0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #520 -: Април 10, 2017, 21:32:28 pm »
Важното е да не е високо. Виж и хемоглобина как е,при анемия също има главоболие
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #521 -: Април 10, 2017, 22:23:00 pm »
Да не би да е свързано с очите? Да нямаш случайно диоптър, който да се е променил много?

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #522 -: Април 12, 2017, 07:17:29 am »
Момичета имам малка тревога от два дни. Вчера и днес имах буквално по няколко капки зацапване. Според мен се появява след като кихна (откакто съм бременна кихам като хипопотам)! Поуморих се доста през последните седмици и вечер имам болки в кръста и в корема. Писах на моята АГ, но на нея не и хареса, особено като се има предвид, че утре пътуваме за Испания със самолет.
Каза ми да започна Утрогестан, нош-па и Магнезий.
Свито ми е на сърцето и не знам какво да правя, а тази почивка я чаках с такова желание...
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #523 -: Април 12, 2017, 14:37:50 pm »
И на мен не би ми се понравило.Кръвта не е шега, щом я има нещо не е наред.Отиди да те видят, но имай едно на ум и може да хартисаш тук.По-добре отидете на почивка някъде в планината в близост до София.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #524 -: Април 12, 2017, 15:32:08 pm »
Аз също не бих тръгнала с зацапване.Би ме било страх
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #525 -: Април 13, 2017, 08:38:07 am »
Здравейте,

Престраших се и аз да се запиша в темата. :) В 20 г.с. съм и чакаме втора принцеса.

Йоли, мила, бягай на лекар да те види. Ако се налага, отложи го това пътуване. Стискам ти палци! :) Ще вървим заедно до м. Август.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #526 -: Април 13, 2017, 10:18:00 am »
Раши, честито -щастливи и безпроблемни месеци !!!Хубава великденска новина  :bighug:

Йоли, възможно е от каиляри  да е , но пиши какво е казал лекаря все пак .


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #527 -: Април 13, 2017, 12:27:41 pm »
Раши добре дошла,желая ти безоблачни и пухкави месеци  :D
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #528 -: Април 13, 2017, 13:54:52 pm »
Леле, Раши много се радвам за вас!Много!

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #529 -: Април 13, 2017, 14:57:57 pm »
Браво Раши, страхотна новина  :D
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #530 -: Април 13, 2017, 15:30:11 pm »
Благодаря, мили момичета!  :heartbeat:



*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #531 -: Април 13, 2017, 19:04:54 pm »
Здравейте момичета,
Раши честито и безпроблемно бременеене:)
Йоли не рискувай, все пак щом го има може и да има нещо може и да няма но за спокойствие и аз не бих рискувала пътуване:)
А ние сме в ремонт вече :(, татко направи изолацията сега ще боядиса ,но прахоляка .....леле майко какво чистене 2-3 седмици ме чака направо ми се реве, но по лека полека колкото  мога::)
Пожелавам на всички Ви спокойни и щастливи Великденски празници и спокойствие и силна храна:)
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #532 -: Април 13, 2017, 21:54:33 pm »
Тути, няма ли кой да ти помогне с чистенето? Или си викни фирма!

Раши, честито! Леки оставащи месеци!

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #533 -: Април 13, 2017, 22:40:17 pm »
Добър вечер и от мен.Днес беше последния ми работен ден...тази седмица беше кошмарна в офиса,чак от нерви от 3 дни съм с главоболие и доста чести контракции.Добре ,че започнаха да отминават.Днес ни пристигнаха гардеробите,в началото на следващата седмица идва баща ми за ремонта.Наех си фирма за почистване,която ще дойде последната седмица на април за първи път (платих си абонамент от 5 посещения,всяко за по 4 часа и вършат домакинска работа по желание),хванах и някаква промоция от която получаваш безплатно почистване на прозорци (прозорците ми са френски ).Малко по малко нещата се подреждат :D. ...Щях да забравя-имаме си дата за секциото,доки я избра,от нас с бебка се иска само да я спазим :D
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #534 -: Април 13, 2017, 23:03:14 pm »
Раши, чудесна новина спокойна бременност ти желая :)
Йоли, пиши какво са ти казали...
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #535 -: Април 14, 2017, 20:51:56 pm »
Раши, честито!!! 😍
Мамите с по-големи дечица, очакващи бебе, споделете как казахте на децата, че ще си имат братче/сестричка?
Аз още не съм казала на моите момчета, исках да изчакам да минат генетичните след месец, и да поизчакам да почне да ми личи и чак тогава да им кажем.. Но се чудех как да поднеса новината..
Още един въпрос имам, малко е TMI , но все пак ще попитам..
Заради антибиотиците, които пих цели 2 седмици,  заради проблеми с абцес на зъб, получих ужасна гъбична инфекция.. Лекувахме я една седмица с Монистат 7, мина ми, нямам оплаквания.. Сега ми се струва обаче, че имам някакво жълто течение, което дори не е и течение, ами от време на време ( предимно след напъване) се появява.. няма миризма, но се чудех да алармирам ли Док, дали да си изчакам часа след 2 седмици? Не помня да съм имала такова с близнаците.. Аз не помня и през живота си да съм имала гъбички.. тези антибиотици направо ми разбиха имунната система..
Йоли, май запраши за Испания 😀 Дано всичко е наред и зацапването да е спряло..
« Последна редакция: Април 14, 2017, 21:05:14 pm от Гальонди »

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #536 -: Април 14, 2017, 21:51:53 pm »
Чудесна новина, Раши, лека и спокойна бременност ти желая!  :)

*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #537 -: Април 14, 2017, 22:07:54 pm »
Гальонди,нищо не ти пречи да споделиш с доктора ти за течението ,поне по телефона.
Аз нямам по-голямо дете,но имам племеник,който е почти на 3. И понеже ние със сестра ми сме мн близки и живеем в един блок,все си мисля,че той ще ревнува от бебчо(имайки се предвид ,че сега всичко се върти около него.) вече разбира и му обесняваме,че леля има бебче в коремчето,радва се,обаче мен си ме е страх,не ми се иска да се чувства пренебрегнат.
Още от началото му казахме,защото вече не можех да го вдигам и трябваше да му обесним защо.
За ремонти...не ми се говори. Тепърва го почваме . да са живи и здрави сестра ми и майка ми,защото без тях няма да мога да се оправя.
Днес пътувахме до русе,да видим свекито и съм леко като парцал. Смених си магнезия,на магнерот съм вече. Но определено без него ,ме почват контракциите и не е забавно.
Весело изкарване на този прекрасен празник желая на всички
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #538 -: Април 15, 2017, 10:26:28 am »
Здравейте!

Йоли, надявам се всичко да е наред с теб и зацапването да не е нещо опасно.

Раши - добре дошла и от мен, леки седмици до края!

Тути, фирма за почистване и според мен е супер идея, ако няма кой да помага. След ремонт може да е страшно чудо и да е доста трудоемко почистването.

За по-големите деца - моята дъщеря сама ме разкри още в 7 г.с. и аз не отрекох. Тя обаче много се радва, отдавна искаше да има братче или сестриче, не се е налагало нещо специално да говорим. Е, сигурно ще има някаква ревност; тя може да се радва, но всъщност не знае какво ще бъде мама да не може да ѝ обръща толкова много внимание, както досега. Но се надявам да успея да балансирам и да намирам време, което да е само за нея, за да не се чувства пренебрегната.

Гальонди, обади се на лекаря си за това течение, ако те притеснява. Аз също имам течение кажи-речи от самото начало; понякога е прозрачно, друг път е млечно бяло, трети път - жълтеникаво. Понякога е по-обилно, друг път не толкова. 4 микробиологии сме пускали - нищо нямам, явно си е от бременността. Иначе и аз не помня с дъщеря ми такова нещо да е имало.

Ние с нея днес ще боядисваме яйца :) Весели празници ви желая.


*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #539 -: Април 17, 2017, 11:01:02 am »
Христос възкресе,скъпи бъдещи мамчета :)
Желая ви вие и семействата ви да бъдете здрави.
При мен всичко е приблизително наред. Бебка си расте активно,вече дори си личи,когато се движи,а аз се чувствам като слон :) Зависима съм от магнерот-а. Забравя ли да го пия и веднага ме почват крампите по мускулите,същата е работата с вит ц. 5 дена го пиех и нямах кървене от носа,вчера забравих и вечерта цъфнах. Изглежда организмът ми работи в на пълни обороти  и не оставя запаси.
Въпрос : често ли се пипате по корема и давате ли на другите ?
Аз се чувствам много горда и щастлива и давам на семейството ми да се радва на ритничетата,единствено свекърва ми е против. За нея само бащата има това право.
Любовта е сила !