0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sev0402

  • **
  • 102
  • Вярата в сбъдването на мечтите ни прави по силни!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #560 -: Август 22, 2016, 12:18:21 pm »
Здравейте момичета.Присъединявам се към вас в 10+4г.с.с близнаци.Втори опит.Другата седмица ми предстои скрининг.Някой който скоро е правил да сподели как протича самото изследване,кога има съмнение че нещо не е наред и обратното.Някакви норми ли има или...
Благодаря ви предварително.

Добре дошла и лека бременност! :)
Благодаря.
Не се отказвайте от мечтите си!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #561 -: Август 22, 2016, 13:45:57 pm »
Благодаря, момичета!
Бях на ЖК днес, започнало е да се получава разкритие, тя е слязла надолу, плацентата ми е вече 2-3 група, започнала е да се калцифицира. АГ се притесни и директно ми издаде направление за хоспитализация, а утре ще ми е готова обменната карта.
След това отидох до АГ (Варна) да се видя с доктор Георгиев, защото не искам да се запознаваме по среднощ и по телефона. Прегледа ме и той и каза, че шийката е толкова тънка, че все едно напипва само мехура и главата й, но разкритието ми е около половин сантиметър. Така или иначе според него съм за раждане вече и, ако до сряда не съм да отида сутринта на преглед. Доволна съм от срещата и от отношението.
Иначе, blue sky, аз имам една акушерка, която харесвам, по стечение на обстоятелствата и всички системи се запознах с няколко, но няма как да избера нея, знаеш как е в Бг. А и всички хвалят лекарите, иначе и аз знам, че акушерката ще ме изражда, но ми се струва, че доктор Георгиев ще ме изненада и ще е с мен отначалото до края.

Успех момичета!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #562 -: Август 22, 2016, 14:03:06 pm »
Sev0402, лека бременност и от мен! :)
Sun_smile, стискам палци!  :bighug:
И аз чакам с огромно нетърпение това разхлаждане! :)
Лек ден на всички!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #563 -: Август 22, 2016, 14:36:13 pm »
Sun smile,не се тревожи и аз родих в 35 г.с. :) всичко ще е наред, тъкмо няма да качиш още кила,а и бебето ще е малко и лесно ще родиш :lol: Алек дори не бе в кувьоз беше си голям 2900 кг. :lol:
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #564 -: Август 22, 2016, 23:13:55 pm »
Сън смайл, леко раждане ти желая!  :D
Алекс е права. Тъкмо ще излезе по-лесно. Преди малко ми беше на гости снахата. Има две седмици до термин, бебето е вече почти 4 кила и не надава никакви признаци да излиза. Докторът е притеснен, иска да предизвикват раждане, но тя засега смята да изчака.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #565 -: Август 23, 2016, 09:29:36 am »
Здравейте! Още сме 2 в 1 :-) Казаха й, че ще излиза и тя се кротна:-) Иначе док каза вчера, че е около 2450, но няма от какво да се тревожим щом е имала дексаметазон инжекции.

Вие как сте?


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #566 -: Август 23, 2016, 13:25:44 pm »
Момичета,в 6 г.с. Съм.така ме сряза кръстът,че не мога да мръдна.лежа със зверски болки.на друг да се е случвало?
Сънсмсйл,с теб сме,когато и да е,само всичко да е наред  :bighug:
« Последна редакция: Август 23, 2016, 13:28:55 pm от lilitu »
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #567 -: Август 23, 2016, 14:02:20 pm »
Сънсмайл,

Проявява характер още от сега ;)
Стискаме палци всичко да мине леко, когато и да тръгне бебето. Имай предвид, че може и повече да тежи бебето, УЗ е само ориентир. Щом и инжекциите за дробчетата са били, когато и да тръгне, нямаш повод за притеснения. Предполагам, че всеки ден те викат за измерване на тоновете.

Лилиту,

Аз също имах доста различни болки от самото начало - ту кръста, ти ниско долу. Казаха, че матката се разтяга, както и сухожилията, които я придържат. Но е хубаво да се консултираш с АГ, за да прецени причината. На мен ми бяха изписали но шпа за болките.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #568 -: Август 23, 2016, 15:23:42 pm »
Здравейте и от мен!

Отдавна не съм писала, но винаги, когато имах възможност, ви четях. През този почти цял месец някои момичета вече гушнаха своите съкровища, други са в трепетно очакване, защото датата вече наближава или бебчетата са нетърпеливи да се появят на бял свят, а други се присъединиха към форума като нови попълнения.... Надявам се ВСИЧКИ ние да стигнем до успешния финал без усложнения!!!

При мен ваканцията/отпуската в България мина чудесно, без проблеми с бременността ми, което е най-важното в този момент. Феталната морфология в 20-та седмица (правих една в БГ на 12-ти и после тук в Испания на 18-ти) подтвърди, че ще си имаме момченце. Всичко е наред и няма причина за безпокойство. Но се движим със седмица и половина напред и ми промениха термина: изместиха го с една седмица напред, 26 декември, рожденият ден на дъщеря ни!!! Така че, историята се повтаря дотук. Първото ми раждане беше в 37+3 дена и дъщеря ми се роди 3.175 кг. Три седмици по -късно и се съмнявам, че щях да имам раждането, което имах: без епидорал (не даде време да го сложат, толкова бързо стана разкритието) и без нито един шеф!, за което съм мнооооого благодарна на дъщеря ми! Времето ще покаже как ще се развият нещата сега живот и здраве и дали пак ще съм такава късметлийка... А вие ще сте свидетели на всичко това!

Леко бременеене от мен и дано в темата имаме само положителни новини!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #569 -: Август 23, 2016, 15:59:26 pm »
Здравейте, момичета! Добре дошли и на новите момичета! Първо да им пожелая леко бременеене :)
Искам да попитам каква е тази инжекция, която се бие в осмия месец за белите дробове на бебето? Не можах да разбера защо се бие?! Sunsmile я спомена.
Пожелавам успех на всички ни и най-вече много здрави и пухкави бебчета :)))

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #570 -: Август 23, 2016, 16:25:15 pm »
Chris08, тя не се бие на всички. Бият е, ако има предпоставка за преждевременно раждане, както при мен. Бие се профилактично, за да може, ако бебето се роди по-рано да се подготвят дробчетата.

Мира, благодаря! Не съм започнала още да ходя, защото очакваха, че ще съм родила, утре съм пак на преглед и ще имам повече информация. А за теглото, аз не вярвам въобще, понеже вече на няколко приятелки казват едни стойности, а бебета се раждат с между 400-600 грама по-малко. Всъщност единственото, което ме тревожи е да не е много под 2400.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #571 -: Август 23, 2016, 17:24:56 pm »
Сънсмайл,

Аз пък чувам за приятелки, при които бебето е по-тежко с 200-300 гр от това, което е показвал последно ехографа. Божа работа! Стискаме ти палци и ти пожелаваме да се роди над 2,400. Готови ли сте вече с име?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #572 -: Август 23, 2016, 19:19:28 pm »
Chris08, тя не се бие на всички. Бият е, ако има предпоставка за преждевременно раждане, както при мен. Бие се профилактично, за да може, ако бебето се роди по-рано да се подготвят дробчетата.

Мира, благодаря! Не съм започнала още да ходя, защото очакваха, че ще съм родила, утре съм пак на преглед и ще имам повече информация. А за теглото, аз не вярвам въобще, понеже вече на няколко приятелки казват едни стойности, а бебета се раждат с между 400-600 грама по-малко. Всъщност единственото, което ме тревожи е да не е много под 2400.
Благодаря за разяснението! Аз от петия месец съм с контракции и прокървяване и три пъти в болница за задържане. Ох, какъв ти пети месец... от по-ранко. В 14 седмица влезнах за пръв път в болница.Тъкмо се успокоихме, че първите три месеца минаха и хоп- отлепване на плацентата :(
Сега съм на сума ти хапчета оттогава още. Ако всичко е наред и недай боже тръгне по-рано, плануваме секцио след 25 октомври!
Ехографът със синът ми показваше, че той е 3200, а на следващия ден се роди 3600. Може би наистина са по-скоро ориентировъчни.
Лека вечер

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #573 -: Август 23, 2016, 22:02:56 pm »
Нямаме име, Мира. Много сложна задача се оказа :-)
Крис, аз не съм прокървявала, но от началото на 7мия месец съм по болници. Системите с кормагнезий не ми помагат, само системи с гинипрал. Ще видим утре какво ще ми кажат.
 Хубава вечер, момичета!


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #574 -: Август 23, 2016, 22:52:01 pm »
Lilitu, аз в началото на бременността имах болки все едно всеки момент ще ми дойде цикъла. Пиех но-шпа, после папаверин. След известно време отшумяха болките.

Sun_smile, следя какво се случва с теб и стискам палци. Вече влизаш в 36г.с. и смятам, че всичко ще е наред. Няма да се изненадам, ако бебето от бързане, накрая си остане до финала  :D

Момичета, нашата девойка вече е 2,300кг. Обърнала се е с главата надолу. Коремът ми започна да расте страшно бързо и чак последно време започнах да се чувствам наистина бременна. Усещам всяко движение на бебето и коремът ми заема странни форми :D Започнахме да пазаруваме за бебето и сме почти готови с всичко. Да ви питам, на някоя от вас променили ли са й термина на база растежа на бебето? Питам, тъй като няколко пъти бременни ми казват, че им променят термина заради теглото на бебето. На мен ми се струва странно, а явно си го има като практика.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #575 -: Август 24, 2016, 09:13:52 am »
Нани, аз имах две дати за термин - едната на база на  начало на цикъл, която си вървеше по документи и другата - на база на О, тъй като си знам кога беше , но беше много късна :) Та с док си знаехме и по-скоро се водехме по датата на О. Но не са ми променяли датите заради разтежа на дребчо...
При мен май болката не е от бременността, а е някое нервче. Момичета, толкова не съм ревала никога, хем съм раждала, но болката вчера беше нечовешка...Сега съм малко по-добре, повечко лежа и лекичко се разтягам, да отпусна нервчето... И това ще мине .
Сън смайл, как си днес?  :bighug:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #576 -: Август 24, 2016, 09:27:44 am »
Добро утро!Как сте всички?

Нани, може и да излезеш права. Девойката май се отказа да излиза. Всичко си е, както беше в понеделник, само дето на мен ми минаха контракциите, а тя няма май намерение да излиза тази седмица. Петък съм пак на преглед и ще видим.

lilitu, добре съм, даже повече от добре, дори се чудя как става :) Иначе аз съм имала подобни болки, но нищо не ми даваха да пия и си търпях :/



Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #577 -: Август 24, 2016, 14:33:54 pm »
момичета дайте добър хематолог за консултация 8O


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #578 -: Август 24, 2016, 15:29:13 pm »
Sun_smile, радвам се, ще си добре. А бебка дано померува още малко, макар че всичко ще е наред. Вече си в 36-та седмица. Почивай си до петък и ще видим какво ще кажат лекарите тогава. Иначе, съм съгласна с теб за името... и при нас се оказва труден въпрос  :lol:

Нани, на мен миналата седмица ми промениха датат на термина, защото бебето го виждат по-голямо. От 02.01.2017 стана засега 26.12.2016. Да поясня, че не живея в България, а в Испания. Макар че аз съм сигурна в датите, нали беше процедура инвитро... Така де, явно според размера на бебето може да се промени и термина. Но, от друга страна, ако погледнеш някоя снимка от ехограф, там е записано, в зависимост от параметрите на бебето, коя е вероятната дата за раждане спорес ехографа.

lilitu, сигурно е нещо мускулно. Дано скоро отмине. Добра идея е да правиш разтягания на мускулатурата. Изобщо, движението е много добро, когато сме бременни и всичко е наред. Добрата физическа форма, помага за по-лесно раждане. Така поне съм чела... Макар че, е много лесно да се каже, но не толкова лесно да се прави  :lol:.....


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #579 -: Август 24, 2016, 16:24:03 pm »
lilitu Здравей отново, но вече тук и много се радвам. :)    Аз също съм в 6 + г.с. Имам страхотни болки в кръста, особено днес. Боли ме и ниско корема. Постоянн. о нещо ми бълбука в карема и ми се гади. Даже намалих храненето, храня се насила.

До скоро и слънчев ден на всички!  :bighug:
« Последна редакция: Август 24, 2016, 16:28:54 pm от jessy_12 »