0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #440 -: Юни 27, 2018, 14:05:52 pm »
Тези неща за тези 6 месеца ли ги направихте? Ако да, все пак не малко сте направили. За мен, не знам как е стандартът, след 6 месеца на контролирани опити трябва да се премине към друга стъпка. Може би трябва да обсъдите инсеминации след ваканцията. При условие, че не се получава естествено забременяване, мисля че трябва да има стимулации за инсеминациите, но това са неща, които ще решите с лекаря.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #441 -: Юни 27, 2018, 14:31:32 pm »
Да, това е за 6 месеца. Ами и аз вчера го помолих август направо да пробваме инсеминация, защото явно нещо някъде не е както трябва. Спермограмата уж е добра според него, но преди това имаме 2 които са правени в Щерев и не бяха с много добър резултат. Решила съм да помоля моя и той да пие фолиева киселина с мен. Това неправенен на нищо по въпроса  защо не се получава, малко ме обрзверява, но ще се стегна, обещавам :)
Поне сватба ме чака и малко ще спра да мисля за бебче.
Благодаря за отговорите момичета  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #442 -: Юни 27, 2018, 16:43:24 pm »
Е, не е толкова зле. Не малко сте направили за 6 месеца. Постокоитален тест правен ли ви е? За инсеминация няма нужда, но така не се "губи" време в естествени опити.
На мъжа ми му давах/м антиоксиданти Оксибор форте и Центрум за мъже, Омега 3, вит Ц и вит Д. Сега не му давам Оксибор, защото във Франция няма и вит Ц не давам, защото има в Центрум. Положителното е, че не е боледува откакто му ги давам и че СГ е по- добра. Просто аз нали взимах/м разни неща  и да не се чувства пренебрегнат :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #443 -: Юни 27, 2018, 16:46:30 pm »
 Не, не ни е правен такъв тест, мо е и аз да взема някой от тези витамини за него.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #444 -: Юни 27, 2018, 19:21:55 pm »
Хриси, как сте, тъкмо четох, че към Халкидики си е бедствено пложението
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #445 -: Юни 27, 2018, 19:24:14 pm »
Няма да му навреди :) Все пак доста време се надявате на естествено и сериозно трябва да обсъдите следващите стъпки. Понякога нещо съвсем дребно трябва. Ние сме жив пример- уж всичко е ок при двама ни, но 4 години нямаме дете. 6 инсеминации- 3 бременности, като стана при първата. При нас посткоиталният тест беше отрицателен, затова минахме на инсе, иначе трябваше инвитро.
Кога е сватбата?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #446 -: Юни 27, 2018, 19:39:17 pm »
magi mei, някои момичета от темата взеха за мъжете си витамини и хранителни добавки на ДРЗ Плевен. Може да попиташ тях за ефект, макар че май е много рано още.
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #447 -: Юни 27, 2018, 23:15:34 pm »
Сватбата е на 27.07 точно след 1 месец, от една страна ако не стане до тогава ще мога да се забавлявам на спокойствие, от друга толкова много го искаме и го чакаме.
Да, ще потърся тема, да видя какви витамини са взели момичетата за мъжете си от ДРЗ-то.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #448 -: Юни 28, 2018, 09:10:39 am »
Добрютрно, де сте?При мен пак има проблем.Не ще да спира да тече.Май ще се ходи на лекар  :?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #449 -: Юни 28, 2018, 09:17:22 am »
Дадоха ли ти лекарства да се чистиш, Маги или при толкова ранна бременност няма смисъл?
Вчера влизам във форума и Мишо: "Какво намираш да пишеш тук всеки ден? Ще трябва да се регистрирам да чета какво пишеш" :D :D :D Но се притеснявал, че съм щяла да пиша 15 реда за овулация и матки и чак на 16ия, когато му е писнало и е спрял да чете съм щяла да напиша: "Тоя Мишо е супер смотан, едни дрехи не може да просне като хората. Къде отидоха свестните мъже" :D
Та ако се появи някоя Михаела тук, която никога няма цикъл сигурно е Мишо :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #450 -: Юни 28, 2018, 09:30:07 am »
Тери, разсмя ме.Поздрави на Мишо!

При мен падането на ЧХГ беше изключително бързо, което значи че сама съм се изчистила.Но знам ли защо още ми тече нещо си.Как се изразих и аз  :?

Май и щитовидната се е ръзбазикала, че нещо ме стяга гушата.Утре ще пусна ТСХ, че днес вече си пих хормона.

Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #451 -: Юни 28, 2018, 09:39:42 am »
Хахахахаха поне ви е забавно с мъжа ти хахаха голям сладур е тоя Мишо хахах
 Маги както сама си написала има си и плюсове и минуси за това да забременееш преди сватбата :) но винаги и от всяка ситуация трябва да извличаме само положителните неща  :bighug: :bighug: :bighug: ако не стане до тогава забавлявай се на сватбата, изживей си деня и се наслади на всяка секунда от него, защото много бързо минава и после хващаш доктора и мъжа за ушите и да пробвате с инсеминация. Защо не отидеш пак при него другата седмица, да те види дали е имало О и да ти вземе материал за една микробиология.

На мен вчера ми звъняха от Щерев. Казаха че рядко някоя не се оправя  от флажил глобулите от първия път. Е аз пак съм късметлийката да съм от вторите и сега ново лечение. Питах за лактобацилите и казаха че е нормално да ги няма, когато имало инфекция. Питах дали моя мъж трябва да пие нещо - те казаха не, няма нужда. Та сега лечението е флажил 250 2х2 хапчета на ден и глобули лактажин (те нали се водят пробиотик за лактобацили). Питах я от кога да почвам хапчетата, тя каза още утре ако искаш, но пустата надежда умира последна и ще изчакам да видя дали ще ми дойде и тогава ще ги почна, а глобулите те са за когато ми свърши, така че за тях няма проблем.

Маги да влизаш в релси по-бързо.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #452 -: Юни 28, 2018, 09:55:50 am »
Е хубаво инфекция, ама каква... рядко не се оправяли хората от Флажил, за това си трябва антибиограма.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #453 -: Юни 28, 2018, 10:22:09 am »
Маги по-добре на лекар май,хайде да се възстановиш по-бързо,че другото бебе чака.
Тери разсмя ме :D,моя мъж вика ти си обсебена от Зачатие,толкова ли е интересно по 1000 пъти влизаш да четеш.
Слънцемое,дано този път пребориш гадините.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #454 -: Юни 28, 2018, 10:25:35 am »
А моя мъж вече свикна :) Дори не ме пита какво пиша и с кой  :lol:

Слънчицето, днес пусна ли ЧХГ или в петък беше?Ох обърках се вече!


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #455 -: Юни 28, 2018, 10:37:33 am »
Ами днес ще пусна и ще го съпоставя с онзиденшното.Искам да видя ,че расте.Вчера на 4ти ден 72 ,3 ми се струва нисичко.И защо нямам никакви симптоми.Само едни щръкнали тъмни зърна. :(.Може да ви звучи тъпо ама ако имах щях да съм по-спокойна.Страх ме е да не е в тръбата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #456 -: Юни 28, 2018, 10:38:34 am »
Много е рано за симптоми.С предната бременност моите симптоми започнаха към 8г.с. Иначе сега подозирах, че съм бременна защото пишках много на често, изключително често.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #457 -: Юни 28, 2018, 13:39:55 pm »
Значи във вторник беше 56.00.Днес е 87.38.
Според калкулатора се удвоява на 3 дни или 75 .5 часа.Не е на добре май.
« Последна редакция: Юни 28, 2018, 14:11:17 pm от Слънчицето »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #458 -: Юни 28, 2018, 14:24:42 pm »
Маги, при мен при подобна ситуация имах течение 7 дни, като първите 3-4 доста обилно. Иначе ми зацапваше от преди положителния тест. Според мен изчакай още ден два и ако тогава те притеснява пак, отиди на лекар. Все пак при бременност лигавицата става доста по- дебела и с допълнителния прогестерон... Дано да си се изчистиш нормално.

 Слънчицето, в една и съща лаборатория ли пускаш? Иначе е добре като резултат. Не винаги е по учебник. При мен сега тръгна нормално, а после забави. Нямаше проблем. Другата седмица ще си го видиш и ще се успокоиш :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 15
« Отговор #459 -: Юни 28, 2018, 14:32:44 pm »
Павла,много се надявах ти или Маги да отговорите.Благодаря ти  :bighug:.Повече няма да го пускам.Ще си чакам до понеделник да се видим с д-ра.Едва ли напрежението от чакане на ЧХГ ще помогне на бебето ми.
В Статус са първото и от днес,вчера в АГ то пуснах ,но лаборантката им ме увери ,че използват същите мерни единици.