pm »
Попаднах на едно изследване в Оксфорд медикал джърнал за АМХ. Много е интересно, защото според него, жени които последните 6 месеца не са кърмили, раждали, били на противозачатъчни, имат нормален цикъл от 24 до 33 дена и са на възраст между 18 и 44 години, имат вариации на АМХ според деня на МЦ на изследване.
Накратко АМХ се влияе от деня на месечния цикъл, като най- високите нива са във втората част на ФФ, най- ниски при О и ЛФ. Средна стойност на ФФ 2,06ng/ml, а при О- 1.79 ng/ml. Резултатите са сходни при всички възрастови групи. В зависимост от годините има и 1.30 ng/ml разлика при резултатите. Изследването е правено с 259 жени поне 2 поредни цикъла, като се изследвани ЛХ, ФСХ, Е2 и АМХ 8 пъти в МЦ.

За тези, на които не им достига малко за фонда може да е много полезно.