0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #400 -: Март 10, 2017, 09:20:56 am »
Йоли, чудесна новина :) наслаждавай се и спокойно от тук до финала :)
Шуши, колкото си по-слаб май толкоз повече качваш...с каката тръгнах от 52 кг. и достигнах до 78кг, с малкото от 60 кг. до 74 кг. :) като общо взето с него много внимавах какво ям, защото не исках да кача много като с първото...е,той се роди 5 седмици по-рано та сигурно и за това по-малко качих, както се очакваше той да достигне минимум 4 кг. до раждането:wink: не се притеснявай килата се свалят, като си по-млад е по-лесно, а и гледането на бебчо и всичко покрай отглеждането му си е такъв фитнес  :lol:
Бебешок, не се тревожи слушай доктора и всичко ще е наред :)
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #401 -: Март 10, 2017, 09:30:23 am »
Добро утро и от мен момичета,
Yollie  радвам се че всичко е наред, спокойна бременност от тук нататък и започвай с плановете :)
Bebeshok0326 слушай лекаря и всичко ще е наред,вярвам в това.
Shushi  и аз с първата бременност качих цели 22 килограма - бях слон плондер като тогава внимавах дори какво и колко ям, сега до момента съм качила вече в 6 месец 7 кг , така че си е строго индивидуално(като се има предвид че преди да забременея със спирането на цигарите си бях качила 7 кг).Бременей си спокойно ,килограмите се оправят сам ние и децата да сме добре:)
И аз  в понеделник съм на консултация да видим как вървим с размерите

Хубав и спокоен уикенд момичета и само щастливи моменти с любщите Ви хора :)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #402 -: Март 10, 2017, 10:02:29 am »
Имам серклаж да,който е добре,нямам контракции,бебка е в норми(върви с няколко дни назад,но това си е от самото начало,защото последния ми цикъл е на 29.08.2016,а пункцията на 15.09 и от там се получват 3 дни разлика),хемоглобина се е вдигнал почти до норма.Единственото може би е едни циститни болки,който се появяват на 4-5 дни веднъж и в продължение на 2 часа не се трае от болка,отминават от самосебе си(урината ми е перфектна).Та явно това последното го притеснява .
Ще минем и през това :)....вярвам на доки,все пак благодарение на него стигнахме до тук.

Като сте се заговорили за килограмите хич не се оплаквайте -тръгнах от 51 ,вчера кантара показа 67
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #403 -: Март 10, 2017, 15:47:56 pm »
Здравейте
На мен ми е пределно ясно,че е нормално да качвам. Но миналата седмица се мерих и не бях качила. Ако за 1 седмица и малко съм качила 3 кг- лошо! Надявам се просто миналата седмица кантарът да е бил развален. Нормално до 12 г.с може да се качи до 2 кг и след това по 0,5 всяка седмица. Все пак прекомерното качване на тегло не е просто естетичен проблем.
Живи и здрави да сме ,това е най-важното.
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #404 -: Март 10, 2017, 22:00:02 pm »
Бебешок, слушай си лекаря.
Моето дете се роди преждевременно в почти 34 седмица. Не беше в кувьоз, нито на някакво друго дишане с кислород. Изплака при раждането, беше й приложена терапия за дробчетата предварително.
Стискам палци да си я износиш докрай!
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #405 -: Март 11, 2017, 08:25:42 am »
Дами, изпращам линк към бебеманията. Аз ще скокна най-вероятно на 25 март следобеда, че на обяд кучето има час за фризьор  :lol:
http://www.bebemania.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0/1/YVerc5OHMFe-c5abcRe-cleTU5ejcdKbcdajMBOTcVObIJK7cBKPMFaTcJafIhKnIl

И да ви питам - вие имате ли си учител/ гуру, който да ви води бремеността, да ви подготя за раждане и кърмене и тн? Разни мои познати са ходили на такива, но мненията са разнопосочни. Една се кълне в ползите, друга е по-скептична...
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #406 -: Март 11, 2017, 08:47:07 am »
Ходя на психолог от 1 г.  и малко,ако това се брои.  :).Ако говориш тези "коуч",аз съм много против.Познавам няколко такива дами,който от скука отишли на няколко семинара и вече се мислят за професионалисти.За мен трябва да има някаква мед.диплома ,тогава бих излушала,като цяло на пазара има много литература,има училища за бременни в самите клиники по-скоро бих се доверила на тях
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #407 -: Март 11, 2017, 08:57:55 am »
И аз съм за училищата за бременни по аг болниците. Полезни са,найстина. Иначе съм чувала и за някви хипнози,не знам доколко си заслужава. Аз предпочитам да съм наясно чисто "технически" кво ме очаква,за да съм спокойна и най-вече да имам доверие към акушерките и лекарите. Без последното аз просто бих откачила. Лек ден на всички
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #408 -: Март 11, 2017, 09:17:19 am »
Добро утро в този мрачен ден!

Бебешок - още веднъж, стискам палци да я износиш максимално дълго :)

За килограмите аз съм с темповете на Бебешок, така че тези с по 6-7 кг не се оплаквайте, моля :)

За разни дули, гурута и тем подобни - аз лично съм привърженик на традиционната медицина и нямам нужда от такива хора. Ако нещо искам да знам, и аз бих говорила с лекар, бих посетила училище за родители към клиника или поне с лектори - медицински лица и т.н.

А сега отивам да си правя съботната тренировка, че благодарение на тези забавих темповете на качване, иначе щях да съм не 15+, ами сигурно 25+ вече... На вас ви пожелавам усмихнат ден!


*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #409 -: Март 11, 2017, 13:33:59 pm »
Dreamon яяяя,кажи,кажи какви тренировки правиш :) аз освен повече ходене ,друго..не успявам да направя.
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #410 -: Март 12, 2017, 09:03:12 am »
Май не съм се изразила коректно и ви подведох в грешна посока с въпроса ми. Имах предвид точно училище за родители, където опитна жена да води бременността. Проверявам опциите и се чудя някоя от вас възползвала ли се е и има ли лични наблюдения?
Препоръчаха ми тази жена:
http://shterevhospital.com/pregnancy/%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D1%89%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2/
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #411 -: Март 13, 2017, 10:20:57 am »
Добро утро!

Шуши, правя това, което правих и преди. ChaLean Extreme се казва програмата; само тежестите са ми по-малки отпреди. Обаче аз тренирам с тежести и висока интензивност от много отдавна. Бях престанала заради отлепянето в началото; след това след разговор с лекаря ми започнах едни тренировки за бременни - Bodyfit by Amy е канала в Ютуб; та има една поредица от 11 тренировки за бременни. Много скоро обаче ми станаха твърде лесни (то си има мускулна памет) и с позволението на док се завърнах към ChaLean Extreme, но с по-малка тежест от предишната; като също някои упражнения съм ги променила, а други не правя (лицеви опори не правя вече, например, пречи ми корема). Но ако всичко с теб е наред и лекаря ти позволява, програми за бременни има много и можеш да си избереш нещо :)

Йоли, това е вече друго. Аз не съм ходила на такива неща; работя и нямам време. С първата бременност ходих на няколко лекции от тези, които организират списание 9 месеца. Сега като спра да работя може пак да посетя някоя, ако си харесам тема.


*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #412 -: Март 13, 2017, 11:38:32 am »
Йоли, много се радвам за добрите новини :) От тук на татък ти пожелавам да нямаш притеснения!

Бебешок, по-добре щом док е преценил да направите терапията за дробчетата. Аз съжалявам, че не настоях на док от ЖК в Бургас, като беше ясно, че вероятността да родя преждевременно е голяма, ама какво да се прави... В крайна сметка родих в първия ден на 35г.с. бебка проплакала, но после 72 часа на обдишване с кислород, после в кислородна палатка, после разни други притеснения свързани с дългото обдишване и така.

Леко бременеене, момичета
 :bighug:


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #413 -: Март 13, 2017, 12:15:23 pm »
 rosss като цяло въобще не възнамерявам да му се противопоставям.Имам му огромно доверие и все пак човека е учил за това  :).Имах някакви въпроси ,на който Мели беше така добра да ми отговори и в момента даже съм на вълна доки ако се откаже ,аз да си поискам :)

П.П Благодаря на всички ,че ме мислите

Относно училищата и аз мисля да отида на някоя лекция и да прочета някоя книга,но както DreamOn съм го оставила като приключа с работата.А толкова неща съм оставила за този момент,на моменти са плаша дали ще се справя ремонти,чистене,пазаруване....а с всеки изминал ден се изморявам все по-лесно.Последния ми рекорд за сън е 15 часа,направо се изумявам от себе си  :D
« Последна редакция: Март 13, 2017, 14:01:13 pm от bebeshok0326 »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #414 -: Март 14, 2017, 13:30:58 pm »
Здравейте. Аз ходих на "Училище за бъдещи родители" в Щерев. Беше ми интересно и научих някои основни неща, тъй като аз обичам да съм подготвена. Там първия модул е раждането, втория е за кърменето, третия-първи грижи за бебето. Съветът ми към вас е да се подготвите с информация за кърменето за да може още при раждането да започнете успешно кърмене. Бебетата имат най-засилен сукателен рефлекс веднага след раждането и колкото по-бързо го сложите да суче, толкова по-лесно ще засуче и ще ви тръгне кърмата. Давам ви такъв съвет, защото аз изобщо не се бях подготвила и не бях наясно с много неща. Кърмата ми се засили чак към 10ти ден, защото преди това направих грешката да дохранвам с адаптирано мляко, както правеха в болницата. Извинете за офтопика, но смятам че ще бъде полезно за всички.   :wink:

Относно килограмите, качих 15 кг за цялата бременност, свалих половината в рамките на две седмици след раждането, а останалите още си ги нося с мен :D

Лека бременност на всички! Чета ви и се вълнувам с вас.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #415 -: Март 15, 2017, 12:01:37 pm »
Добър ден на всички,
Имам следното питане:(не че не знам но с първи си син нямаше такива ФМ И БХС), кой термин да считам за достоверен според Вас  според последния цикъл 29,06,2017  или според УЗИ от ФМ , като там докторката потвърди 20,06,2017  тоест според размерите и развитието за плода?За мен е важно за да знам как да планирам секциото?И дали е необходимо 45 дни преди раждането да си остана за прегледи при същия гинеколог следил бременноста(макар че не съм особено доволна от него), или мога ако се преместя в друг град там да продължа да се следа без да плащам и без нови направление?
Йоли Дриийм он Шуши как се чувствате, как е гаденето?Относно училищата за бременни за някой е полезно за други губене на време-въпрос на усещане.Не съм ходила никъде преди да родя първия си син, но може би изигра роля че имам брат с 8 г по малък от мен и всичко ми е минало през ръцете а и покрай децата на приятелките на майка ми.Според мен детето само си показва и наглася как  да се гледа, това  е лично мнение не задължавам с него никой:):):)
Хубав ден на всички
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #416 -: Март 15, 2017, 12:09:19 pm »
Тути според мен се гледа цикъла,не ехографа,защото ако отидеш на друг ехограф може да измери друго,а и самите мерки дават голямо отклонение.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #417 -: Март 16, 2017, 07:28:16 am »
Tuti, благодаря, добре съм! Нямам гадене, нямам и апетит за нещо кой знае какво. Имам си пупа, но още не съм качила, което много ме радва. Ще бъде супер ако кача само бебето - имам две приятелки, които са по този начин и изобщо не им тежи бремеността. Но си е до късмет - не е времето за режими и ограничения.
Относно въпроса ти - и аз се чудя същото. Шушулчо върви по-напред на всички ехографи и сега изобщо дори не съм сигурна в коя седмица съм! хахахах
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #418 -: Март 16, 2017, 19:20:59 pm »
Здравейте,аз вече се чувствам добре,след като спрях гадния утрогестан :)
Сега единствено пригладнявам по-често в сутрешните часове.
Tuti гледай ехо -термина и размерите. Не винаги овулацията е ясно кога е била,затова се довери на това,което ти казва доктора. Е,за да не се побъркаш,не ходи на сто места,въпреки че не би трябвало да има съществена разлика.
yollie, честита нова седмица :)
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #419 -: Март 17, 2017, 07:35:28 am »
Честита и на теб, Шуши! :)
Сега в месеци как се водим - четвърти и половина ли? Всички ме питат кой месец съм и не знам какво да им кажа!
И честито спиране на Утрогестана! Гадна история... На мен Сигридов ми го спря още преди седмици и ми каза, че не е трябвало толкова време да го слагам. Сега вече трябва да ти намалее гаденето!