0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ето и моята история.С мьжа ми се оженихме и решихме че е врме да си имаме бебе.Опитите започнаха от февруари миналата година,и аз реших за всеки случай да отида на гинеколог за да видя имали ми нещо и дали всичко е наред.Ходих при един много извествн гинеколог който ми взе цитона маска и след една седмица ми продиктува по телефона какви хапчета да пия,защото сьм имала бактериална вагиноза,кандида и какво ли още не.След като ги изпих аз и мажа ми, реших да отида при друга докторка,защото този доктор явно беше много зает,след като ми диктува рецептата по телефона и уж пак с врьзки отидох в шейново,пак ми взеха проби и се установи че имам сьщите проблеми като ми изписаха пак антибиотик за мен и мьжа ми и вагинални промивки.Тогава ние трьагнахме на море и аз спазвах всичко стриктно.Когато се варнахме вече август на мен не ми дойде и си направих тест който беше положителен.Умрях от кеф и зачаках радостното сьбитие.След една седмица прокьрвях и бях толкова уплашена,че не знаех какво да правя.Обадих се на една приятелка и тя ме заведе при нейната гинеколожка която ми каза,че това е спонтанен аборт,но тя щяла да се опита да го задьржи и ми предписа АМПИЦИЛИН и нош па сащото имах страхотни болки.Лежах и всяка нощ сьм плакала от болка,но бях твардо решена да го задаржа като не знаех че не могат да се пият антибиотици по време на бременост,защото това ми беше пьрва бременост и никога не сьм се интересувала.След още една седмица болките станаха нетьрпими и моята приятелка намери врьзки вьв Втора градска.Отидохме една сьбота и доктора кати видя какво сьм изпила се хвана за главата и каза че най добре е да се махне защото плодният сак бил много мьрляв.И така ме кюртира,лежах два дена в болницата и излязох,като доктора ме предопреди да се пазим поне два месеца като ми изписа противозачатачни за по сигурно и да забременея после по бьрзо.Обясни ми че това е нормално и почити всяка жена е имала поне един спонтанен.Аз тогава го приех много спокойно и си казах,че това се случва и другия пьт няма да е така.Продьлжихме след два месеца да опитваме  ,но така и не ставаше нищо,като аз не се депресирах дори не сам си следяла овулацията и тем подобни докато този месец не ми закьсня с два дена.По принцип ми е много редовен и аз бях сигурна че има нещо.Но след два дена ми дойде обилно но само за три дни.След една седмица се получи сьщото прокьрвяване както миналият пат и аз си записах час за гинеколога който ми беше направил кюртажа.За всеки случай си купих и тест за бременост който са оказа положителен.Аз не можех да повярвам и си купих още три на различни фирми и трите се оказаха положителни.Вечерта отидохме на гинеколог,но той каза че не вижда още нищо и си записах час след една седмица.Един ден преди часа отидох в тоалетната и щях да умра,тачеше червена крьв.Вече знаех какво е това и можех само да плача.На другият ден отидох само за да констатира спонтаният аборт който не се разбра даже и в коя седмица е.Той пак ми каза че това е нормално и докато не сам направила три не можел да ме взема на сериозно.Прегледа ме, каза че нищо ми няма и след един месец може пак да пробваме.Тогава аз реших да отида на друг доктор,исках само да зная причината,пак с врьзки.Шеф на патология.Той ме прегледа и каза че има сьмнения за изванматочна.Пуснах два теста ЧХГ и се установи че е имало бременост но сам направила спонтанен.Каза ми да живея спокойно и това е.АЗ настоях да ми се направят някакви изследвания и той ми пусна генетично за тромбофилий и имунно.Още на са излезли резултатите но аз реших да отида на аптеката на Поп Богомил и да си взема някакви билки против спонтанен.Там не можаха да намерят такава рецепта и ми дадоха билки са стимулиране на овулацията защото този доктор каза че фуликулите ми са били много малки и не сьм можела да задьржам плода и се чудел изобщо имам ли овулация.Че аз ако нямах как ще забременявам?Незнам ,много сьм обьркана и незнам какво да правя само чета сайтовете за проблемна бременост и се депресирам още повече.Междувремено си пия билката и не се пазим с мьжа ми.Моля ви ако някой знае имали такава билка за задьржане или просто ми даде сьвет ще му бада много благодарна. 
« Последна редакция: Юли 13, 2006, 12:50:54 pm от диди78 »
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #1 -: Юли 13, 2006, 13:26:09 pm »
По билкарските книги има билки  за задържане, но мисля че в 21-ви век, когато науката е толкова напред, по-добре е лекар да ти препоръчва лечението и да те следи.
ПОразгледай темите във форума и статиите в сайта, за да имаш обща представа за нещата, с които се бориш.
Успех.
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #2 -: Юли 13, 2006, 13:30:18 pm »
Аз от тези лекари не мога да се оправя защото всеки казва различно и в общи линии че нишо ми няма,а аз си правя спонтанни.Докога не знам.много ти благодаря за бьрзия отговор
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #3 -: Юли 13, 2006, 14:04:33 pm »
Аз от тези лекари не мога да се оправя защото всеки казва различно и в общи линии че нишо ми няма,а аз си правя спонтанни.Докога не знам.много ти благодаря за бьрзия отговор
Диди, аз от 4,5 години се боя със стерилитета, а преди 1,5 г. имах 1 спонтанен аборт и сега не мога да забременея.Така, че разбирам много добре твоите опасения. НАистина е трудно да се намери добър лекар. Затова е този сайт-дава информация за анатомията и физиологията на репродукцията, споделяме си мнения и съвети.
Пак ти казвам-прочети статиите от този раздел http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=listarticles&secid=23, прочети малко назад във форума и ако след това не си си изградила мнение се обърни към момичетата, които следят бременността си в София, при кой лекар да отидеш. Ти явно си тръгнала по пътч на изследванията-имунологични и генетични, така че си на прав път. Успокой се. Ще се изяснят нещата. Не си единствената. Ще успееш, но зависи до голяма степен от теб.
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #4 -: Юли 13, 2006, 14:06:49 pm »
 :D :D :D
*
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #5 -: Юли 13, 2006, 15:27:33 pm »
Здравей, Диди, аз съм с три спонтанни аборта. Направила съм всички възможни / е почти вдсички/ изследвания и уж се откри причината и въпреки всички превантивни мерки, които взехме, пак абортирах. Сега съм решила малко да попочина от купищата лекарства и да пия билки през лятото, пък на есен с песен. Говорих и с Конова и с Тодорова по въпроса и двете се съгласиха, че това е най-удачния въриант за мен. Мислех докато пия билките да спра сиофора и фолиевата, но някои момичета от форума ме разколебаха и се отказах. Купих си всички билки, това е една стара рецепта, която ми даде една бабка, но не знам дали ще действа и при теб или е индивидуална за мен. Единственото което ме учуди, е че не е за продължително време, а за 1 месец, като се пие и от двамата.
Ето я и рецептата:  Всичко е по 50 гр.
1. корен гръмотрън
2. корен пирей
3. корен кръвен здравец

4. листа клинавиче
5. офчарска торбичка
6. синя тинтява
7. подъбиче
8. жълт кантарион
9. цвят невен
10. камшик

Взема се от общата смес 3 с.л. Варят се в 500 мл. вода 3 мин. Прецежда се и се пие три пъти на ден по 50 гр. преди ядене.
Мъжа го пие 20 дни, а жената 30 дни.
Дано имаш успех. Аз я започвам след няколко дни, защото в момента вкъщи бутаме няколко стени и е кошмарно мръсно и прашно, а не ми се иска да ги правя в мръсотията.
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #6 -: Юли 13, 2006, 15:34:20 pm »
Много ти благодаря за рецептата,но не разбрах колко грама от всички билки да взема и тази рецепта против спонтанен аборт ли е?И ако е така защо се пие от двамата.С много благодарност :P
*
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #7 -: Юли 13, 2006, 16:06:36 pm »
Ето я и рецептата:  Всичко е по 50 гр.
:D
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #8 -: Юли 13, 2006, 16:10:38 pm »
 :P :P :Pмного благодаря и успех от все сьрце
*
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #9 -: Юли 13, 2006, 16:21:07 pm »
:P :P :Pмного благодаря и успех от все сьрце
И на теб! :bighug:
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #10 -: Юли 13, 2006, 16:23:27 pm »
Мерси много си мила и пиши като има нещо
*
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #11 -: Юли 13, 2006, 16:44:30 pm »
Тази рецепта е противовъзпалителна.Мари, предполагам е от същата бабка, която и на нас ни я даде. Тя каза, че имам възпаление на яйчник, и си го менкаме с мъжо. Аз знаех, че правя кисти, и малко не повярвах, макар че мъжото има някакво възпаление, лекувахме бактерии, но левкоцитите останаха.Обаче преди няколко дена, като се ровех из форума, узнах, че кистите били резултат най- често от възпаление. Тогава се питам, защо никой доктор не ми каже как да лекувам това възпаление, ами ме тъпчат с дуфастон. Е, как тогава да не повярваш поне малко, че в думите на бабката има смисъл. Сега и аз ще опитам тази рецепта в комбинация с алое, и ако не се преборя с възпалението, ще търся антибиотик.
    Диди, тя се води за забременяване, не за задържане, но ако причината за абортите е някакво възпаление, кой знае, може и да помогне. Аз ппрочетох за тези билки, не видях нищо смущаващо за тях. Щом и Конова и Тодорова са ги одобрили, не вярвам да навредят. Но бабчето ми даде отделно и една друга, която все още не мога да индентифицирам.
    Успех, момичета, дано всяка крачка ни води по-близо до желаната цел! :bighug:
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #12 -: Юли 13, 2006, 16:56:33 pm »
много ти благодаря,но аз мисля че имам сериозан проблам.Всички доктори ми казват че ми няма нищо без да ми правят каквито и да е изследвания да не говорим че както ми няма нищо единия ме пита имам ли вьобще овулация а после ми предписва дуфастон който сьм трябвала да го пия като ми дойдел овулацията,аз така и няма да го взема защото ми писна да ме тьпчат с лекарства от които няма никаква полза.Другия гений ми казва че може би имам поликистозни яайчници но не било сигурно и отгоре на всичко може,повтарям може би срастване на левия яайчник което сьщо не било сигурно,обаче гения се изказа че имам страхотен десен яайчник и да не се притеснявам защото само с един сьм можела да забременея което аз и без това си го правя,иначе всичко ми е било наред.Та кажи ми аз акво да мисля?Много целувки от мен
*
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #13 -: Юли 13, 2006, 17:09:12 pm »
Лилит, би ли казала от каде е бабката. Не мога да се сетя името на селото от където е тя, но е  в Ловешко. А рецептата не е за забременяване, а подчертавам за задържане. Не знам дали ще подейства при нея, защото не съм сигурна дали е индивидуално направена за мен или е просто стандартна - за много проблеми.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #14 -: Юли 13, 2006, 17:11:09 pm »
Диди, помисли и за имунологични изследвания.
Мъжът ти правил ли е някакви изследвания?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #15 -: Юли 13, 2006, 17:19:11 pm »
Извинявай,но сега се загледах,защо се пие по 50гр.а се вари е 500мл.вода
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #16 -: Юли 13, 2006, 17:23:02 pm »
Не той още не е правил нищо защото докторите не са му казали вьпреки че аз помолих поне за една спермограма но доктора не ме взе на сериозно,то вьобще никой доктор не ме взима насериозно.А за имунологичните изследвания сам си пуснала някакви но не сам наясно какви точно като ми излязат резултатите ще видим
*
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #17 -: Юли 13, 2006, 17:28:47 pm »
Мари, бабенцето се казва Куна от село Славщица, Ловешко, до Български извор. Рецептата е абсолютно същата като моята, само че ми даде освен рецептата и още една жълта билка, като си намеря другите, да я смеся с тях. Явно рецептата е стандартна.За забременяване, за задържане, все тая. :D Ама аз си уважавам билките и ги предпочитам пред дуфастоно- утргоестаните, които ми разказаха играта. Засега 1 месец пих от билките на Поп богомил и се чувствам много по-добре.Само че трябва да се пият по-продължително време, за да има истински ефект! Успех!
     П.П.Защото, след като се свари, се пие и от мъжа!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #18 -: Юли 13, 2006, 19:31:03 pm »
Лилит, същата бабка е. Явно рецептата е универсална, като се добавят и други билки според определената ситуация. Аз имам добавени към тези. Не знам защо каза и двамата да пием. Така каза, така ще правим. И без това моя още от преди викаше да го включа и него в пиенето на билки или витамини, но не смеех туко така  да му дам нещо с което не съм наясно.
Диди, мисля, че като се сложат билките във водата те поемат част от течноста и след това остава по малко вода. И горе-долу като я разпределиш на  три части, излиза около 50 мл. Още не съм я започнала и не знам дали тези 500 мл. ще са и за двамата или това е само една доза.
Re: кажете ми моля ви някакви билки за задьржане?
« Отговор #19 -: Юли 13, 2006, 19:36:04 pm »
Мерси,като почнеш пиши,аз сега пия някакви за стимулиране на ову.и като ги сварша ще пробвам тези,ако не сам забременяла :P :P :P