0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #620 -: Май 11, 2017, 14:33:05 pm »
Блу, ела го кажи това на баба ми :) Тя цял живот е имала някакви мании за килограми и още като бях малка, вместо да ми вика "Яж, баба, яж" като другите баби ми казваше "Внимавай колко ядеш, да не станеш дебела". Та сега се е тръшнала - Ох, дано не е повече от 3 кила бебето. За нея нормално бебе е между 2500 и 3000 г; иди ѝ обяснявай, че чак толкоз нормално не е, особено към 2500 - вече си е дребно според мен.

Даная, Шуши - край на болежките пожелавам :)

Бебешок, ти защо лежиш? Как си?

За дрешките - и аз подкрепям за вземането. Аз с каката имах голяма мания да ѝ купувам, да ѝ е всичко ново и специално за нея - нали е първо дете, ама и с нея ми мина и започнах да взимам дрешки, а сега пък съвсем. Но разбирам кефа да избираш и да купуваш с мисълта за именно твоето си бебе :)





Re: Тема на бременните 99
« Отговор #621 -: Май 11, 2017, 15:48:35 pm »
Беба е доста активна и серклажа ми дърпаше,явно съм имала и контракции.Не беше розаво,щом единия ден се раплаках,но за последните 36 часа всичко е наред.Днес бях на тонове,малко ги провалих,ама то акъл трябва.Кой да се сети,че час и половина преди тонове не е хубаво да се пие кафе,защото ще повлиае?Аз съм си с много ниско кръвно и по навик сутрин пия едно.Е нищо накараха ме да повторя тоновете след час,направиха ми и обстоен преглед-всичко е наред,явно са си подготвителни контракции.И като говорехме за грамчетата 2700,според майка  ми дребничка,аз спък съм доволна,все пак съм с мисалта,че ще си дочакам датата и тя ще мине 3 кг. :).
За дрехите в крайна сметка повечето предлагат да си избереш,а ако част от тях не ти харесат винаги можеш да не ги сложиш.Имаш много дълъг период за покупки,чак до втръсване
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #622 -: Май 12, 2017, 15:07:21 pm »
здравейте момичета ,
Как сте всички?
Даная Шуши как сте отминаха ли болежките?
Благодаря на всички който коментираха темата за дрешките:)

Д-Р Мели ако може да коментира:
Днес бях на изследвания и според тях положението е следното:
HGB 106 G/L, февруари стойността беше 109
HCT 31.25 %
Iron    14  umol/l       М 10,0-28,0;Ж 6,6 -26,0
Фибриноген/Fibrinogen 3.24  g/l      2-4, февруари стойността беше 4,72
Glucose         5.53        mmol/l      3,3-6,2
 Не че ме притеснява нещо док още не ги е видял в понеделник ще коментира но да питам и тук
Всичко друго е в граници.
Относно размерите и ние в 32 г.с бяхме 2,100 , но тев последния месец два наддават , така че и 3,000 кг да е е нормално не ме притеснява, а ако е 2700 нали си е в норма въпроса е всички друго да е наред, нали така?
Пожелавам Ви слънчев и недъждовен  уикенд, в понеделник след преледа ще пиша!!Бебешок тайничко ти завиждам благородно че не ти остана ,
не се оплаквам ама бебо е активен и  понякога болезнено ме сритва и долу ниско посредата ме позаболява неприятно
:):):):):)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #623 -: Май 12, 2017, 16:50:11 pm »
Ами Тути при мен всеки ден нещо ново попринцип ми се гадеше постоянно,но не бях повръщала,но вчера запознах и с това повръщах буквално вода,тъй като като ми е лошо не ям почти нищо от всичко ми се гади (което ме притеснява) ,ям буквално само сух хляб и съм като парцал като стана от кревата и се започват позивите за повръщане... на всичкото отгоре съм свалила 500 гр за 2 дни дано бебчо се храни поне от нещо.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #624 -: Май 13, 2017, 10:22:13 am »
Ееех Даная, дано всичко отмине бързо, но на мен ми помагаше  много вода с изцеден лимон, на честичко по малки глътки и сухари.
Хубав ден на всички:)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #625 -: Май 13, 2017, 17:19:52 pm »
Д-Р Мели ако може да коментира:
Днес бях на изследвания и според тях положението е следното:
HGB 106 G/L, февруари стойността беше 109
HCT 31.25 %
Iron    14  umol/l       М 10,0-28,0;Ж 6,6 -26,0
Фибриноген/Fibrinogen 3.24  g/l      2-4, февруари стойността беше 4,72
Glucose         5.53        mmol/l      3,3-6,2
 Не че ме притеснява нещо док още не ги е видял в понеделник ще коментира но да питам и тук
Всичко друго е в граници.

Тути, ти си преди раждане, добре е да нямаш анемия към момента на раждането. Затова коментирай с твоя лекар какво да предприемеш като терапия (диета), за да не се поемат рискове от страна на анемията и да не се налага да се търсят кръводарители (това го споменавам, защото в някои болници при нива на хемоглобина под 100 препоръчват да има предварително подготвени 1-2 души, които да дадат кръв при нужда).

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #626 -: Май 13, 2017, 18:09:36 pm »
Здравейте,момичета :) аз съм значително по-добре. постоянно се мажа с едни кремчета за носа,дано има ефект.
В деня на случката с носа си пуснах едно Пкк и коагулограма. Моят хемоглобин вече е 109, започнах с хемоглобин 115,така че направих една консултация с аг то ми и почнах феро фолгамма.
Исках да ви попитам вие с какво се храните в тези жеги? Дайте ми някакви идеи. Аз умирам за плодове,сладко,тесто. Ще се опитам да го намаля тестото и сладкото,но не знам по какъв начин да вкарам в менюто си месото. Въобще не ми се яде,а трябва да похапваме...
Чувствам се като малко слонче. За някакви си две седмици  се надух супер много.
:) досега съм наддала 7,5 кг. Не ми е никак комфортно,но май това е рискът на професията-бременни ;)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #627 -: Май 13, 2017, 18:40:31 pm »
Шуши,
От както съм бременна едвам ям месо,а преди бях голяма месоядка.Като цяло ям каквото ми се яде без да му мисля" ама прекалено много ли приемам тестено или млепни,липсва ми...",особенно последния месец,защото ям колкото да не е без хич.Има дни, в който се сещам за храна,когато ме заболи главата,което е към 14-15 ч.Другото е че слушам тялото си: има седмици, в който треперя за риба,после не мога да я погледна сумати време,така и със спанак (проядох го сега),млечни и т.н.
Тути,
Не си много по-назад от мен😁На мен пък коремчето май ше ми липсва.Да,тежи,боли,не можеш да правиш много неща,но определено ще ми липсва😁
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #628 -: Май 13, 2017, 19:54:30 pm »
И аз имам проблем с месото изобщо не мога да го ям,както и много други неща...имам запитване към вас,защото се зачудих когато ходих на преглед лекарката каза,че бебенцето си отг.ня седмицата,тогава бях в 8,2 дни по ехограф,но на снимката пишеше ,че отг.на 7,3 дни,което ме очуди,че казва ,че си отговаря.След това след онази случка онзи ден на същия ехограф при др лекарка ме изкарва 9,3 дни ,но отговаря на 8,6 дни,което разбрахме защо е защото цикъла ми е ня около 31 дни овулацията ми е на 18 -19 ден,но се зачудих за предишната снимка при вас как беше имаше ли разминаване.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #629 -: Май 13, 2017, 19:57:35 pm »
Даная,релакс :) и да е имало разминаване с една седмица - не е голяма рабога,важното е на всеки следващ преглед да има напредък. Ние до ден днешен си вървим с 2-3 дена назад.
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #630 -: Май 13, 2017, 20:01:56 pm »
Ами то 2-3-4 дни май е нормално,защото те смятат при овулация на 14 дни пък хората с по-късна не са така.Тъй,че и да върмим с 4 назад може да е ок.Само да не са повече.Иначе релаксирам много 😄крепя си кревата днес излязох за пръв път от 3-4 дни,защото не можех да стана от гадене няколко дни.Суши ти в кой месец си вече?
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #631 -: Май 13, 2017, 22:00:35 pm »
6-ти :) не се вглеждай чак толкова в седмиците,всичко е толкова индивидуално. Измерва се примерно дължината на бедрената кост,а в това може да има мн варианти,защото се прави на ръка от лекаря върху снимка от ехографа.
Пожелавам ти лека бременност,по-лека от моята и само положителни емоции :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #632 -: Май 13, 2017, 22:06:51 pm »
Благодаря,Суши.Лека бременност и на теб малко ти остава и успешен финал.💋
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #633 -: Май 15, 2017, 08:51:53 am »
Добро утро момичетаа,
Изпратих мъжете по задачите им и се наслаждавам на спокойна слънчева сутрин в леглото  с клюките в мрежата:)
Шуши , честно да си призная и аз като Бебешик ям каквото ми се яде, понякога повече сладко или риба, месо и колбаси , друг път само на салата карам , но не ям за двама в никакъв случай.По принцип не съм месоядна освен риба и пилешко, но сега с чиста съвест си признавам че ден без саламче ,шунка или луканчица не минава:)Плодовете и по тях не съм много банани ябълки и диня друго много трудно ми се дояжда по принцип.Аз съм се застопорила на едни 10 кг от както съм забременяла , да видим кантара днес какво ще покаже хахаха.Бебешок , верно е тежи но ще потърпим още малко нали така , поне е сладка болка , така си мисля аз поне:)
Даная, винаги има разминаване с ехограф  и цикъл . и аз съм така.Въпроса е бебо да расте и да е ОК, пък седмица по рано или по късно мисля че не е фатално разминаване.
Д-р Мели, Благодаря за коментара, днес след обяд съм при доктора да видим той какво ще каже, и ще споделя отново.
Слънчева и спокойна седмица на всички
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #634 -: Май 15, 2017, 18:51:05 pm »
Тути,стига да няма физическа болка нищо не ми тежи :D.И не толкова болката,колкото аз съм с висок праг на търпимост и на моменти се шашкам да не би да направя някоя беля като си трая,защото мога да търпя много.
Вчера и днес му направих голямо ходене ,за утре съм си обещала по-кротко :D.Обикалях за дрехи на бъдещия кръщелник. И това не е лесно,няма нищо малко по -официално за момченца-той е на 2.6год.А като за мен да не говорим.Мерих сумати неща,без резултат,добре че взехме на детето,че мъжете ни ще ни бият накрая(излезнах в 9 и се прибрах в 18 ч. :D)
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #635 -: Май 16, 2017, 03:39:05 am »
Привет момичета,
аз съвсем не пиша, за което се извинявам.. но нямаше какво.. Гадене, неразположение, странен апетит.. само такива неща :)
В Четвъртък бях на лекар за измерване на нухалната гънка.. Малко се стреснах, исках да споделя с вас резултатите от измерването..
Аз съм на 40, с първата ми бременност бях на 34, двуплодна, не сме мерили нухални гънки, направо фетална морфология в 20гс.. Сега обаче възрастта го изисква  :D
13гс + 1 ден измерване на нухална гънка 3.2цм, при допустими размери 2.7см.. ние сме с 0.5мм повече..
Лекарката ме стресира, даде ми опции за тест, който се казва CVS, при който през сървикса се взема проба от плацентата, но ще даде точни резултати за абнормалии ( ако има такива)или кръвен тест, който обаче само може да потвърди Даун синдром и Търнър синдром, също и хромозоми 18 и 21 ( ама може и да ги бъркам тези номера, защото ми бучеше главата и съвсем не съм сигурна дали бяха те)
Та сега чакам резултат от кръвния тест, защото според док, все пак шанса за напълно здраво бебе е 97%, просто попадам в някаква смахната категория на изкарване на акъла, който и без това при бременни мами, спи дълбок сън!!!  :P
Та това от мен, някой ако е минавал по този път с леки отклонения на измерване на нухална гънка, моля да сподели..


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #636 -: Май 16, 2017, 08:33:23 am »
Гале стискам палци за перфектни резултати.Вярва,че ще бъдат такива
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #637 -: Май 16, 2017, 09:24:09 am »
Гальонди - биохимичния скрининг и измерването на нухалната гънка е препоръчително за всички бременно,без значение възрастта. Реално това изследване показва само статистическия риск,който се изчислява от данните при изследването,годините на майката и начина на зачеване. При теб по мое мнение така или иначе резултата ще е с висок риск,защото си на 40. Но това е просто статистически риск. Преди да предприемеш инвазивно изследване мой съвет е да се консултираш с още един специалист. Пожелавам ти всичко да бъде наред!
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #638 -: Май 16, 2017, 12:02:26 pm »
Гальонди, добре дошла и лека и безпроблемна бременност:)
Както Шуши и аз съм на мнение за още едно мнение и  тогава предприемай каквото трабвя като тестове.Рисковата възраст и аз съм на 41 си е фактор при резултатите така че спокойно и всичко ще е наред.
Аз вчера си взех всички документи   и си пътувам за Варна, док каза че вси4ко е наред , и че не  е необходимо да пия нищо повече от това  което е и досега, тоест че за ниския хемоглобин 106 каза че е нормално.
Да видим док във Варна като отида какво ще каже .
Бебешок,  бебо е с главата надолу и ниско нося по принцип, и понякога сритване или контракцийка ми е доста некомфортно  и понякога болезнено, иначе гледам да си правя всичко както преди като честно казано ми е най добре полегнала.Аз миналото лято бях кръстница и дрехи и всичко за кръщелницата ми купих от  Манисто , в Лозенец до Маринела  хотел им е шоу рума и съм страшно доволна.ето адреса:0878 460 405   кв. Лозенец, ул. Голо бърдо №17 страшно внимателни и отзивчиви са :)
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #639 -: Май 16, 2017, 13:09:26 pm »
Tuti, този хемоглобин е нисък.Аз лично като човек с анемия, знам и следя изкъсо как ми е хемоглобина.На мен ми се наложи да ми вливат препарат, защото ми се срина хемоглобина.