0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #520 -: Юли 02, 2018, 13:20:56 pm »
Слънчицето според мен няма за какво да се притесняваш,моето ЧХГ вървеше перфектно като за вътрематочна,но ето какво стана. Ти нямаш зацапвания,болки (дано и да нямаш до края),така че бременей си спокойно. Прегръщам те !
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #521 -: Юли 02, 2018, 14:00:44 pm »
Момичета, следя ви още и стискам палци на всяка една от вас!!!  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #522 -: Юли 02, 2018, 14:14:52 pm »
Момичета, препоръчайте клиника, в която не трябва да се чака с месеци за час.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #523 -: Юли 02, 2018, 15:06:27 pm »
Много зависи от кой край на страната си, искаш ли да пътуваш.Ей такива неща.Клиники да искаш.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #524 -: Юли 02, 2018, 15:17:32 pm »
Тери, браво момиче, наистина това е още една спечелена битка!  :D Дано Мишо не излезе прав. Пиши след прегледа, какво е казал доктора.
Слънчицето, само бъди спокойна. Всичко ще бъде наред.
А аз продължавам да чакам овулация. Дано не изпуснем момента и дано има такава  :D Най-вероятно ще е този месец 😎
Слънчеви прегръдки за всички силни момичета!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #525 -: Юли 02, 2018, 15:24:30 pm »
И другото, което е добре да се спомене: с цел АРТ процедури или само търсене на проблем и проследяване на овулация.
Мишо се отчете. Бил е на уролог. Имало пак подуване, но било много малко и не е за операция. Вероятно остатъчно след високата степен Варикоцеле. В петък отива на спермограма и докторката ще реши какво ще правим. Тя напълно ни беше забравила, изненадах се, защото миналия път дори по име ме помнеше. Днес си бях накъдрила косата и я обърках :D Попита ни: "А защо ще правим инсеминация като имате документи за  фонда, защото при него е много хубаво положението ли" и аз гледам и клепам. Друго си е при д-р Мели, ако се напъне и може да каже показателите на всичките му спермограми досега :D :D

Слънце, ти сама си написала, че най-хубавото предстои и ми харесва, че така се опитваш да мислиш. Още няколко дена и ще се разбере. Ще има чудо и при теб с двете запушени тръби и на пук ти продължи да вярваш  :bighug:
Лейди, как се изниза времето. Помня като писа за лекарствата ти и така тъжно ми стана за теб. А то си мина времето. Пожелавам ти една добре оплозотворена овулация
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #526 -: Юли 02, 2018, 16:23:44 pm »
Благодаря ви момичета :)
Лейди ,късмет с овулацията,и хич не чакай ами се обичайте всеки ден пък тя когато ще да идва.Доста си почака,дано се наредят нещата :)
Тери,дано стане инсеминацията.Хич не ги бавиш нещата,докато се изчисти и засили Мишо на лекар .
Мери,много си лаконична,какъв е вашия случай,ние тук сме от къде ли не с най-различни проблеми.Дай малко информация да те насочим.Иначе както Маги каза клиники бол.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #527 -: Юли 02, 2018, 18:20:46 pm »
Е Тери, време беше. Дано инсето да ви е на късмет, ако правите :) Днес си взех АМХ, най накрая. Реф. стойности 0-10,39 ng/ml. Моето е 9,03 ng/ml. Боса съм в тази тема, но не трябва ли да е по ниско. Мисля да го занеса на АГ да го погледне и да видя какво ще каже.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #528 -: Юли 02, 2018, 18:26:11 pm »
Таня, аз мисля, че високото АМХ говореше за поликистоза. Някакви други изследвания в тази насока имаш ли?
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #529 -: Юли 02, 2018, 18:34:13 pm »
Не, нищо не съм пускала. Даже и не знам какво. До сега на прегледите нищо не се е видяло. Може ли двете стимулации, които правихме да са оказали влияние в/у хормона. Ще намеря време да отида при АГ да ми разясни някои неща и да ме прегледа. Но последно и двата яйчника ми бяха чисти. Като изключим кистата, която имах, но тя се пукна. А и то е различно.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #530 -: Юли 02, 2018, 18:45:02 pm »
Може и от стимулациите да е както казваш.. ти подмладяваш яйчниците явно. На повечето момичета им е надолу резултата след процедури.
Хубавото е че нямаш кисти. Говорете с АГ- то най-добре. И не се притеснявай имаш страхотен запас.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #531 -: Юли 02, 2018, 19:10:28 pm »
Аз си мисля, че ако беше поликистоза на стимулации щеше да светнеш от фоликули макар и не доминантни. Пък ти на последната направи само един. Танче, вие с Гошо имате материал да раздавате на 10 семейства :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #532 -: Юли 02, 2018, 19:20:01 pm »
Слънчице и Хриси, продължавам да стискам палци за вас. Дано скоро всичко влезе в норма, за да се насладите на бременностите си  :bighug:
Терии, а за теб колко се радвам, не е истина  :D много се измъчи и ти  :kiss: :kiss:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #533 -: Юли 02, 2018, 19:23:23 pm »
Мише,станаха ли 2 месеца вече при теб?
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #534 -: Юли 02, 2018, 19:53:44 pm »
Плодовити, пък гледай как се мъчим. Пусти късмет, тъпкан с боксова ръкавица :lol: Чак яд да те хване на нас :D Аз си мислех, че ще излезе към 2,6-3, пък то направо пръсна с резултат :lol: Мога да стана донор :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #535 -: Юли 02, 2018, 21:25:10 pm »
Не още, но и втората я сложихме, както каза Тери, времето си минава. Аз с тези топли вълни, явно настинах минала седмица,че все седя на течение да се охлаждам и от няколко дни все ме болеше десния бъбрек и снощи хоп криза направо. Но днес ми е по-добре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #536 -: Юли 02, 2018, 22:51:12 pm »
Мише,ако е криза взимай мерки.Баща ми беше получил ,лазеше на 4 крака .А мъжа ми го наболяват чат -пат и му давам чай от дръжки на бели череши 5 дни подред и минава.
Ще си струва неприятните ефекти ,ще видиш.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #537 -: Юли 02, 2018, 23:03:29 pm »
Момичета, днес пак ми се появи кафеникавото зацапване. Ходих на доктор тук в моя град. Всичко си е наред с бебетата, отговарят си на размери и тн. Да не се притеснявам за зацапването, че било нормално. Докторката каза да не ги пия тези вит Ц и Dicynone... каза ми да започвам да пия аспирин 150мг на ден, за да не се повтори случката с малката. Чудя се дали да не изчакам прегледа при Цветков и да го попитам отново.. или да започвам да го пия. Фраксипарина си го почнах на моя глава...той все ми даваше пас на въпроса за фраксито кога да го почвам... нещо честно да кажа взех да не го харесвам... ще видим... ще почна да меря и кръвното вече.. само се моля всичко да е наред!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #538 -: Юли 03, 2018, 08:12:36 am »
Хриси, защо не се консултираш с друг доктор? Знаеш ли, може пък да си паснете повече. Как може да не ти отговоря на въпроса...
Тери, замислих се за Мишо. При положение, че има леко подуване, не може ли да му изпишат нещо, което да блокира ситуацията. Защо трябва да се чака, при положение, че превенцията е най-добрият вариант?!? Уж има лекарства и мазила за всичко :?
Танче, браво страхотен резултат :D
Слънчицето, ние си се обичаме редовно. Лошото е, че все още ме държи Золадекса и нямам НИКАКВО желание за секс. Леле, големи драми са. Аз крия това от мм, но той усеща и се тормози. А и като говорих последния път с доки, тя каза, че било много често през ден да се гушкаме 8O Трябвало през два, за да можели да узреят войниците. Ама как ще хванем момента, при положение, че ние около О всеки ден се стараехме.
Не знам, вие какво мислите?
« Последна редакция: Юли 03, 2018, 08:14:08 am от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #539 -: Юли 03, 2018, 08:44:43 am »
Лейди, на мен никой лекар досега не ми е казвал през колко време да правим секс. Единственото, което са ми казвали е, че на сперматозоидите им трябвало ден и половина да назреят (това Петрова ми го каза). Та да не сме правили по-често от това. Така че през ден си е супер.
Ние обмисляме с Мишо дали да не се хвърлим директно на инвитрото. Той явно е притеснен, че ще се влошават нещата при него и сега зависи от спермограмата в петък ще решим. Аз за инсеминациите нямам надежда, че ще са успешни след спада в неговите показатели. Единствено бих ги направила, за да има информация докторката как реагирам на стимулации. Но тя да ви кажа май изобщо не гледа на това. Показах й аз, че имам мутация в гена за яйчников отговор, тя все пак ми предписа минимална доза Клостилбегит и нормално аз направих само 1 фоликул. За инвитрото ще трябва да съм по-настоятелна да се вземе това предвид, защото ако направя 3 фоликула язък за стимулацията. Вярно, че и Точица беше с малко, ама друго си е като Хриси да имаш замразен резерв за още 10 ЗЕТ-а.
Хриси, пиши и на д-р Мели. Вярно са чисто гинекологични въпроси, но тя и на бременни отговаря. Ей така за още едно мнение.
Лейди, евала нямаш желание и през ден. Да му имам терзанията на твоя мъж.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света